Öneri Nokia mağduru bu arkadaşa bir yardım.(Çözüldü)

Sponsorlu Bağlantılar

suyunsesi

suyunsesi

Üye
640XL'ı havada kapman lazım. Her yönden avantajın oluyor. Hem yeni cihaz, hem 720 den daha iyi bir cihaz, hem w10 için daha uyumlu donanım, hem sıfır zaman kaybın, hem hem hem. Hiç bir kaybında yok. Yerinde olsam balıklama atlardım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve ademoz05

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Yok değişim olan cihazın garantisi ne zaman bitiyorsa yeni cihazın da biter.
Abi bildiğim ve yaşadığım kadarıyla yeni garanti belgesi duzenleniyor. Bir telefon ve başka bir firmadan saat değiştirmişlerdi, ikisinde de yeniden başlamıştı garantisi.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Abi bildiğim ve yaşadığım kadarıyla yeni garanti belgesi duzenleniyor. Bir telefon ve başka bir firmadan saat değiştirmişlerdi, ikisinde de yeniden başlamıştı garantisi.
Garantisi eski cihazın garanti süresi. Süre yeniden başlamıyor.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Garantisi eski cihazın garanti süresi. Süre yeniden başlamıyor.
Bunu konu dikkatle incelenmeli. Ürün sıfır olarak üretici tarafından değiştirilirse, garantisininde sırıfdan başlaması gayet mantıklı. Biz nereden bileceğiz sıfır diye verdikleri ürünün bozuk bir yanının olmadığını? Ürünüm sıfır diyorsa mecburen bunu garantilemesi gerekmez mi?

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bunu konu dikkatle incelenmeli. Ürün sıfır olarak üretici tarafından değiştirilirse, garantisininde sırıfdan başlaması gayet mantıklı. Biz nereden bileceğiz sıfır diye verdikleri ürünün bozuk bir yanının olmadığını? Ürünüm sıfır diyorsa mecburen bunu garantilemesi gerekmez mi?
Şimdi düşündüm de değişim de olmuş olsa cihaz sıfır ise sanayi bakanlığının kuralları gereği en az 2 yıl garantisi olması gerekiyor,umarım öyledir.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Şimdi düşündüm de değişim de olmuş olsa cihaz sıfır ise sanayi bakanlığının kuralları gereği en az 2 yıl garantisi olması gerekiyor,umarım öyledir.
hayır öyle olmaz sana bedavaya verdikleri bir cihazın garantisini yapmak zorunda değiller ama emin olun ürün sıfır kutusu açılmamış şekilde gelir büyük ihtimalle de eski cihazın garantisinden devam eder

ademoz05

ademoz05

Üye
    Konu Sahibi
hayır öyle olmaz sana bedavaya verdikleri bir cihazın garantisini yapmak zorunda değiller ama emin olun ürün sıfır kutusu açılmamış şekilde gelir büyük ihtimalle de eski cihazın garantisinden devam eder
Evet hocam sizin ve diğer arkadaşların da dediği gibi olacak. Garantisi eski faturanın garantisi, o da bitti zaten.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Cihaz bedava değil. Para ile satılan ve arızası olan cihazın yerine.

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
MADDE 10 – (1) Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.

Resmi gazetenin yazdığı bu.

Arkadaşların dediği doğruymuş

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
MADDE 10 – (1) Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.

Resmi gazetenin yazdığı bu.

Arkadaşların dediği doğruymuş
Bu maddeyi imzalayanlar ya hukuk fakültesi mezunu değil, ya da hiç hukuk okumamışlar.
Genel hukuk ve ticaret kurallarına bal gibi aykırı bir madde.. İtiraz edildiğinde kesinlikle iptal edilir.

• Beğen
Tepkiler: ceza87 ve suyunsesi
ademoz05

ademoz05

Üye
    Konu Sahibi
Teleservice'in allah belasını versin arkadaşlar ( küfür de ediyorum ama buraya yazmayayım )

Eski cihazı bekliyor değişim yapacak danışmanlık firması dün öğleden beri ama cihaz hala serviste, çıkışı yapılmamış. Arıyorum ben gelip alayım cihazı diyorum, vermiyor geri zekalılar. Microsoft'tan bize sizin alacağınızın söylenmesi lazım diyorlar, Microsoft'u arıyorum biz böyle birşey yapamıyoruz diyorlar. Danışmanlık firmasını arıyorum bizim böyle bir talebimiz olamaz, sadece acil çıkışının yapılmasını talep edebiliriz diyorlar. Ulan kimin telefonunu kime vermiyorsunuz aptal herifler. Dün de aradım, bugün çıkışı yapılır mı diyorum, belli kargo saatleri var ona göre gönderimi yapılır diyorlar. Ben öğle vakti arıyorum, o saatten sonra hiç mi kargo gitmez.

Bir de aşağı bakın ne notu düşmüşler.

yemin ediyorum ben bu kadar geri zekalı bir firma görmedim. şeytan diyor git servise bağır çağır verin telefonumu diye.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Teleservice'in allah belasını versin arkadaşlar ( küfür de ediyorum ama buraya yazmayayım )

Eski cihazı bekliyor değişim yapacak danışmanlık firması dün öğleden beri ama cihaz hala serviste, çıkışı yapılmamış. Arıyorum ben gelip alayım cihazı diyorum, vermiyor geri zekalılar. Microsoft'tan bize sizin alacağınızın söylenmesi lazım diyorlar, Microsoft'u arıyorum biz böyle birşey yapamıyoruz diyorlar. Danışmanlık firmasını arıyorum bizim böyle bir talebimiz olamaz, sadece acil çıkışının yapılmasını talep edebiliriz diyorlar. Ulan kimin telefonunu kime vermiyorsunuz aptal herifler. Dün de aradım, bugün çıkışı yapılır mı diyorum, belli kargo saatleri var ona göre gönderimi yapılır diyorlar. Ben öğle vakti arıyorum, o saatten sonra hiç mi kargo gitmez.

Bir de aşağı bakın ne notu düşmüşler.

yemin ediyorum ben bu kadar geri zekalı bir firma görmedim. şeytan diyor git servise bağır çağır verin telefonumu diye.
Neyse, sıkma canını, sanki 10 gün sonra alacakmışsın gibi düşün.
Telefon eline geçtiğinde unutursun...

ademoz05

ademoz05

Üye
    Konu Sahibi
Neyse, sıkma canını, sanki 10 gün sonra alacakmışsın gibi düşün.
Telefon eline geçtiğinde unutursun...
Hocam o kadar bekledim bir kaç gün daha beklerim sıkıntı olmaz da, Edirne'ye gitmem lazım okul için bir türlü gidemiyorum telefon olmayınca

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Hocam o kadar bekledim bir kaç gün daha beklerim sıkıntı olmaz da, Edirne'ye gitmem lazım okul için bir türlü gidemiyorum telefon olmayınca
Eh bu durumda siz de haklısınız.. İnşallah kısa sürede teslim ederler.. Ya da siz onların başlarını ağrıta ağrıta "şu insana telefonu bir an teslim edelim de kurtulalım" diyecek hale gelirler.

ademoz05

ademoz05

Üye
    Konu Sahibi
Bugün istanbulun bir ucundan diğer bir ucuna gittim ve telefonu aldım sonunda :)

• Beğen
Tepkiler: ceza87
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Hadi hayırlısı olsun. Güzel günler de kullanın

• Beğen
Tepkiler: ademoz05
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
hayırlı olsun beğenirsin umarım :D

• Beğen
Tepkiler: ademoz05
cemil baba

cemil baba

Üye
kardeş 720 nin sıkıntısı neydi?

cemil baba

cemil baba

Üye
Arkadaşlar yeni konu açmamak için buradan yazıyorum. telefonumu servise vereli 19 iş günü oldu. Servis yedek cihaz vermedi verebilecekleri cihazın da 1100 gibi bir şey olduğunu söylediler. Yarın gidip muadil yedek cihaz istesem vermedikleri zaman muadil cihaz istemeye dayanağım var mı, vermezlerse bir şey yapabiliyor muyuz? Ayrıca tüketici hakem heyetine gitmeye gerek var mı çok gecikir mi cihaz? Microsoft la bir türlü telefon yoluyla iletişime geçemedim. Bu konuda bir tel numarası verebilecek olan var mı?

Üst Alt