Nokia Lumia 520'de Sorunlar Abidesi

 • 6 Ekim 2013
 • 1484 Okunma
 • 8 Cevap

 1. Lumia 520deki birkaç sorun artık iyice canımı sıkmaya başladı. Sorunlar şunlar;
  1-Ne Nokia Müzik ne de Müzik+Videolarda şarkılarımı göremiyorum. Bluetooth ile başka cihazlardan şarkı gönderiyorum tamamlanıyor, kaydediliyor ancak hiçbir yerde gözükmüyor. Hafıza kartındaki şarkılar durduğu halde silinmiş veya taşınmış diyo. Bütün şarkıları sildim ama hala kütüphaneyi yenilemedi, sanki o şarkılar hala varmış gibi davranıyo. UC Browser ile şarkı indirdim ancak onlarıda eklemiyo. PCde bakınca hafıza kartında gözüküyo ama.
  2-Çektiğimiz fotoğraflar kaydedilmiyo. Normal kamera uygulaması ile denediğim de de diğer uygulamalar(Akıllı Çekim, Smart Cam, Cinemagraph, Glam Me, SophieLens for Nokia) ile denediğimde de fotoğraf sanki kaydediliyomuş gibi oluyor ama kaydedilmiyo.
  Bunları yaşayan başka Lumia 520lerde var mı? Varsa çözüme ulaştılar mı? Ulaştılarsa nasıl ulaştılar? Bu konuyla ilgili abilerimizde önerilerde bulunurlarsa belki çözüme ulaşabiliriz. Herkesin yardımını bekliyorum. Şimdiden herkese çok teşekkürler.
   


  Yazan: brk-rtrk
 2. yan kamera uygulamalar(smart cam akıllı çekim filan )onlarda disket logosuna tıklayıp kaydetmen gerekiyor
   
 3. Onu biliyorum. Kaydete tıklıyorum yukarıda kaydediliyo diyo sonra kaydetin yerine paylaş geliyo ona tıklıyorum onda da hata veriyo. paylaşma ekranına gider gibi olup geri fotoya geliyo. Yani kaydetmiyo
   
 4. peki cihazın hafızası ne durumda. Media kaydetme alanı olarak hafıza kartı mı seçili yoksa telefon hafızası mı?

  Ayrıca başlığa bakınca herhalde 8-10 tane sorunu var zannetim ama oyle sorunlar abidesi bir durum da yok yani. Dikkat çekmek için enteresan ve yanıltıcı başlıklar seçmenize gerek yok.
   
 5. Hafıza kartı seçili. Hafıza kartındayken fotoğrafları hiç kaydetmiyo, telefon hafızasında ise genel olarak 2şer tane kaydediyo. Telefon hafızasında 7.28GBnin sadece 3.97GBsi dolu. Hafıza kartının ise daha az dolu

  Sorunlar abidesi dememin nedeni fotoğraf konusunda hiç bi uygulama çalışmıyo olması, müzikte ise daha önceden her şarkıyı 2-3 tane göstermesinden sonra olayların bu hali alması. Sadece bi uygulama fotoğraf konusunda sorun çıkartsa hadi uygulama sorunlu diyecem ama öylede değil. Her uygulama aynı şekilde çünkü. Her uygulamayı teker teker yazmaya kalkışsam 8-10 sorun çıkardı yani :)
   
  Son düzenleme: 7 Ekim 2013
 6. telefonu sıfırlamayı denedin mi? Yalnız sıfırladıktan sonra yedeği geri yükleme. Özellikle yüklediğin lens uygulamalarını yükleme. Sıfır kurulum yapıp test et. Daha sonra uygulamalarını satın alma geçmişinden yüklersin.
   
 7. Sıfırlamayı hiç denemedim ama eğerki çözüm yolu bulamazsam sıfırlayacam. Uygulama listesi+ayarlar ve kısa mesajlar zaten yedekli, rehberde hafıza kartında. Ama sanırım şöyle bişey vardı. Sıfırlama sonrasında sadece paket veri ile yedek geri yükleniyo diye. O hala geçerli mi? Wifi olsa olmuyo mu
   
 8. Hayır yedekleme ilk olarak paket veriyle başlayıp uygulama yedeklemesi başlamadan wifiye geçebilirsin. Ama sen ilk önce yedeği geri yükleme ki sorumun çakışan ya da askıda kalan bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilelim.
   
 9. Yarın deneyeyeceğim bakalım. Sonuç hakkında bilgi veririm yine buradan
  ---
  Abi wifi bulamayınca biraz zor oldu ama lens uygulamalarının falan hepsini yükledim hepsini teker teker denedim. şu anda hiÇ bir sorun gözükmüyor bakalım.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
22/02/2019 - 14:56