Tavsiye Nokia Lumia 1520 Aldım

Sponsorlu Bağlantılar

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Kaça maloldu sana 1520 ve ne renk aldın.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Hayırlı olsun G3 ün yanında birşey eder mi Tartışılır... :)

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Hocam cihazı ilk aldığınızda 2 çay bardağı pirinç 3 kaşık makarna 2 tuz kaşığı şeker koymanızı tavsiye ediyorum... :D şaka bi yana telefonu aldığında yapman gereken tek şey gelen güncellemeler kamera ayarları Live Tile ekran ayarları bu kadar :D oyun iyi oynanır 1520 ile...
Bunu deneyebilen var mı ? :D

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll ve Peocawe
Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Hocam cihazı ilk aldığınızda 2 çay bardağı pirinç 3 kaşık makarna 2 tuz kaşığı şeker koymanızı tavsiye ediyorum... :D şaka bi yana telefonu aldığında yapman gereken tek şey gelen güncellemeler kamera ayarları Live Tile ekran ayarları bu kadar :D oyun iyi oynanır 1520 ile...
Hocam kamera ayarları nasıl oluyor bir bilginiz var mi acaba veya bir kaynak ?
Menü > Ayarlar> Güncellemeleri kontrol et.
Telefon güncellemeleri bitince de

Mağaza ... Ayarlar> Güncellemeleri kontrol et.

Microsoft 1520 yi çok seviyor. Ona bolca güncelleme geliyor.

Hatta şanslısın diyelim. Bu sıralar DENİM GÜNCELLEMESİ ufak ufak dağıtılmaya başladı. Türkiye'de ilk alacak cihazlardan biridir.
Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın.
Pil herhalde iki günü cikartiyormus pili nasıl kullanmalıyız ilk başta bitirip sonuna kadar tam dolana kadar şarj ediyoruz herhalde bundan sonra nasıl kullanmalıyız? İnternete baktım fakat her site farklı bir şey diyor kafam karıştı.
Hayırlı olsun G3 ün yanında birşey eder mi Tartışılır... :)
G3'ün yeri ayrı zaten ama Windows Phone u da sevdigimden bu cihazla geri dönüş yapayım dedim. Tartışmaya açık bir konu tabiki :)
Kaça maloldu sana 1520 ve ne renk aldın.
Fiyati 1449 TL 100 TL Bonus + 150 TL hediye çeki ile 1199 TL gibi bir fiyata mal oldu. G3 um siyah olduğundan 1520 yi beyaz aldım değişiklik olması adına.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Esendağlı
braayn

braayn

Üye
kardeşim öncelikle hayırlı olsun bende yakşalık 8 aydır 1520 kullanıyorum ilk sahibi ben olmadığım için bataryayı ilk ben doldurmadım. bataryayı bence ilk aldığında sonuna kadar bitirdikten sonra güle güle yazısını gördüğünde şarja tak zaten 2.5 saatte doluyor sende 4 saat tut şarjda sonra batarya ömrü için kendisi 1520'nin kollarına bırak derim 8 aydır benden önceki sahibide 3 ay kullanmış toplamda 11 aydır bu cihaz açık ve kullanılıyor halen 1 günü çok çok rahat çıkarıyor şöyle söyliyim sabah 8 gibi şirkette dolduruyorum full wifi+3G açık whatsap çok sık ve outlook çok sık kullanıyorum akşam 17:00 gibi servise biniyorum yol istanbul trafiğine göre 2 ile 2.5 saat sürüyor serviste 1 saat telefonla uğraşıyorum müzik video webde dolaşma vs derken eve geldiğimde % 25-30 arası kalıyor buda zaten sabaha tekrar 8 gibi şirkette takıyorum

• Beğen
Tepkiler: Microsoft Corporation
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.1020 kullanıcısı olarak bende bikaç şey söylemek isterim.iyi ki 1020 almamışsın.çünkü bildiğim kadarıyla chipset yetersizliğinden dolayı Denim güncellemesi ile beraber 4k video desteği verilmeyecek 1020'ye.1520 doğru seçim olmuş.ayrıca güncellemeleri yaptıktan sonra telefonu sıfırlamanı öneririm.daha stabil çalışır ve doğal olarak batarya süresi uzar artı telefon hızlanır :)

• Beğen
Tepkiler: Microsoft Corporation ve Esendağlı
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Günümüzde pil teknolojisinin değişmesi ile batarya kalibrasyonu yapmak bana saçma geliyor açıkçası.
Zira 8 saat şarjda kalması hiç bir şeyi değiştirmez. Pil dolduğu zaman enerji girişini otomatik olarak kesiyor.
İlk kullanımda bataryayı komple bitirip şarja takın full dolana kadar kullanmayın yeter. Pil kullanımı bir hafta ile 10 gün içinde yerine oturur.

Tavsiye olarak önereceğim oyun ve uygulamalar ise :

Windows Phone için "MoliPlayer Pro" uygulamasına göz atın

Windows Phone için "Batak Gold" uygulamasına göz atın

Windows Phone için "Aerize Explorer Pro" uygulamasına göz atın

Windows Phone için "Candy Crush Saga" uygulamasına göz atın

Windows Phone için "ÇILGIN HIRSIZ: Min..." uygulamasına göz atın

Windows Phone için "CCPlayer" uygulamasına göz atın

Windows Phone için "Pastry Paradise" uygulamasına göz atın

• Beğen
Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Günümüzde pil teknolojisinin değişmesi ile batarya kalibrasyonu yapmak bana saçma geliyor açıkçası.
Zira 8 saat şarjda kalması hiç bir şeyi değiştirmez. Pil dolduğu zaman enerji girişini otomatik olarak kesiyor.
İlk kullanımda bataryayı komple bitirip şarja takın fu ll dolana kadar kullanmayın yeter. Pil kullanımı bir hafta ile 10 gün içinde yerine oturur.

Tavsiye olarak önereceğim oyun ve uygulamalar ise :

Windows Phone için "MoliPlayer Pro" uygulamasına göz atın

Windows Phone için "Batak Gold" uygulamasına göz atın

Windows Phone için "Aerize Explorer Pro" uygulamasına göz atın

Windows Phone için "Candy Crush Saga" uygulamasına göz atın

Windows Phone için "ÇILGIN HIRSIZ: Min..." uygulamasına göz atın

Windows Phone için "CCPlayer" uygulamasına göz atın

Windows Phone için "Pastry Paradise" uygulamasına göz atın
En iyi dosya yöneticisi Aerize mi hocam ? Microsoft'unki vardı bir ara?

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
çok doğru bir tercih yapmışsınız tebrikler yeni telefonunuz hayırlı olsun :)
bu arada microsoft'un dosya yöneticisi daha hızlı

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Arkadaşlar LG G3 telefonumun yanına hepsiburada dan Lumia 1520 sipariş etmiş bulunmaktayım. Önceden 920'm vardı satıp G3 e geçmiştim şimdi Windows Phone'a geri dönüş yapayı düşündüm ve 1520 aldım. 1520 ile farklı bir deneyim yaşayacağımi dusunuyorum.1520 ile 1020 arasında kalmıştım fakat 1520 nin donanımı çok iyi olduğundan bütçemi biraz daha sıkıp 1520 aldım.1020 kamera konusunda iyi olsa da 1520 onu aratmaz diye düşünüyorum ayrıca 1520'nin grafik kartı ve işlemcisi almam için bir sebep oldu.Sonuç olarak Windows Phone'a dönmüş bulunmaktayım. 1520 kullanan arkadaşlar hangi oyun ve uygulamaları tavsiye edersiniz ve ilk aldigimda yapmam gereken bir şeyler var mi deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Hayırlı olsun en doğru kararı vermişsin harika bir cihaz kaça aldın ?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Hayırlı olsun.
Seni yeniden WP ailesinde görmek güzel.
Güle güle kullan.

• Beğen
Tepkiler: Microsoft Corporation ve Esendağlı
-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Ustam durum nedir ? Pişman oldun mu aldığına yada 1020 almadığında? G3 un yanında çok garip durdu mu ? Görüşlerini ayrıntılı bizlerle paylaşırsan almak isteyen arkadaşlar için İyi olurdu ?

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Hayırlı olsun.
Seni yeniden WP ailesinde görmek güzel.
Güle güle kullan.
Çok teşekkürler :)
Ustam durum nedir ? Pişman oldun mu aldığına yada 1020 almadığında? G3 un yanında çok garip durdu mu ? Görüşlerini ayrıntılı bizlerle paylaşırsan almak isteyen arkadaşlar için İyi olurdu ?
Hocam ürün bugün elime ulaştı. Açık konuşmam gerekirse 6-7 aydır Windows Phone kullanmıyorum bu süreçte Windows Phone uygulama geliştiricileri de boş durmamış açıkçası mağazadaki birçok eksik oyun uygulamanın tamamlandığını gördüm bazı uygulamalar adam olmuş aynı zamanda. Arayüz geçişleri/performans bakımından G3'e göre 1520'yi çok daha iyi buldum açık konuşayım. Windows Phone 8.1 ile sistemin normal kullanıcılar için yeterli bir seviyede olduğunu açıkça söyleyebilirim. Ufak sistem eksiklikleri elbet var ama ben normal bir kullanıcı olarak pek hissetmedim. Mağaza bayağı gelişmiş,ihtiyaç duyulan uygulamaların çoğu rayına oturmuş gibime geldi. Fakat tabi ki oyun tarafında mağazanın yetersiz kaldığını söylerim, özellikle Xbox(Ücretli Oyunlar) kategorisinde Android ve Ios için çıkan birçok oyun hala Windows Phone da bulunmuyor. Oyun delisi bir insan olmadığımdan benim için önemli sorunlar değil ama oyun için alıyorsanız büyük boyutlu kaliteli oyunların çoğu Windows Phone'da göremedim bu yüzden bu konuda düşünmenizi tavsiye ediyorum.Yaklaşık 1 hafta sonra objektif şekilde detaylı bir konu açacağım zaten bu konu hakkında çok merak edilenler var. İlk deneyimlerim bunlar sadece.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
BaySerkan

BaySerkan

Üye
hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın..

• Beğen
-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Çok teşekkürler :)

Hocam ürün bugün elime ulaştı. Açık konuşmam gerekirse 6-7 aydır Windows Phone kullanmıyorum bu süreçte Windows Phone uygulama geliştiricileri de boş durmamış açıkçası mağazadaki birçok eksik oyun uygulamanın tamamlandığını gördüm bazı uygulamalar adam olmuş aynı zamanda. Arayüz geçişleri/performans bakımından G3'e göre 1520'yi çok daha iyi buldum açık konuşayım. Windows Phone 8.1 ile sistemin normal kullanıcılar için yeterli bir seviyede olduğunu açıkça söyleyebilirim. Ufak sistem eksiklikleri elbet var ama ben normal bir kullanıcı olarak pek hissetmedim. Mağaza bayağı gelişmiş,ihtiyaç duyulan uygulamaların çoğu rayına oturmuş gibime geldi. Fakat tabi ki oyun tarafında mağazanın yetersiz kaldığını söylerim, özellikle Xbox(Ücretli Oyunlar) kategorisinde Android ve Ios için çıkan birçok oyun hala Windows Phone da bulunmuyor. Oyun delisi bir insan olmadığımdan benim için önemli sorunlar değil ama oyun için alıyorsanız büyük boyutlu kaliteli oyunların çoğu Windows Phone'da göremedim bu yüzden bu konuda düşünmenizi tavsiye ediyorum.Yaklaşık 1 hafta sonra objektif şekilde detaylı bir konu açacağım zaten bu konu hakkında çok merak edilenler var. İlk deneyimlerim bunlar sadece.
ustam bende zaten 1520 kullanıcısıyım. Görüşlerinizi çok güzel ifade etmişsiniz. Açılçası ben 7 farklı Lumia kullandığım halde hiç android kullanmadığım için görüşlerinizi merak ediyordum :). Ayrıntılı incelemenizi bekliyoruz. Tekrardan hayırlı olsun :)

• Beğen

kartal-78

Üye
Hayırlı olsun arkadaş iyi günlerde kullan