Nokia 5800 dokunmatik hassaslığı azaldı (ekrana daha sert basmam gerekiyor)

Sponsorlu Bağlantılar

akpks

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 5800 dokunmatik hassaslığı azaldı (ekrana daha sert basmam gerekiyor)
Arkadaslar şubat ayında ikinci el 5800 aldım. Dokunmatiği normaldi ama nolduysa 1-2 ay sonra hassaslık azaldı . Kalibrasyon denedim olmadı. Baska sorunlardan dolayı ekran 2 kere degisti ama hep ayni .Çözümü varsa acilll yazarmısınız lütfen!

Süleyman

Süleyman

Üye
dokunmatik durduk yere azalacak bir sey değil.
Bu süreç içinde ekran koruyucu taktın mı?
Veya yazılım yükledin mi?

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Aynı sorunu bende geçen sene yaşadım. Ve sorunun dokunmatik panele çizilmesin diye kaplattığım koruyucu filmde olduğunu bulmam bayağı zamanımı aldı. Filmi değiştirdim telefon kendine geldi. 5 - 10 lira arası ince filmlerden al. Kalın filmler sorun yaratıyor ilerde. (tecrübe ile sabittir.)

akpks

Üye
    Konu Sahibi
ekran koruyucu film taktım o da kalındı herhalde ama ben onu takmadan önce kalibrasyonla biraz oynadım ondan da olabilirmi,,,,, çözümü var mıdır,,,???

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
ekran koruyucu film taktım o da kalındı herhalde ama ben onu takmadan önce kalibrasyonla biraz oynadım ondan da olabilirmi,,,,, çözümü var mıdır,,,???

Kalibrasyon yapmayı bir daha dene. Eğer olmazsa ekran koruyucu filmi çıkart birde öyle dokunmatik paneli dene. Eğer dokunmatik panel gerekli tepkiyi veriyorsa yeni film al ve onu kaplat.
Eğer ekran film kaplı değilken gerekli tepkiyi vermiyorsa dokunmatik paneli değiştir

akpks

Üye
    Konu Sahibi

Kalibrasyon yapmayı bir daha dene. Eğer olmazsa ekran koruyucu filmi çıkart birde öyle dokunmatik paneli dene. Eğer dokunmatik panel gerekli tepkiyi veriyorsa yeni film al ve onu kaplat.
Eğer ekran film kaplı değilken gerekli tepkiyi vermiyorsa dokunmatik paneli değiştir

Su anda zaten ekran koruyucu film yok. Dokunmatik panelide iki kere degiştirdim.Kalibrasyonu 100 kere denemisimdir sonuç aynı. Bunun bi yazıli bi programı yok mudur acaba. Forumlara baktım ama ben bulamadım.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Yazılımı yeniden yüklemeyi dene o zaman. En son çare o olacak. Birde paneli değiştirdim diyorsun. Yan sanayi çin mali panel takmasınlar. Çin malları genelde pek güven vermiyor.

akpks

Üye
    Konu Sahibi
Yazılımı yeniden yüklemeyi dene o zaman. En son çare o olacak. Birde paneli değiştirdim diyorsun. Yan sanayi çin mali panel takmasınlar. Çin malları genelde pek güven vermiyor.

valla gerçek mi çin malı mı orasını bilmiyoum gerçekten. Yazılımı nasıl yeniden yükleyebilirim. Flash atmakmı onun diğer adı.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Telefona yedek oluştur.
Menü > ofis >dosya yöneticisi > yedekle > yedekleme seçenekleri
Mesajlar , rehber , ajanda kayıtları işaretle
Seçeneklerden yedek oluştura basınız. Yedek olusunca hafıza kartını pc ye yedekle. 2 yolun var
1 hafıza kartını çıkart kart okuyucu ile pc ye tak.
Bilgisayardan dosya ve klasör seçeneklerine gir. Sistem ve gizli dosyalarını göster seçeneğini işaretleyin.
Hafıza kartını açın (burdan sonrasi 2 adım ile aynı olacak)
2 Telefonu usb kablosu ile depolama modunda bağlayın
Pc den dosya ve klasör seçeneklerinden gizli ve sistem dosyalarını gösteri işaretleyin . Hafıza kartını açın.
Hafıza kartından şu dosyaları pc ye taşıyın.
Backup , cities , video , müzik , resimler , download ettiğin oyun ve uygulamaların kurulum dosyaları , kişisel dosyaların ( videon resim v.s v.s )
Dosyalar taşınınca hafıza kartına format at.
Telefonu kapat. (hafıza kartını kart okuyucu ile bağladı isen hafıza kartını telefonu kapatınca tak)
Telefonda sırası ile şu tuşlara bas.
Yeşil + Kırmızı + fotoğraf çekme tuşu + açma kapama tuşu. 10 - 15 saniye basılı tutun. Telefon açılınca elinizi tuşlardan çekin.
Ülke , tarih , saat ayarlarınızı yapınız.
Telefonu 2 3 dakika ellemeyin. Telefon kendisine gelince usb kablo ile pc ye depolama modunda bağlayın.
Yada kart okuyucu ile hafıza kartını pcye tak.
Yedek oluşturduğunuz dosyaları hafıza kartına atın.
. Oyun program v.s ihtiyacınız olan dosyaları kurun..
Dosya yöneticisinden yedeği geri yükleyiniz.

akpks

Üye
    Konu Sahibi
iki kere denedim onu (hard format) neyse galiba benim sorunum çözülemeyecek. Ben sizi daha fazla ugrastırmıyayım.

neşter1461

neşter1461

Üye
Aynı sorunu bende geçen sene yaşadım. Ve sorunun dokunmatik panele çizilmesin diye kaplattığım koruyucu filmde olduğunu bulmam bayağı zamanımı aldı. Filmi değiştirdim telefon kendine geldi. 5 - 10 lira arası ince filmlerden al. Kalın filmler sorun yaratıyor ilerde. (tecrübe ile sabittir.)
elektiriklenmeyi engeller ve telefonun ömrünü yer koruyucu.ben bu tür insanları anlamamışımdır.arabası olur kılıf alır koltuklara.orjinal kılıfa asla binmez.gülerim ben böylelerine.sen binme arkadaşım ben binerim.sen koruyucunu tak ben takmam.biraz mantıklı düşününce ne kadar yanlış işler yaptığınızı anlarsınız.

akpks

Üye
    Konu Sahibi
elektiriklenmeyi engeller ve telefonun ömrünü yer koruyucu.ben bu tür insanları anlamamışımdır.arabası olur kılıf alır koltuklara.orjinal kılıfa asla binmez.gülerim ben böylelerine.sen binme arkadaşım ben binerim.sen koruyucunu tak ben takmam.biraz mantıklı düşününce ne kadar yanlış işler yaptığınızı anlarsınız.

herkesin yaptıgı kendine göre mantıklı. koruyucu takmakta bana göre mantıklı.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Neşter ortamı germe herkesin kendine göre yaptığı doğru ve yanlışlar vardır. Sana yanlış gelebilir ama ona doğrudur.

Atacan-

Atacan-

Üye
Koruyucu ömrünü düşürüyormu :)
düşürse neşter böyle bişey çıkmazdı sanırım.
Aldığım ilk günden beri ekran koruyucu bant duruyor..
Ki 3 kerede değiştirdim değişmese ekran çiziklerle dolu olacak daha ömrünü yitirecekti diye düşünüyorum.
Fakat telefonu komple kaplayan kalıp halindeki kılıflara bende karşıyım hiç kullanmadım kullanmamda ...Ama sakar elinden habire düşürenler için ömrü dahda uzar sanırım...kullanmamamın sebebi daha fazla kaba durması :)

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Neşter provake etme ortalığı.

- - - Eklendi - - -

Anladığın dilden cevap vereyim. Teknoloji ile o kadar haşır neşirsinki android işletim sistemine android işlemci diyebiliyorsun. O işlemci kaç çekirdek sormak lazım sana. O engin bilginle hele bir cevap ver bakalım.
Ayrıca ekrana koruyucu takmak ekran ve dokunmatik paneli deforme olmaktan korur, zarardan çok faydası var. Sen telefonu istediğin gibi kullan.
Burada bilmeden ahkam kesme, seni bilgi ile yenerler.

akpks

Üye
    Konu Sahibi
tesekkurler sorun ekranın orjinal olmamasıymış.

kerim74100

Üye
bu format c5 e atılabiliyo mu?

yusufkeremdaglı

Üye
ya ben de ekran dokunmatigini degistirdim hassasiyeti azaldi cok sinir oldum bi de 55 tl para verdim orjinal olsun diye acaba sorun ne ? koruyucu film de taktim ama bu yüzden oldugunu sanmiyorum..
hatta degistirdigim yere gittim anlattim yok.dedi bunlar boyle oluyo zaten falan dedi ama ben eski halini bildigim icin inandirici gelmedi kaziklandigimi da dusunuyorum ama artik yapcak bise yok xd gitti 55 tl :/

Üst Alt