Nokia 5800 Dokunmatik ekran sorunu (Biraz Garip)

Sponsorlu Bağlantılar

fafa1236

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 5800 Dokunmatik ekran sorunu (Biraz Garip)
Arkadaşlar merhaba 5800 Xm sahibiyim. Sorunum ise şu şekilde telefon günde 1-2 kere dokunmatik yanlış yeri algılıyor. Telefonun sol üst tarafta "NOKİA" yazısının üstüne hafif bastırınca dokunmatik geri düzeliyor. Ön kapagı dikkatlice açtım ön tarafa giden film kabloyu kontrol ettim sorun yok.Aşagıya dogru giden kabloya baktım sonunu bulamadım. Sorun nerede olabilir. Hard format ve baştan yazılım yollarına denedim. Sorun donanımsal gibi. Oraya hafif dokununca ekran düzeliyor ve asla sorun yaratmıyor. Benim için çok önemli değil ama gıcık etti beni. 12-13 liraya dokunmatik paneller satılıyor almam gerekiyor mu. Almadan bu sorunu nasıl çözebilirim. Bu sorunda bazen hiç olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Dediğin yerde temassızlık olabilir bence sen hiç uğraşma tamirciye götür.

fafa1236

Üye
    Konu Sahibi
Şehir merkezine uzak bir konumdayım. Adam akıllı telefoncuda bulmak zor zannımca.

Panelden çıkan film aşagıya dogru gidiyor orada takılı oldugu yerde temassızlık olabilir mi. + telefoncu benden sadece sökmeye 20 liradan aşşagı para almıyacaktır :/

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Doğru olmayabilir ama büyük ihtimal temassızlık vardır. Kendini yapabilecek düzeyde görüyorsan uğraş ama bence yapma çünkü farklı bir yerini bozabilirsin.

fafa1236

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi gene oldu ya. Olunca ekranın sağ tarafı çalışıyor. Sol tarafı çalışmıyor. Çalışıyor ama yanlış algılıyor. Nokia yazısının oraya bastırıyorum biraz düzeliyor. Dert oldu içime. Yapabilicek düzeydeyim dokunmatik ekran siparişi verip benim takmam mantıklımı yada başka ne önerirsiniz hocam.

Software95

Biraz araştır belki sorunu yaşayan ve düzeltenler vardır :hmmm

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Şimdi gene oldu ya. Olunca ekranın sağ tarafı çalışıyor. Sol tarafı çalışmıyor. Çalışıyor ama yanlış algılıyor. Nokia yazısının oraya bastırıyorum biraz düzeliyor. Dert oldu içime. Yapabilicek düzeydeyim dokunmatik ekran siparişi verip benim takmam mantıklımı yada başka ne önerirsiniz hocam.

Valla kardeşim git tamirciye taktır yoksa daha kötü sonuçlar çıkabilir.

fafa1236

Üye
    Konu Sahibi
Hocam alıp paneli tamircide taktırsam ne kadar ücret isteler.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Valla işçilik fiyatını bilmem ama tahminimce 10 lira falan tutar

fafa1236

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim.

Bu paneli sipariş verdim geldiginde bir telefoncuda taktırırım. İşimi görür mü bu panel ?

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Valla kardeşim buradan anlaşılmaz. Sahte olabilir kesinlikle sahte alma.

fafa1236

Üye
    Konu Sahibi
Hocam büyük ihtimal sahte zaten 13 liraya :)

Alan arkadaşlar hep olumlu yorum vermiş orginalden daha hassas oldugunu vb. Yorumlar atmışlar. Bakalım, görelim ne olacak.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Bence hiç alma bir arkadaşta vardı çok iğrenç birşey. Yorumlara bakma belki firma yapmıştır. Çünkü kullanıpta memnun kalan görmedim.

fafa1236

Üye
    Konu Sahibi
Aldım artık hocam bakalım nasıl gelicek :(

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Hayırlı olsun o zaman.

fafa1236

Üye
    Konu Sahibi
Sağolun hocam burdan bilgilendireceğim.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Beklerim olmadı pm at çünkü sadece burada yazmıyorum farklı bölümlerde olabiliyorum.

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
format at
arkadaşımda nokia yazısının oraya mıknatıs koyunca açılmıyordu v60 atınca düzeldi

fafa1236

Üye
    Konu Sahibi
Çok format attım. Hard format attım. Yazılımı komple temizleyip geri yükledim.

Bugun hiç sorun yaratmadı neredeyse.Bakalım yinede paneli değiştiriceğim kafam rahat etsin.

Üst Alt