Nitdroid Alpha #6 Reload Duyuruldu

Sponsorlu Bağlantılar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
Nitdroid Alpha #6 Reload Duyuruldu

opera'nın webkit html5 tarayıcısı açıyor zaten youtube videolarını, birde armv6 işlemcili cihazlar için yazılmış bir program var onu da yüklediğimde cihazda birçok videoları oynatıyor. (e-yes'in yazdığına binayen)

navigasyon barı boşmuş, alttaki ana ekran, ev, geçmiş uygulamalar tuşları görünmüyormuş.
3G çalışmıyor,
wifi çalışmıyor,
bluetooth da çalışmıyor. (hatırlatma bunlar Alpha #5'de çalışıyor, muhtemelen kısa sürede düzelir)

mert arkadaşın dediği gibi;
"USB networking, adb, mtp" eklenmiş. otg ile alakalı bişey yazmıyor.

çalışanlar,

ahize desteği hoparlör üzerinden
mikrofon desteği (hoparlör üzerinden)
sesli aramalar (mikrofon desteği yok, hoparlör üzerinden)

kısaca yeni sürümde hoparlör üzerinden ahize ve mikrofonu kullanmak mümkün. umarım kısa süre sonra daha iyi durumda olur. Alpha#5'de çalışanlarda çalışır.

Alpha#6 Reload şimdiden hayırlı olsun diyelim, En azından yeni bir sürümün gelmesi bile olumlu bir gelişme.

(saat sabah 05 çok uykum geldi, yaklaşık 7 saattir fmy çalıştığım için birçok şeyi algılamakta güçlük çekiyorum yanlış bişeyler yazdıysam düzeltin :) )

• Beğen
Tepkiler: fnldstntn

fnldstntn

Üye
Güzel haber...Duyurduğuna göre yakında çıkarır...

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
herhalde alpha5'de calisip, 6'da calismayan eksiklikleri giderip yayinlayacak.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Açık Kaynak Projesi
( AOSP ) v 4.3_r2.1 ( JSS15J )
- Google Uygulamaları
( GAPPS ) temel paket kaldırılır . 1 ) yasal sorunlar nedeniyle . 2 ) kolay goo - inside.me elde edilen ve ayrı ayrı monte edilebilir .
- Dualboot destek ubiboot tarafından sağlanır. sillyboot
- 3D sürücüleri , OpenGL , LiveWallpapers
- Dokunmatik ekran ( çoklu )
- Hw düğmeleri ( hacim , güç ) , Nokia N950 klavye
- ECI aksesuar ( kulaklık düğmeleri)
- USB ağ , adb , mtp .
- Uyku modu , renk profilleri , elektron ışını etkisi ( demo lcd kapalı

- Alarm sürücü, RTC
- Temel CellMo işlevi : ağ kaydı , USSD , SMS , veri ( GPRS/EDGE/3G ) , sinyalizasyon . Aslında , ofono / ofono - ril yığın kullanılır: bu mümkünN900 yapmak için her şeyi bu .
- Pil durumu, şarj göstergesi
- Sensörler : ivmeölçer , pusula
- Ses : çalma ( ses yönlendirme : hoparlör , kulaklık veya kulaklık ) , çekirdekteki jack anahtarı ( H2W ) , beta - kaliteli mikrofon desteği
( Sesli Arama , shazam / soundhound , skype , bazı ses kayıt cihazları - Tamam )
- Işıkları HAL ( lcd parlaklık , hw klavye ışıkları ( Nokia N950 ) )
- Root erişimi ( ile adb kabuk; su / Superuser.apk )
- FakeGPS (sistem kandırmak ve GPS düzeltme olarak herhangi bir yere ayarlamak için yeteneği) , gerçek bir GPS henüz destek yok !

Henüz test edilmedi :
- Temel video çözme ( sw ) ve oynatma , youtube

Çalışmıyor :
- Wifi ( sadece temel işlevleri : AP , LinkSpeed'i / RSSI ( sinyal gücü ) göstergesi bağlanabiliyor hiçbir baglantı zinciri . ) .
- Hwrotation ( yatay yönelimli görüntüler için " sahte " varsayılan portre modu) , ekran varsayılan olarak yatay yönde olduğunu.
- Bluetooth ( tarama , cihazları eşleştirmek ben SGS2 ve N9 arasında dosya göndermek mümkün değil ben fazla test etmedim

Gelişme için çalışmak:
- Ses HAL : daha iyi mikrofon desteği ( uygun yeniden örnekleme )
- Hwcomposer / gralloc HAL iyileştirmeler - yatay kaydırma aksaklık (yapıldı ) kurtulmak için
- Sesli aramalar ( deneysel , proof- of-concept - kalite, hiçbir mikrofon desteği henüz - Yukarıdaki ses HAL konu bakın )
- Ofono sorunları sıralama : gelen arama (sabit ) üzerinde cevap veremez , DTMF kırık gibi görünüyor
- Temizleme kaynak kodu , tüm değişiklikleri kaydetme

Önemli , ama kritik değil :
- RIL / ofono istikrar : Bazı operatörler bağlantı sorunları . Gelişmiş özellikler : PIN / PUK ( un ) kilitleme , dolaşım vs
- Sensörler ( als , yakınlık vb )
- Sensörler : pusula ( kalibrasyon )
- Işıkları HAL ( led )
- HW video çözme ( DSP )
- titreşim
- kamera
- GPS . Ayrıca GLONASS
- NFC ( n9 payı crespo ile aynı nfc çip : pn544 NXP Ben sıfırdan yazmak gerek , biz minimal değişikliklerle crespo en HAL / çekirdek modülleri kullanabilirsiniz varsayalım Ancak, atm ( kullanım alanı sorunu çalışmaz ) . . .)
- Diğer bir çok şey

SSS
Bu çıkacak ne zaman?
Ne zaman hazır olursa ozaman cıkacak

Demiş alexey
Not; ceviridir

adam kısaca bitince size sorarım demiş :D espiri tabi ;)

fLuke!

fLuke!

Üye
Alpha 6 3G bağlantı sorunu çözülmüş. :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
alpha5'de calisip 6'da calismayan sorunlari da cozup oyle yayinlayacak.

fnldstntn

Üye
[video=youtube;M5GrRGM7xDg]http://www.youtube.com/watch?v=M5GrRGM7xDg&feature=youtu.be&a[/video]

pRime.

pRime.

Üye
performans baya bir artmış özellikle cihaz çok daha akıcı çalışıyor.

nokıa_6220

Üye
performans baya bir artmış özellikle cihaz çok daha akıcı çalışıyor.

alpha 6 yı denedinmi yoksa video üzerinen mi yorum yapıyorsun. video da19/08/2012 tarihli gözüküyor.yami edki video gibi

pRime.

pRime.

Üye
evet eskiymiş. yeniymiş gibi eklendiği için yeni sandım.

fnldstntn

Üye
Bende videoyu yeni sandığım için paylaştım Alexey twitterda paylaşmış tarihine bakmadan paylaştım...

nokıa_6220

Üye
Alpha 6 dan bir haber yok daha. Adam formundaki konuyu kilitlemiş. Yoksa geliştirmekten vaz mı geçti. Bir bilgisi olan varmı

pRime.

pRime.

Üye
hayır geliştirmekten vazgeçmedi.

MR.SERVET

MR.SERVET

Üye
Ne zaman gelecek sabırsızlıkla bekliyorum :)

- - - Eklendi - - -

Bu arada son durum ne bilgisi olan var mı ?

sekajmer

sekajmer

Üye
ben daha bugün alpha#5 i kurdum ne altısı :D

fnldstntn

Üye
Geliştirici twit attı cuma gününden sonra nitdroid geliştirmeye yeniden başlıyormuş...

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
geliştiricinin yotaphone'u kırılmış ve yeniden N9 kullanmaya başladı. Twitter'ile alakalı sorular soruyordu Twitter'da.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
bu arada nokia twitter uygulaması çalışıyor mu? bende çalıştıramadım.

Üst Alt