NEDEN MEEGO ? mis gibi ANDROİD varken? cevaplarınızı bekliyorum...

Sponsorlu Bağlantılar

Lenneth

Üye
Deneyimli bir web developer'ın HTMl5 de uzmanlaşması 2-3 yıl kadar uzun sürmez. Taş çatlasın 1 yıl olsun hadi. Facebook, Twitter ve Youtube günümüzün en popüler sitelerinden. Hepsi neden HTML5 destekli o zaman. Flash duruken ? Steve Jobs haklı Flash işlemci canavarı. Harmattan'ın desteği yok diye gelmeyecek diye birşey yok Flash. (Bkz. N900)

N9 neden Overclock edilemiyormuş onu kavrayamadım ? N900'de Maemoyla nasıl 0 civarlarına kadar overclock edilebiliyorsa bunda da bal gibi edilir. Edildikten sonra zaten 1-2 saat şarjı anca dayanacaktır :) Stabil bir değer yakaladıktan sonra videoda koyulur sıkma canını sen :)

Symbian konusunda haklısın. Şuanda en ucuz bulunabilecek akıllı telefonlar Androidli olduğu için iyi olduğundan değilde Mecburiyetten kullanılıyor olarak düzeltmek gerekiyor :)
MeeGo gayet güzel ezer Androidi. Niye üstün olamaz mı yani. IOS'u bile ezerken.

[video=youtube;yDdyA-IH8Gc]http://www.youtube.com/watch?v=yDdyA-IH8Gc[/video]

Koca Google dediğin mobil sektöre gireli kaç yıl oldu ki neyin tecrübesiyle ne sistemi geliştiriyor ?

Neyse ben yatıyorum. Hayırlı geceler.

2.2 ghz'e overclock edilemez diyorum, şimdiye kadar hiç bir cihaz o değere çıkartılamadı yada ben görmedim, ben max 2 ghz gördüm ama o da Qualcomm'un chipsetini taşıyan HTC Desire HD..

Görüldüğü üzere web tarayıcısını karşılaştırıyorlar, performansı rezalet olan Optimus 2X bile web tarayıcı konusunda iPhone 4'ü eziyordu. Galaxy S+ ve Galaxy S2 zaten eziyordur kesin :)

Mecburiyetten ? Şahsen ben Android alıp pişman olup satıp Symbian alan görmedim. Ama Symbian alıp pişman olup satıp bayram edip Android veya iPhone'a geçen çok gördüm :)

Nokia'nın tecrübesinide gördük 5800,5530 gibi GPU'su olmayan cihazlar. N8,C7 gibi işlemcisi düşük olan donma ve reset sorunları olan cihazlar..

Sizin CEO açıklamamış mıydı, iPhone piyasaya 2007'de girdi bizim hala onlarla yarışacak telefonumuz yok diye :)

pRime.

pRime.

Üye
Kaç tane site html5 kullanıyor ki? cok az, çogunda flash kullanılıyor ama biz "fandroidçi"lerin sözde çekemediği MeeGo flash bile desteklemiyor.. Ne internet telefonu ama.
Tweak flash, linux desktop :oke:

----------Eklendi @ 00:15:49 ---------- Yazıldı @ 00:14:29 ----------

bilgi almak oluyor bide farkındaysan meegonun sayfasına açtım meego kullanıcılarından direk bilgi almak için :D zaman ayırdığın için sağol istiyosan bilgi paylaşımına devam...:d:
Bilgi almak olmuyor doğrudan meego'yu yermek oluyor, beğenmiyorsan kendi bölümüne... ;)

Kedi Yavrusu

Üye
meego flash destekliyor siz fandroidciler inceleme videolarına 5 dakka bakmadan çamur atmayı iyi bilirsiniz.

boroborox

boroborox

Üye
    Konu Sahibi
Tweak flash, linux desktop :oke:

----------Eklendi @ 00:15:49 ---------- Yazıldı @ 00:14:29 ----------

Bilgi almak olmuyor doğrudan meego'yu yermek oluyor, beğenmiyorsan kendi bölümüne... ;)
sen laftan anlamıyosan ben napıyım :vur amacım o değildi diyorum bilgi almak diyorum sen hala klavye başında haybeye yazıyosun iyi akşamlar...:tşk:

SilentOne

SilentOne

Üye
fandroidciler megoo daha doqrusu linüx e çamuru bırak toz bile atamazlar linüx gibi bir işletim sistemi ile hiç yapmayın yha boyle açık kaynak kodlu işletim sistemi hemden birazcık yazılımdan anlarsa bu fandroidciler koşa koşa linx die baqırırlar

Lenneth

Üye
fandroidciler megoo daha doqrusu linüx e çamuru bırak toz bile atamazlar linüx gibi bir işletim sistemi ile hiç yapmayın yha boyle açık kaynak kodlu işletim sistemi hemden birazcık yazılımdan anlarsa bu fandroidciler koşa koşa linx die baqırırlar
Android'te linux tabanli ama Nokia kullanmadigi icin tu pis kaka oluyor Nokia cilar icin..

Uruloki

Uruloki

Üye
lenneth dünya üzerinde kapalı kaynak olan ve ya linux kernelleriyle oynanmış olan başka bir linux sürümü söylermisin ki dünya açık kaynak vakfının açıkladığına göre android in %26 açık kaynak symbianın ise daha fazla açık kaynak kodlarının oranı daha fazla

pRime.

pRime.

Üye
Tweak flash diyorum bak hakan.

----------Eklendi @ 10:28:02 ---------- Yazıldı @ 10:16:31 ----------

Android'te linux tabanli ama Nokia kullanmadigi icin tu pis kaka oluyor Nokia cilar icin..
Resme iyi bak hangi linux neredeyse kapalı kaynak olabilir?

----------Eklendi @ 10:30:11 ---------- Yazıldı @ 10:28:02 ----------

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
2.2 ghz'e overclock edilemez diyorum, şimdiye kadar hiç bir cihaz o değere çıkartılamadı yada ben görmedim, ben max 2 ghz gördüm ama o da Qualcomm'un chipsetini taşıyan HTC Desire HD..

Görüldüğü üzere web tarayıcısını karşılaştırıyorlar, performansı rezalet olan Optimus 2X bile web tarayıcı konusunda iPhone 4'ü eziyordu. Galaxy S+ ve Galaxy S2 zaten eziyordur kesin :)

Mecburiyetten ? Şahsen ben Android alıp pişman olup satıp Symbian alan görmedim. Ama Symbian alıp pişman olup satıp bayram edip Android veya iPhone'a geçen çok gördüm :)

Nokia'nın tecrübesinide gördük 5800,5530 gibi GPU'su olmayan cihazlar. N8,C7 gibi işlemcisi düşük olan donma ve reset sorunları olan cihazlar..

Sizin CEO açıklamamış mıydı, iPhone piyasaya 2007'de girdi bizim hala onlarla yarışacak telefonumuz yok diye :)

İşlemci frekansı 2 den yukarı görmedin diye olmayacak diye bir şey yok :) Gayette güzel çıkar. N900 2.5 katına OC oluyor. N9 niye olmasın ki ? 2.5 Ghz ye kadar yolu var :)

Videoyu izledim.(Optimux 2x ve iphone 4) O yavaşlık o siteye özel olmuş demekki yukarıdaki videoya bakarsan Optimus 2x e göre daha hızlı. Ayrıca adamın açtığı sitede diğer kaşılaştırmadaki siteden daha büytük boyutlu belli oluyor zaten.
Bu arada iPhone 4 ile Galaxy S+ veya S2 yi karşılaştıramazsın çünkü iPhone ne zaman çıktı diğer ikisi ne zaman. IOS 5 ile karşılaştırırsın anca.

Bana şuanda Piyasada WP7, Android ve IOS tan başka kullanılabilir bir OS göster ? Mecburiyetten Android kullanılmakta. Bu kadar basit. İmkanı olanlar iPhone 4 alıyorlar zaten. O kadar paraya değeceğini de düşünmüyorum zaten.

Şimdi Nokia Cep Telefonu üreticisi, Google Yazılım devi ? Nasıl karşılaştırıyorsun. Haydi bir Microsoft ile kıyasla göreyim Google ı :) WP 7, Android'ten zaten iyi o bilnen birşey.

Sizin CEO derken. Burası Nokia bölümü değil. Yinede bir cevap vereyim. Peki 2008 de çıkan N900 neyin nesidir ? 3G ve S modellerinden daha iyi olduğu kesin. Ayrıca günümüz telefonlarıyla da yakın bir performansı var.(HTC Desire gibi)

Lenneth

Üye
İşlemci frekansı 2 den yukarı görmedin diye olmayacak diye bir şey yok :) Gayette güzel çıkar. N900 2.5 katına OC oluyor. N9 niye olmasın ki ? 2.5 Ghz ye kadar yolu var :)

Videoyu izledim.(Optimux 2x ve iphone 4) O yavaşlık o siteye özel olmuş demekki yukarıdaki videoya bakarsan Optimus 2x e göre daha hızlı. Ayrıca adamın açtığı sitede diğer kaşılaştırmadaki siteden daha büytük boyutlu belli oluyor zaten.
Bu arada iPhone 4 ile Galaxy S+ veya S2 yi karşılaştıramazsın çünkü iPhone ne zaman çıktı diğer ikisi ne zaman. IOS 5 ile karşılaştırırsın anca.

Bana şuanda Piyasada WP7, Android ve IOS tan başka kullanılabilir bir OS göster ? Mecburiyetten Android kullanılmakta. Bu kadar basit. İmkanı olanlar iPhone 4 alıyorlar zaten. O kadar paraya değeceğini de düşünmüyorum zaten.

Şimdi Nokia Cep Telefonu üreticisi, Google Yazılım devi ? Nasıl karşılaştırıyorsun. Haydi bir Microsoft ile kıyasla göreyim Google ı :) WP 7, Android'ten zaten iyi o bilnen birşey.

Sizin CEO derken. Burası Nokia bölümü değil. Yinede bir cevap vereyim. Peki 2008 de çıkan N900 neyin nesidir ? 3G ve S modellerinden daha iyi olduğu kesin. Ayrıca günümüz telefonlarıyla da yakın bir performansı var.(HTC Desire gibi)

Oluyor da stabil mi oluyor , yoksa direk donup kalıyor ya da kernel panic yaşayıp reset mi atıyor ? :)

Sizin o bayıldığınız Symbian var ? ama kimse gidip tercih etmiyor neden acaba ? :)

Nokia cep telefonu üreticisi ve Symbian'ın sahibi ve "geliştiricisi" bunuda unutmayalım. Google hiç bir deneyimi yokken girdi piyasaya sildi süpürdü her tarafı.. :) Microsoft'un WP7'sini de görüyoruz..

Tweak flash diyorum bak hakan.

----------Eklendi @ 10:28:02 ---------- Yazıldı @ 10:16:31 ----------

Resme iyi bak hangi linux neredeyse kapalı kaynak olabilir?

----------Eklendi @ 10:30:11 ---------- Yazıldı @ 10:28:02 ----------

Güvenlik yüzünden kodların büyük bir kısmını kapalı tutuyor diye biliyorum, sonuçta bu kadar kullanılan bir sistem hackerların ilgisini çekecektir.

----------Eklendi @ 14:52:39 ---------- Yazıldı @ 14:49:34 ----------

MeeGo için kötü demiyorum ama N9 piyasaya girecek her tarafı silip sürecek diyenede :zuhaha: bu ifadedeki adamlar güler.

Android piyasaya ilk girdiği gün mü bu kadar başarılı oldu ? Hayır tam olarak piyasaya çıktıktan 2.5 - 3 yıl sonra..

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Oluyor da stabil mi oluyor , yoksa direk donup kalıyor ya da kernel panic yaşayıp reset mi atıyor ? :)

Sizin o bayıldığınız Symbian var ? ama kimse gidip tercih etmiyor neden acaba ? :)

Nokia cep telefonu üreticisi ve Symbian'ın sahibi ve "geliştiricisi" bunuda unutmayalım. Google hiç bir deneyimi yokken girdi piyasaya sildi süpürdü her tarafı.. :) Microsoft'un WP7'sini de görüyoruz..

Güvenlik yüzünden kodların büyük bir kısmını kapalı tutuyor diye biliyorum, sonuçta bu kadar kullanılan bir sistem hackerların ilgisini çekecektir.

----------Eklendi @ 14:52:39 ---------- Yazıldı @ 14:49:34 ----------

MeeGo için kötü demiyorum ama N9 piyasaya girecek her tarafı silip sürecek diyenede :zuhaha: bu ifadedeki adamlar güler.

Android piyasaya ilk girdiği gün mü bu kadar başarılı oldu ? Hayır tam olarak piyasaya çıktıktan 2.5 - 3 yıl sonra..

Öncelikle ben ne Symbian Fanıyım ne de Nokia. Ben MeeGo'yu seviyorum ve savunuyorum.

N900'de stabil çalışıyor. Youtube'a girebilirsiniz.

Yukarıda yorumumu yaptım beni ne nokia ne de symbian bağlar. Ben MeeGo'ya ve kullanılan cihazın donanımına bakarım.

Peki Normal PC dağıtımlarında neden virüs vs. yok. Ne kadar kapalı olursa o kadar virüs yaygınlaşıyor. Android kullanan bir sürü geliştirici var. Kodlar açık olsa. Açık vs. bulup bildirirler ki PC'de Linux kullanan geliştiriciler öyle yapmakta. Google Amacı Lisansı elinde tutmak. O sistemin Lisansı var onun için. MeeGo'nun yok ama :)

Lenneth

Üye
Normal PC dağıtımlarında virüs olmaz tabi ki, Linux tabanlı sistem kullanım oranı ne kadar düşük.

Ama Android'in mobil piyasadaki kullanım oranı yüzde 40'tan fazla.

boroborox

boroborox

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar 10 senedir symbianı oturtamayan nokia meegoyu çıktığı gibi oturtturabilir mi özetle şimdi alıcağımız android bizim ihtiyaçlarımızı 3 sene rahat görmez mi?

Uruloki

Uruloki

Üye
ne alaka eğer google yarın birgün çıkarda ben sadece artık motorolaya destek sunucam derse ne olucak öyle bir hakkı var adamın lisans elinde

boroborox

boroborox

Üye
    Konu Sahibi
dediğin senin mantığına uyuyo mu çocuk oyuncağı mı bu birde benim soruma cevap vericek misin?

• Beğen
Tepkiler: Lenneth

Lenneth

Üye
ne alaka eğer google yarın birgün çıkarda ben sadece artık motorolaya destek sunucam derse ne olucak öyle bir hakkı var adamın lisans elinde

Google motorola'ya ayrıcalık tanımayacağını açıkladı, sen ne diyorsun..

----------Eklendi @ 17:26:16 ---------- Yazıldı @ 17:25:32 ----------

dediğin senin mantığına uyuyo mu çocuk oyuncağı mı bu birde benim soruma cevap vericek misin?

+1

Google her satılan Android'li telefondan para alıyor zaten, bedava vermiyor ki sistemi.

----------Eklendi @ 17:27:13 ---------- Yazıldı @ 17:26:16 ----------

arkadaşlar 10 senedir symbianı oturtamayan nokia meegoyu çıktığı gibi oturtturabilir mi özetle şimdi alıcağımız android bizim ihtiyaçlarımızı 3 sene rahat görmez mi?

Bende bunu diyorum ama arkadaşlar MeeGo uçacak , MeeGo kaçacak.. Dur önce bir piyasaya çıksın :) İntel projeyi rafa kaldırmak üzere nerdeyse...

• Beğen
Tepkiler: boroborox
uribaju

uribaju

Üye
flash neye yarar silverlight olduktan sonra öyle düşünün yayılacak bu sistem

Uruloki

Uruloki

Üye
@Lenneth son haberleri okumadığın belli büyük iteler google ın motorolaya torpil geçiceğini yazmaya başladı bile ki firmanın yaptığı açıklamalara güvenseydik oooo ve bir şey daha madem ayrıcalık tanımayacak android in bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip samsung niye kaçış derdinde boşuna bol sistem davası konuşmayın direk android i bırakıp MeeGo ve ya bada olsun başka bir sisteme geçmeye ve hatta yalvaracak noktada intelle anlaşma yapmaya çalışması neden?(ki bu anlaşma sağlandı tabi ben emin değilim ama haberi veren emin)

Lenneth

Üye
@Lenneth son haberleri okumadığın belli büyük iteler google ın motorolaya torpil geçiceğini yazmaya başladı bile ki firmanın yaptığı açıklamalara güvenseydik oooo ve bir şey daha madem ayrıcalık tanımayacak android in bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip samsung niye kaçış derdinde boşuna bol sistem davası konuşmayın direk android i bırakıp MeeGo ve ya bada olsun başka bir sisteme geçmeye ve hatta yalvaracak noktada intelle anlaşma yapmaya çalışması neden?(ki bu anlaşma sağlandı tabi ben emin değilim ama haberi veren emin)

Samsung niye kaçsın ki ? :) Android'li telefonları deli gibi satıyor.

WP7'yi alternatif olsun diye kullanıyordu, çoğu kişiye hitap etmeyen bir sistem zaten. MeeGo'lu telefon ilede alternatifini 3'e çıkartacak. Tek bir sisteme bağlı kalmayacak.

Ayrıca ne olduda bu iPhone çakması diye beğenmediğiniz Samsung birden gözünüze girdi merak ediyorum, ha doğru MeeGo'yu destekliyor :ehe İşinize gelince iyi, gelmeyince kötü kısaca..

Üst Alt