NEDEN MEEGO ? mis gibi ANDROİD varken? cevaplarınızı bekliyorum...

Sponsorlu Bağlantılar

boroborox

boroborox

Üye
    Konu Sahibi
NEDEN MEEGO ? mis gibi ANDROİD varken? cevaplarınızı bekliyorum...
Açıklama lütfen

Uruloki

Uruloki

Üye
hiç linux kullandın mı boşuna android de linux deme kapalı kaynak linux olmaz

Uruloki

Uruloki

Üye
işte benim sana bunu anlatabilmem için herhangi bir linux sürümü kullanmış olman gerekiyor ve ya windows vs ubuntu yaz youtube a izle çıkan videoları daha iyi anlayabilirsin orda windows=android ubuntu=meego

Lenneth

Üye
Iki sistemde linux tabanlı, android=windows demek sacmadır. MeeGo cular daha cok Android'i sevmeyip onun yerine linux tabanlı başka sistem isteyenler..

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
@Lenneth

Bir açık kaynak linux vardır. Birde kısıtlanmış linux vardır. (Windows, Mac OS X, IOS vs.). Android her ne kadar Linux tabanlı olsa da bu nasıl bir linux ? Linux'un sade ve işlevsel olması gerekir. Donanım canavarı değil. (Bkz. Windows)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ayrıca MeeGo kendi uygulamaları haricinde QT ile yazılmış Symbian uygulamarı ve Android Uygulamalarını çalıştıracak. Artık şunu inkar etmeyin MeeGo hertürkü Android'den daha iyi bir sistem. IOS kalitesini, hatta fazlasını size maliyetsiz olarak sunuyor. Herhangi bir firmaya ait bir lisansı söz konusu değil. Zaten lisans işin içine girince Android'ten pek farkı kalmazdı.

Google PC sektöründe başarılı olmayavağını anlayınca zaten mobil sektöre yöneldi. Androidi tekel haline getirmeye çalışıyor farkında değilsiniz açın gözlerinizi. Hiç bir firmayla uzun süreli anlaşma yapmıyor. (Samsung, HTC vs.) Onun için Samsung'da MeeGo'ya yönelir başka firmalarda. Çünkü onlarda farkındalar. Nokia'yı bu konuda tebrik etmek gerek çünkü Android kullanmamakta kararlı.

Neyse laf fazla uzanmasın. Siz yüksek donanım ve onu kullanamayan bir işletim sistemiyle kendini tatmin edin. Boşverin MeeGo'yu Android'e devam edin siz ;)

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve rapman

Lenneth

Üye
Donanim canavari(!) ama 600 mhz islemci ve zayif gpu lu cihazlarda son surumu 2.3 gayet hizli ?

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye

Lenneth

Üye
Turkcell T20, HTC Wildfire S...

600 mhz + zayıf gpu adreno 200..

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Turkcell T20, HTC Wildfire S...

600 mhz + zayıf gpu adreno 200..

Lütfen güldürmeyin beni :) Siz gidin yine 600 mhz işlemciye sahip bir N900 inceleme videosu izleyin. Bende cidden hızlı bir cihaz sandım. Kinetic Scrolling'te bile takılıyor cihaz. Web sitelerindeki takılmaları, geç yüklemeleri saymıyorum bile :)

3 yıl önce çıkmasış olmasına rağmen HTC Desire'ye bile kafa tutuyor. Overclock ile zaten geçiyor.

• Beğen
Tepkiler: alayisyan024

Lenneth

Üye
Lütfen güldürmeyin beni :) Siz gidin yine 600 mhz işlemciye sahip bir N900 inceleme videosu izleyin. Bende cidden hızlı bir cihaz sandım. Kinetic Scrolling'te bile takılıyor cihaz. Web sitelerindeki takılmaları, geç yüklemeleri saymıyorum bile :)

3 yıl önce çıkmasış olmasına rağmen HTC Desire'ye bile kafa tutuyor. Overclock ile zaten geçiyor.

Adreno 200 gpu donanım hızlandırmayı desteklemiyor. N900'deki PowerVR SGX 530 destekliyor. MeeGo'yu kuralım o cihaza (600 mhz + adreno 200) nasıl çalışacak bakalım ?.

boroborox

boroborox

Üye
    Konu Sahibi
android uygulamalarını nasıl çalıştırıcak öyle bi durum varsa fenaa

Lenneth

Üye
Overclock overclock diyorsunuz HTC Desire Z , HTC Desire HD 2 ghz'e kadar overclock edilebiliyor. Onlarla yarışın bakalım. N900 1.15'in üzerinde stabil çalışmıyordur iddia'sına bile varım.

Uruloki

Uruloki

Üye
ne alaka donanım hızlandırmayı gpu her zaman destekliyor ama işletim sisteminin özellikleri arasında olmalı o destek yoksa bir işe yaramıyor çünkü symbian 3 e bakıyoruz normalde donanım hızlandırma özelliği var ama anca belle sürümünde geldi bu olay ki android de ise 4 ile geleceği söyleniyor yani burda gpu yu eklemeye gerek yok bile bence çünkü çoğunlukla menü geçişi ve ya animasyonları işlemci hallediyor ki ben ondan windows vs ubuntu videolarını izlemenizi istiyorum çünkü aynı pc yi nasıl kullanıyor gerçek linux onu gayet iyi anlamış olursunuz

----------Eklendi @ 18:14:22 ---------- Yazıldı @ 18:12:24 ----------

@Lenneth 1.6 ya kadar süper stabil çalışıyor fakat şarjı bitiyor ve çoğu kişi 1.2 de çalıştırıyor cihazını maemo kullananlar olarak

pRime.

pRime.

Üye
2ghz olayı tamamen kandırmaca ya hiç bir mobil işlemciyi 2 katına oc edemezsin cihaz ısıdan elde durmaz ayrıca şarj da dayanmaz.

----------Eklendi @ 18:38:17 ---------- Yazıldı @ 18:36:49 ----------

Ona bakılırsa motorola'nın bi cihazı aynı uygulamayla 3ghz'e oclanmış?

Kedi Yavrusu

Üye
cihaz zaten sistematik olarak android uygulamalarını da açıyor fakat illa android diyorsanız nokia n9'a android yüklenebiliyor.

Lenneth

Üye
2ghz olayı tamamen kandırmaca ya hiç bir mobil işlemciyi 2 katına oc edemezsin cihaz ısıdan elde durmaz ayrıca şarj da dayanmaz.

----------Eklendi @ 18:38:17 ---------- Yazıldı @ 18:36:49 ----------

Ona bakılırsa motorola'nın bi cihazı aynı uygulamayla 3ghz'e oclanmış?

1.4 ghz'li bir telefon kullanıyorum, 1 saat ısınacak mı diye zorlamama rağmen rahatsız edici bir şekilde ısıtmayı beceremedim.HTC Desire HD ile aynı chipset biri 1 ghz ile geliyor, öteki 1.4 ghz ile.. :) Demek ki edilebiliyormuş :)

Qualcomm'un işlemcileri overclock açısından çok başarılı.

sh0ck htc desire hd kullanıyordu, resmini koydu buraya 2 ghz'e overclock ettim xda'dan indirdiğim rom ile ama çabuk şarjım bitiyor diye vazgeçtim dedi. Ona sor istiyorsan, N8'den Desire HD'ye geçenlerden..

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Nokia N9 uda 2.2 ye oc ederisz no problem :)

boroborox

boroborox

Üye
    Konu Sahibi
şu overclock tam olarak nedir

Üst Alt