N900 türkçe oldu yükleyebilirsiniz :)))))))))))))))))))

Sponsorlu Bağlantılar

cixim_1905

cixim_1905

Üye
arkadaşlar bende iilk başda yukledim oldu sonra nokıa dan güncelleme yaptım benim telefonun yazılımı 2009 du şimdiki yazılım 2010
yazılımı yukledikten sonra depo ya yine paketi yü
kledim ordan dil paketini şimdi yü
kle dedigim zaman hata veryo problem diyo kuramıyorum anlayacagınız acaba yeni yazılıma yeni dil paketimi gerek yoksa formatlandıgı için bi p
rogram yok diye mi yuklemiyo anlayamadım bilen varsa yardımcı olsun arkadaşlar nasıl tü
rkçe yapabilirim..

ЯReiS

ЯReiS

Üye
peki formatı nasıl attınız mamemo flasher programıyla mı?

Evet maemo flasher programiyle..ama firmware i secerken once ..... GLOBAL olani sectim olmadi sonra ...UK yazili olani sectim oldu.,.

kobay000

kobay000

Üye
helal be....:) bu forumu sevmeye başladım...:)

rsanal

Üye
tmm denicem yardımcı olan herkese teşekkürler

murattiy

murattiy

Üye
    Konu Sahibi
X-terminalde aşağıdaki komutları çalıştırın rootsh eklentisi yüklü olmalı rootsh hakkında bilgi bu konuda verilmiştir.

root
apt-get install ukeyboard=2.2-4 enter yap
apt-get install turkish-l10n enter yap

--------------- Ekleme ---------------

kısaca tekrar format atmanıza gerek yok
her format sonrası yüklediğiniz her program silinir tekrar kurmak zorunda kalırsınız

borjigin

Üye
xterminalde vermiş oldugunz kodları uygladım fakat bende soyle yazdı
dpkg: status database area is locked by another process
yardımlarınızı bekliyorum

murattiy

murattiy

Üye
    Konu Sahibi
rootsh yüklümü
yada sen hiç zahmet etme 3-5 gün ingilizce kullan pr 1,2 geldiğinde bu yüklemelerdeki hatalar çıkmayacak karşımıza yarın akşama kadar çıkar diye ümit ediliyor hong kong da yeni sürümlü telefon yarın satışta dünyanın diğer yanında eski sürüm olması anlamsız olur yarın pr 1,2 yi wifi den yükleyip tekrar denersin

borjigin

Üye
evet rootsh yuklu.ya benim n900 turkcede babamin n900e kuramadim o yuzden ugarsiyorum :)

doctortelat

Üye
arkadaslar her iki sistemdede yuklemeyi basardim ama dil seceneklerinde gozukmuyor.ne yapmam lazim yada rastore edince oluyor nasil restore edecem hangi programla bana yardim e"decek arkadaslara simdiden [email protected]

acemi_telefoncu

Üye
tşkrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

borjigin

Üye
muratty pr1,2 ciktimi?

murattiy

murattiy

Üye
    Konu Sahibi
çıkmaz olurmu :=)
aşağıda anlatımı

BU İŞLEM NASIL YAPILIR - NASIL SÜRÜM YÜKSELTİRİZ .....
torent e gerek yok mega upload sitesine yüklendi direk indir ve kur

site :

yukarıdaki dosyayı indirdikten sonra bir yere kaydedip flash yöntemi için indirmeniz gerekenler ; sırayla aşağıdaki işlemleri yapın

1.İşlem

yukarıdaki maemo flasher dosyasını indirip pc nizde kurun

2.İşlem
1.işlemde kurduğunuz ve kurduktan sonra bilgisayarım>c>program dosyaları>maemo>flasher-3.5 klosörü OTOMATİK oluşturur.
Aşağıdaki indirdiğiniz dosyayı >bilgisayarım>c>program dosyaları>maemo>flasher-3.5 klosörü içine atın

Tamamen şarj edin.
· Şarj cihazını fişten çekin ve cihazı kapatın.
· Bilgisayarında Start + Run. Başlat + Çalıştır. kutucuğuna Cmd yaz ve Enter tuşuna bas
· Aşağıdaki komutu yaz çalıştır;
cd "c:\Program Files\maemo\flasher-3.5" enter yap

· N900' ü kapatın
· Fiziksel klavyede “ u " tuşuna basılı tutun
· USB kablosunu tak “u' tuşunu bırakma basılı tut
· PC üzerinde USB simgesini sağ üst köşesinde Maemo cihazın göründüğünde
· “u “ tuşuna basmayı bırakabilirsin
· Aşağıdaki komutu çalıştır:

flasher-3.5.exe -F RX-51_2009SE_10.2010.12-9_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin -f -R

(Yukarıdaki komutu alıp yapıştrırın yazmayın ufak bir hata komut hatası olarak algılanır çalışmaz)
enter yap 3 dakika içinde işlem tamam telefon kendini açmaya başlayacak .
İstersen bu sürümü yükle vista kullanıyorum bende 3 dakikada kuruyor

bu arada flash versiyonu yükseltilmiş PR1,2
Ayrıca bu sürüm için deneme " beta "deniyor çinden sonra bu ayın ortalarında düzeltilmiş son sürüm pr1.2 gelecek deniyor

Için bu bar tam görünüm için. Resim ufaltılmıştır. Orjinal halini görmek için buraya tıklayın (Orjinali: 800x480 ve 45KB)

bu arada flash versiyonu yükseltilmiş PR1,2
Ayrıca bu sürüm için deneme " beta "deniyor çinden sonra bu ayın ortalarında düzeltilmiş son sürüm pr1.2 gelecek deniyor

aşağıdaki denilen dosya
bu siteden indirdiğiniz RX-51_2009SE_10.2010.12-9_PR_COMBINED_MR0_ARM isimli dosyadır

elektronat

Üye
kolay gelsin arkadaşlar bendede n900 var tr yapacam ama terminalle yapmak için dosyayı n900 içine atamıyorum
datanın içine atılıyor ama direk n900 klasörüne atılmıyor blutotlada öyle pc suitlede öyle
hafıza kartına atıp oraya taşımaya calıştım taşındı diyor ama cihazı pc ye takınca dosya gene yok bi yardım edermisiniz
terminalsiz yapmaya calıştım bu sefer turkish local kuracakken direk hata veriyor

murattiy

murattiy

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım datanın içine attığın dosya zaten N900 klasörüdür.Zaten buna ihtiyaçta yok yukarıda anlatılan PR1.2 yi kurduktan sonra APP üzerinden wifi ile istediğin dosyayı sorunsuz kataloglardan kurabilirsin.
Şayet anlattığın gibi bu konuda acemiysen wifi üzerinden kataloglardan kur

elektronat

Üye
Şayet anlattığın gibi bu konuda acemiysen wifi üzerinden kataloglardan kur

evet n900 de baya acemiyim bu wifi üzerinden dediğiniz nasıl oluyor o konuda adım adaım yazabilirmisiniz acaba

murattiy

murattiy

Üye
    Konu Sahibi
internete bağlıyken
App. Manager’i açın ve install bölümüne girin, all programlar kısmını aç orada Türk bayrağı simgeli “Turkish localization” paketi var alfabetik sıralıysa en aşağılarda
turkish location u seçerek kurmalısın sonra

. Settings > Language & region’a girin, Turkish (Northern Cyprus)’u bulup, seçin. Eğer seçeneklerde görünmüyorsa, cihazı yeniden başlatıp tekrar buraya gelip bakın.
9. Seçtikten sonra sizden cihazı yeniden başlatmanızı isteyecektir, istemediyse de siz yeniden başlatın.
10. Türkçe olmuş olmalı =)

izzy1975

Üye
ben o siteye giriyorum ama programı bulamıyorum

arkadaşlar ben bulamıyorum programı kaldırıldımı acaba

borjigin

Üye
ya muratty dostum iyi guzel hos anlatmıssında bu konuya cok yabancıyım.yanlıs bisey yapmaktan korkuyorum.normal wifi uzerınden guncelleme yapsam basaramazmıyım bunu?yada ne biliyim daha kolay bi yolu yokmu bunun?

murattiy

murattiy

Üye
    Konu Sahibi
ya muratty dostum iyi guzel hos anlatmıssında bu konuya cok yabancıyım.yanlıs bisey yapmaktan korkuyorum.normal wifi uzerınden guncelleme yapsam basaramazmıyım bunu?yada ne biliyim daha kolay bi yolu yokmu bunun?

Sen hangisi için diyorsun PR1.2 için diyorsan onun wifi güncellemesi henüz yok
sadece flasher yöntemi kullanarak yüklemen gerek
Zaten bu beta sürümü son haliyle kullanıcıya açacak
PR1,2 beta yada PR1,2 HK VERSİYONU DENİYOR.

Türkçe yüklemeye çalışan arkadaş içinde birşey diyemiyorum nasıl göremiyor bilmiyorum
açık açık yazarsan nerde takıldığını yardımcı olmaya çalışıyım
sırayla ne yaptığını yazmalısın

ozgenes

Üye
yaptim cok kolaymis tesekkurler sizden birsey isticem ben a-mail ayarlarini yapamadim yardimci olurmusunuz birde benimki ilk version konturlu hat kullanamiyorum kontur yuklenmiyor acaba dogrumu bu yani telefon ozellikleri gelismis olmadigindan mi boyle tesekkurler

ben turkce yaptim ama ekran hizalayici calismiyor orayi acinca isaretli yere dokunur dokunmaz kapaniyor bir bilginiz varmi

Üst Alt