N9 Genel Sohbet,Hata-Bildirim Konusu

Sponsorlu Bağlantılar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
bu arada tekrar 1 ghz'e kademeli olarak geri dondum. yukseltirken voltaji arttirdiktan sonra frekansta sorun olmuyor da dusururken ayni seviyede once frekans azaltip sonra voltaj azaltmak zorunda oluyoruz transistorlerin zarar gormemesi icin :)

yarin 1.4 ghz'i zorlayacagim bakalim hayirlisi :)

PriZm

PriZm

Üye
bilmiyorum bakmadım vardır belki. hem olsa ne olur ki şu anda dx kullanan mobil oyun var mı yok mu o bile belli değil. :D

Dx değilde Unreal engine kullanan Wild Blood var :D pc lerden tanıdığımız epey ünlü bir oyun motorunu kullanıyor.Dx destekli olabilir belki.

Tabi ben CryEngine'ın mobil oyunlarda kullanılmasını bekliyorum o ayrı. :D

pRime.

pRime.

Üye

Dx değilde Unreal engine kullanan Wild Blood var :D pc lerden tanıdığımız epey ünlü bir oyun motorunu kullanıyor.Dx destekli olabilir belki.

Tabi ben CryEngine'ın mobil oyunlarda kullanılmasını bekliyorum o ayrı. :D

unreal engine çok hafif bir oyun motoru. hem yüksek performans hem de iyi grafik kalitesi sunuyor aslında grafikler çok iyi değil ama unreal engine texturleri dokuya dönüştürme konusunda rakipsiz bence. bu da oyunun grafiklerini çok güzel gösteriyor. bu oyunlar dx kullanmıyor.

cry engine'ı herhangi bir mobil gpu'nun kaldırabileceğini sanmıyorum. belki mobil'e indirgerlerse olabilir.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
adreno320 ve mali400 ile dota felan oynanir aslinda. ugrasan yok herhalde.

pRime.

pRime.

Üye
adreno320 ve mali400 ile dota felan oynanir aslinda. ugrasan yok herhalde.
gerek yok ki. gameloft'un yaptiği çakma warcraft ve starcraft var. adlarını unutuyorum hep. :ehe

Seglopsi

Seglopsi

Üye
android'de dosbox felan olmasi gerek oradan windows boot edip denemek lazim dota, cod 1-2 gibi oyunlardaki durum ne diye :)

- - - Eklendi - - -

gerek yok ki. gameloft'un yaptiği çakma warcraft ve starcraft var. adlarını unutuyorum hep. :ehe

cakmasini degil birebir aynisini oynamaktan bahsediyorum otg klavye ve mouse baglayip :d:

pRime.

pRime.

Üye
android'de dosbox felan olmasi gerek oradan windows boot edip denemek lazim dota, cod 1-2 gibi oyunlardaki durum ne diye :)

çalışmaz ki. birincisi x86 değil, donanım adaptasyonu yok, ekran kartını kullanmıyor, yazılım da en fazla windows 98 oluyor. çalışmayacağına eminim.

PriZm

PriZm

Üye
çalışmaz ki. birincisi x86 değil, donanım adaptasyonu yok, ekran kartını kullanmıyor, yazılım da en fazla windows 98 oluyor. çalışmayacağına eminim.

Windows xp kurulabiliyor :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye

windows 98'de de calisir aslinda. arkadasimda intel'in arm tabanli 10 inclik bir netbook'u var. (asus 1015p olabilir emin degilim ama islemcinin arm tabanli olduguna eminim.) onda acabiliyorduk.

pRime.

pRime.

Üye

windows 98'de de calisir aslinda. arkadasimda intel'in arm tabanli 10 inclik bir netbook'u var. (asus 1015p olabilir emin degilim ama islemcinin arm tabanli olduguna eminim.) onda acabiliyorduk.
malesef değil.

- - - Eklendi - - -

Windows xp kurulabiliyor :)
dostum çalışmaaaz. isterse 64 bit windows 8 pro kurulsun.

PriZm

PriZm

Üye
malesef değil.

- - - Eklendi - - -

dostum çalışmaaaz. isterse 64 bit windows 8 pro kurulsun.

Abi adam s2 ye emülatörle xp kurmuştu youtube da videosu vardı dur bulayım şunu :D

pRime.

pRime.

Üye

Abi adam s2 ye emülatörle xp kurmuştu youtube da videosu vardı dur bulayım şunu :D

ya kuruluyodur da onlarda oyun çalıştıramazsınız arkadaşlar hele emulatörle hayatta çalışmaz.

pRime.

pRime.

Üye

Oyun ayrı be abi.Benim derdim Xp kurulabildiğini anlatmaktı :ehe

ya emulatörle sistem açmak kurmak değil ki ayrıca o xpleri gördüm ben alayı launcher. bir tek dosbox'ta bir zamanlar symbianda olduğu gibi 95 ve 98 açılıyor.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
bilgisayarda dosbox veya herhangi bir vm uzerinden windows uzerinden linux boot edip uygulama calistirabiliyorsun. hardware virtualization destekli islemcilerde kullanirsan eger sanal pc'ni orjinal pc'ye cok yakin gecikmelerle kullanabilirsin.

x86 ve arm olayi uygulamalarda fark etmiyor diye biliyorum. isletim sistemi ne ise yariyor ki o zaman?

PriZm

PriZm

Üye
ya emulatörle sistem açmak kurmak değil ki ayrıca o xpleri gördüm ben alayı launcher. bir tek dosbox'ta bir zamanlar symbianda olduğu gibi 95 ve 98 açılıyor.

Bochs = Dosbox :)

pRime.

pRime.

Üye
bilgisayarda dosbox veya herhangi bir vm uzerinden windows uzerinden linux boot edip uygulama calistirabiliyorsun. hardware virtualization destekli islemcilerde kullanirsan eger sanal pc'ni orjinal pc'ye cok yakin gecikmelerle kullanabilirsin.

x86 ve arm olayi uygulamalarda fark etmiyor diye biliyorum. isletim sistemi ne ise yariyor ki o zaman?

emulasyonda fark etmez de diyelim ki çalıştırdınız programları oyunları vs. sistem emulasyondayken onları hangi donanımlarla çalıştıracaksınız? telefonun hiçbir donanımı görünmeyecek. zaten alttaki video'da görüldüğü üzere sistem kendini çalıştırmaktan aciz. bu tip şeyler sadece deneysel, asla gerçeğe dönüşmeyecek hayaller. emulasyon ile her cihazda her şey çalışır. bunun basit bir atari oyununu telefonda açmaktan bir farkı yok ki. önemli olan nasıl çalıştığı.

Üst Alt