Telefon Tavsiyesi N8 ve İphone

Sponsorlu Bağlantılar

ak71

ak71

Üye
e zaten C7 nin N8den pek bir farki yok, acikcasi bende bi telefona asla o kadar para vermezdim, istedigim telefon herzaman belliydi, GALAXY S veya DESIRE HD ,, fakat bi anlik alma yani iphone a kaydi ve aldim, he sunu soylemek gerekirse, ben N8 e 1100 verecegime iphone 2000 cok rahat veririm, madem be telefon alcam islev yapacagim, ve estetige onem verecegim, N8 iphoneun yanindan gecemez, dokunmatikligi kiyaslasak , N8 sifir da sifir elde var sifir, isleve gelsek zaten APPSTORE 1 numara bu konuda, gerisi teferruat zaten, he kameraya gelince 5MP kamera gayet yeterli, bundan once U900 kullaniordum o da 5MP di ve super cekiordu, 116 ekran tv imde resim cok net gorunuodu, bundada ole, 12MP bi anlami yok, sadece goz boyama baska birsey diil, fotografcilik yapacaksan illa gider PRO makina alirsin, telle fotografcilik olmaz, bak ben muhendislik okuyorum, suan iphone da autocad , photoshop, matlab , solidworks gibi programlari acabiliorum, ki bu benim icin harika birsey, elbette bilgisayardaki programlari tutmaz ama ayak ustu islerimi hallediorum, zannetmiorum symbianda bu vardir, acip bakmak lazim,

--------------- Ekleme ---------------

yok arkadasim ne kandircam kendimi cok istiyorsan gir mobililetisim.com a kiyasla , aradaki farklara bak, varsa ustunlugu cok fazla TATMIN ET KENDINI,,

Starsley

:D gülüceğem yoktu o programları n8 de açıyor sana boşuna demedim araştırdık diye:oke: ekrana gelince yine araştırmadığın kesin amoled ekran daha canlı ve net görüntü demek yani OLED retina ekran yüksek çözünürlük demek anladın ikisi çoook farklı şeyler :oke: kamera konusu zaten bambaşka bi olay 12mp carl zeis lens ve zenon flaş ile 5mp kamera aynı peki öyle olsun :oke: senimi kırcaz zaten bu zevk meselesi uygulama ve oyunda zaten iphone iyi ama n8 tam bir multimedya canavarı buda ortada yani hangisini seviyosan onu alırsın:oke:

ak71

ak71

Üye
adamin biri kalkmis N8 e mouse klavye baglamis, wayt beeee ozellige bak . telefonuma kalcye mouse bagladim,, gozunu sevdigim bagladinda ne olacak yani., bu super harikulade ozelliklerinden biri :D

12 MP ile 5MP ayni demiorum arkadasim, 12 MP cokta gerek yok diyorum, bi telde profesyonel makinacilik yapamazsin, yani profesyonel olmadigi surecede 5 8 12 cok onemli degil ,,, bende 116 ekran hd tv var, eski u900 umde attigim fotolar acik ve net, ve hicbir pixel bozuklugu yok, yani daha napiyim ust derece foto makinasini, he bu konuda n8 iyi, kotu demiorum ama yani goz boyama bu hacim ,, kullanis olarak kabul et yani iphone ile n8 kiyaslanmaz,

Starsley

Hala boş yorumlar yazıyosun neyse tamam sen iphone4cülünle :D bol bol oyun oyna zaten başka bişey yapamazsın :) hadi grş

ak71

ak71

Üye
hacim samimi soyluorum iphone umda 1 tane oyun yok suan, ula telde oyun mu oynanir :D,, kucucuk ekranda, iphone da bu arada gecen hafta persembe aldim, bi dunya sey yukledim ama bir tane oyun yok suan telefonumda, yuklememde, sonra bebe belik elimden teli istio abi oyun oynayim die :D:D,,

haci symbian uygulamalarina nerden bakioz hep fake siteler cikior, bakicam su auticad solidworks, matlab varmi yokmu

Starsley

Doğrudur :D symbianworld , brothersoft bunlara bak bi

ak71

ak71

Üye
hacim brotherdan baktim 3 programda yok ,

Starsley

Bende pek uygulama işinden anlamam ki :D

ak71

ak71

Üye
benim icin oyunlarin pek bi onemi yokya, bolumumle alakali programlari ve bide ingilizce ders calismlari yukledim, oyunla pek isim olmaz,, he o yukledigim programlardan da tam manasiyla bir calisma elde edemem zaten bilgisayarda 4gb lik programlar , 1gb ddr3 uekran kartini kastiran programlar telde ne kadar ise yarasin, he aciyorum cizimlerimde olculer aliorum kucuk degisiklikler yapiorum hosuma gidior, cok yararli oluyor,

Starsley

Doğrudur :)

ak71

ak71

Üye
biz senle anlasamicaz dimi haci, wala sirf bugun uye oldum yawf buraya :D :D bu konu icin , ,

Starsley

Forumda hep tartışma olur normal bi şey sen ilk değilsin :D

ak71

ak71

Üye
yok tartisma muhim diil ya , anlasamicaz onu demek istiorum , bende iphone culari pek sevmezdim, sirf apple baska birsey degil derdim, bu yuzden galaxy s ve desire hd hastasiydim ama kullaninca hak verdim ya, ben esasinda galaxy s alacaktim turkcellden kontratli, baktik derken, bi anlik karambolde , hangisi daha iyi dediler iphone dedim, iphone aldik ,, guzelde yani , cok fazla kurcalamak gerek, he bak mesela iphone da blutut cok aptalca bi ozellik, adobe flash ona keza o da ole ama Jail Break die bi islem varmis , onu yapinca hicbir sikinti kalmiormus, ama yapmicam ne gerek var, zaten youtube facete dailymotionda tum videolari izleyebiliorum,

Starsley

Doğrudur :)

ak71

ak71

Üye
bak nokia hangi tel modeli hatirlamiorum, nereden okudugumuda hatirlamiorum ama yani cikarttigi bi telefonu amerikada sanirim AT&T firmasi ile mi ne anlasma yaparak satisa sunacakmis, fakat firma nokia yi elimine etmis, donanimdan kaynaklanan bi sikinti degil bu aslinda, symbian olmasindan , esteteik vadetmior, bu yondede eglim gosterdi suan NOKIA, WINDOWS PHONE 7 ile anlasma yapildi yada yapiacak, baska caresi yok cunku nokia nin,, mesela ben N8 alcam zamanlarda arkaplanda 20 program calisirken bile hrhangi bir programla ugrasirken sorun cikartmior derlerken, tanitim videolarini izledim, yani cok yavas kaliyor,,,

Starsley

Bende tam aksine düşünüyorum örnek ben c7 ile aynı anda 10 tane uygulama oyun vs. Açtım telefonda en ufak bi kasma olmadan geçiş yaparak işimi hallettim

clarsa

clarsa

Üye
arkadaslar google`dan iphone ile ilgili bir takim bilgiler ararken bu sitede bu konusmalar dikkatimi cekti. ve iphone4 ile n8 i yanyana getirebilen arkadaslar gordum ki inanamadim buna. n8 cikmadan once ben tam bir n8 hastasiydim ve yurt disinda ciktigi gun n8 getirtecektim fakat cikis tarihi bir ay daha ertelendiginden n8 getirtemedim. ozellikle gorunusu cok hosuma gidiyordu. ve daha sonra n8 cikipta turkiyeye geldigin de elime alip kurcaladigimda o kadar sukrettimki almak istedigim zamanda n8 in piyasaya cikmamis olmasina tahmin edemezsiniz . cunku N8 birakin 1000 tl yi, ben o telefona 200 tl bile vermem. BI TELEFON 12MP DIE KANMAK COK SACMA. RAM ROM ISLEMCISI N8IN HIKAYE. VE ARKADASLAR SUNU KABUL EDIN. NOKIA N8 ILE BIR SOKA UGRAMISTIR. BUNU KENDI BILE KABUL EDERKEN SIZLER N8 IPHONE4 TEN IYI DIYORSUNUZ. BIR BAKIN CEVRENIZE N8 IN REKLAMLARINA,, DURAKLARDA SLOGAN AYNEN SU << TEKNOLOJI ONEMLI DEGIL , ONEMLI OLAN ONUNLA NE YAPABILDIGINDIR>> YAZIYOR. YANI BU SU DEMEKTIRKI NOKIA DAHI KENDI TEKNOLOJISINI BERBAT OTESI OLDUGUNU KABUL EDIYOR. HE ISIN BIRDE ONUNLA NE YAPTIGIN ONEMLIDIR KONUSUNA GETIRIRSEK , BURADA UYGULAMALAR DEVREYE GIRIYOR,,, UYGULAMA KONUSUNDADA APPSTORE LA HICBIRI YARISAMAZ SUANDA, HE DIYORLARKI, SYMBIANDA HIZLA UYGULAMA SAYISINI ARTIRIOR,, ARKADASLAR SYMBIAN UYGULAMA SAYISINI ARTIRIRKEN APPSTORE ARMUTMU TOPLAYACAK :), VESSELAM. HE BU ARADA BENDE IPHONE 4 VAR, BIR ARKADASDA DENEMISTIM ANTENI GERCEKTEN DUSUYORDU, FAKAT BENIMKINDE DUSMUYOR, MUHTEMELEN UPDATETEN DOLAYI, BENMKI SON VERSION CUNKU,
peki ya iphone 2000 tl verilirmi ???

n8in yazılım kötü bu kabullenildi ama diğer özellikleri iphonedan iyidir

ak71

ak71

Üye
turkcellden kontratli aldim iphone u 32 gb , telefon 1800 1900 e geldi , fakat yazilimsal olarak bence deger, yani soyle dusunelim, eger bu telefonu ben galaxy s , desire hd, hd7 ile kiyaslarsam yazilimsal olarak asla verilmez bu para bu telefona ama n8 ile kiyaslarsak cok rahat verilir, cunku bu yazilim cok onemli, telefonun kalbi gibi, sonucta ben dokunmatikliginden dolayi bu telefonu aliyorum ve oldukca kaliteli olmasini isterim, ve bu konudada diger soyledigim modellerle iphone u secerim, bakiniz n8 in yapabildiklerini ben soyledim, hatta reklam olarak onemli olan teknoloji degil ne yapabildigindir gibi sloganlarida var , kendileride kabul ediorlar ama n8 in itici yani ne biliyormusunuz, 5800 dan hic bi farki yok gibi, bakin bu yanlis anlasilmasin, belki ozellik itibari ile 5800 dan daha iyi, kamerasi, baglantisi , hdmi yi ekrankarti carti curtu, ama ben teli elime aldigimda , goruntusu disinda (( pah kirmalari guzel)) bunun dsinda bana ayni 5800 havasi veriyor, ve bu hic iyi birsey degil, hal boyle olunca n8 o fiyati haketmior, bakin windowsunda yazilimi cok kotuydu , herkes windowstan androide gecmeye calisiyordu, fakat windows ne yapti, phone 7 cikartti, ve cokta guzel bir yazilim, efektleri olsun hizi olsun cok guzel, tabi bir cok eksigi var duzeltecektir ama ciddi manada guzel, nokia da bunu farketti, ve win7 ile anlasma yapildi, aksi taktirde symbianla dewam edecek olsa nokia firmasi zarar gorecektir, bakiniz e serilerindede blackberry tarzi var fakat ben kullananlardan sikayet aliorum, yani yazilim cok onemli bir konu,

pRime.

pRime.

Üye
Nedense symbiandan hiç bir şikayetim olmadı benim. Toplam 6 senede 3 telefon kullandım (3250, N85, E52) hiç şikayetçi olmadım telefonlarımdan.

ercanaktay

ercanaktay

Üye
NOKIA N8 :oke:

Üst Alt