Karşılaştırma Merak edenler için Lumia 920 vs iPhone 5S

Sponsorlu Bağlantılar

fraps34

Üye
Be
maalesef 3GS de İOS7 güncellemesini alamayan cihazlardan. Hatta İphone 4 bile bir çok özelliği kırpılmış olarak aldı.

Hatta şöyle yardımcı olmaya çalışayım:

hava durumu animasyonu
kilit ekranında animasyonlu duvarkağıdı.
home screen de 3D efekt.
siri
airdrop
kamerada filtreleri
transparan efektler

İOS7 güncellemesiyle İphone4'ten kırpılan özellikler. Hatta bunlardan bir kaç tanesi İphone 4S'ten de kırpıldı.

Biraz daha açayım. İos7 güncellemesini yapan büyük çoğunluk iphone4 kullanıcısı cihazlarının inanılmaz derecede kastığını ve şarj dayandıramadıklarını belirtiyor ki İos7'nin iphone4'te ciddi kasmalara neden olduğuma canlı olarak şahit oldum. Tabi o kasmaların da çözümü var. İlgilenen arkadaşlar için yeri gelmişken onu da açıklayayım:
(Ayarlar/Genel/Erişilebilirlik) altında kontrastı arttır(açık)-hareketi azalt(açık)-kalın yazı(on) ve
(Ayarlar/Genel) altındaki Arka plandaki uygulamalarıgüncelle(kapalı) yapmanız yeterli. Ayrıca bir çok iphone4 kullanıcısı da klavyede yazı yazarken klavyenin en az 5 saniye geriden geldiğini belirtiyor. Bunun da çözümü metin tahminini kapatmak.

Sonuç olarak kimse kusursuz değildir.Apple güncelleme konusunda oldukça başarılı bir firma ama bu İos7'deki güvenlik açığını kapatmak için 4 kere güncelleme yayınlamalarına rağmen başarısız oldukları gerçeğini değiştirmiyor.
benim dediğime neden cevap veremedin :)

beats

beats

Üye
Be
Bu ofansif tavrın sebebi nedir ? Varsa bir şey bizde bilelim sürekli bir yarış hali tertemiz konu ne halde devamı olacaktı belki de ihtimali azaldı eksta incelemeler gelebilirdi. Önceki yorumlarda da geçmişte yazılanlar tekrar tekrar bir döngü içinde yine önümüze geliyor ne değişiyor bilmediğimiz bir şeyden bahseden oldu mu ? Gerçek yetkililerin mail, twitter vs. adresi belli, arızada servis belli, hak aramada hakem heyeti belli, yarışmak isteyenler için bile konu belli gerekeni yapmak size kalmış. Elbette sorunlar yazılır varsa çözümlenir bilgiler şelale olur her şeyin bir iletişim kanalı var, gündem kadar sıkıcı bunaltıcı olmak zorunda değilsiniz biraz tahammül gösterin herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:

fraps34

Üye
Android ve İos 7 senenin ardından bana göre yazılımsal olarak neredeyse kendilerini tamamladı zaten şimdi de donanımsal değişikliklerle ve malzeme kalitesinde gelişim yolundalar donanım alanında daha büyük ilerlemeler olmazsa çok da değişim yapmayacaklar OSlerde, işte burada beni en çeken WP8in yazılım eksiklikleri ve mağazaların birleşiminden sonra gelecek olan

Bu ofansif tavrın sebebi nedir ? Varsa bir şey bizde bilelim sürekli bir yarış hali tertemiz konu ne halde devamı olacaktı belki de ihtimali azaldı eksta incelemeler gelebilirdi. Önceki yorumlarda da geçmişte yazılanlar tekrar tekrar bir döngü içinde yine önümüze geliyor ne değişiyor bilmediğimiz bir şeyden bahseden oldu mu ? Gerçek yetkililerin mail, twitter vs. adresi belli, arızada servis belli, hak aramada hakem heyeti belli, yarışmak isteyenler için bile konu belli gerekeni yapmak size kalmış. Elbette sorunlar yazılır varsa çözümlenir bilgiler şelale olur her şeyin bir iletişim kanalı var, gündem kadar sıkıcı bunaltıcı olmak zorunda değilsiniz biraz tahammül gösterin herkese iyi forumlar.
Haklısın fazla üsteledim ama arkadaşa bakarsan wp yi öyle bir anlatıyorki , kullanmasak bilmesek dünyanın en iyi sistemi sanacağız. Benim tepkim bunaydı , tüm işletim sistemlerine saldırıyor ama iş wp ye gelince kuzu kesiliyor. Tarafsızlık bu değildir.
Neyse iyi akşamlar.

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Be
sen önce karşındaki kişilere nasıl ithamda bulunacağını öğren, benimle de sokak arkadaşınla konuşuyormuş gibi konuşamayacağını öğren ondan sonra seni de ciddiye alıp cevap veririm. Sen bunları öğrenene kadar geçmiş mesajlarımda sorduğun sorunun cevabını da bulursun. Bu soruları neredeyse iki yıl önce çok cevapladım. Bu zamana kadar o sorunun cevabını öğrenemediysen eksikliği kendinde aramalısın. :oke:

• Beğen
Tepkiler: PureFood, turbocore, csll ve 1 kişi daha
afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
Arkadaslar ortamı germeyelim herkes kimseyi kırmadan düşüncelerini söylemekten özgürdür

csll

csll

Üye
Haklısın fazla üsteledim ama arkadaşa bakarsan wp yi öyle bir anlatıyorki , kullanmasak bilmesek dünyanın en iyi sistemi sanacağız. Benim tepkim bunaydı , tüm işletim sistemlerine saldırıyor ama iş wp ye gelince kuzu kesiliyor. Tarafsızlık bu değildir.
Neyse iyi akşamlar.
Farkındaysan biz wp nin sorunlarından da burada çok bahsettik zamanla düzelecek inşallah dedik ve biz wp nin dünyanın en iyi işletim sistemi olduğunu da idda etmedik biz senin hala ısrar ettiğin stabillik meselesini sayfalarca anlatmaya çalışıyoruz sen hala anlamamakta ısrar ediyorsun ve stabillik diye bahsettiğin olayı ekran dokunma tepkisi olduğunu ayırt etmeden gelmişsin başka meselelere de değinmişsin kendince ve tekrar söylüyorum size silah zoruyla aldırmadılar madem bu kadar şikayetçisiniz neden aldınız hemde üst segment bi telefon hiç mi aklınıza gelmedi gidip incelemek, hadi diyelim wp yi denemek için aldıysanız üst segment neden aldınız bizimde bazı şikayetlerimiz var ki bu gayet doğal çünkü hiç bi işletim sistemi her kullanıcının isteklerini tamamen karşılamaz ancak biz bu eksikleri bilerek aldık cihazlarımızı

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

fraps34

Üye
Farkındaysan biz wp nin sorunlarından da burada çok bahsettik zamanla düzelecek inşallah dedik ve biz wp nin dünyanın en iyi işletim sistemi olduğunu da idda etmedik biz senin hala ısrar ettiğin stabillik meselesini sayfalarca anlatmaya çalışıyoruz sen hala anlamamakta ısrar ediyorsun ve stabillik diye bahsettiğin olayı ekran dokunma tepkisi olduğunu ayırt etmeden gelmişsin başka meselelere de değinmişsin kendince ve tekrar söylüyorum size silah zoruyla aldırmadılar madem bu kadar şikayetçisiniz neden aldınız hemde üst segment bi telefon hiç mi aklınıza gelmedi gidip incelemek, hadi diyelim wp yi denemek için aldıysanız üst segment neden aldınız bizimde bazı şikayetlerimiz var ki bu gayet doğal çünkü hiç bi işletim sistemi her kullanıcının isteklerini tamamen karşılamaz ancak biz bu eksikleri bilerek aldık cihazlarımızı
Benim amacım sistemi bilmeyipde bu konulaardan fikir sahibi olmak isteyenleri yönlendirmektir. Biz zaten bir hata edip aldık bari başkası yanmasın. Eğer yanmak istiyorsada herşeyi görsün öyle alsın. Bu titreme problemi forumda hiçbir yerde bahsedilmemiş bana bunu üstüne basa basa bahsetmek kaldı. Yoksa ben çoktan wpden ümidimi kesmiş durumdayım , nisandaki betayı bekliyorum son sözü o gün söyleyeceğim. Ama şimdiden şunu diyebilirim wp nin hiçbir geleceği yok birkaç yıla kadar tarihin tozlu raflarında yer alır. GErçekçi olalım biraz...

Bu wp8 L920 telefonumda bile here maps haritasında gezinirken bile görüntü Titriyor akıcılık vs yok ,

Zaten masaüstündede windows 8 tutmadı , kullanım yüzdesi çok düşük , büyük ihtimalle 2. vista faciası olup hemen ardından yeni işletim sistemi tanıtacaklardır. 2015 gibi windows 9 kesin piyasaya sürülür. , mobildede wp9 tanıtılacaktır. Bizim telefonlarda elde kalacaktır. Kısaca wp7 gibi bunlarda çöp olacak.

Wp7 ve Wp8 arasında ki 7 farkı bulun : )))

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Benim amacım sistemi bilmeyipde bu konulaardan fikir sahibi olmak isteyenleri yönlendirmektir. Biz zaten bir hata edip aldık bari başkası yanmasın. Eğer yanmak istiyorsada herşeyi görsün öyle alsın. Bu titreme problemi forumda hiçbir yerde bahsedilmemiş bana bunu üstüne basa basa bahsetmek kaldı. Yoksa ben çoktan wpden ümidimi kesmiş durumdayım , nisandaki betayı bekliyorum son sözü o gün söyleyeceğim. Ama şimdiden şunu diyebilirim wp nin hiçbir geleceği yok birkaç yıla kadar tarihin tozlu raflarında yer alır. GErçekçi olalım biraz...

Zaten masaüstündede windows 8 tutmadı , kullanım yüzdesi çok düşük , büyük ihtimalle 2. vista faciası olup hemen ardından yeni işletim sistemi tanıtacaklardır. 2015 gibi windows 9 kesin piyasaya sürülür. , mobildede wp9 tanıtılacaktır. Bizim telefonlarda elde kalacaktır. Kısaca wp7 gibi bunlarda çöp olacak.

Hadi ekran titredi diyelim.Telefon bozuk mu demek?Telefon çöp mü demek?Ne yani ekran titremesinden telefonlara kastınız ne? gelipte sizin yazdıklarınızı okuyan biri için "ekran titriyor aman aman çok büyük sorun almayalım kesin bak adamın bildiği var ekran titriyormuş "

Ya allah aşkına ekran titrese mağaza ios kadar olmasa ne olur biz buraya gelipte soranlara mağazanın durumunu açıklıyoruz zaten.Ekran titremesinin bu kadar önemi ne arkadaşım Üstüne basa basa söylediğin şeyin yeni kullanıcılara ne gibi yararı olacak?Ekran titredi ekran kesin dandik sat sat sat mı bu mu yani bu kadar önemlimi?Sistem hızlı buna karşı geliyorsan senden benden daha iyi anlayan telefon analizi yapan inceleme yapıp da yayınlayan dergiler,şirketler senden cahil mi?Beğenmiyorsan git sat telefonu kurtul bizde kurtulalım.

csll

csll

Üye

Bu wp8 L920 telefonumda bile here maps haritasında gezinirken bile görüntü Titriyor akıcılık vs yok ,

Neden bu titremeden bahsedilmedi biliyor musun çünkü çok gereksiz bir detay... doğrudur belki titreme olabilir ancak ileri derecede pimpirikli olmayan biri için kesinlikle rahatsız edici bir durum yok internette gezinirken okuduğum sayfa içeriklerinde bile beni hiç rahatsız etmedi gayet te rahat okuyup görebiliyorum herşeyi... sanki gören derki titreme ekranda 8.5 şiddetinde deprem etkisi yaratıyor

Son düzenleme:
BRKTNL

BRKTNL

Üye
Benim amacım sistemi bilmeyipde bu konulaardan fikir sahibi olmak isteyenleri
yönlendirmektir. Biz zaten bir hata edip aldık bari başkası yanmasın. Eğer
yanmak istiyorsada herşeyi görsün
öyle alsın. Bu titreme problemi
forumda hiçbir yerde bahsedilmemiş
bana bunu üstüne basa basa bahsetmek kaldı. Yoksa ben çoktan
, nisandaki betayı bekliyorum son sözü o gün söyleyeceğim. Ama
şimdiden şunu diyebilirim wp nin
tarihin tozlu raflarında yer alır. GErçekçi olalım biraz...

8, evet. Bir şeyler eksik sanki. Windows 7 Microsoft'un Xp den sonra en sağlam platform

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Ekranlarda titreme felan yok. Çevremde tanıdıklarımda toplam 5 cihaz harika çalışıyor. Eğer titreyen cihaz varsa o arızalıdır. Iphoneların bozulup içeri göçen menü tuşu nasıl sadece arıza ise ekran titremesi olan cihazda sadece o kadar arızadır.

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Ya bu ekran titremesi, ne bileyim ses gitmemesi sorunlarını çok kısa sürede yaşadım. Hiç sorun olmadı bana nedense. Ya bazı arkadaşlar yazmış oyun yüklemiyorsan git 3310 kullan diye. Akıllı telefon almayın bence oyun makinesi olarak görüyorsanız bunları. Sony ps4 çıktı. Harika alet gidin onunla oynayın. Akıllı telefonların en önemli özellikleri bence Office uygulamaları ve haritalardır. Bunlardan sonra bence oyunlar gelir. Ben mesela temple run ve Subwayden başka oyun oynamıyorum. İphone 12 çıksa da oynayacağım oyun bu ikisi. Trafikte çok yoğun harita kullanıyorum çünkü şehrin yabancısıyım. Okulum gereği de sürekli word ve Excel kullanıyorum. Windows Phonedan daha iyi Office olan telefon mu var? Yok. Şimdi kim diyebilir bana, iphone L920den iyi diye? Here Maps, iphone haritalarından çok daha iyi ve bedava. Demek istediğim markette 57542479954322 uygulama olsa da kullanıcının ihtiyacı önemlidir. Gerisi hikaye. Oyunla içli dışlı olan kimse bu forumda WP8 almamıştır zaten.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, skynet, csll ve 3 diğerleri

fraps34

Üye
Ekranlarda titreme felan yok. Çevremde tanıdıklarımda toplam 5 cihaz harika çalışıyor. Eğer titreyen cihaz varsa o arızalıdır. Iphoneların bozulup içeri göçen menü tuşu nasıl sadece arıza ise ekran titremesi olan cihazda sadece o kadar arızadır.
5-6 farklı wp8 cihaz denedim hepsinde sürüklerken titriyor kendinizi kandırmayın.

csH

csH

Üye
  • Beğen
Tepkiler: PureFood ve skynet
man20

man20

Üye
5-6 farklı wp8 cihaz denedim hepsinde sürüklerken titriyor kendinizi kandırmayın.
harbiden bende sıkıldım artık senden. her yerde telefon titriyor telefon titriyor diyip duruyorsun. Titriyorsa üstünü ört tatlım. Adminle yarışıyorsun ve forumun huzurunu bozuyorsun. Senin geleceğini söyliyim mi yakında ban yiceksin canım benim.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve skynet
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
İphonede sms iletim raporu yok. 3310 da bile var. Şimdi 3310 çok mu mükemmel oluyor?
Yada 5800 Bluetooth ile resim müzik video paylaşımı yapıyor, iphone yapamıyor!! O zaman da 5800 mı üstün oluyor.
Heleki itunes olmadan iphone müzik video hiç atılmıyor. ..
---------
Telefon kullanımı ve tercihleri kişisel bir algıdır. O yüzden biz telefona hizmet etmeyeceğiz , elimizde ki cihazlar bize hizmet edecek.
Elinde ki cihaz işini görüyorsa en mükemmel telefon odur.
Daha da tartışma konusu olmasın lütfen.
Saygılar vede sevgilerle keyifli günler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: csll, suyunsesi ve skynet
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Hayır işin garip tarafı gerçekten bizdeki telefonlarda titreme yok. Forumda minik bir titremeden bahsedildi onu biliyorum üstelik sorunmuş gibi duran bir olay gibi de durmayan birşeydi yanılmıyorsam. ama o titreme her lumiada varmış gibi yazmayalım lütfen. Bunun sebebi vardır ve servise verilir çözülür ve mis gibi olur.
Yok bizde işte, yalan mı söyleyeceğiz yani.
Ben bir fabrikada çalışıyorum 400 kişinin üzerinde çalışanı var. Hani harbiden, yani hakikaten düşündüm gerçekten biz mi farketmiyoruz diye, çevremde bir bir arkadaşların telefonlarını alıp dokunmatik ekranlarında parmağımla listede, menüde, rehberde yumuşak kaydırmalar, hızlı kaydırmalar yaptım. Galaxy serisi S2-S3-S4, iphone4 - 4s - 5s, lumia 920-820-720 test ettiklerim. Hiç birinde rahatsız eden bir titreklik yok. İşin garibi Lumia cihaz çevremde daha çok var. Yani yeğenimde, eşimde, iki iş arkadaşımda, bende ... Bu titreklik olayına bir tek galaxy S2 de rastladım o da yani kesinlikle rahatsız edecek kadar değil rehberi kaydırırken hafif bir titreklik ile harflerin çizgileri hafiften bulanıyor da neden yazılar kayarken okuma ihtiyacım olsun ki? :) Diğer hiç bi telefonda yok bu. Tepkime olarak parmağa en çabuk tepkiyi veren iphone5s, sonrasında lumia 920 ler. Aralarındaki farkıda anlamak çok zor. :)
En olmadı arkadaşlardan birinin telefonunu alıp diğerlerini denerken video çekip buraya eklerim yani. YOK kardeşim bizim telefonlarda titreme YOK. :) bak kaç kez söyledim senin telefon titriyorsa götür servise ver. Neden vermiyorsun? Hangi insan bozuk cihazı memnuniyetsiz memnuniyetsiz sürekli dert yana yana halaaaa daha kullanmaya devam eder ki?

Son düzenleme:
avast

avast

Üye
dokunmatik ekranlarında parmağımla listede, menüde, rehberde yumuşak kaydırmalar, hızlı kaydırmalar yaptım.

Hocam arkadas elini ekrana koy elini cekmeden cok yavas assagi dogru hareket et diyo anamenude elinde assagi yukari ittir demiyo elini kaldirmadan yap diyo senin dediin gibi assagi cekip elini kaldiribca sorun yok zaten farkedemezsin bence sorun degil ama soru yapan varsaa almasin yani

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Hocam arkadas elini ekrana koy elini cekmeden cok yavas assagi dogru hareket et diyo anamenude elinde assagi yukari ittir demiyo elini kaldirmadan yap diyo senin dediin gibi assagi cekip elini kaldiribca sorun yok zaten farkedemezsin bence sorun degil ama soru yapan varsaa almasin yani
Hocam her türlü denedim koyduğum parmağı hiç kaldırmadan + hızlı yada yavaş + kaldırıp listenin kendi halinde akmasını dahi inceledim. :) Yok bişey. KEndimi felan kandırmam ben. Gerçekten yok. Hani ekrana ilk elini değdiği anda elini algılama anında verdiği bir tepki var, var da bu hepsinde var :) Bunu da anlayabilmek ve dert edinmek için kaşıntısı olmak lazım :P