Karşılaştırma Merak edenler için Lumia 920 vs iPhone 5S

Sponsorlu Bağlantılar

osmanmert99

osmanmert99

Üye
    Konu Sahibi
Merak edenler için Lumia 920 vs iPhone 5S
Merhaba arkadaşlar, sanırım bu konu üzerinde en doğru bilgiyi ben verebilirim. Yaklaşık 6 aydır Lumia 920 kullanıyorum ve 2 ay önce ABD den bir de iPhone 5S getirttim. Şuan ikisini beraber kullanıyorum.

Şimdi ilk olarak oyun performansından bahsetmek istiyorum. Ve bu karşılaştırmaya başlamadan önce iPhone 5S in PowerVR serisi GPU sunun Lumia 920 nin Adreno 225 GPU su ile karşılaştırılmamasını ancak Lumia 1520 ile karşılaştırılması gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Oyun performansında sizin de tahmin edebileceğiniz gibi 5S in üstüne Lumia 920 su dökemez. Gerçekten muhteşem bir oyun performansı var. Bunun bir nedenide iOS ta optimizasyon sıkıntısı olmaması. Her neyse gelelim menü geçişleri performansına.

İki cihazda diğer Androidli cihazlara göre gerçekten çok daha seri fakat Lumia 920 bu konuda emin olun daha önde.

Kamera'ya gelecek olursak, bu konu çok tartışılıyor çünkü, otomatik ayarlarda beyaz dengesini oda içinde Lumia 920 daha iyi ayarlıyor iPhone 5S aşırı sarı ve canlı gerçekten uzak çekiyor. Gece çekimlerinde zaten kazanan belli Lumia 920. Gündüz dış ortam çekimlerinde ise iki kamerada gayet iyi çok bir farkları yok fakat iPhone 5S önde az bir farkla. Yalnız şunu belirtmek isterim iPhone 5S te hiçbir manuel ayar olmadığından gerçekten fotoğraf çekmek çok zor oluyor. iPhone nin kamera uygulaması harbiden berbat fakat çok seri çekiyor. Fakat Lumia 920 ile profesyonel kameradaki gibi manuel özellikler mevcut, Sağ olsun Nokia Camera. Yani Lumia 920 kamerada benim görüşüme göre daha etkileyici. Şimdilik bu bilgileri aktarmak istiyorum.

Önemli diğer bir konuda tasarım bendeki iPhone 5S Gold modeli gerçekten çok şık ve ince ayrıca çok hafif. Bu yüzden iPhone 5S bu konuda Lumia 925 ile yarışmalı. Lumia 920 çok kaba iPhone 5S e göre. Fakat kesinlikle %100 iPhone 5S bir Lumia 920 kadar sağlam değil hemen düşse dağılacakmış hissi veriyor insana. Sağlamlık açısından Lumia 920 çok daha önde. Dediğim gibi iPhone 5S ve Lumia 920 yi 2 aydır birlikte kullanıyorum.

Gözlemlerim bunlar. İnşallah faydalı olabilmişimdir.

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: mehsevim, rzgzm, suyunsesi ve 4 diğerleri

Burakkkk250

Burakkkk250

Üye
Yerinde bir karşılaştırma olmuş ellerinize sağlık teşekkür ederim

osmanmert99

osmanmert99

Üye
    Konu Sahibi
Önemli değil. Ben teşekkür ederim. Ama gerçekten Windows Phone ayrı bir dünya kıymetini bilmeliyiz.

avast

avast

Üye
Devamini bekliyorum bende ios ve wp arasinda kaldim

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu

Warnings

Üye
Daha Temin Benim Açtığım Konu Üzerine Açtınız Galba Konuyu.
Ama Sizde WP8 Fanboyluğu Yapmış Gibisiniz Kamerada :D

avast

avast

Üye
Daha Temin Benim Açtığım Konu Üzerine Açtınız Galba Konuyu.
Ama Sizde WP8 Fanboyluğu Yapmış Gibisiniz Kamerada :D
Kamerada lumia da carl zeiss lensler ve purewiev teknolojisinin ustunlugubu bilmeyen yoktur zaten ?

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, pirenuri ve osmanmert99
osmanmert99

osmanmert99

Üye
    Konu Sahibi
Warnings her konuda iPhone iyi olacak diye bir kaide yok. Tartışmaya girmeyelim fakat gerçekten iPhone nin kamera uygulaması çok kısıtlı. Fanboyluk yaptığım yok gayet objektif tarafsız bir karşılaştırma yapmaya çalıştım.

Mia Alfanso

Mia Alfanso

Üye
Bunlarla gelin işte :)

• Beğen
Tepkiler: osmanmert99
osmanmert99

osmanmert99

Üye
    Konu Sahibi
2 dk 5S kullanmışsınız ben ikisini beraber 2 aydır kullanıyorum çaktın mı köfteyi?

Warnings

Üye
2 dk 5S kullanmışsınız ben ikisini beraber 2 aydır kullanıyorum çaktın mı köfteyi?

Warnings her konuda iPhone iyi olacak diye bir kaide yok. Tartışmaya girmeyelim fakat gerçekten iPhone nin kamera uygulaması çok kısıtlı. Fanboyluk yaptığım yok gayet objektif tarafsız bir karşılaştırma yapmaya çalıştım.
Ben 2dk kullanmadım 30 40 dk falan kullandım gece dışarı çekiminde iphone 5s daha iyi geldi belki kaymış olabilir lumia purewiew de heryerde işe yarıcak diye bişey yok gördük sony nin 20mp kamerası discovery eliteyi mi ne geçemiyormuş :D

osmanmert99

osmanmert99

Üye
    Konu Sahibi
Mia Alfanso

Mia Alfanso

Üye
Ben 2dk kullanmadım 30 40 dk falan kullandım gece dışarı çekiminde iphone 5s daha iyi geldi belki kaymış olabilir lumia purewiew de heryerde işe yarıcak diye bişey yok gördük sony nin 20mp kamerası discovery eliteyi mi ne geçemiyormuş :D

sen git misal Bi galaxy ace 2 yi kutusundan çıkar 30 dk kullan , sonra bir tane daha sıfır al onu 2 ay kullan bakalım aynı şey mi oluyor , ios da bildiğim bir şey varsa sistem güzel stabil mağaza on numara ama takıldımı tam takılıyor bu benim şahsi görüşüm ne zaman elime alsam takılıyor bende mi sorun ?

• Beğen
Tepkiler: osmanmert99
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arkadaşlar lütfen konuyu tartışmaya dönüştürmeyin. @Warnings @Mia Alfanso

Güzel ve objektif karşılaştırma için teşekkürler, elinize sağlık @osmanmert99

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, Bay H, sekajmer ve 1 kişi daha
osmanmert99

osmanmert99

Üye
    Konu Sahibi
Bak arkadaşım, iPhone 5S in gece çekimin herkes biliyor. Lumia 920'ninde yarına karşılaştırma fotosu atabilirsem atacağım. Sizde bildiğim kadarı ile 520 vardı. O 400₺ lik telefonun kamerası ile iPhone 5S in kamerasını karşılaştıramazsın. En yakında L920 ve ustu bir Pureview Li Lumia almaya çalış sonra 5S le karşılaştır. Sonra bana gel.

• Beğen
Tepkiler: sekajmer
sekajmer

sekajmer

Üye
Osman dostum, karşılaştırma için teşekkür ederim, ellerine sağlık. Ayrıca 5s kamera harbi çöp. Tıpkı s5 gibi :D bir konuya açıklık getirelim. Nokia kamerada hakkını veriyor.! :)

• Beğen
Tepkiler: Heimdalll ve osmanmert99

Warnings

Üye
sen git misal Bi galaxy ace 2 yi kutusundan çıkar 30 dk kullan , sonra bir tane daha sıfır al onu 2 ay kullan bakalım aynı şey mi oluyor , ios da bildiğim bir şey varsa sistem güzel stabil mağaza on numara ama takıldımı tam takılıyor bu benim şahsi görüşüm ne zaman elime alsam takılıyor bende mi sorun ?
Bence Sorun Sende İphone 5s İn Tam Takıldığını Hiç Bir Zaman Duymadım En Yakın Arkadaşım İlk Çıktığından Beri Kullanıyor Telefon Full Dolu Kastığını Görmedim.

osmanmert99

osmanmert99

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: sekajmer

Warnings

Üye
Bak arkadaşım, iPhone 5S in gece çekimin herkes biliyor. Lumia 920'ninde yarına karşılaştırma fotosu atabilirsem atacağım. Sizde bildiğim kadarı ile 520 vardı. O 400₺ lik telefonun kamerası ile iPhone 5S in kamerasını karşılaştıramazsın. En yakında L920 ve ustu bir Pureview Li Lumia almaya çalış sonra 5S le karşılaştır. Sonra bana gel.
Siz Hiç Karşılaştırmalara Baktınızmı Atıyorsunuz Bol Keseden :D Daha Doygun Renk Sağladığı Belli5sin Ama 920 Ninde Ondan Eksik Kalır Yanı Yok.

osmanmert99

osmanmert99

Üye
    Konu Sahibi
Bence Sorun Sende İphone 5s İn Tam Takıldığını Hiç Bir Zaman Duymadım En Yakın Arkadaşım İlk Çıktığından Beri Kullanıyor Telefon fu ll Dolu Kastığını Görmedim.
Bu konuda haklısınız. Takılmayı ben hiç görmedim.