Karşılaştırma Merak edenler için Lumia 920 vs iPhone 5S

Sponsorlu Bağlantılar

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Kendinizi kandırmayın 1000 ₺ üstü para vereceksiniz mağaza o kadar önemli değil diyorsun yani bugün hangi oyun Yada uygulama çıksa ilk baş iOS için çıkar sonra wp ye gelir 1 sene sonra mı gelir artık Yada hiç gelmez mi belli olmuyor sİzler o kadar para veriyorsunuz telefonlara sonuçta sizimde bizimde hakkımız en iyi oyunları uygulamaları kullanmak ...
Hocam tabikide herkezin hakkı en iyisini kullanmak ama şunuda unutmadan yorum yapın windows phone 1. hadi 1 bucuk yılık sistem yeni yani.İos ilk çıktığındada kaliteliydi değil mi?O en iyi oyunlar,uygulamalar ilk çıktığındada vardı dimi o sebeple bunları dedin yani? Ben şahsen kendimi kandırmıyorum ilk çıktığı zamanlar aldım.Mağaza mı?Umrumda değil telefon kırılmasın ki onca param boşa gitmesin .Windowsa farklı olduğu için geçiyorlar..Rengarenk telefonlar hayata renk katıyor.Herşey mağaza değil.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve Burakkkk250

afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
Kendine 3310 ikiside alo diyor sonuçta akıllı telefon dedğin mağazada istediğin uygulamayı oyunu yükleyip en iyi şekilde eğlenmek yararlanmaktır ben zaten şuam wp alınmaz iOS gibi olana kadar daha tam gelişmeden

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Güzel bir karşılaştırma olmuş :good:

zbahadir

Üye
Kendinizi kandırmayın 1000 ₺ üstü para vereceksiniz mağaza o kadar önemli değil diyorsun yani bugün hangi oyun Yada uygulama çıksa ilk baş iOS için çıkar sonra wp ye gelir 1 sene sonra mı gelir artık Yada hiç gelmez mi belli olmuyor sİzler o kadar para veriyorsunuz telefonlara sonuçta sizimde bizimde hakkımız en iyi oyunları uygulamaları kullanmak ...

İyide biz onu bilerek alıyoruz. Hem siz IPhone kullanıyorsunuz gelmiş WP forumunda WP kullananlara giydiriyorsunuz. Mesela Sony forumlarında adamlar en iyi telefon Sony Xperia 2 diyorlar. Şimdi biz onlara yahu ne diyorsunuz en iyi telefon IPhone ya da Nokia mı demeliyiz? Kimilerine göre de LG G2 en iyi telefon. Herkesin telefonu kendine iyi bırakın bu işleri. Hem sizin dediğiniz gibi herkes telefonu uygulama ya da oyun için almıyor.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Valla benim telefonum olması gerekenleri içeriyor ve ihtiyacımı mis gibi karşılıyor. Senin aha bu senin içinde çok gerekli deyip iphone da yapıpta benim yapamadığım yada yapamayacağım hiç bir şey yoksa, hemde %50 daha ucuza ??? hiç kusura bakma benim telefonum eksiksizdir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PureFood, beats, Dejavuex ve 2 diğerleri
afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
Hiçde bile 920 ilk çıktığında kaç liraydı bana bir söylesene wp de her uygulamayı kullanmıyorsun bie kere daha uygulamaların çoğu wp ye çıkmadı sana burda 10 tane önemli uygulama sayarım bunun çoğu wp ye gelmemiştir iOS la wp ye eşit tutmayın göZ var nizam var ... Telefonu uygulama ve oyun için almıyorum demişsiniz bunlar için almıyorsan 3310 al aynı işlev görür bunlar içinde almıyorsan gösteriş için alıyorsan bilmem ... iOS bugün bile iphone 3G ye güncelleme veriyorsa wp sen daha çok müşterisini düşündüğünün kanıtı iOS ayrıcalıktır anlatmakta karşılaştırma olmaZ daha dünkü işletim sistemini dünyanın en iyi mobil işletim sistemiyle bir tutuyorsunuz ya sadece gülüyorum :)

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Sizler hala en iyi telefonun kişiden kişiye değiştiğini anlamadınızmı.

• Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
iphone 3G son güncellemesini ne zaman aldı ben bile unuttum ama 3GS son güncellemesini iki yıl önce aldı.

On tane önemli uygulama sayamazsınız. Çünkü ios ve android platformlarındaki Top 50 uygulama şu anda Windows Phone mağazada halihazırda mevcut.

Lumia 920 1650 TL fiyatla çıkış yaptı. İphone serisi cihazlar ise 16GB'lerı minimum 2200TL'den çıkış yaptılar. Lumia 920'nin 32GB olduğunu varsayarsak bu karşılaştırmaya iphoneların da aynı versiyonunu katmamız gerekir. Bu durumda aradaki fiyat farkı iki katına yaklaşıyor.

mağazaları karşılaştırmak tabi ki doğru değil. Birinde 250.000 uygulama var biri de bir milyona yakın. Fakat şunu da söyleyeyim Windows Phone platformu nda RAM kısıtlamasından dolayı 512MB Ram'li cihazlar bazı oyunları yukleyemezken İos ve Android mağazalarında bu kısıtlama işletim sistemi sürüm numarasıyla yapılıyor. En basitinden İphone 3GS şu anda mağazadaki uygulamaların yarısından fazlasını yükleyemiyor sürüm yükseltme uyarısı alıyor ki İphone 3G'yi hiç söylemiyorum bile.

• Beğen
Tepkiler: kahraman333333, PureFood, Aybin.Kilic ve 5 diğerleri
man20

man20

Üye
iphone 3G son güncellemesini ne zaman aldı ben bile unuttum ama 3GS son güncellemesini iki yıl önce aldı.

On tane önemli uygulama sayamazsınız. Çünkü ios ve android platformlarındaki Top 50 uygulama şu anda Windows Phone mağazada halihazırda mevcut.

Lumia 920 1650 TL fiyatla çıkış yaptı. İphone serisi cihazlar ise 16GB'lerı minimum 2200TL'den çıkış yaptılar. Lumia 920'nin 32GB olduğunu varsayarsak bu karşılaştırmaya iphoneların da aynı versiyonunu katmamız gerekir. Bu durumda aradaki fiyat farkı iki katına yaklaşıyor.

mağazaları karşılaştırmak tabi ki doğru değil. Birinde 250.000 uygulama var biri de bir milyona yakın. Fakat şunu da söyleyeyim Windows Phone platformu nda RAM kısıtlamasından dolayı 512MB Ram'li cihazlar bazı oyunları yukleyemezken İos ve Android mağazalarında bu kısıtlama işletim sistemi sürüm numarasıyla yapılıyor. En basitinden İphone 3GS şu anda mağazadaki uygulamaların yarısından fazlasını yükleyemiyor sürüm yükseltme uyarısı alıyor ki İphone 3G'yi hiç söylemiyorum bile.
yorumlarına hastayım ali kemal abi :) yorumlarını okurken zevkle okuyorum.

• Beğen
Tepkiler: papakudioflu

fraps34

Üye

2010 yılında çıkan iphone 4 hala güncelleme alıyor , önümüzde ki ay 7.1 güncellemesini alacak.O cihaz tek çekirdek işlemcisi ve 512 mb rami ile mağazada ki tüm oyunları sorunsuz çalıştırıyor. 2010 yılında iphone ile aynı zamanda çıkan wp7 telefonları hepsi şuan çöp olmuş durumdadır , sahibindene ilan versen satamazsın. 4 yıl önce iphone 4 alan adam parasının karşılığını sonuna kadar almıştır ama wp7 alan adam parasının karşılığının 10 da 1 ini bile alamamıştır. Ki wp8 alan kişilerinde parasının karşılığını son 1.5 yıldır alabildiklerini sanmıyorum.
8.1 güncellemesi konusunun bu kadar üzerinde durulmasının sebebide budur insanlar bari birşeye benzerde paramızın karşılığını azda ola alabiliriz diye düşünüyorlar.

Daha önce sahip olduğum symbian işletim sistemli Nokia N8 , şuan kullandığım L920 cihazdan çok daha işlevsel ve gelişmişti.

Herşeye at gözlüğüyle bakmamak gerekir. Hep benim malım en iyisi demeyin

• Beğen
afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
Iphone 3g en son güncellenmeyi iki hafta önce aldı bir araştır istersen iphone 3G telefonu ile aynı çıkmış hangi tel bu kadar güncelleme alıyor ... Ben aslında Nokia hayranıyım ama benim için Symbian ile bşrlikte Nokia da bitmiştir wp ile kendi kendini yakmıştır

• Beğen
man20

man20

Üye
Iphone 3g en son güncellenmeyi iki hafta önce aldı bir araştır istersen iphone 3G telefonu ile aynı çıkmış hangi tel bu kadar güncelleme alıyor ... Ben aslında Nokia hayranıyım ama benim için Symbian ile bşrlikte Nokia da bitmiştir wp ile kendi kendini yakmıştır
yapcak bişi yoktu ki. symbian'ın adı çıkmıştı bi kere toparlanamazdı bi daha değişiklik yapması gerekiyordu.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Pimpirikli insanlara birşey beğendiremezsin, efendim telefonunuz 1 yıl güncelleme almayacak, güncelleme almıyor diye küsüp kendilğinden bozulacak ve kullanamayacaksın :P aha çöp oldu telefon, efendim telefonumdaki kamera 0.01 megapixel daha düşük çekim yapıyormuş, aha çöp oldu telefon. :) Yok efendim senin telefonun benimkinden 1 gıram ağır eyvah 1 gramsa o kadar ağırlığı artar ki kolum kopar, hadeee çöp oldu telefon... Bu uzar gider, halbuki bir farkları yok, boşuna yırtınıyorlar, benim telefonum tekrar ediyorum nerdeyse yarı fiyatına aynı şeyleri rahatlıkla yapıyor. :D Konunun en başına dönersek, karşılaştırma gayet güzel olmuş.

• Beğen
Tepkiler: skynet
afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
Başka birşey demek istemiyorum benim telefon bana senin telefon sana güzel :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
pardon İos4.3 güncellemesini bile almayan iphone 3G geçen hafta hangi güncellemeyi aldı. Cahiliğimi mazur görün sürüm numarasını verebilir misiniz.

Burakkkk250

Burakkkk250

Üye
Hiçde bile 920 ilk çıktığında kaç liraydı bana bir söylesene wp de her uygulamayı kullanmıyorsun bie kere daha uygulamaların çoğu wp ye çıkmadı sana burda 10 tane önemli uygulama sayarım bunun çoğu wp ye gelmemiştir iOS la wp ye eşit tutmayın göZ var nizam var ... Telefonu uygulama ve oyun için almıyorum demişsiniz bunlar için almıyorsan 3310 al aynı işlev görür bunlar içinde almıyorsan gösteriş için alıyorsan bilmem ... iOS bugün bile iphone 3G ye güncelleme veriyorsa wp sen daha çok müşterisini düşündüğünün kanıtı iOS ayrıcalıktır anlatmakta karşılaştırma olmaZ daha dünkü işletim sistemini dünyanın en iyi mobil işletim sistemiyle bir tutuyorsunuz ya sadece gülüyorum :)

Çok yanlış düşünüyorsunuz. Her sistemin eksiği vardır ama önemli olan kullanıcının işini görmesidir. Misal dünyanın en iyi işletim sistemi dediğiniz İOS'ta iletim raporu yok. Mesaj atıyorsun ulaştı mı ulaşmadı mı bilmiyorsun. Ee, 3310'da bile iletim raporu var iphone'da yok. 3310 daha mı iyi oluyor? Komik düşünüyorsunuz.

afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
Pardon kardeşim yanlış okumuşum herkese cvp vermekten iphone 3GS demek istedim ben

afsinbeyyy

afsinbeyyy

Üye
Bunlar küçük teferruat

Burakkkk250

Burakkkk250

Üye
Çok yanlış düşünüyorsunuz. Her sistemin eksiği vardır ama önemli olan kullanıcının işini görmesidir. Misal dünyanın en iyi işletim sistemi dediğiniz İOS'ta iletim raporu yok. Mesaj atıyorsun ulaştı mı ulaşmadı mı bilmiyorsun. Ee, 3310'da bile iletim raporu var iphone'da yok. 3310 daha mı iyi oluyor? Komik düşünüyorsunuz.

Bunlar küçük teferruat

Size göre küçük, bana göre çok büyük. İhtiyaçların nasıl kişiden kişiye değiştiğini anlamışsınızdır umarım

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve Bay H
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Pardon kardeşim yanlış okumuşum herkese cvp vermekten iphone 3GS demek istedim ben
maalesef 3GS de İOS7 güncellemesini alamayan cihazlardan. Hatta İphone 4 bile bir çok özelliği kırpılmış olarak aldı.

Hatta şöyle yardımcı olmaya çalışayım:

hava durumu animasyonu
kilit ekranında animasyonlu duvarkağıdı.
home screen de 3D efekt.
siri
airdrop
kamerada filtreleri
transparan efektler

İOS7 güncellemesiyle İphone4'ten kırpılan özellikler. Hatta bunlardan bir kaç tanesi İphone 4S'ten de kırpıldı.

Biraz daha açayım. İos7 güncellemesini yapan büyük çoğunluk iphone4 kullanıcısı cihazlarının inanılmaz derecede kastığını ve şarj dayandıramadıklarını belirtiyor ki İos7'nin iphone4'te ciddi kasmalara neden olduğuma canlı olarak şahit oldum. Tabi o kasmaların da çözümü var. İlgilenen arkadaşlar için yeri gelmişken onu da açıklayayım:
(Ayarlar/Genel/Erişilebilirlik) altında kontrastı arttır(açık)-hareketi azalt(açık)-kalın yazı(on) ve
(Ayarlar/Genel) altındaki Arka plandaki uygulamalarıgüncelle(kapalı) yapmanız yeterli. Ayrıca bir çok iphone4 kullanıcısı da klavyede yazı yazarken klavyenin en az 5 saniye geriden geldiğini belirtiyor. Bunun da çözümü metin tahminini kapatmak.

Sonuç olarak kimse kusursuz değildir.Apple güncelleme konusunda oldukça başarılı bir firma ama bu İos7'deki güvenlik açığını kapatmak için 4 kere güncelleme yayınlamalarına rağmen başarısız oldukları gerçeğini değiştirmiyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PureFood, suyunsesi ve 4MaGuS