Lumia928 detaylanıyor

 • 26 Mart 2013
 • 778 Okunma
 • 14 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Windows Phone platformunun şu andaki tartışmasız lideri Nokia ve dolayısıyla Lumia serisi cihazlar, windows phone platformu kullanıcılarının ve bu platforma gecmek isteyenlerin sürekli yakın takibinde.

  MWC2013 kapsamında tanıtılması beklenen yeni amiral gemi windowsphone8 Lumia malesef beklentileri boşa çıktı ve Lumia720 ile birlikte Lumia520 tanıtımı gerçekleşti. Bu cihazların çıkış tarihleri ve fiyatları ile ilgili bilgileri sizlere BURADA aktarmıştık.

  Nokia'nın yeni ust segment windows phone8 akıllı telefonu olması beklenen Lumia928'in Nisan ayında ABD'li dev operatör Verizon icin çıkacagı hemen hemen kesinleşti. Fakat özellikleri konusunda herhangi resmi bir bilgi bulunmuyor.

  Dünyanın önde gelen editörlerinin tahminleri ise Nokia'dan güçlü ve şık bir Lumia928 gelecegini işaret ediyor. BURADA paylaştıgımız Lumia928 resimleri Lumia928'in gercekten cok başarılı bir kameraya sahip olacagını gösteriyor.

  Öngörülere göre Lumia928'in tahminen teknik özelliklerini sıralayacak olursak;

  •4.5"&4.7" OLED ekran
  •1GB veya üstü RAM
  •Snapdragon S4 pro chipset
  •Adreno320 grafik işlemci birimi
  •Aluminyum gmonoblok gövde
  •Xenon&LED çift flashlı pureview kamera
  •2300mAh batarya
  •150gr'dan az olacagı tahmin edilen agırlık

  Cihaz aynı zamanda Lumia920 ile aynı ekrana sahip olsa da boyut olarak Lumia920'den daha ince ve küçük olacagı tahmin ediliyor.

  Son olarak her ne kadar Lumia928'in Verizon'a özel olarak ABD pazarı icin üretilecegi söylense de Nokia CEO'su Stephan Elop'un katıldıgı bir televizyon programında söyledikleri kafaları karıştırdı. Kısaca hatırlayacak olursak;
  Spikerin İphone5'ten sıkıldım artık Lumia928 ne zaman geliyor sorusu üzerine Elop'un İphoe5'i yere atarak "bu telefon mudur,utanc verici,lutfen biraz daha sabredin kusursuz akıllı telefonumuz yakında geliyor" demesi, Lumia928'in veya EOS kod adlı muadilinin başka bir model ismiyle global pazara dagıtılacagını akıllara getirdi. Anlaşılan o ki önümüzdrki aylar iphone 5S,SGS4 ve yeni windows phone8 Lumialarla oldukça heyecanlı gececek.
   


  Yazan: papakudioflu

 2. Özellikler gayet güzel ama Türkiye'ye geleceğine pek ihtimal vermiyorum.
  Haber için teşekkürler dostum. :oke:
   
 3. rica ederim Türkiye'ye belki Lumia928 olarak degil ama yazıda da belirttigim gibi başka bir model ismiyle gelebilir.işte bütün işleri Elop'un Finlandiya'dakiler icin yakında demesi karıştıdı. Yoksa biz ne güzel gelmeyecegine odaklanmıştık:kıskıs:
   
 4. teşekkürler abi
   
 5. Xenon Led Flaşı ve işlemci performans farkı için L920'den geçmem... :)
   
 6. hafifliği ve inceliği için ben geçebilirim :hmmm N9 dan sonra 920 de zorlandığım iki konu var biri Multitasking biri de hafiflik ve kolay taşınabilirlik. S4 u bekliyorum sene sonuna kadar onu kullanacağım,sonra piyasaya göre telefon değiştirme ihtiyacım olursa ilk öncelik Nokia da olacak tabiki
   
 7. Hayırlısı olsun Can'ım, benim ihtiyaçlarımı Lumia920 fazlasıyla karşılıyor zaten... O yüzden yeni cihazlar ve özellikler beni pek bağlamıyor.
   
 8. 920'nin makyajlı hali. Tasarım olarak değişieceğini sanmıyorum. Ama incelik olayı çoğu kişinin gönlünü fethedebilir. Hadi bakalım inşallah daha çok satışlara ulaşır.
   
 9. abi Windows Phone benim çok hoşuma gidiyor ama ne bileyim tam manasıyla bana hitap etmiyor ben işletim sistemini kendim yazmış gibi kişiselleştirme istiyorum bazı şeyler çok kısıtlı evet güncellemeler gelecek her şey çok çok daha güzel ve kararlı bir hal alacak buna inanıyorum ama o süreçte elimde de S4 u bedava alma imkanı varken biraz da android kullanayım diyorum.
   
 10. Böyle bir imkanın varken neden kullanmayasın ki!!!:tebessüm: Bu konuda sana hak veriyorum kardeşim. :oke:
   
 11. eyvallah güzel abim :)
   
 12. :D:thumbdown:
   
 13. Ben eşime L920 aldım. Kendime de alacaktım ama beklemedeyim. Windows Phone' dan umutluyum. Henüz birçok eksiği olsa da geliştirileceğinden emin olduğum için gözardı edebiliyorum. Yenilikçi tasarımlara her zaman açığımdır o yüzden Android' e bir türlü ısınamadım. Bakalım 928 ya da başka bir model, ya da başka bir markanın sağlam bir telefonu çıkarsa o neler getirecek.
   
 14. haber için :tşk:
   
 15. bilgi için:tşk:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 16:16