Lumia920 ve Lumia928 karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Zevkler ve renkler tabikide ama ben kesinlikle 920 nin tasarım olarak 928 den daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Lumia 900 ün tasarımını da hep 920 den daha başarılı bulmuşumdur. (Nacizane grafiker ve tasarımcı olarak) Ben böyle düşünüyorum.
Bildiğim kadarı ile Nokia lumia serisinde ilk önce tam karşıdan görünümde düz diktörtgen olarak, tam alt ve üstten görünümde köşeleri yuvarlatılmış dikdörtgen görünümü ile hiç bir telefonda olmayan bir geometrik 3d tasarım yaptı. Artı arkadaki kamera çizgisi ile de şıklığı tamamladı ve herkesin beğenisini kazanan bir tasarım oldu. Lumiayı tasarımda güzel yapan bence buydu. Bu bozulursa bence lumianın tasarımsal sihride bozulur farklılaşır. Ben köşeleri karşıdan bakıldığında yuvarlatılmış bir tasarımı zaten yıllardır iphone da görüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
O köşeler beni mest etti ama.:)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Zevkler ve renkler tabikide ama ben kesinlikle 920 nin tasarım olarak 928 den daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Lumia 900 ün tasarımını da hep 920 den daha başarılı bulmuşumdur. (Nacizane grafiker ve tasarımcı olarak) Ben böyle düşünüyorum.
Bildiğim kadarı ile Nokia lumia serisinde ilk önce tam karşıdan görünümde düz diktörtgen olarak, tam alt ve üstten görünümde köşeleri yuvarlatılmış dikdörtgen görünümü ile hiç bir telefonda olmayan bir geometrik 3d tasarım yaptı. Artı arkadaki kamera çizgisi ile de şıklığı tamamladı ve herkesin beğenisini kazanan bir tasarım oldu. Lumiayı tasarımda güzel yapan bence buydu. Bu bozulursa bence lumianın tasarımsal sihride bozulur farklılaşır. Ben köşeleri karşıdan bakıldığında yuvarlatılmış bir tasarımı zaten yıllardır iphone da görüyorum.
Sana kesinlikle katılıyorum,en güzel tasarım L900 de.işte örnek

IVI-Elia

Üye
Öncelikle soruyla başlayayım ben uzun zamandır ayrıydım da bu cihazın global ilişkisi nedir?

Ayrıca Lumia 920 tasarım olarak çok güzel.Ama bu özellikler daha iyi.Tabiki biraz geliştirme yapılması gerekirdi.Ama Nokia kullanıcılarını mahrum bırakmak.istemedi herhalde.

Ama şu da bir gerçek ki Bu ailenin atası olan N9 hepsinden daha güzeldi.O kavisli camı tuşsız tasarımı kameranın altta oluşu hep beni kendine çekti...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
lumia928 Verizon'a özel çıkıyor ama bu anlaşma Nokia'yı sadece Amerika Birleşik Devletlerinde baglar. ABD dışındaki pazarlara satişinda hic bir engel yok.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Tasarım demişken hakikaten Nokia mühendisleri şu tasarımaa bir baksa değişin oval yada keskin hatlar yada ikisini birlikte yapsalar alan kişiler ilk görüşte aşk yaşasalar sadece donanım değil görüntüde etkilese

PureFood

PureFood

Üye
Tasarım demişken hakikaten Nokia mühendisleri şu tasarımaa bir baksa değişin oval yada keskin hatlar yada ikisini birlikte yapsalar alan kişiler ilk görüşte aşk yaşasalar sadece donanım değil görüntüde etkilese

Hocam 920 ya da 928 pek sarmadı mı tasarım olarak :hmmm

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye

Hocam 920 ya da 928 pek sarmadı mı tasarım olarak :hmmm

Yok güzel cihazlar ama böyle artık nasıl anlatsam konspet gibi uçuk şeyler çıksa bir gördünmü bu neya diyip gözünü alamamalısın diye düşündüm birden

fk555897

fk555897

Üye
Bu telefonu gördükten sonra almadığıma pişman olacağım heralde.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Bu telefonu gördükten sonra almadığıma pişman olacağım heralde.

Ben Herkeze tafsiye ediyorum N8 varken onuda tafsiye ederdim WP lu Nokia Lumia serisi bir başka Lumia varken başka telefon alınmaz hele parayı marka için sömüren o elma hiç alınmaz

• Beğen
Tepkiler: PureFood
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Öncelikle soruyla başlayayım ben uzun zamandır ayrıydım da bu cihazın global ilişkisi nedir?

Ayrıca Lumia 920 tasarım olarak çok güzel.Ama bu özellikler daha iyi.Tabiki biraz geliştirme yapılması gerekirdi.Ama Nokia kullanıcılarını mahrum bırakmak.istemedi herhalde.

Ama şu da bir gerçek ki Bu ailenin atası olan N9 hepsinden daha güzeldi.O kavisli camı tuşsız tasarımı kameranın altta oluşu hep beni kendine çekti...

N9 u nasıl es geçtim :) Kesinlikle katılıyorum Çok güzel bir tasarım.

Esendağlı

Esendağlı

Üye

Bu cihaz Türkiye ye gelmeyecek olsaydı bile öyle çok fazla sorun olacağını sanmıyorum.Nokia kullanıcılarının beklediği s4,htc one xperia z gibi popüler telefonları arka plana atacak Wp8 li canavar cihaz kesinlikle böyle sıradan olmamalı.
Fedakar ve cefakar biz Nokia kullanıcıları böyle bir cihazı bekliyoruz.

Üst Alt