Lumia 920 açılmıyor ???

Sponsorlu Bağlantılar

met1234

met1234

Üye
Aynı olay bir arkadaşımın başına geldi. Kilitleme özelliği gibi bir şey war. Ya servise götür bedavaya aıyorlar ya da kullanım kılavuzunda bilgi war.

Arkadaşlar ne ürün alırsanız alın kullanım kılavuzunu başta okuyun, Son pişmanlık fayda etmez.

ihsahin01

ihsahin01

Üye
Bende de oldu ilk şarja taktım tık yok pc ye bağladım gördü ancak ekran kapalı, ses+güç düğmesini öneren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum işe yaradı açıldı telefon daha alalı 5.gün oldu korktum yav :) bir de whatsapp dan konuşurken oldu bu olay whatsapp sıkıntı yaratıyor olmasın ??

delidolunet

delidolunet

Üye
Bende de oldu ilk şarja taktım tık yok pc ye bağladım gördü ancak ekran kapalı, ses+güç düğmesini öneren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum işe yaradı açıldı telefon daha alalı 5.gün oldu korktum yav :) bir de whatsapp dan konuşurken oldu bu olay whatsapp sıkıntı yaratıyor olmasın ??

aynı sorun benim de başıma geldi. güç düğmesine basılı tutunca, bir kaç kez şarja takıp çıkartınca bir şekilde açılıyor. yazılımsal bir durum olması muhtemel. windows nasıl kitlenip yanıt vermiyorsa o da aynı şekilde nadiren takılabiliyor. korkmanızı gerektirecek birşey yok. açma kapama tuşuna 10 saniye basılı tutun, sonra elinizi çekip tekrar basılı tutun. bunu bir kaç kez denediğimizde açılıyor. o da olmazsa şarja takıp tekrar basılı tutmayı deneyin, olmazsa şarjdan çekip deneyim :)) illa ki açılıyor... oradaki asıl kilit nokta telefon kapandı açılmıyor diyorsunuz telefon aslında açık sadece ekran yanıt vermiyor. yani, aslında amaç telefon kapandı açılmıyor nasıl açarım değil, telefon kilitlendi nasıl kapatıp tekrar açarım :) telefonu kapattıktan sonra normal açabiliyoruz, asıl dert kapanması için bişeyler yapmak.

çok mu karışık oldu? :)

harunkll

harunkll

Üye
Telefonum hiç tepki vermiyor. Garanti süresi doldu, ne yapmalıyım ?
Nokia lumia 1320 kullanıyorum. Telefonumu 8.1 den Win 10 bilgisayardan yükseltmek ümidi ile pc ye Windows Device Recovery Tool indirdim. önce telefondan insider ayarlarını yaptım. Telefonumu pc ye bağladım, telefonu tanıdı. Yazılım güncellemesi var dedi 2 GB bi güncelleme indiriyordu. Telefon ekranında kırmızı arka plan ve Nokia yazısı görünüyordu. İndirme işlemini pc ye yapıyor diye telefonun usb kablosunu çektim. Telefon artık hiç açılmıyor. Tepki vermiyor. Güç düğmesi ve ses kısma tuşuna 15 sn basılı tuttum çok kez denedim olmadı.Pc ye bağlıyorum, recovery tool telefonumu tanımıyor.3 gündür telefonu şarja da takmadım belki şarjı biter düzelir diye. Bir sonuç alamadım.
Servise göndermeden çözüm bulabilir miyim ?

Son düzenleme:
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Telefonum hiç tepki vermiyor. Garanti süresi doldu, ne yapmalıyım ?
Nokia lumia 1320 kullanıyorum. Telefonumu 8.1 den Win 10 bilgisayardan yükseltmek ümidi ile pc ye Windows Device Recovery Tool indirdim. önce telefondan insider ayarlarını yaptım. Telefonumu pc ye bağladım, telefonu tanıdı. Yazılım güncellemesi var dedi 2 GB bi güncelleme indiriyordu. Telefon ekranında kırmızı arka plan ve Nokia yazısı görünüyordu. İndirme işlemini pc ye yapıyor diye telefonun usb kablosunu çektim. Telefon artık hiç açılmıyor. Tepki vermiyor. Güç düğmesi ve ses kısma tuşuna 15 sn basılı tuttum çok kez denedim olmadı.Pc ye bağlıyorum, recovery tool telefonumu tanımıyor.3 gündür telefonu şarja da takmadım belki şarjı biter düzelir diye. Bir sonuç alamadım.
Servise göndermeden çözüm bulabilir miyim ?
O anda telefonun USB kablosunu çekmek kalp ameliyatı olan bir hastayı apartmanın 5 nci katından aşağıya atmak gibi bir şey.
Size önerim;
1- Windows Device Recovery Tool 'a bağladıktan sonra, bağlantısını beklemek ve sonra da gelen ekrandaki telefon açılmıyor veya telefonu görmüyor Seçeneğini işaretlemek.
2- Olmaz ise; şarja takıp 1-2 dakika beklemek
3- Güç + Şarj butonlarına 15 saniye basılı tutmak değil de en az 2-3 dakika TİTREME GELENE KADAR basılı tutmayı denemek.
tüm bunlardan da ulaşılmaz ise Servise gitmek..

Son düzenleme:

Üst Alt