Tavsiye Nokia C2-02 çok sıkıntılı bir mevzu Yardım!

Sponsorlu Bağlantılar

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Nokia C2-02 çok sıkıntılı bir mevzu Yardım!
Yedek telefon olarak Nokia c2-02 kullaniyodum begenmedim gidip c2-01 aldım. Nokia c2-01 şuan yedek telefonum sorun yok. Ama Nokia c2-02 sorunsuz çalışıyordu c2-01i aldığım gün c2-02yi köşeye koydum. Bugün bı çalıştırayim dedim açıldı. Ama açıldı ana ekran saat falan geldi ama cihaz geri kapandı. Sonra batarya pinlerinin olduğu kısımda bir demir parcasi vardı ve cikmiyodu ve bu parça önceden yoktu. İşte parçanın resmi bı bakın anlarsiniz belki. Kırmızıyla isaretledigim yer. Telefona yapışık parça.

Acaba bundan dolayı olabilirmi bunu kaldırmayı denedim üste ama yine olmadı telefona sim kart ve hafıza kartı takip aciyim dedim olmadı şarja takıp açtım olmadı yine aynı sorun açınca geri kapaniyor.
Yazılımsal degil bence yazılımsal olsada yazılım atamam surekli kapandığı için. Yine bir çok kez telefonu açmayı denedim açıldı geri kapandı ve ekrana küçük gri kareler falanda geldi. 3 tane farklı bataryayla denedim acaba batarya sorunumu çünkü o üç batarya c2-01de şarjı fullken bı anda bitebiliyodu. Acil çözüm lazım. Yeni bataryada alacağım bl-5c hatta konusunuda acmistim.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

fivehighh

fivehighh

Üye
Bataryaların da bozuk olabilir, telefonun da bozuk olabilir. Her türlü de çok şaşırmamak gerek sonuçta miladını doldurmuş antika cihaz sayılırlar. Benim asıl merak ettiğim neden bu cihazları yedek olarak kullanmak istediğiniz? Cihaz besbelli beni artık çalıştırma ben ölmek istiyorum diye çırpınıyor.. :pro2:

gonyalı

gonyalı

Üye
Symbiandan vazgeçilmiyor

• Beğen
Tepkiler: XXXturi01, DarkredBlue61 ve fivehighh
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Her zaman söylüyorum. Telefon alırken iyice kontrol edin diye. Özellikle böyle işe yaramayacak telefonları almadan önce satan kişinin yanında herseyine bakın. Bataryası sağlam mi dokunmatik düzgün çalışıyor mu ya da tuşlu alıyorsan tuşlar sağlam mı diye adam gibi kontrol edin ki paranız boşa gitmesin. Hemen parasını verip almayın. En önemlisi de satan adam bir sorun olduğunda telefonu geri alıyor mu? Almıyorsa o adamlardan uzak durun. Büyük ihtimalle bozuk telefon almışsın. Son olarak bende anlamıyorum nedir bu symbian sevgisi. Öleli seneler olmuş. İlla yedek telefon olacaksa al düzgün bir Android telefon. Paranızı çöpe atmayın.

• Beğen
Tepkiler: fivehighh ve XXXturi01
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Her zaman söylüyorum. Telefon alırken iyice kontrol edin diye. Özellikle böyle işe yaramayacak telefonları almadan önce satan kişinin yanında herseyine bakın. Bataryası sağlam mi dokunmatik düzgün çalışıyor mu ya da tuşlu alıyorsan tuşlar sağlam mı diye adam gibi kontrol edin ki paranız boşa gitmesin. Hemen parasını verip almayın. En önemlisi de satan adam bir sorun olduğunda telefonu geri alıyor mu? Almıyorsa o adamlardan uzak durun. Büyük ihtimalle bozuk telefon almışsın. Son olarak bende anlamıyorum nedir bu symbian sevgisi. Öleli seneler olmuş. İlla yedek telefon olacaksa al düzgün bir Android telefon. Paranızı çöpe atmayın.
Ben de aynen katılıyorum. Bir de madem symbian alacaksınız demekki bir ilginiz var bu konuya. Gidin s60 alın istediğiniz uygulamayı kurun. S40ta ısrar etmenin alemi yok bence.

• Beğen
Tepkiler: XXXturi01
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bu saatten sonra symbian telefon alacaklar n8 ya da diğer symbian 3 telefonlardan alsınlar.

• Beğen
XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Nokia c2-02yi 3 aydır kullanıyorum adamın yanında bile test ettim sorunsuzdu hatta yazılım bile atmıştım aldığım gün. İşte nedense bi anda oldu bu sorun.
Mesaj birleştirildi:

Ben de aynen katılıyorum. Bir de madem symbian alacaksınız demekki bir ilginiz var bu konuya. Gidin s60 alın istediğiniz uygulamayı kurun. S40ta ısrar etmenin alemi yok bence.
Ben Symbian alacaktım baktım telefoncular hepsinin symbianlari sorunluydu hatta 400 TL'ye e6 bile vardı ama K tuşu basmiyordu o yuzden almadım. E72 C5 E5 falanda vardı ama sorunluydu işte yoksa alırdım. Birdahakine internetten bakacağım güzel bir Symbian telefon bulursam iyi birşey alacağım.
Mesaj birleştirildi:

Her zaman söylüyorum. Telefon alırken iyice kontrol edin diye. Özellikle böyle işe yaramayacak telefonları almadan önce satan kişinin yanında herseyine bakın. Bataryası sağlam mi dokunmatik düzgün çalışıyor mu ya da tuşlu alıyorsan tuşlar sağlam mı diye adam gibi kontrol edin ki paranız boşa gitmesin. Hemen parasını verip almayın. En önemlisi de satan adam bir sorun olduğunda telefonu geri alıyor mu? Almıyorsa o adamlardan uzak durun. Büyük ihtimalle bozuk telefon almışsın. Son olarak bende anlamıyorum nedir bu symbian sevgisi. Öleli seneler olmuş. İlla yedek telefon olacaksa al düzgün bir Android telefon. Paranızı çöpe atmayın
Cihazı 3 aydır kullaniyodum sorunu yoktu bı anda başladı.
Mesaj birleştirildi:

Zaten test ediyorum adamın yanında. Nokia c2-02 ve c2-01i alırken tuşlarını IMEI'sini Bluetooth kamera hafıza kart girişi sim girişi vb. gibi tüm seyleri kontrol ettim zaten. Sorunsuz çalışıyorlar ama c2-02 bı anda sorunlandi. C2-01 sorunsuz

Son düzenleme:
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Şu anda bu telefonlar 100 liradan fazla etmezler. Satan adamlar kendilerini çok uyanık sanıyorlar. Ben n8 i 150 liraya almıştım.

fivehighh

fivehighh

Üye
Symbian ve s40 cihazların şuanki değeri en fazla 100 liradır. Gidip 400 500 tlye 2012 2013 model android cihazlar alabilmek varken 400 tl symbian bir cihaza verilmez..

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve XXXturi01
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
fotodan pek anlaşılmıyor kı. başka batarya denedin mı orada kısa devre vvs yapmıyorsa sorun olmaması gerek

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Sorun çözüldü. Yazılımsalmış. *#7370# ile sifirladim düzeldi. Oncedende deniyordum ama sürekli kapandığı sıfırlama yarıda kaliyodu olmuyodu. Ama şimdi oldu. Şuan sorunsuz açılıyor kullanabiliyorum

• Beğen
Tepkiler: ömer talat katı ve gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
Sorun çözüldü. Yazılımsalmış. *#7370# ile sifirladim düzeldi. Oncedende deniyordum ama sürekli kapandığı sıfırlama yarıda kaliyodu olmuyodu. Ama şimdi oldu. Şuan sorunsuz açılıyor kullanabiliyorum
Ben demiştim yazılımsal diye
Ama içimden :)

@DarkredBlue61

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
hayırlı olsun : )

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
  • Kahkaha
  • Düşünceli
Tepkiler: fivehighh ve gonyalı
fivehighh

fivehighh

Üye
sen yine de çok güvenme hocam :d benim kardeşin vestel telefonunun sihirli şekilde şarj soketinin kendi kendine düzeldiği var. Ne zaman tekrar bozulur bilinmez, bu aletlerin işi belli olmaz.. (h)

• Beğen
Tepkiler: XXXturi01 ve gonyalı
XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
sen yine de çok güvenme hocam :d benim kardeşin vestel telefonunun sihirli şekilde şarj soketinin kendi kendine düzeldiği var. Ne zaman tekrar bozulur bilinmez, bu aletlerin işi belli olmaz.. (h)
Bunlar eski telefonlar bi garip. Abuk subuk olaylar oluyor bu cihazlarda hep.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Şarj modülü kırık olabilir. Anakartı yaşın halde sökemiyor musun ? Şarj oluyor mu ?

Üst Alt