Lumia 920 açılmıyor ???

Sponsorlu Bağlantılar

Burakkk250

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 açılmıyor ???
Bugün telefon cebimdeydi şarjı da tam doluydu. Telefonu elime aldım ve telefonun kapandığını gördüm daha da açılmadı. Bir kere daha böyle olmuştu ama şarja takınca kendiliğinden açılmıştı. Şimdi de denedim ama açılmıyor.Pc ye bağladım pc telefonu görüyor. Açılmıyor ama ne bir titreme var ne ekranda nokia yazısı. Hiçbir şey yok. Ne yapabilirim ? 1 hafta önce nokia shoptan aldım. Götürürsem sizce cihaz yeni olduğu için değiştirirler mi yoksa servise mi gider ?

EDİT :
Ses kısma + Güç düğmesine 10 saniye kadar basılı tutun bi reset atmak için
belki ekran ışığı kapalıyken donmuştur telefon. (phantomddl)

IVI-Elia

Üye
Ya ben almaya niyetlendikçe sorunlar yazıyorsunuz. Moralim bozuluyor :ağlarım:. Bu arada geçmiş olsun san yardım etmek isterdim ama bilgim yok...

Burakkk250

Üye
    Konu Sahibi
Ya ben almaya niyetlendikçe sorunlar yazıyorsunuz. Moralim bozuluyor :ağlarım:. Bu arada geçmiş olsun san yardım etmek isterdim ama bilgim yok...

Teşekkür ederim. Telefondan çok memnundum aşkla aldım zaten :) Ama neden böyle oldu ben de anlamadım

komando04

komando04

Üye
Bugün telefon cebimdeydi şarjı da tam doluydu. Telefonu elime aldım ve telefonun kapandığını gördüm daha da açılmadı. Bir kere daha böyle olmuştu ama şarja takınca kendiliğinden açılmıştı. Şimdi de denedim ama açılmıyor.Pc ye bağladım pc telefonu görüyor. Açılmıyor ama ne bir titreme var ne ekranda nokia yazısı. Hiçbir şey yok. Ne yapabilirim ? 1 hafta önce nokia shoptan aldım. Götürürsem sizce cihaz yeni olduğu için değiştirirler mi yoksa servise mi gider ?

hemen götür kardeşim değişmeleri,için baskı yap bazıları hatalı ama nedendir anlamadım

Lumiance

Lumiance

Üye

ben de Nokia shoptan almıştım. Aynısı bende de oldu. değişimi Nokia Shop yapmıyor. Nokia çare veya kvk ya götür. Değiştirmek istediğini söyle. Onlar sana bilgi verirler. Ben değişim istemedim çünkü yeni gelecek cihazda da aynı sorunların olması olasılığı muhtemel gibi geldi bana. 2 gündür kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntı yok şu an.

yarın verirsen ertesi gün alırsın. Yeniden yazılım yüklüyorlar sadece. Gün içinde de alabilirsin belki erkenden götürürsen.

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Dediğin bende de oldu N8 de pili değiştiler garantiden

Burakkk250

Üye
    Konu Sahibi
ben de Nokia shoptan almıştım. Aynısı bende de oldu. değişimi Nokia Shop yapmıyor. Nokia çare veya kvk ya götür. Değiştirmek istediğini söyle. Onlar sana bilgi verirler. Ben değişim istemedim çünkü yeni gelecek cihazda da aynı sorunların olması olasılığı muhtemel gibi geldi bana. 2 gündür kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntı yok şu an.

Bir keresinde yine nokia shoptan BH-505 kulaklık almıştım. O da bir hafta içerisinde bozuldu gittim nokia shop'a değiştirdiler. Telefonu da değiştirirler bence. Bilmiyorum bakıcam ama

enterneoll

enterneoll

Üye
gerçekten baya sorunluymuş 920

phantomddl

Üye
belki ekran ışığı kapalıyken donmuştur telefon.

Lumiance

Lumiance

Üye
Bir keresinde yine nokia shoptan BH-505 kulaklık almıştım. O da bir hafta içerisinde bozuldu gittim nokia shop'a değiştirdiler. Telefonu da değiştirirler bence. Bilmiyorum bakıcam ama

bilemiyorum ben gittiğimde bana kendilerinin cihazı servise göndereceklerini ve arızalı olduğuna dir rapor almaları gerektiğini söylediler.

• Beğen
Tepkiler: YasirTaHazal

Burakkk250

Üye
    Konu Sahibi

Açıldı şuan teşekkür ediyorum. Bu sorun tekrar eder mi peki sizce

Ayrıca bu yaptığım işlem ne oluyordu ?

phantomddl

Üye
Açıldı şuan teşekkür ediyorum. Bu sorun tekrar eder mi peki sizce
Skype ya da Whatsapp yüklüyse bunlar 100% uyumlu olmadığından donma yapıyormuş diye duydum, Microsoft bu ay içerisinde donmalar ile ilgili bir güncelleme yayınlayacağını duyurmuştu, büyük ihtimalle o güncellemeden sonra olmaz :hmmm

hectobos

Üye

benim telefonda dondu ne yapacağımı bilemedim bu yazdığını yapınca çözüldü sorun çok sağol

• Beğen
Tepkiler: phantomddl

Burakkk250

Üye
    Konu Sahibi
Skype ya da Whatsapp yüklüyse bunlar 100% uyumlu olmadığından donma yapıyormuş diye duydum, Microsoft bu ay içerisinde donmalar ile ilgili bir güncelleme yayınlayacağını duyurmuştu, büyük ihtimalle o güncellemeden sonra olmaz :hmmm

bu yaptığımız işlemin adı ne oluyor bu arada ?

phantomddl

Üye
bu yaptığımız işlemin adı ne oluyor bu arada ?
Telefonun bataryası çıkarılamadığından dolayı reset atmak için kısayol tuşu, telefonu kapatıp başlatmaya yarıyor.
iPhone ve iPad'de de buna benzer bir tuş kombinasyonu var böyle durumlar için.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Telefon açıktır ama görüntü vermiyordur. (Yoksa bilgisayar da görmez tamamen kapalı telefonu)
Arkadaşın dediği gibi ses kısma ve güç düğmelerine 10 saniye basılı tutarsan telefonu yeniden başlatmış olursun ve sorunsuz açılır.

Bir iki gün önce oyun oynarken bende de oldu bir kez.
Bir süre oyun oynamıştım, bayağı ısındı telefon.
Sonra oynarken görüntü gitti, dondu sandım.
Menü tuşu ve güç düğmesine birlikte bastım. (Screenshot alma kombinasyonu)
Screenshot aldığına dair ses geliyor ama ekranda görüntü yok, simsiyah.
Sonra reset atınca (10 sn'lik "ses kısma+güç tuşu) normal olarak açıldı.
Fotoğraflara baktım, görmediğim halde ekran görüntüsü almışım :kıskıs:

komando04

komando04

Üye
Telefon açıktır ama görüntü vermiyordur. (Yoksa bilgisayar da görmez tamamen kapalı telefonu)
Arkadaşın dediği gibi ses kısma ve güç düğmelerine 10 saniye basılı tutarsan telefonu yeniden başlatmış olursun ve sorunsuz açılır.

Bir iki gün önce oyun oynarken bende de oldu bir kez.
Bir süre oyun oynamıştım, bayağı ısındı telefon.
Sonra oynarken görüntü gitti, dondu sandım.
Menü tuşu ve güç düğmesine birlikte bastım. (Screenshot alma kombinasyonu)
Screenshot aldığına dair ses geliyor ama ekranda görüntü yok, simsiyah.
Sonra reset atınca (10 sn'lik "ses kısma+güç tuşu) normal olarak açıldı.
Fotoğraflara baktım, görmediğim halde ekran görüntüsü almışım :kıskıs:

özgür abi bu genel bir sorun abi bendede oldu inşallah güncelleme ile hallolur

yasirtaha

yasirtaha

Üye
Arkadaşlar daha hiç donma olmadı çok şükür

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arkadaşlar daha hiç donma olmadı çok şükür

Herkes birşeyler yazarken, ben de "oh ne güzel benimkinde bir şey yok" diyordum ama olmayacağının garantisi yokmuş :kıskıs:
Isınma sorunu genel bir sorun. Öyle veya böyle herkeste var.
Ve bu ısınmadan dolayı donma, ekran kararması, resetleme gibi etkiler her an herkeste ortaya çıkabilir.

Donanımsal bir konu olduğu için buna güncelleme ile çözüm bulunabilir mi bilmiyorum.
Belki ısınmaya sebep olan güç akışını güncelleme ile optimize edebilirler, ancak öyle olabilir. Onun dışında zor görünüyor.

Isınma muhtemelen ekran temelli gerçekleşiyor.
Ali Kemal'in dediğine göre ekran hassasiyetinden olabilir.
Ben parlaklık ayarından da kaynaklanabileceğini düşünüyorum.
Eğer bu ısınma konusunda güncelleme ile birşey yapılamazsa, en azından kendimiz (ekran ve parlaklık ayarları v.b) ayarlardan birşeyler yaparak bunu en aza indirmeye çalışacağız artık.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
ekran hassasiyetini normale aldım yarım saattir netteyim ekrana elimi tutuyorum bariz bir şekilde ekran soğuk:D

Üst Alt