Öneri Lumia 1520 ile İPAD Air 2 takas etmeli miyim?

Sponsorlu Bağlantılar

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 1520 ile İPAD Air 2 takas etmeli miyim?
Merhabalar sevgili dostlar;Konu başlığından anlayacağınız üzere,içinde bulunduğum durum ile ilgili objektif cevaplara ve fikirlerinize ihtiyacım var.

Lumia 1520 kullanıcısıyım ve bugün itibariyle tarafıma İPAD Air 2 (64GB + sim kartlı) ile takas teklifi sunuldu.

Merak ettiklerim şunlardır ki;

1. Her iki platformu yazılımsal / donanımsal açıdan karşılaştırdığınızda, + / -'leri nelerdir?
2. Eğer olur da bu takas teklifini kabul edersem,ileriye dönük olarak cihaz değişikliklerinde avantaj ve dezavantajlarım neler olur?
3. Cevabını merak ettiğim bu sorular itibariyle,siz benim yerimde olsanız bu değişikliği gerçekleştirir miydiniz?

Şimdiden hepinize anlayış ve katılımlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim.

Not:Son dakika sorusu olarak merak ettiğim bir durum daha sözkonusu arkadaşlar;Mobil hat olarak PTTCELL kullanmaktayım ve malumunuz telefon görüşmeleri ve sınırsız internet ihtiyacımı bu hat üzerinden gerçekleştiriyorum.Açıkçası takası olumlu/olumsuz etkileyecek etmenlerden birisi de bu soruya alacağım yanıt da olabilir.

Yeni hat veya yedek hat mı çıkartmam gerekecek bahsettiğim takası gerçekleştirirsek?

Zira;Sınırsız internet avantajımı kaybetmek istemiyorum ve telefon görüşmelerimi sürdürebilmeliyim.

Son düzenleme:

barannn79

barannn79

Üye
Hocam biri telefon diğeri tablet, 10 inclik tableti telefon olarak kullanmak nasıl olur bilemiyorum. Yazılım olarak elbette ipad. Ben bugun 1320 telefonumu satmak için telefonculara uğradım kimse almadı, 1 yer 350 tl verdi onada birkaç gün sonra satacam, nexus 5 alacağım

• Beğen
Tepkiler: saylhamiosun
hasiim

hasiim

Üye
Bana göre sistem olarak her zaman iOS bir adım öndedir, kullanacağın uygulamalar, avantajları vs. her şekilde iOS

enterneoll

enterneoll

Üye
Çok cazip bir fırsat ipad satmak aşırı kolay ve değer kaybetmiyor ama lumia görünce telefoncular almıyor bile ayrıca bence ipadi alınca satmak istemeyeceksin ben çok memnunum herşey mükemmel

• Beğen
tanercoskun

tanercoskun

Üye
Tablete ihtiyacin varsa hic kaçırma ama telefon olarak çözümün ne olacak oda önemli

• Beğen

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
Çok cazip bir fırsat ipad satmak aşırı kolay ve değer kaybetmiyor ama lumia görünce telefoncular almıyor bile ayrıca bence ipadi alınca satmak istemeyeceksin ben çok memnunum herşey mükemmel
Sevgili enterneoll;Öncelikle teşekkürler,eğer sorduğum sorular üzerinden ilerlersek ne olur yanıtın ve kişisel kullanıcı deneyiminden bahseder misin?Buarada zannediyorum ki,eğer takas gerçekleştirirsem ayrıca bir telefona ve yeni hatta ihtiyacım olacak galiba?

2495243

2495243

Kapalı Hesap
Ipad air 2 ile takas etmen aşırı derecede karlı olacaktir dger cihaz saglamsa bu kadar söyleyeyim en az 300-400 tl karda olursun
Bende ipad air 1 var tek sikintisi video indirmek ve atmanin biraz zor olmasi kullanici deneyimi olarak ise cok onde

0MG90

0MG90

Üye
Air 2 ise direk takas edin beklemeniz hata

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
+sim kart dediği özellik telefon görüşmesi için değil sadece 3g internet bağlantısı için. yani o kafa karışıklığına yol açmasın arkadaşların da dediği gibi sen telefon verip tablet alacaksın. ee telefon olarak ne kullanacaksın peki? bunu da hesap etmen lazım

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
büyük olduğu için zor olmaz ise değiş

Serhan

Serhan

Üye
Sim Kart özelliği , 3G İnternet için.
Boşuna heveslenmeyin

The SLayeR

The SLayeR

Üye
Bencede takas et emin ol karlı çıkarsın

alical33

alical33

Üye
Bence de takas et sim kart için ikiside nano sim zaten ki farklı olsa bile yedek hat çıkarırsın tarifen vs değişmez bende eski bir 1520 kullanıcısı olarak şu an 6 plus kullanıyorum ve sistem olarak ios çok daha stabil ve kullanışlı uygulama desteği ve kalitesi wpden çok önde fakat iTunes ile biraz pc ye bağımlısın diyebilirim oda ilerde jailbreak ile çözülebilecek birşey ileriye dönük her türlü kardasın ben 1520 nin 2150 tl olduğu zamanlar 2. Elini 1100 liraya zor sattım şu an sıfırı 1400 tl var sen düşün

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
haır wifiyi paylaşıma açarsın gerk yok 2. sime

Serhan

Serhan

Üye
iPad den birini arayamazsın..
Biri telefon biri tablet.

oznkrts

oznkrts

Üye
ipade ihtiyacın varsa al hatta olmasada al 64 +sim onu satarsın sıfır lumia 1520 alırsın telefonunyenilemş olursun :D

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
Dostlar malesef ki bahsetttiğim takas hadisesi an itibariyle iptal edilmiştir.Nedenine gelirsek eğer şahısın fark istemesinden ötürüdür.
''Herşeyde bir hayır vardır'' derler ya,bu da allahın bana bir işareti olsa gerek.
''Otur oturduğun yerde ve kanaat etmesini öğren,zira w10 bomba gibi geliyor'' demek istedi sanıyorum. :)

Hepinize zaman ayırdığınız ve fikirlerinizi paylaştığınız için sonsuz teşekkürler dostlar...

enterneoll

enterneoll

Üye
Dostlar malesef ki bahsetttiğim takas hadisesi an itibariyle iptal edilmiştir.Nedenine gelirsek eğer şahısın fark istemesinden ötürüdür.
''Herşeyde bir hayır vardır'' derler ya,bu da allahın bana bir işareti olsa gerek.
''Otur oturduğun yerde ve kanaat etmesini öğren,zira w10 bomba gibi geliyor'' demek istedi sanıyorum. :)

Hepinize zaman ayırdığınız ve fikirlerinizi paylaştığınız için sonsuz teşekkürler dostlar...
Bence eleman gözünü açmış :D benim bakış açım farklı

• Beğen
Tepkiler: man20

Üst Alt