Artık Kendinizi Değiştirmenin Farklı Olmanın Zamanı Gelmedi mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samet.25

Ben de diyorum ki bu ekosistemi nexuslarla sınırlayıp karşılaştırma yapamayız. Bunun çin malı da var samsung u da var htc i de lg si de sony si de

Sen beni yanlis anlamissin tabi ki onlarda var yaziyi uzatmamak icin onlari yazmadim kaliteli cihaz diyede ozellikle vurguladim nexus u ozellikle soylememin amaci saydigin markalara guncellemeler gec ve dolu bi sekilde geliyo ama nexus a saf android geldigi icin yazdim onu vurgulamak istedim kisiye gore degisir ama bana gore piyasadaki en iyi android telefonda n4

aleranol

aleranol

Üye
Ben her zaman diyorum haticeye değil neticeye bak. Senin kutudan çıkarttığın gibi iPhone 5 ile yaptığın karşılaştırmada s4 galip geliyorsa bu tam karşılaştırma değildir. Al iki telefonu da ikisini de ikişer üçer ay kullan uygulama oyun yükle. O zaman yap karşılaştırma bak bakalım hangisi galip geliyor.

Android sisteminin iPhone kadar stabil olmasını sağlamak için sistemi tamami ile yeniden oluşturmak gerek. Yoksa sen android 5'i 4.1'in üzerine yaparsan o sistemden bi cacık olmaz.
Yanılıyorsun. Sistemi deodex olan cihazlar hala ayni performansı koruyacaktır. Eğer 2 cihazda 0 haliyleiken s4 yeniyorsa zaten herşey ortadadır

Samet.25

Türe

Türe

Üye

Yanılıyorsun. Sistemi deodex olan cihazlar hala ayni performansı koruyacaktır. Eğer 2 cihazda 0 haliyleiken s4 yeniyorsa zaten herşey ortadadır

0 hali hiçbir zaman net sonuç veremez. Ağır kullanımda ak ile kara belli olur.

- - - Eklendi - - -

Sen beni yanlis anlamissin tabi ki onlarda var yaziyi uzatmamak icin onlari yazmadim kaliteli cihaz diyede ozellikle vurguladim nexus u ozellikle soylememin amaci saydigin markalara guncellemeler gec ve dolu bi sekilde geliyo ama nexus a saf android geldigi icin yazdim onu vurgulamak istedim kisiye gore degisir ama bana gore piyasadaki en iyi android telefonda n4

Tamam benim hatam yanlış anlamışım kusura bakma :good: En pürüzsüzü N4 ama LG G2 bunu kıracak gibi , bakalım.

• Beğen
Tepkiler: Samet.25
aleranol

aleranol

Üye

Arayüzle değil optimizasyon ile alakalı bu. Jb yapıp canlı duvar kağıdı ve tweaklere yüklensen bile stabil bir cihaz olur hala karşında iOS tarafında.

- - - Eklendi - - -

Abi sen birçok geliştirme + cm ile kullanıyorsun cihazı (ben de öyle) Ama bunu orj. olarak düşünürsek daha doğru olur sanırım

Bak emin ol orjinal falan da olsa stabil olmayan kernel kullandığım zaman dahi sadece sistem ayarlarında önemli değişiklik yapan uygulamalar sadece çakıştıkları zaman hata veriyordu. Aslında sistem genel olarak kararlı

Samet.25

0 hali hiçbir zaman net sonuç veremez. Ağır kullanımda ak ile kara belli olur.

- - - Eklendi - - -

Tamam benim hatam yanlış anlamışım kusura bakma :good: En pürüzsüzü N4 ama LG G2 bunu kıracak gibi , bakalım.

olabilir teknolojiye akil sir ermiyo zaten

Türe

Türe

Üye

Bak emin ol orjinal falan da olsa stabil olmayan kernel kullandığım zaman dahi sadece sistem ayarlarında önemli değişiklik yapan uygulamalar sadece çakıştıkları zaman hata veriyordu. Aslında sistem genel olarak kararlı

O donanım için kararsız. Neden diyeceksen , iOS'a bakıyoruz çift çekirdek 1.2 ghz a6 sistemi coşturuyor ama Android'de minimum 1.4 & 1.6 ghz gerekiyor ve tabiki minimum 4 çekirdek + 2gb ram ile birlikte. Android ne zaman düşük donanım yüksek performans yaparsa o zaman kararlı olur ama bu da şu koşullarda yeniden yazılmasıyla olur sanırım ki bu da imkansız gibi.

aleranol

aleranol

Üye

onun için mi telefon boştayken 2gb ramin 1.3 üni kullanıyor.

Nerede denedigini bilmiyorum ama 2 şey söylemem lazım.
1. Cihazın normali 1.1gb ram kullaniyor.
2. Tam linux olmasa bile androidin ve linuxun temelinde kullanılmayan ram ölü ramdir.
Aslında orada gözüken 1.1 gb olsa da cihazın kullandığı ram aslinda 1.7gbtir.
Bunu terminal uygulamalarinda
su
Free komutunu girerek görebilirsiniz.

- - - Eklendi - - -

O donanım için kararsız. Neden diyeceksen , iOS'a bakıyoruz çift çekirdek 1.2 ghz a6 sistemi coşturuyor ama Android'de minimum 1.4 & 1.6 ghz gerekiyor ve tabiki minimum 4 çekirdek + 2gb ram ile birlikte. Android ne zaman düşük donanım yüksek performans yaparsa o zaman kararlı olur ama bu da şu koşullarda yeniden yazılmasıyla olur sanırım ki bu da imkansız gibi.
Onun sebebi daha öncede bahsettiğin gibi androidin açık bir platform olup 1den çok cihaza yuklenmesidir. Her cihaz için her firma ayrı optimkze yapmak zorunda. Ki her donanım farkında farklı driver yazılıp tekrar optimize edilmesi gerekir. E driver yazmak zor ve dikkat gerektiren bir iş. Driver sistemin altında çalışarak direk kernel ile çalıştığı için de eğer dricerda küçük sorunlar olursa bu sistemdeki o driverin özellikle ilgilendiği donanımı ve Yazılımlari etkileyecektir
Ama iphone da 1 cihaz üzerine ugrasildigi için uzun süre doğal olarak sorun çıkmıyor. Ama zaman zaman görüyoruz stabil olmayan buglu sistemler.

Türe

Türe

Üye
Yapacak bişey yok dediğim gibi şu an firmalar kendileri de uğraşıyor misal hTc daha hızlı hatta iPhone performansı vermeye yakın bir arayüz deniyor. Sanırım böyle bireysel ataklar kurtarabilir androidi. :good:

aleranol

aleranol

Üye
Htc de apple gibi az cihaz çıkarma çabasında. Onun için hem değer koruyor hem performans hemde tek cihaza yogunlasildigi için stabilite koruyor.
Yani Apple'ın kazandığı yer tek cihaza 9 aydan fazla ugrasmak.

Türe

Türe

Üye
Htc de apple gibi az cihaz çıkarma çabasında. Onun için hem değer koruyor hem performans hemde tek cihaza yogunlasildigi için stabilite koruyor.
Yani Apple'ın kazandığı yer tek cihaza 9 aydan fazla ugrasmak.

Bana kalırsa yapılması gereken bu. Samsung alıyorum 6-7 ay sonra muhalif cihaz çıkartıyor adam

aleranol

aleranol

Üye
Değer kaybı gerçekten fazla. Ama cihazı kullanmasını bilene sorun olmuyor.

Türe

Türe

Üye
Değer kaybı gerçekten fazla. Ama cihazı kullanmasını bilene sorun olmuyor.

Öyle elbette lakin sürekli orj. kullanan ve bu işlerden anlamayanları da göz önünde bulundurmak lazım

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Kişilerin tercihlerine ve seçimlerine saygı duymak gerekir.Konuda daha fazla tartışma çıkmadan :locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt