LG Optimus Black

Sponsorlu Bağlantılar

nonamex

Üye
SetCPU kurdum.

300 - 1000 arası Ondemand Governoru seçili

Profiller kısmından 300 - 300 Screen Off profili aktif.

Yüzde 60 ta bıraktım gece, sabah kaltığımda yüzde 58'deydi şarjı..

(Ondemand biraz kötü ama ne yazık ki telefonla gelen en iyi governor o.. 300-600-800-1000 diye yükseltirken hafif laglar yaratabiliyor)

Bu dediğim şekilde kullanıyorum geceden sabaha yüzde 2 falan gidiyor.

nonamex

Üye
v10e Europe / Open sürümü çıkmış, XDA Devolopers sitesinde root etmesi sıkıntılı yazmışlar ama deneyeyim.

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Nonamex indirip test edincede bana haber verirmisin ? sorun yoksa bende yükliyeyim..

----------Eklendi @ 16:35:14 ---------- Yazıldı @ 16:31:30 ----------

Arkadaşlar merhaba,
pil olayında herkes gibi bende çok rahatsızım ne umutlarla aldım bu cihazı ama fiyasko neyse gelelim saadete, tam 2 gün gitme ihtimalide var.
1-ekran ayarı en düşükte
2-Wifi ,Bluetooth,veri bağlantısı ve Gps kapalı olacak
3-gereksiz yere telefonu kurcalamayacağız
4-Şebekenin iyi çektiği bir konumda olmalıyız
5-müzik dinlemeyin
6-oyun oynamayın
7-resim video çekmeyin
8-film izlemeyin internete girmeyin
Yani kısacası hiç birşey yapmayın şarj edin evde bırakın ertesi gün öğlene biter tabiki öylesine yazdım bu yazıyı çünkü çok kızgınım LG'ye hepimizi kandırdı %50 tasarruf diye 1 gün anca gidiyor.

Dostum optimus blak'e rom attın mı ? 1 gün anca gidiyor derken genelde ne kadar gidiyor ki diğer ürünler ? bende romdan sonra fark etti hatta şöyle diyeyim sana, ilk başta 1 günü zar zor doldururken şimdi ise ertesi günün öğlenine kadar yetiyor hatta müzikte dinliyorum şirketten yeri geldiğinde internetimede giriyorum vede telefon görüşmeleride yapıyorum... sende ekstaradan açık uygulama oyun felan kalmasın ?

nonamex

Üye
Türkçe karakter sorunu yaşıyorum gelen mesajlarda v10e'de.. tek sıkıntım o.

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
başka herhangi bir sorun yok yani ? g- tuşu felan çalışıyor mu ?

nonamex

Üye
g tuşu ne işe yarıyor onu bile bilmiyorum :ehe

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
g - kéy tuşu sayfalar arası geçisi saglıyor aynı zamanda resimlerde 3D uygulaması gibide düşünebilirsin ...

[video=youtube;3QVET7k3HDw]http://www.youtube.com/watch?v=3QVET7k3HDw[/video]

video aydınlatır sanırsam :D

fireman87

fireman87

Üye
Gkey'in bu kadar işe yaradığını sanmıyodum açıkçası, güzel bi özellik.

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
özelliklerini anlatan bir video buldum :=)

[video=youtube;ThZlsEV23-k]http://www.youtube.com/watch?v=ThZlsEV23-k[/video]

g-kéy ne işe yarar :)

buket2

buket2

Üye
hahha bayılıyorum şu lg'nin tanıtım videolarına... optimus black ilk çıktığında çektikleri böcekli bir video vardı o da çok yaratıcıydı... g-kéy'de çok eğlenceli olmuş:)

----------Eklendi @ 15:27:05 ---------- Yazıldı @ 15:17:46 ----------

Gkey'in bu kadar işe yaradığını sanmıyodum açıkçası, güzel bi özellik.

evet çok güzel peki oyun oynamak için? yani hareket sensörü işlevi mi görüyor?

huseyinos

huseyinos

Üye
Nonamex indirip test edincede bana haber verirmisin ? sorun yoksa bende yükliyeyim..

----------Eklendi @ 16:35:14 ---------- Yazıldı @ 16:31:30 ----------

Dostum optimus blak'e rom attın mı ? 1 gün anca gidiyor derken genelde ne kadar gidiyor ki diğer ürünler ? bende romdan sonra fark etti hatta şöyle diyeyim sana, ilk başta 1 günü zar zor doldururken şimdi ise ertesi günün öğlenine kadar yetiyor hatta müzikte dinliyorum şirketten yeri geldiğinde internetimede giriyorum vede telefon görüşmeleride yapıyorum... sende ekstaradan açık uygulama oyun felan kalmasın ?
Rom atmadım garanti dışı kalırsa diye korkuyorum, Açık programlar var evet Wikitude Google haritalar gazeteler filan kapatıyorum tekrar açılıyor akşama kadar belki 10 defa kapatıyorum ama nafile.

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
LG nin sitesinden normal güncellemeyi yükle bakalım :)

huseyinos

huseyinos

Üye
LG nin sitesinden normal güncellemeyi yükle bakalım :)
Teknoshark kardeşim ben o işi çoktan hallettim artı olarak bu çok önemli telefona format attıp pili çıkarıp takalım ve kapalı iken şarj edelim hiç açmadan fişi çıkartıp takmadan bu önemli faktör pil tam randımanlı çalışıyor.

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Bu senin şarj konusunda önemli bilgini dikkate alıcam kulağıma küpe olsun... :good:

nonamex

Üye
Pil konusunda ilginç bir şey dikkatimi çekti.

Yüzde 4-5 gibiyken telefonu kapatın, telefon ondan sonra açılmayı reddediyor. LG logosu ekrana geliyor öyle kalıyor..Kapatmak için bataryayı çıkarmak gerekiyor. İlginç.

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
ALLAH ALLAH Bende merak ettim şimdi... Şuan %29 da şarjım... eğerki rastlarsam deniyeceğim bu dediğini Nonamex...

nonamex

Üye
ALLAH ALLAH Bende merak ettim şimdi... Şuan ) da şarjım... eğerki rastlarsam deniyeceğim bu dediğini Nonamex...

Deneyipte aynı sorunla karşılaşırsan söyle buraya LG'ye bug bildiriminde bulunayım, ciddi bir şey çünkü.. Şarjım az diye telefonunu kapatıyorsun telefon geri açılmıyor..

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Tamamdır üstad rastlarsam.. merak ettim bu sebepten kesin rastlarım %4 yada %5 olduğunda kapatıp telefonumu açmayı deniyeceğim.. bakalım aynı muhabbet bendede olucakmı.

buket2

buket2

Üye
ben de öyle bir şeye rastlamadım şarj konusunda optimus blackte...

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Şarj az ise çok önceki telefonlarımda açmıyordu donup kalıyordu, acaba genel birşey mi ki ...

Üst Alt