LG Optimus Black

Sponsorlu Bağlantılar

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Güzel işte burada bulunsun belki alan eden oLur.. Hayırlı İşler :D

caneryendi

caneryendi

Üye
ticaret yok arkadaşım meslek farklı :) ekran koruyucu bulamayan arkadaşalara yardımcı olalım... malum tel yeni...

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
merhaba arkadaşım bir haftadır kullanıyorum 920 tl ye vatandan aldım...telefondan çok memnunum bu fiyataa bundan iyisi olamazdı. ekran mükemmel galaxy s ile kıyasladım s sönük kaldı :) ikiside ışık ayarındaydı... ön camera olayı süper 2 mp camera menüsünden camera tuşuna basınca camera anında kendine doğru dönüyor tekrar basında arka taraffa :):) g tuşuna gelince koymasalarda olurmuş kullanmaya gerek bir durum yok telin yanına 2 kere tıklayınca resimleri değiştiriyorsun menüleri arasında telefonu eğerek geçiş yapıyorsun vs vs wifi direkt hızlı veri aktarımına yarıyormuş hiç denemedim... ağırlık incelik süper... şarjı şuan az gidiyor yoğun kullanımda birgün bile değil sonra düzelirmi bilmiyorum... nova ekran mükemmel... market açık ve istediğini indir kullan oyna ne istersen oyunlardada sorun yok zevkle oynuyorsun... donma takılma telefonda yok bir kere bile takılmadı... hd video kaydında arar arar takılmalar mevcut bunuda yeni güncelemey
le halledeceklerini bililiyorum...

Evet malesef ben bu telefon'da şarj. Olayını inşallah aşarız diye umuyorum kendi kendine cila planda çalışan uygulamalar'dan olsa gerek şarj bu kadar hızlı. Bitiyor Bitiyor.

Ocean258

Ocean258

Üye
onun önüne geçilmez ama sanırım.. ne kadar uygulama okadar efor muhabbeti doğru.. her ikisininde mukemmel oldugu bı telefonda yok zaten piyasada.. optimus big diye bi modelini çıkartacaklarmıs onda bu şarj olayınıda dıkkate almıslardır kesınlıkle...

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
uygulamalarla alakalı sınırlamalar mevcuttur, bunları kullanmak gerekiyor genel olarak tüm android li ürünlerde..

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
uygulamalarla alakalı sınırlamalar mevcuttur, bunları kullanmak gerekiyor genel olarak tüm android li ürünlerde..
<br />
<br />
bugün galaxy s sahibi arkadaş. şarj normal kullanımda 3gün gidiyor dedi oda android

caglet

caglet

Üye
LG Optimus serisi mükemmel Optimus PAD de çok iddalı geldi..TR'ye gelebilse bide

caneryendi

caneryendi

Üye
black için ekran kadar şarj olayınıda iddia ediyorlardı sorun burda zaten reklamlarını görmüşsünüzdür süper amolede ve diğer lcd lere göre yüzde 50 daha fazla şarj gittiği söylenir buna yola çıkarak şarj çok kötü diyorum bunu açıklamaları gerekiyor ... süper amoled yoğun kullanımda tam birgün giderken nova yarım gün gidiyor...

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
black için ekran kadar şarj olayınıda iddia ediyorlardı sorun burda zaten reklamlarını görmüşsünüzdür süper amolede ve diğer lcd lere göre yüzde 50 daha fazla şarj gittiği söylenir buna yola çıkarak şarj çok kötü diyorum bunu açıklamaları gerekiyor ... süper amoled yoğun kullanımda tam birgün giderken nova yarım gün gidiyor...
benim de anlatmak istediğim bu zaten bu kadar üzerine basılarak lanse edildi bu telefonda şarj dayanıklılığı oysa anlatilan ve bahse konu olan olay tam bir fiyasko çıktı bunu ilk izlenimde belirttigim zaman bazı arkadaşlar savaş acti ve bu telefonun wave 2ile karşılaştırılamayacak kadar yüksek ozelliklere sahip olduğunu vs bahsettiler görmeden ellerine alıp kullanmadan kafadan dolma yorumlarda bulunan arkadaslara yönelik bu yorumlarım
bende bu tür arkadaşların yorumlarina istinaden gittim aldım tek pişmanlığım şarj çok dayanıksız malesef dedigim gibi wave 2yoğun kullanımda 3gün bana yetiyor ancak bu telefon durdugu yerde yani boş stand by arama görüşme internet vs hizmetlerini kullanmadigm halde gün sonunda batarya yarıya iniyor
telefon şarj olurken aşırı ısınıyor ben wave 2de böyle bir problem görmedim karşılaştırmanın amacı da bu yönde idi yani kullandığım iki telefon arasındaki farklar ve birbirine kıyaslama idi
lg nin üstün olduğu bir konu da wi fi çekim kalitesi wave 2den üstün ve daha güçlü
mutlak surette şarj olayına çare bulunması gerek yoksa bana göre saman alevi gibi çok çabuk soner

caneryendi

caneryendi

Üye
bu konuda lg müşteri hizmetlerine sürekli mesaj atıyorum bakalım neler olacak...

Elektr0

Elektr0

Üye
arkadaşlar benimde eski bir LG var(2 yıllık bir batarya var şuan 4 gün gidiyor sarjı)normal kullanımda ama usbden sarj ediyorum + olarak bataryayı tam olarak bitirmiyorum.aksi taktirde bataryanın ümrü kısalıyor...Lityum iyon pilleri tam olarak telefon kapanacak şekilde bitirmeyin.. sarj %35 seviyelerine düştügü zaman sarja takın + olarak her sarj da 12 saat dursun...+ olarak bir lityum iyon pil üretildigi anda ümrü kısalmaya başlıyor...doluluk oranı / sıcaklık faktörlerine göre değişiyor...

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
arkadaşlar benimde eski bir LG var(2 yıllık bir batarya var şuan 4 gün gidiyor sarjı)normal kullanımda ama usbden sarj ediyorum + olarak bataryayı tam olarak bitirmiyorum.aksi taktirde bataryanın ümrü kısalıyor...Lityum iyon pilleri tam olarak telefon kapanacak şekilde bitirmeyin.. sarj %35 seviyelerine düştügü zaman sarja takın + olarak her sarj da 12 saat dursun...+ olarak bir lityum iyon pil üretildigi anda ümrü kısalmaya başlıyor...doluluk oranı / sıcaklık faktörlerine göre değişiyor...

bizde aynen senin dediğin taktikleri kullanarak şarj ediyoruz. Ancak durdugu yerde batarya kendini yiyor

caneryendi

caneryendi

Üye
aynen durduğu yerde kendi kendini yiyen tek batarya :)

----------Eklendi @ 11:12:28 ---------- Yazıldı @ 11:08:36 ----------

batarya ilgili şikayetime gelen cevap... tabiki göndermeyeceğim çünkü çözümü olacağını hiç sanmıyorum üstelik 3 günlük telefonumu neden servide göndereyimki ?

Sayın Caner YENDİ ;

Mevcut sorun ile alakalı olarak dilerseniz cihazınızın serviste kontrol edilmesi sağlanabilir .Servis bilgileri aşağıdaki gibidir.

Cihazınız fatura fotokopisi ve şikayetleriniz belirtir notunuz ile birlikte iletişim bilgilerinizide yazarak aşağıda adresi belirtilen servis noktasına ARAS kargo ile karşıdan ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

LG Merkez Servis: VINTEK SERVİS&#8230;
Adres: Büyükdere Cad. No : 34 Arkan Apt. kat 2,
Mecidiyeköy / IstanbulTel:+90 (212) 272 65 43 - 0 (212) 272 30 94

----------Eklendi @ 11:14:31 ---------- Yazıldı @ 11:12:28 ----------

ama adamların haklarını yememek lazım attığım bütün maillere en kısa sürede doğru cevaplar veriliyor yani otomatik değil müşteri hizmetleri destekleri on numara bunu daha önce hiçbir firmada görmedim...

• Beğen
Tepkiler: technoshark
Elektr0

Elektr0

Üye
bizde aynen senin dediğin taktikleri kullanarak şarj ediyoruz. Ancak durdugu yerde batarya kendini yiyor

Normaldir pili çıkar telefondan pil gene kendi kendine bitecektir. ..
O zaman pili şoklayın 24 saat sarjda tutun , bitirin o sarjı sonra gene sarja takın ve her sarjda 12 saat dursun...telefondaki sistemleri gerektiginde açın her zaman açık kalmasın...mantıksız olacak ama erkan ayarlarından aydınlatma seviyesini düşürün... mesela . yada arka plan resimlerini siyah ve siyahımsı seçin...
yardımcı olabildiysem ne mutlu bna..:)
---Saygılar---

• Beğen
Tepkiler: technoshark
gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
arkadaşım bir pil bekleme süresi olayı var bu tlf da bütün bilinenler altüst olmuş :) bazıları 6saat konuşma süresi ölçüldügünden bahsetmiş kim nerde ne şekilde ölçüyor merak ettim :) batarya'nin tam performans vermesi için 2hafta daha bekleyeceğim daha olmadı yedek batarya alacağm cunki durdugu yerde bataryayı en çabuk bitiren bu olsa gerek.

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar optimus black'e rom attıkdan sonra şarjla alakalı olarak farkı görebilirsiniz, tabi birde ekran parlaklığını biraz kısmanızı öneririm..

nonamex

Üye
SetCPU kurdum.

300 - 1000 arası Ondemand Governoru seçili

Profiller kısmından 300 - 300 Screen Off profili aktif.

Yüzde 60 ta bıraktım gece, sabah kaltığımda yüzde 58'deydi şarjı..

(Ondemand biraz kötü ama ne yazık ki telefonla gelen en iyi governor o.. 300-600-800-1000 diye yükseltirken hafif laglar yaratabiliyor)

buket2

buket2

Üye
arkadaşlar optimus black'e rom attıkdan sonra şarjla alakalı olarak farkı görebilirsiniz, tabi birde ekran parlaklığını biraz kısmanızı öneririm..

evet bu bir çözüm olacaktır... ekran parlaklığına gelince normal kullanımda sonuna kadar açmaya gerek yok optimus black'te...zaten nova ekran yeterınce parlak dışarıda lazım olduğu zaman açmakta fayda var. ben kesınlıkle kısıkta kullanıyorum hıc o sekılde bır sorun yaşamadım. ayrıca sunu da belirtmelıyım kı sadece optimus black değil iphone şarjıda her gün şarj ediliyor... bu tüm telefonların ortak problemı....

Masha

Masha

Üye
Kesinlikle Optimus Black'deki ekrandaki parlaklık şarz konusunda önemli rol oynuyor.

huseyinos

huseyinos

Üye
Arkadaşlar merhaba,
pil olayında herkes gibi bende çok rahatsızım ne umutlarla aldım bu cihazı ama fiyasko neyse gelelim saadete, tam 2 gün gitme ihtimalide var.
1-ekran ayarı en düşükte
2-Wifi ,Bluetooth,veri bağlantısı ve Gps kapalı olacak
3-gereksiz yere telefonu kurcalamayacağız
4-Şebekenin iyi çektiği bir konumda olmalıyız
5-müzik dinlemeyin
6-oyun oynamayın
7-resim video çekmeyin
8-film izlemeyin internete girmeyin
Yani kısacası hiç birşey yapmayın şarj edin evde bırakın ertesi gün öğlene biter tabiki öylesine yazdım bu yazıyı çünkü çok kızgınım LG'ye hepimizi kandırdı %50 tasarruf diye 1 gün anca gidiyor.

Üst Alt