LG Optimus Black

Sponsorlu Bağlantılar

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
evet parlaklık olarak gerçekten dikkat çekici fark olduğu kesin, ayrıca ağırlığı bakımından olsun, fiyat bakımından dediğiniz gibi uygun...

TATOO56

Üye
bende bugun kurcalama fırsatı buldum saturnda gercekten ekranı cok canlı duruyo cok hosuma gıtt kamera olayı cok guzel cok net cekıyo uygulamalar bolumundd her bısey war

caneryendi

caneryendi

Üye
lg optimus black i ani bir kararla vatan dan 920 tl ye aldım bu fiyatta başka yok alabileceğiniz en iyi ürün tutupda 1500 lük telefonlarla kıyaslamanın bir anlamı yok parası olan ne isterse onu alabilir.. kısaca lg optimus black ekran mükemmel güneşde görünen tek ekran dokunmatik sorunsuz donma takılma yok... camera 5 mp yeterli düzeyde hd videolarda ara ara takılma mevcut... sorusu olan sorabilir

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
Arkadaslar bu cihazi bende kullaniyorum ayrica wave2 kullaniyorum isterseniz kisa bir degerlendirme yapayim lg ekrani guneste guzel goruntu veriyo wave 2de guneste ekrani gormek zulum
lg bataryasi tam anlamiyla fiyasko 1 gun zor gidiyor normal kullanimda wave 2 daha yogun kullanimda 3 gun gidiyor
lg ve wave 2 kameralari cekimi ayni kalitede
video kalitesi wave 2 bariz onde
video oynatici lg hd videolarda takiliyor bozuyor goruntuyu wawe mukemmel her turlu videoda bozma vs yok lg den3gomlek ustun
lg de radyo yok wave de var
lg ses kalitesi normal wave mukemmel ozellikle kulakliktwki performans kukemmel
lg android bu nedenle daha fazla uygulama var wave de bu kisitli
lg de qwertu klavye wave de hem el yazisi hem numerik hem qwertu bu nedenle wave daha onde
kisa izlenimlerim bunlar

Ocean258

Ocean258

Üye
sen ne yaptın allah askına ya.. bızde kulladık bu samsung wave'i.. Lg optimus black'ı nedeme fırsatım olmadı ama bu kadar fark olması cok şaşırtıcı ya.. abartmıssın gıbı geldı bana

technoblue

technoblue

Üye
Arkadaslar bu cihazi bende kullaniyorum ayrica wave2 kullaniyorum isterseniz kisa bir degerlendirme yapayim lg ekrani guneste guzel goruntu veriyo wave 2de guneste ekrani gormek zulum
lg bataryasi tam anlamiyla fiyasko 1 gun zor gidiyor normal kullanimda wave 2 daha yogun kullanimda 3 gun gidiyor
video oynatici lg hd videolarda takiliyor bozuyor goruntuyu wawe mukemmel her turlu videoda bozma vs yok lg den3gomlek ustun
lg de qwertu klavye wave de hem el yazisi hem numerik hem qwertu bu nedenle wave daha onde
kisa izlenimlerim bunlar

benim arkadaşımın abisi wave 2 alalı 1 hafta oluyor. ama bataryası 1 gün gidiyor. yaptığı iş gün içindeki telefon görüşmeleri arada bir oyun oynaması ve arada müzik dinlemesi. senin söylediğin 3 gün kullanım olsa olsa bekleme süresidir. optimus black'te sadece konuşma süresi minimum 6 saat olarak ölçülmüş. yani kesintisiz 6 saat telefonla konuşacaksın ki şarjın bitsin. demekki abimiz samsung wave de yaptığı işlemleri optimus black'te yapsa minimum 1 gün gider şarjı bu da demek olur ki wave 2 den hiç bir farkı yok bu konuda.
yapılan testlerde fotoğraf ve video kalitesi galaxy 2 den daha iyi çıkmış yani wave 2 den hayli hayli iyi oluyor. ayrıca media markt de test etme imkanım oldu gayetde başarılı buldum.
radyo konusuna gelirsek bilmiyorum biliyormusun ama milletin resmen taptığı iphone da radyo yok. uygulamayla radyo ekleyebiliyorsun. optimus black e de uygulamayla radyo eklemek mümkün.
dediğim gibi abimizde wave 2 var ve hiç de öyle pohpohlanacak bi ses sistemi yok. tamam güzel ses veriyor eyvallah ama müzik seti gibi yaklaşacak bi durum yok. dediğim gibi optimus blacki media markt de test ettim bence gayet yeterli bi ses sistemi var.
klavye konusuna gelince wave 2 nin optimus blackten tek farklı yanı el yazısı olayı onunda sebebi kimi kullanıcıya kolay gelmesi yani herkese hoş gelen bi özellik diyemeyiz. optimus blacke ''qwertY'' klavye yeter bence. bu bi kıstas olamaz.
artı olarak wave 2 de olmayan bi çok özellik mevcut optimus blackte mesela 2 mp ön kamera ilk kez kullanılıyo ve sadece optimus blackte var. wifi direct özelliği sayesinde internet kullanmak çok daha hızlı. 1 ghz işlemci ve android 2.2 işletim sistemi sayesinde telefon oldukça hızlı.
uzun lafın kısası adamlar on numara telefon yapmış. hakkını vermek lazım. en azından wave 2 ile karşılaştırmamak lazım optimus blacki.

paganini58

paganini58

Üye
arkadaslar bu cihazi bende kullaniyorum ayrica wave2 kullaniyorum isterseniz kisa bir degerlendirme yapayim lg ekrani guneste guzel goruntu veriyo wave 2de guneste ekrani gormek zulum
kisa izlenimlerim bunlar

arkadaşım kusura bakmada sen bu işi bilmiyorsun bende de her ikiside var wave 2 ye android rom çıksa bile wave bu telefondan geride bence daha fazla yıpratma kendini...

emre012012

Üye
arkadaşlar herkese selam burdaki konuşmaları merak edince katıldım hemen. bende lg optimus almak istiyorum ancak android markete girmek konusunda kimse konuşmuyor. dün vatan bilgisayara gittim ordaki görevli android marketin kapalı olduğunu söyledi. telefonu elime aldım menülerinde gezdim gerçekten turkcell in menüleri var sanırım turkcell rom yüklü. bazı samsung telefonlarda kısayoldan bu engel aşılabiliyormuş. lg optimusu aldığımızda bu engeli nasıl aşabiliriz fikri olan var mı?

qtwre

Üye
arkadaşlar herkese selam burdaki konuşmaları merak edince katıldım hemen. bende lg optimus almak istiyorum ancak android markete girmek konusunda kimse konuşmuyor. dün vatan bilgisayara gittim ordaki görevli android marketin kapalı olduğunu söyledi. telefonu elime aldım menülerinde gezdim gerçekten turkcell in menüleri var sanırım turkcell rom yüklü. bazı samsung telefonlarda kısayoldan bu engel aşılabiliyormuş. lg optimusu aldığımızda bu engeli nasıl aşabiliriz fikri olan var mı?
telefonu alalı bir gün oldu markete girme konusunda her hangi bir sıkıntı yok uygulama indirdim telefon kullanışlı hafif ve ince başarılı olmus

----------Eklendi @ 12:54:30 ---------- Yazıldı @ 12:52:54 ----------

birde rom konusuna bende takıldım turkcell uygulamaları ve başlangıç ekranı geliyor. ileride aşabilirsem bilgilendirme yaparım

caneryendi

caneryendi

Üye
Vatandaki personele slm söyle gelsin beraber andorid marketten istediğini indirelim:) problem yok arkadaşım market açık...

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
Arkadasim yipratma kendini derken burda her iki tlf yanimda kullanici olarak ben gozlemleriimi yazdim
abartilan yalan veya gormeden atilip tutulan birsey yok
sarj olayina gelirsek istanbuldayim burda olanlara bizzat ispat ederim wave 2 ile tum tlf gorusmelerimi yapiyorum bugun 2nci gun sarj %80 lg yi bugun 2nci defa sarja taktim
512mb ram kullanirken hic 150mb i gecmiyor arka planda devamli uygulama calisiyor
ben tarsfsiz olarak yorumlarimi yazdim siz ise hemen kilic kalkan alip savas ilan ediyorsunuz bu hic eetik degil
marketden skyfire tarayicisini indiremedim bolgesel olarak bize indirme izni vermiyor market spb shell 3d keza inmiyor varsa yontemi indirelim

lgnin kendi icinde market uygulamasi var oradada bu dediklerim malesef yok
radyo tune in yukledim int uzerinden dinliyoruz

----------Eklendi @ 22:36:08 ---------- Yazıldı @ 22:20:55 ----------

Uploaded with
fotosu buyrun

----------Eklendi @ 22:51:49 ---------- Yazıldı @ 22:36:08 ----------

Buda lg optimud black

Uploaded with

caneryendi

caneryendi

Üye
şarj için erkenmi konuşuyoruz acaba daha 3 gün oldu bende şikayet ediyorum 2 hafta geçsin ondan sonra anlarız durumu ... arka plan uygulamalarına gelince tamamen saçmalık benim açmadığım uygulamalar bile çalışıyor durduruyorum sonra bi bakıyorum hiç girmedipğim uygulama tekrar çalışıyor gözüküyor bunun bir çözümü mutlaka olmalı...

fireman87

fireman87

Üye
Optimus black incelemelerime devam ediyorum ve bu kadar özelliği bir araya nasıl getirmişler şaşırıyorum açıkçası.. Andoid 2.2 froyo olan işletim sistemini haziranda 2.3 yapıcaklarmış, şu an en iyi smartpho listemde optimus black'te yer alıyor.. Ekranı sanıyorum 700 NİT parlaklığında İPS lcd oldukça kaliteli bi ekran.Ön kamerasıı 2mp olmasıda şaşırttı bi arkadas çok metetmişti ön kamerasını bakmak gerek..Birde kullananlara soruyorum şu g tuşu ne işe yarıyor bi aydınlatabilirmisiniz beni ve wifi direckt.. Ağırlığı kalınlığı felan nasıl böyle ele geliyomu ? :ehe sarjı ne durumda ne kadar gidiyor sık kullanımda ? Nova display özelliğinden faydalanabildinizmi ? google marketi nasıl uygulamaların coğu ücretsiz diyorlar ? tavsiye edermisiniz ? bende bu aralar telefon alıcamda o yüzden bu kadar sık yazıyorum arkadaslar kusura bakmayın. fiyatı bana göre tamamda bi sizin görüşlerinizide alayım dedim. Oyun nasıl oynanıyor en önemli sorum bu ?:d:

caneryendi

caneryendi

Üye
merhaba arkadaşım bir haftadır kullanıyorum 920 tl ye vatandan aldım...telefondan çok memnunum bu fiyataa bundan iyisi olamazdı. ekran mükemmel galaxy s ile kıyasladım s sönük kaldı :) ikiside ışık ayarındaydı... ön camera olayı süper 2 mp camera menüsünden camera tuşuna basınca camera anında kendine doğru dönüyor tekrar basında arka taraffa :):) g tuşuna gelince koymasalarda olurmuş kullanmaya gerek bir durum yok telin yanına 2 kere tıklayınca resimleri değiştiriyorsun menüleri arasında telefonu eğerek geçiş yapıyorsun vs vs wifi direkt hızlı veri aktarımına yarıyormuş hiç denemedim... ağırlık incelik süper... şarjı şuan az gidiyor yoğun kullanımda birgün bile değil sonra düzelirmi bilmiyorum... nova ekran mükemmel... market açık ve istediğini indir kullan oyna ne istersen oyunlardada sorun yok zevkle oynuyorsun... donma takılma telefonda yok bir kere bile takılmadı... hd video kaydında arar arar takılmalar mevcut bunuda yeni güncelemeyle halledeceklerini bililiyorum...

Ocean258

Ocean258

Üye
Fiyatı işin içine girdiği zaman gercekt en iyi smartphone Lg optimus black.. şarj konusunda birsey dıyemeyecegım ama bıraz beklemekte fayda var..

buket2

buket2

Üye
hangi telefonu alırsan al bu kadar uygulamanın ve özelliğin olduğu bir cihazda şarjın bitmesi normaldir. sonuçta telefonun özellikleri ne kadar artarsa enerji tüketimi fazla olur bu bir gerçek... ama şunu düşünün %50 tasarruflu bir telefonda bu derece çabuk bitmesinden yakınıyorsan normal bir güç harcayan telefonun şarjının daha çabuk tükeneceğini bilmelisin.

----------Eklendi @ 19:07:35 ---------- Yazıldı @ 19:03:14 ----------

Vatandaki personele slm söyle gelsin beraber andorid marketten istediğini indirelim:) problem yok arkadaşım market açık...

optimus blackteki android market konusunda bende bir sıkıntı yaşandığını duymadım açıkçası. hızlı bir şekilde uygulamaları indirdiklerini bu konuda bir sorun çıkmadığını biliyorum.

technoblue

technoblue

Üye
donma takılma telefonda yok bir kere bile takılmadı... hd video kaydında arar arar takılmalar mevcut bunuda yeni güncelemeyle halledeceklerini bililiyorum...

bu her telefonda olabilen bi sıkıntı. şu anda hiçbirisi tam olarak hd video olayını oturtamadı. ama seninde dediğin gibi bunuda hallederler muhakkak. yazılım güncellemesiyle felan hallolur bişekilde.

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
O tür şeyler bencede basit durumlar... herkes rahatlıkla halledebilir. halletmelide nitekim :))

caneryendi

caneryendi

Üye
arkadaşlar black için elimde 3 tane fazla ekran koruyucu var ekranlar çizillmesin malum gorilla glass yok tanesi 10 tl den satıyorum almak isteyen olursa özelden mesaj atsın ama sadece ankara içi elden teslim edebilirim ..unutmadan satıcı felan değilim ben fazla aldım 2 tane bana yeter 3 tanesinide elimden çıkaracağım başkada yok zaten :) ilk ve son satışım :)

fireman87

fireman87

Üye
Adam direk ticarete vurdu işi :d:

Üst Alt