Öneri LG G2 ile Lumia 1520 cihazları birbirleriyle takaslamak ne kadar mantıklı?

Sponsorlu Bağlantılar

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
LG G2 ile Lumia 1520 cihazları birbirleriyle takaslamak ne kadar mantıklı?
Merhabalar sevgili dostlar;

Yarın itibariyle 32GB Beyaz LG G2 cihazımı kafa kafaya olmak suretiyle Nokia Lumia 1520 cihaz ile takaslayacağım.

Her iki cihazda ufak tefek donanımsal ve yazılımsal farklılıklar dışında birbirlerinin aynısı diyebiliriz.Muhakkak ki biz kullanıcılara sunulan bu özellikleri ne sıklıkla kullandığımız alışkanlıklarımız doğrultusunda değişkenlik gösterebilir.Netice itibariyle var mı var?

Gerek android gerekse İOS işletim sistemli cihazları kullanmış bir son kullanıcı olarak kullanım alışkanlıklarımdan bahsetmem gerekirse eğer;

Android ve İOS klasmanında kesinlikle root yapmak ve işletim sistemini irdelemek gibi bir eğilimim olmadı.

Ziyadesiyle ağırlıklı olarak yaptıklarım;Sosyal medya,kısa aralıklarla video ve fotoğraf çekimleri ve multimedya'dan ibaret.

Bu bağlamda bakıldığında ve biraz da olsa kendinizi benim yerime koyarsanız aşağıdaki soruları nasıl cevaplarsınız....

1. Sizler LG G2 kullanıcısı olsaydınız bu değişikliği gerçekleştirir miydiniz,gerçekleştirmez miydiniz ve neden?

2. Siz windows phone kullanıcıları olarak işletim sisteminin son durumu ve cihazlar üzerindeki stabilitesi,ileriye dönük gelişimi nasıldır,nasıl olacaktır ve ümitli misiniz?

Şimdiden anlayış gösteren ve katılım sağlayan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Not: Yaklaşık 1 hafta boyunca Lumia 1020 kullandım ve sırf can sıkıntısından değiştirdim.Sanıyorum şuan konu ve durumum itibariyle yine aynı pozisyondayım.

Son düzenleme:

Heimdalll

Heimdalll

Üye
Beklentilerini karşılar ama mağaza çok kötü durumda bence değiştirmene hiç gerek yok bence g2 ile devam et

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
Ard arda gelen negatif 2 yorumdan biraz da şunu anlıyor gibiyim,yanlışsam lütfen düzeltiniz.
Lumia kullanıcıları olarak ilk fırsatta ve en uygun şartta platform değiştirebilecek kıvamdasınız gibi?

• Beğen
Tepkiler: Heimdalll
Rainesto

Rainesto

Üye
Mağazası hariç herşeyi daha iyi bence
Ard arda gelen negatif 2 yorumdan biraz da şunu anlıyor gibiyim,yanlışsam lütfen düzeltiniz.
Lumia kullanıcıları olarak ilk fırsatta ve en uygun şartta platform değiştirebilecek kıvamdasınız gibi?
hayır aksine ilk fırsatta ve en uygun şartta yeni bir windows phone düşünüyorum :D

• Beğen
Tepkiler: Dexter Morgan, symbianbelle ve Rock Ve Roll

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
Mağazası hariç herşeyi daha iyi bence

hayır aksine ilk fırsatta ve en uygun şartta yeni bir windows phone düşünüyorum :D
Madem öyle bana yaptığınız öneri ile,sorduğum soruya verdiğiniz yanıt çelişki yaratmıyor mu?
Yani açıkçası ''ben öyle yada böyle estek köstek de olsa bir şekilde memnunum,ama siz geçmeyin'' gibi bir hal oluştu.
Bana vermiş olduğunuz yanıtı bir lumia kullanıcısı olarak doğaçlama yanıtlar ve biraz açarsanız çok sevinirim.Rahat bir nefes alalım. :)
Teşekkürler....

Sucrofe

Sucrofe

Üye
WP şimdilik alınmamalı, pek sağlıklı bulmuyorum bu takası. Önünde daha çok yol var WP'nin.

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
WP şimdilik alınmamalı, pek sağlıklı bulmuyorum bu takası. Önünde daha çok yol var WP'nin.
Çok teşekkürler..Değişiklik olursa da ''sırf can sıkıntısından aksiyon nedeniyle olur'' diyorsunuz.

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
stabilize olarak Windows phone daha iyidir. ben g2 kullanıcısı olsam düşünmeden takaslardım. çünkü benimde reboot v.b. ile işim yok. basit multimedya kullanıcısıyım ve 1320 benim her işimi görüyor. mağaza güvenliği ve kamera açısından da 1520 nin farkı ortada...

luckysleven

luckysleven

Üye
Aslinda yazilacak cok sey var. Ben 1 seneye yakin wp kullaniyorum ve 1 seneye 4 wp cihaz sigdirdim ama gel gorki sabah acaba wp yi biraksammi artik diyordum. Neden diye sorarsan tamamen kaşıntı : ) Simdi sana kesin wp al pisman olmazsin diyemem ama beklentilerine bakarsam seni pisman ederde diyemem tam tersi tam sana gore demem lazim. Simdi ben 1 seneye yakin wp kullaniyorum dedim ya yani demek oluyorki ben hemen hemen w8 in dogusundan bugune kadar wp kullanmisim. O gunden bugune wp cok gelisti diyemem olmasi gerekenler oldu sadece . Bundan sonra wp nereye kadar gider gittigi yerde ne olur diye sorarsan onada kimse cevap veremez suanda. En basit ornekten yola cikarsam onumuzdeki guncelleme icerigi hakkinda bir bilgi bile yok. Bundan onceki guncellemelerde soylenenler ne zamaninda gerceklesti nede eksik kaldi.

Bu kadar yazdim ya ozetlemek gerekirse wp suanda belirsizlikler platformu bizlerde ozetle kobayiz. Ilerisi icin isikta yok karanlikta yok bizim sadece sevimli live tilelarimiz ve kasmayan donmayan bir sistemimiz var : )
Bu arada sunuda belirtmek isterim 1520 bana gore suanda wp nin en keyifli cihazi. Ben 1320 kullaniyorum ama ben wp den cok buyuk bir ekran aldim sende wp den once daha kaliteli buyuk bir ekran ve kamera alacaksin: )

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
Daha anlaşılabilir olmak adına şöyle ifade etmek istiyorum.

1.Facebook ve Twitter faal olarak kullanıyorum.Uygulamalar arasında gezinmek ve uygulamaları kullanmak adına bir bağımlılığım yok.Sıkıldığımda veya afedersiniz kafam estiğinde kaldırıp atabiliyorum.

2. Oyun oynama alışkanlığım hiç yok gibi birşey.Örnek vermek gerekirse herhangi bir yarış oyununda eğer 1. başlayamazsam direkt oyunu siliyorum.Böyle bir mantaliteye sahibim )

''Madem öyle siz bu telefonda ne yapıyorsunuz?'' derseniz eğer;

Psikolojime göre takılıyorum )

luckysleven

luckysleven

Üye

1.Facebook ve Twitter faal olarak kullanıyorum.Uygulamalar arasında gezinmek ve uygulamaları kullanmak adına bir bağımlılığım yok.Sıkıldığımda veya afedersiniz kafam estiğinde kaldırıp atabiliyorum.

2. Oyun oynama alışkanlığım hiç yok gibi birşey.Örnek vermek gerekirse herhangi bir yarış oyununda eğer 1. başlayamazsam direkt oyunu siliyorum.Böyle bir mantaliteye sahibim )

1520 sana fazla bile gelebilir ozaman : )

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
1520 sana fazla bile gelebilir ozaman : )
Muhtemelen;Fakat hayatın her alanında ümit olmadan kesinlikle yaşanmıyor ve inşallah windowsphone'da kullanıcılarının yüzünü güldürmeyi ziyadesiyle başarır.
Buarada kafa kafaya takaslayacağım cihazda kendi cihazım gibi yaklaşık 6 aylık garantili bir cihaz ve sahibi windows phone'a ve cihazın büyüklüğüne adapte olamadığından androidli küçük bir cihaza geçiş yapıyor.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Ben mesela kendim Androide alışamıyorum çünkü Wpnin verdiği hissi vermiyor. Geçen adamın biri önümde S5nen face giriyordu ve ne diyeyim allaha şükrettim ki Androidden kurtulmuşsum. Bildiğiniz kasıyor resmen ve hiç ama hiç güzel değildi.
Ablamın Iphonenuna bir bakayım dedim şu o kadar övdükleri Mağaza nasılmış diye. En popüler uygulamaların çoğu Wpdede var. Yani mağaza illet diyen arkadaşları anlayamıyorum. Tamam her uygulama yok ama çoğu insanin kullandığı temel uygulamalar var.

Son düzenleme:
Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye

Eğer gerçekten sadece bunları yapacaksanız 1520 güzel bir seçim olur. Ama medya uygulamalarından da şikayet var mesela şu özellik eksik falan diyorlar. Ne kadar önemlidir bilemiyorum :) tarayıcıdan girerim derseniz internet Explorer gayet yeterli ve başarılı bir tarayıcı (en azından Windows Phone için :) ) büyük ekranı olması iyi bir artı bence büyük ekran ile medyada takılmak daha eğlenceli olur diye düşünüyorum

Şunu da söylemek istiyorum

Eğer Windows Phone kullanacaksanız bir şekilde sabırlı olacaksınız, siz sabırlı biri değilseniz bile Microsoft size sabretmeyi öğretecektir

• Beğen
Tepkiler: saylhamiosun
Rainesto

Rainesto

Üye
Madem öyle bana yaptığınız öneri ile,sorduğum soruya verdiğiniz yanıt çelişki yaratmıyor mu?
Yani açıkçası ''ben öyle yada böyle estek köstek de olsa bir şekilde memnunum,ama siz geçmeyin'' gibi bir hal oluştu.
Bana vermiş olduğunuz yanıtı bir lumia kullanıcısı olarak doğaçlama yanıtlar ve biraz açarsanız çok sevinirim.Rahat bir nefes alalım. :)
Teşekkürler....
sistem iyi stabil ben seviyorum metro arayüz bağımlılık yaptı bende ama mağazada pek uygulama yok olanlarda tam teşekküllü değil

wpfurkan

wpfurkan

Üye
sistem iyi stabil ben seviyorum metro arayüz bağımlılık yaptı bende ama mağazada pek uygulama yok olanlarda tam teşekküllü değil

Allahaşkına ne yok söyleyin. Youtube gibi resmi olmasa bile türlü türlü uygulamalar var. Tek tük işte Coc gibi oyunlar yok ama başka?
Her Wpde olan Uygulama Androidde yok mesela.

Fantasia painter, Age of Empires ve Photomath Androidde olmayıp Wp de olan bir sürü uygulamadan sadece birkaç tanesi. Ve Tapatalk gibi bazıları Wpde güzel ve kullanımı hoş iken Androidde çok karışık bir uygulama(wpye göre). Sonra birde Nokia'nın güzel bir sürü kendi uygulaması var.

Hep kötüleme hep kötüleme birazcık objektif bakın. Tamam herkesin oynadığı bazı oyunlar yok ehhh yoksa yok ne yapalım. Mesela Coc se benzeyen bir sürü başka oyun dolu.

Son düzenleme:
Rainesto

Rainesto

Üye
Allahaşkına ne yok söyleyin. Youtube gibi resmi olmasa bile türlü türlü uygulamalar var. Tek tük işte Coc gibi oyunlar yok ama başka?
Her Wpde olan Uygulama Androidde yok mesela.
Bi bizim facebook uygulamasına bak bi androidin twitter falan onların daha iyi instagram hala beta

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Bi bizim facebook uygulamasına bak bi androidin twitter falan onların daha iyi instagram hala beta

Kullandım ve gördüm Facebook Androidde öyle ahım şahım bir şey değil. Hem çoğu kişinin dediği gibi hiç ama hiç kötü değil wp Facebook uygulaması. Bende hem çok hızlı hemde başka sorunlarıda yok.