Öneri Lumia 1520 vs. LG G3

Sponsorlu Bağlantılar

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Aslında insanoğlu son kullanıcı olarak işletim sistemlerine ve birbirlerine manaa bulmaktan vazgeçebilse ne güzel olurdu.Ama bu durum zannediyorum bizim ülkemizde çok uzun zaman daha geçerli olabilecek bir kültür değil öyle değil mi?

Kimbilir belki diğer gelişmiş ülkelerde bu kültür geliştiğinden adını afedersiniz de ''sidik yarışı'' değil de ''rekabet'' olarak adlandırılıyor.

Ki belki de bu nedenledir ki;Bahsi geçen şirket yetkilileri mesai saatleri sonunda rekabetin sıcaklığını üzerlerinden attıklarında karşılıklı oturup çoğu zaman içkilerini yudumluyorlar.
dikkatinizi çekerim ben adroide mana bulmadım hiç (yalnız bu karta uygulama/oyun kuramama olayı çok uyuz etti beni), hatta kullanıcısı olduğumu söylüyorum, yine zenfone 2 yi ciddi ciddi almayı düşünüyorum. androidi kötülemenin bir anlamı yok, aralarında rekabet olacakki tüketici olarak bize yarasın. ama gerçek olan şuan wp nin androidden pekbir geri kalır yanı kalmadı artık. wp yi kötülemenin bir anlamı yok.

• Beğen
Tepkiler: saylhamiosun

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Öncelikle yanlış anlaşılmasın ben senelerin wp kullanıcısıyım ve bu sistemi yeterince koruduğumu düşünüyorum.
Wp7 reklam/deneme sistemi falan değildi ve 2010'da bir çok firmanın telefonlarıyla piyasaya çıkan fu ll bir işletim sistemiydi ve wp yolculuğu wp8 ile değil wp7 ile başladı ve wp7 dünyanın nerdeyse her yerinde mevcuttu.
Çok daha derine inersek aslında daha Windows Mobile vardı ve bu sistem 2000'lerin başlarından wp7 çıkana kadar ms'nin mobil sistemiydi. Aslında bakarsak ms hem apple hemde google'den çok daha fazla tecrübesi var mobil işletim sistemleriyle.
Windows 7 konusunda haklı olabilirsin. Çok cihazla sunulmuş olabilir. Benim bahsettiği lumia900 ve Lumia 610 gibi cihazlar. Amerika da satılan Windows Phone lar...
reklam ve deneme sistemi konusunda lafımın arkasındayım çünkü bu cihazlara gereken ilgi verilmemişti. Güncelleme bile verilmedi ve kaderlerine terk edildi. Windows mobile a gelirsek o Windows Phone ile aynı değil bambaşka bi sistemdi. Microsoft Windows 8 ile bambaşka bir yolculuğa çıktı ve 8.1 de bu yolculuğun devamı. Hemfikir miyiz ?

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
dikkatinizi çekerim ben adroide mana bulmadım hiç (yalnız bu karta uygulama/oyun kuramama olayı çok uyuz etti beni), hatta kullanıcısı olduğumu söylüyorum, yine zenfone 2 yi ciddi ciddi almayı düşünüyorum. androidi kötülemenin bir anlamı yok, aralarında rekabet olacakki tüketici olarak bize yarasın. ama gerçek olan şuan wp nin androidden pekbir geri kalır yanı kalmadı artık. wp yi kötülemenin bir anlamı yok.
Rica ederim tenkitim size özel değildi,genel manada bir manaa bulma sözkonusudur ya hani..

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Öncelikle yanlış anlaşılmasın ben senelerin wp kullanıcısıyım ve bu sistemi yeterince koruduğumu düşünüyorum.
Wp7 reklam/deneme sistemi falan değildi ve 2010'da bir çok firmanın telefonlarıyla piyasaya çıkan fu ll bir işletim sistemiydi ve wp yolculuğu wp8 ile değil wp7 ile başladı ve wp7 dünyanın nerdeyse her yerinde mevcuttu.
Çok daha derine inersek aslında daha Windows Mobile vardı ve bu sistem 2000'lerin başlarından wp7 çıkana kadar ms'nin mobil sistemiydi. Aslında bakarsak ms hem apple hemde google'den çok daha fazla tecrübesi var mobil işletim sistemleriyle.
Windows 7 konusunda haklı olabilirsin. Çok cihazla sunulmuş olabilir. Benim bahsettiği lumia900 ve Lumia 610 gibi cihazlar. Amerika da satılan Windows Phone lar...
reklam ve deneme sistemi konusunda lafımın arkasındayım çünkü bu cihazlara gereken ilgi verilmemişti. Güncelleme bile verilmedi ve kaderlerine terk edildi. Windows mobile a gelirsek o Windows Phone ile aynı değil bambaşka bi sistemdi. Microsoft Windows 8 ile bambaşka bir yolculuğa çıktı ve 8.1 de bu yolculuğun devamı. Hemfikir miyiz ?

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Herşey doğru ama unutmamak lazım ki ben tecrübeden bahsettim;)
Lumia 900 ve l610 son wp7 cihazlar olduğu için ilgi alaka görmedi ama l800 l710 olsun htc mozart htc troph htc titan samsung focus falan filan gibi çok telefon vardı ve bunlar öylesine piyasaya çıkan telefonlar değil.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Merakımı aslında şu açıdan da ele alabiliriz (sanırım asıl kendimi ifade etmem gereken tarz buydu,fakat cümle bütünlüğünü koruyamadım ve birazcık etrafa dağıldı sanki..?),farkındayım farklı mahlaslar kullanılarak yüzlerce defa soruldu ama...

Windows 10 kullanıma sunulduğunda,diğer işletim sistemleriyle rekabet şekli ve seviyesi hangi noktaya ulaşabilir?Diğer platformların sundukları seviyede mi kalır yoksa?

Yani WİN10 kullanan bir son kullanıcı(ki pek mümkün değil gibi,malum kapitalist düzen ve rekabet çerçevesi);

''tüh keşke bu da olsaydı,vay efendim bu neden eksik?'' serzenişinde bulunmamalı..

Önümüzü görememek bazen insanı endişelendiriyor,önünü görebilenlerin (üreticilerin ve yazılımcıların)ise beklentilerimizi bize çay kaşığı ile sunmaları ise zaman zaman heyecanlandırsa da,bazen ''ee hadi be kardeşim'' dedirtebiliyor da

Soruya gözünüzün alabildiği yere kadar cevap verebilirsiniz sevgili dostlarım.

Zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürler,umarım başınızı şişirmeşimdir?

Belirttiğim gibi cihaza hiç temas etmediğime ve paketini açmadığıma göre cihazı kullanmamışım demektir :)
ne renk

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
garantisi sürüyor mu

ihsan.snmz

Üye
Mixrosoft piyasayı ele geçirecek ama 10 15 yıla koskoca ms yani.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Tek bir sey diyecegim 2000 li yillarda cikan wp 6.5 da dns degistirme varken yıl 2015 olmuş wp 8.1 de dns yok. Bu mu ilerlemek ! Microsft gercekten cok agir calisiyor. Kim ne derse desin wpnin cok ekmek yemesi lazim.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Tek bir sey diyecegim 2000 li yillarda cikan wp 6.5 da dns degistirme varken yıl 2015 olmuş wp 8.1 de dns yok. Bu mu ilerlemek ! Microsft gercekten cok agir calisiyor. Kim ne derse desin wpnin cok ekmek yemesi lazim.
dediğim gibi millet salla başı al maaşı derdinde

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Bende windows ne yapıyor diye bazen düşünüyorum hala androin bir kaç adım önde

StartTheGame

StartTheGame

Üye
Ya bakın beyler ben aslında bi yere Android için Microsoft a hak veriyorum adamlar zaten kendisi vermese çakmasını çıkaracaklar uygulamanın android için ! iOS a o kadar emin değilim fakat bence androidin 5 yılı var 5 yıl sonunda biticek android neden dicekseniz şimdiden üreticiler düşük kardan yakınıyor ama 5 yıla kadar Tizen gelişecek , Windows Phone gelişecek iOS dahada çok gelişecek yani Androidin bence 5 senesi var "bence"

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Ya bakın beyler ben aslında bi yere Android için Microsoft a hak veriyorum adamlar zaten kendisi vermese çakmasını çıkaracaklar uygulamanın android için ! iOS a o kadar emin değilim fakat bence androidin 5 yılı var 5 yıl sonunda biticek android neden dicekseniz şimdiden üreticiler düşük kardan yakınıyor ama 5 yıla kadar Tizen gelişecek , Windows Phone gelişecek iOS dahada çok gelişecek yani Androidin bence 5 senesi var "bence"
Bu gidişle Masaüstü sistemler gibi şöyle olacak:
Windows -> android
Mac os -> ios
Linux(ubuntu falan) -> Wp
Windows 93 -> Tizen

• Beğen
Tepkiler: StartTheGame

saylhamiosun

Üye
    Konu Sahibi
Sevgili dostlar;36 yaşında akıl-bakii bir birey olarak,allahın bana vermiş olduğu birtakım vasıfları (zeka,farkındalık,anlamlandırabilme) bu tip şeylerle (cihazlar,takaslar,kıyaslar v.s.) meşgul etmemeye karar verdim.

Nihayetinde Lumia 1520 ile yola devam...

Zaman ayırdığınız ve nezaketinizden ötürü hepinize çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve GianniInfantino
osmanmert94

osmanmert94

Üye
Sevgili dostlar;36 yaşında akıl-bakii bir birey olarak,allahın bana vermiş olduğu birtakım vasıfları (zeka,farkındalık,anlamlandırabilme) bu tip şeylerle (cihazlar,takaslar,kıyaslar v.s.) meşgul etmemeye karar verdim.

En iyisi hocam, hayırlı uğurlu olsun.

suyunsesi

suyunsesi

Üye

Yazılarınızı okudum ve sizi bu koca forumda anlatımı, Türkçesi en düzgün insanlardan biri olarak gördüm. Kararınız için hayırlı olsun diyorum. Umarım bu karar ile forumdan uzaklaşmaz, ara ara yorumlara ve yazılara devam edersiniz. :)

• Beğen
Tepkiler: saylhamiosun