Laptopta ç Tuşu çalışmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Mr.Shameless

Mr.Shameless

Üye
    Konu Sahibi
Laptopta ç Tuşu çalışmıyor
Arkadaşlar merhabalar yine ben (sorunlarım bitmiyo :D) dün laptopumu windows 10'un en son sürümüne güncelledim. Sonra bilgisayar açıldı falan bi baktım ki bi de ne göreyim ç tuşu delete tuşuyla aynı işlevi görüyo ve ç harfi çıkmıyor. Dün klavye ayarlarına falan girdim klavye diline baktım Türkçe QWERTY klavye falan yazıyodu sonra Google'a girip ç tuşuna basınca tuş kendi işlevinde normal bi şekilde çalışmaya başladı fakat bugün de aynı sorunu yaşıyorum ve bu sefer hiçbir şekilde ç harfini çıkartamadım bi öneriniz var mı bunu düzeltebilmek için? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Not: Windows'u güncelledikten sonra sorunu farkettiğim için windows'u güncellediğimi belirttim belki güncellemeden önce de böyle sorunlar vardı ama ben farketmemiştim.

PALA.

PALA.

Üye
Word de yazınca aynı sorun oluyor mu?Bölge ayarlarını doğru yapmak önemli,
Sağ alttaki tarih üzerine tıklayın> tarih ve saat ayarları> bölge ve dil> bölge Türkiye,dil Türkçe olmalı.
Aygıt yöneticisi>Klavyeler>kullandığınız klavyenin üzerine tıklayın ve "eski sürücüye dön" seçeneği varsa onu deneyin.

Mr.Shameless

Mr.Shameless

Üye
    Konu Sahibi
Wordden denedim ve ç tuşu çalışmaya başladı ama dün de bi süre sonra çalışmaya başlamıştı. Acaba yine geçiçi süreliğine mi çalışıyor bakıcam ve sizi de bilgilendireceğim yardımınız için teşekkürler :)

PALA.

PALA.

Üye
hem wordde, hemde chromede çalışıyor mu onu soruyorum. sorun chromeden kaynaklanabilir.
Bilgisayarı kapatmayın "yeniden başlat" yapıp öyle deneyin. Güncellemeden kaynaklı ise zamanla düzelir yada yukarda yazdığım şekilde. Bu gibi sorunların bir sürü bilinen yada henüz bilinmeyen sebebi olabiliyor çözülemeyecek sorun yoktur, ama uzaktan uzağa çözüm üretebilmekte zor iş. Umarım sorununuz çözülecektir :)

Son düzenleme:
franklinda

franklinda

Üye
Klavye yazılımınız varsa güncelleyin sitesinden :)

Mr.Shameless

Mr.Shameless

Üye
    Konu Sahibi
hem wordde, hemde chromede çalışıyor mu onu soruyorum. sorun chromeden kaynaklanabilir.
Bilgisayarı kapatmayın "yeniden başlat" yapıp öyle deneyin. Güncellemeden kaynaklı ise zamanla düzelir yada yukarda yazdığım şekilde. Bu gibi sorunların bir sürü bilinen yada henüz bilinmeyen sebebi olabiliyor çözülemeyecek sorun yoktur, ama uzaktan uzağa çözüm üretebilmekte zor iş. Umarım sorununuz çözülecektir :)
Bilgisayarı kapatmayın yeniden başlat yapıp öyle yapın dediniz fakat işlerim olduğundan dolayı kapatmak zorunda kaldım ama açtıktan sonra ç tuşu çalıştı fakat bi süre sonra tekrar çalışmamaya başladı (bu yazıyı yazarken) ve klavye ayarlarına girdikten sonra tekrar çalışmaya başladı. Belki bi süre sonra tekrar çalışmayacak bilemiyorum eğer yine aynı sorun olursa (eğer kendime güvenirsem) sizin dediğiniz aygıt yöneticisinden eski sürümüne geri döndürücem ya da aldığım yere götürüp sorucam.

Not: Kendime güvenirsem dedim çünkü daha da kötü yapıp sorumlu olmak istemiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler sizi bilgilendirmeye devam edeceğim. Ve sorun chrome'da değil çünkü bilgisayarın arama çubuğundan falan da denemiştim olmamıştı.

PALA.

PALA.

Üye
Bilgisayarı kapatmayın yeniden başlat yapıp öyle yapın dediniz fakat işlerim olduğundan dolayı kapatmak zorunda kaldım ama açtıktan sonra ç tuşu çalıştı fakat bi süre sonra tekrar çalışmamaya başladı
Windows 10 un kapanma prensipi eski sistemlerden farklı, bu sebeple kapatma yerine yeniden başlatmayı önerdim.
Klavyedende olabilir, birkaç aylık toshıba marka laptopta bunun gibi bir sorunla karşılaşmıştık.
Tuş çalışmayınca ekran klavyesi ile ç tuşunu dene ondada olmazsa yazılımsal bir problem vardır.

• Beğen
Tepkiler: Mr.Shameless
Mr.Shameless

Mr.Shameless

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 un kapanma prensipi eski sistemlerden farklı, bu sebeple kapatma yerine yeniden başlatmayı önerdim.
Klavyedende olabilir, birkaç aylık toshıba marka laptopta bunun gibi bir sorunla karşılaşmıştık.
Tuş çalışmayınca ekran klavyesi ile ç tuşunu dene ondada olmazsa yazılımsal bir problem vardır.
Evet Sinan Bey doğru söylemişsiniz laptopumu şimdi atım ve klavyeden ç tuşunu denedim olmadı sonra ekran klavyesinden ç tuşuna bastım oldu donanımsal bir problem var herhalde.

PALA.

PALA.

Üye
klavyeden ç tuşunu denedim olmadı sonra ekran klavyesinden ç tuşuna bastım oldu donanımsal bir problem var herhalde.
Sorundan iyice emin olun, firmayla irtibata geçin, teknik servis bu gibi sorunlarla sık karşılaştığı için daha net cevap verir.
Ara sıra çalışan tuşlar zamanla dahada işlevini yitirebiliyor, toz kaçmış olabilir,devresinde temassızlık olabilir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mr.Shameless