Win10 Yapayım Mı Laptopu?(İlk Sayfayı Okuyun)

Sponsorlu Bağlantılar

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Mavi ekran işletim sistemi alakalı değil %99 belleklerde ilgilidir. Ben w10' un ön izleme urumunden beri kullanıyorum şuan rs surumundeyim daha bir kere bile karşılaşmadım. Oyunlar vs. olsun en iyi performansı w10' dan alıyorum.
bazi seyler hakkinda kesinlik karari vermeyelim lutfen, ben ne BSOD, OSOD lar gordum kendi bilgisayarimda, on izleme degil suanki yapi 10240..
Ben Notebook kulanıyorum lenovo g500 serisi, bi ara geçtim win10 a aşırı yavaşladı bilgisayar , 850evo 120gb ssd alıp 8.1 kurdum. Sorunsuz çalışıyor. Win10 benim pcde ters tepiyor.
..kısacası pcden pcye değişiyor performansı.
pcden pcye degisiyor haklisiniz, sandisk ssd aldim laptoba mavi ekranlar veriyordu
yapanlar memnun mu? geri dönen oldu mu?
ekran kartı driver falan kıllık yapar mı? 15.7.1 yüklü
sorunsuzca kurabilirsin kardesim, recovery bozulmaz merak etme, ancak temiz format cekmeni onermem cunku gordum ki laptop sirketleri tarafindan verilen bazi programlar gereksiz gibi dursada cidden onemliler...yukseltmeden sonra isterseniz sifirlama yapabilirsiniz. ya da tam guvenlik isterseniz bazi backup programlari ile imaj alin da yukseltin windowsunuzu.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

ANIL

ANIL

Admin
Ekran kartı modelinin Windows 10 uyumluluğunu araştır kronik sorunlar yoksa kurmanı tavsiye ederim.

• Beğen

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi
bazi seyler hakkinda kesinlik karari vermeyelim lutfen, ben ne BSOD, OSOD lar gordum kendi bilgisayarimda, on izleme degil suanki yapi 10240..

pcden pcye degisiyor haklisiniz, sandisk ssd aldim laptoba mavi ekranlar veriyordu

sorunsuzca kurabilirsin kardesim, recovery bozulmaz merak etme, ancak temiz format cekmeni onermem cunku gordum ki laptop sirketleri tarafindan verilen bazi programlar gereksiz gibi dursada cidden onemliler...yukseltmeden sonra isterseniz sifirlama yapabilirsiniz. ya da tam guvenlik isterseniz bazi backup programlari ile imaj alin da yukseltin windowsunuzu.
Windows 10a yükseltip recovery yapınca windows 8e mi döner yoksa windows 10da mı kalır hocam?
Ekran kartı modelinin Windows 10 uyumluluğunu araştır kronik sorunlar yoksa kurmanı tavsiye ederim.
7670m bi arastirayım

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Windows 10a yükseltip recovery yapınca windows 8e mi döner yoksa windows 10da mı kalır hocam?

7670m bi arastirayım
bana gore iki turlu recovery var, bir ureticinin verdigi, digeri sistemin verdigi. sistemin verdiginden recovery(sifirlama)dir ve sectigine gore orjinaline programlari sil gibi secenekler sunar.., ureticinin verdigi ise size sattigi sekilde geri dondurur.
hangi recoveryi uyguladigina gore degisir sistem, eger win10 kalsin diyorsan sistem icinden yaparsin, 8 istiyorsan biosdan recovery yaptirirsin(nasil acildigi cihazdan cihaza degisir).

• Beğen

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi
bana gore iki turlu recovery var, bir ureticinin verdigi, digeri sistemin verdigi. sistemin verdiginden recovery(sifirlama)dir ve sectigine gore orjinaline programlari sil gibi secenekler sunar.., ureticinin verdigi ise size sattigi sekilde geri dondurur.
hangi recoveryi uyguladigina gore degisir sistem, eger win10 kalsin diyorsan sistem icinden yaparsin, 8 istiyorsan biosdan recovery yaptirirsin(nasil acildigi cihazdan cihaza degisir).
samsungun programını kullanıp win8e döndürürdüm en son 5 ay önce tabi uğaştırıyor o da.
windows 8.1de görmedim ama windows 10 da fabrika ayarlarına döndür diye bir seçenek var sanırım baktığım kadarıyla, bir gün windows 10 da yavaşlar ne de olsa.
7670m ekran kartı ile kullananlar memnun mu onu araştırayım geçebilirim
15.7.1 windows 10 destekliyormuş sanırım, şu an bu yüklü

• Beğen
Tepkiler: exp_l0it
phasan

phasan

Üye
Yukseltmek guzel olur ben yükselttim

Sony Xperia M4 aqua Tapatalk ile gönderildi

• Beğen

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi
Su an indiriyor başlat menüsünü ilk defa görecek laptop :ehe
dün gece kurdum ama windows uptadeyi tamamen kapatmadan, yani güncelleştirmeleri denetle ama yükleme ve kurma konusundaki kararı bana bırak gibi bir seçenek seçme şasımız yok mu?
güvenliklerin hepsini kurmasını istemiyorum zamanla yavaşlayacaktır bence.

skynet

Üye
Güncellemelerin hepsini kuruyorum hiç bir sıkıntı yok pc ilk kurulumdaki gibi hızlı ve seri

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
sanırım artık windows xpdeki mavi ekran çıkmıyor değil mi hocam?
şöyle bişeyden tırstım, böyle bişey çıkarsa nasıl bi yol izleyeyim? recovey ile sıfırlanır değil mi?

Eğer bu ekranı görürsen bilgisayarı kendi haline bırak dokunma hiçbirşeye. Oradaki yüzde kısmı dolacak ve bilgisayar kendini yeniden başlatıp açılacak. Eski windows sürümleri gibi format atmaya gerek yok. Ben ilk çıktığındna beri Windows 10 kullanıyorum. Bir yıldan fazla oldu neredeyse ve sadece iki defa karşılaştım bu ekranla. Bilgisayar kendini yeniden başlattı ve düzeldi. Kullandığım bilgisayarın biri Atom işlemcili 10.1 inç netbook :)

0MG90

0MG90

Üye
dün gece kurdum ama windows uptadeyi tamamen kapatmadan, yani güncelleştirmeleri denetle ama yükleme ve kurma konusundaki kararı bana bırak gibi bir seçenek seçme şasımız yok mu?

Güncellemeleri senin indirmen gibi bir seçenek yok. Kendisi indirecek :)
Eğer bu ekranı görürsen bilgisayarı kendi haline bırak dokunma hiçbirşeye. Oradaki yüzde kısmı dolacak ve bilgisayar kendini yeniden başlatıp açılacak. Eski windows sürümleri gibi format atmaya gerek yok. Ben ilk çıktığındna beri Windows 10 kullanıyorum. Bir yıldan fazla oldu neredeyse ve sadece iki defa karşılaştım bu ekranla. Bilgisayar kendini yeniden başlattı ve düzeldi. Kullandığım bilgisayarın biri Atom işlemcili 10.1 inç netbook :)
Bende FPS oynarken 2-3 kez oldu bu yeniden başlattı sonra.

• Beğen
Tepkiler: djhiguramos ve MaxipmaN
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye

Evet en güzel yanı da o zaten. Driver aramakla uğraşmıyorsun. Hepsini kendisi indirip kuruyor.

Atom işlemcili olanda hiç almadım bu hatayı ama MSI de crackli oyun oynarken başıma geldi ikisi de :D

exp_l0it

exp_l0it

Üye
hadi bunu da cozun beyler :kop:

resim gercektir benim pcden

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye

Şimdilk windows 10 da böyle bir seçenek yoktur.
Güncellemeleri engelleme ve kurdurmama imkanı var.
Ancak o da işine yarar mı bilmiyorum.

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi

sanırım tek çözüm tamamen kapatmak.
services.mscden durdurup devre dışı bıraktım.
devre dışı bırakmadan önce 3-5 tane indirmiş sanırım onları kurdu

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
hadi bunu da cozun beyler :kop:

resim gercektir benim pcden

Ekranı tam çekeydin de ne dediğini anlayaydık iyiydi :D

sanırım tek çözüm tamamen kapatmak.
services.mscden durdurup devre dışı bıraktım.
devre dışı bırakmadan önce 3-5 tane indirmiş sanırım onları kurdu

Güncellemeleri kapatma.Güncelleme yapması herzaman senin için iyi olacaktır.

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi

Hocam dün aksam windows uptade ile windows 10 indirirken 80240031 hatası verdi. Tüm uptadeleri yaptım gene de olmadı.
Güvenlikleri kurduktan sonra tepkileri gecikmeli olmaya başladı bilgisayarın az da olsa. Daha bu kısımda 8.1 yüklu idi.
Nasıl yükselttin derseniz windows 10 indirme aracı gibi bisey yazıp bir dosya indirdim onun sayesinde oldu. Disk birlestirme bitsin görüsleri ve yükseltmek icin olan o linki vereceğim
ilk sayfaya detayla eklendi

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Mavi ekrandaki hata yazisinin aynisi
Hata di critical process died hatasi
Ssd kendini kapatiyor kafasina gore, dosyalari okuyamayinca pc bunu veriyo

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
windows update ile mi yükseltmeye çalıştınız? Eğer öyleyse bilgisayarın çalıştığına dua edin.Bazıları yüklemeye başladıktan sonra hata alıyor bilgisayar komple gidiyor.İyi ki bulmuşsunuz yükseltme aracını

Üst Alt