KASAYI BİRAZ TOKATLADIM EKRAN KARTI SORUN VERDİ

Sponsorlu Bağlantılar

tolgahan.bulut

Üye
    Konu Sahibi
KASAYI BİRAZ TOKATLADIM EKRAN KARTI SORUN VERDİ

Evet beyler sorunumu hemen dile getireyim.

Ilk bilgisayarımı uzun süredir kullanmıyordum yaklaşık 4-5 aydır. Yeni bilgisayar aldığım için. Bugün bi açayım bakalım ne durumda diye kontrol edeyim dedim ama açılmadı power tuşuna bastım enerji geldi ve gitti tekrar geldi gitti bu şekilde yapmaya devam etti ve bilgisayar açılmadı işlemci de sorun vardı biraz oynadım kablolarla sök tak yaptım oldu daha sonra bilgisayar açıldı ve kasmaya falan başladı daha sonra durduk yere görüntü gitti bende ardından bilgisayar a format atmaya karar verdim windows 8.1 single language 64 bit format cd ile formatımı atacaktım ama pc gene açılmadı kapanınınca bence iyice kızdım kasayı tokatlamaya başladım tekmeledim daha sonra açıldı ama ekranda resimdeki gibi çizgiler olmaya başladı. Bilgisayar açılırken boot ekranında yazılar karışmaya falan başladı ama normal pc açıldığında böyle bi sorun olmadi ama gene arkada rahatlıkla görülen çizgiler belirdi acaba format cd sinden mi kaynaklı diye düşünerek win xp format cd sini taktım ama sorun gene aynıydı sonra formatı attım. Dx diagtan ekran kartına baktığımda BELLEK EKRAN KARTI MODELİ VB. YAZILARIN HEPSİNDE (YOK) yazıyordu ve pc ekran kartımı görümüyordu onboard üzerinde vga da yok anlamadım gitti ama görüntü geliyordu ve güncellemeri kuramıyordum çünkü ekran kartını tanımıyordu bios a falan baktım ekran kartı ayarı için ama biosum eski olduğu için öyle bi kısım yoktu zaten ekran kartı PCI dı ve PCI da enable y di anlamadım gitti lütfen yardım edin deli olacağım. Son olarakta eklemek istediklerim ekran kartını söktüm acaba soğuktan mı kaynaklandı diye çünkü Odamın sıcaklığı 5° 10° anca. Salona getirdim peteğin üstüne koydum bu sefer yazılar biraz daha fazla karıştı. EKRAN KARTIM ATI RADEON HD 4350 Mi neydi şimdi tam hatırlamıyorum.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Reballing yapman lazım
Bazıları bu sorunu
Kartı tamamen söküp mikrodalgada ısıtarak düzeltiyorlar

İnternette ekran kartı fırınlamak diye geçer

hikmet366

hikmet366

Üye
Reballing yapman lazım
Bazıları bu sorunu

Ben yapmıştım cidden çalışıyor 120 derece ısıtılmış fırına 15 dk bekliyor soğutup pc takıyoruz

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Benim Eski Kartta Böyle Yapıyordu Arkadaşların Dediği Gibi YaparsanBi İhtimal Düzelir.Yada Monitörde Bozulmuş Olabilir Dİycemde Biraz Zor Ama Yine Bi 100 200 TL Şıkıştıracaksın Anlaşılan O Kasaya

tolgahan.bulut

Üye
    Konu Sahibi
GÜNCEL !

tolgahan.bulut

Üye
    Konu Sahibi
Reballing yapman lazım
Bazıları bu sorunu

Lehimlere ve karta zarar vermesinden korkuyorum