HP pavilion dv6 laptop bozuldu

Sponsorlu Bağlantılar

beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
HP pavilion dv6 laptop bozuldu
Selamün aleyküm arkadaşlar. Benim HP marka laptopum var bozuldu. Oyun oynadım sonrasında kapatıp topladım. Bir sonraki gün açtığımda ise açılmadı. Şarj kablosunun ucunda led var taktığımda sönüyo ve pc dde herhangi bir tepki vermiyordu. Pc yi sökütüm şarj soketinde acab bir sıkıntı mı var diye. Ana kartın üzerindeki kablolarıda çıkardım yanlız ekrandan gelen bir kablo anakart üzerindeki sokete temas ediyormuş. Anakartı elektiriğe taktığımda o soketten ufak bir ateş çıktı ve soketin kenarıyla kablonun sokete gelen kısmının kenarı hafif yandı ve eridi. Soketin bir teli de eğildi. Sonra anakartı kontrol ederken anakart üzerinde bir parçanın daha yandığını farkettim. Pc yi birleştirdiği de ise pc tepki verdi. Yani fan ile klavye üzerindeki wireless tuşunun ışığı çalışıyordu. Yanlız ekrana hiç birşey gelmiyo ve pc sanki kendini 3-5 saniyede bir kapatıp açıyormuş gibi fab durup bi daha çalışıyo. Wireless ışığıda aynı şekilde. Aşağıdaki linkde video var. İzleyip bana akıl verirsenin beni sevindirirsiniz. Tamir ettirsem yapılır mı bu. Yoksa artık çöp mü.
Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.
Video Linki:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Anlattığınıza göre anakart ve soket'in bir kısmı zarar görmüş. Dolayısıyla yeni anakart takılmadan sonuç alacağınızı zannetmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: beyaz_dis123
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Keşke kendiniz açıp birşeyler yapmasaydınız. Benim anladığım ekran portu ve anakartta hasar oluşmuş. Bir tamirciye vermeniz gerekir.

• Beğen
beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
Keşke kendiniz açıp birşeyler yapmasaydınız. Benim anladığım ekran portu ve anakartta hasar oluşmuş. Bir tamirciye vermeniz gerekir.
Bu cihazı daha önce birçok kez söküp tamir etmiştim. Ama bu sefer anlayamadım sorunu.
Anlattığınıza göre anakart ve soket'in bir kısmı zarar görmüş. Dolayısıyla yeni anakart takılmadan sonuç alacağınızı zannetmiyorum.
Yani yeni anakart şart diyorsunuz öyle mi. Bu pc çöp o zaman. Teşekkür ederim efendim yardımınız için
Arkadaşlar çok teşekkür ederim cevaplarınız için sağolun. Bi tamirciye vereyim yaparsa yapar yapamazsa sağlık olsun.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
@Mesut Aktaş ın dediği gibi ellememeliydin. Anakart hasar görmüş ise yenisini alman lazım veya servisi varsa servisine göster. Servis olmazsa bir bilgisayarcı ya götürebilirsin.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Aynısından ikinci el bir anakart bul ve değiştir tabi bağlantı kablolarınıda değiştir.
En iyisi doğrudan servise gönder piyasada bulmak zordur aynı anakarttan.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare. ve beyaz_dis123
beyaz_dis123

beyaz_dis123

Üye
    Konu Sahibi
@Mesut Aktaş ın dediği gibi ellememeliydin. Anakart hasar görmüş ise yenisini alman lazım veya servisi varsa servisine göster. Servis olmazsa bir bilgisayarcı ya götürebilirsin.
Bilgisayarcıda tamiri mümkün müdür bazı arkadaşlar anakartın zarar görmesi halinde kaldırıp atmamı söylüyorlar. Eğer tamiri mümkünse bu çok iyi olur.
Aynısından ikinci el bir anakart bul ve değiştir tabi bağlantı kablolarınıda değiştir.
En iyisi doğrudan servise gönder piyasada bulmak zordur aynı anakarttan.
Bu anakarttan bulabileceğimi sanmıyorum. 2010 çıkışlı bir pc. Yıllardır bu pc den de üretmiyo firma
Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Sizlerin dediği gibi tamire vereceğim. Çok sağolun var olun. Yardımlarınız için teşekkürler. Tamir edilirse büyük dertten kurtulurum. Şuanda yeni bir pc almak akıllıca değil çünkü.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Eren Değerli

Üst Alt