Windows 10 KULLANICILAR KULÜBÜ [SORU(N)LAR-ÇÖZÜMLERİ]

Sponsorlu Bağlantılar

WINDOWS 10'A HER AÇIDAN BAKILDIĞINDA HANGİ PUANI VERİRSİNİZ? (5 çok iyi, 1 çok kötü)

• Kullanılan toplam oy
    139
exp_l0it

exp_l0it

Üye
sıfırlama yukarı aşşağı yarım saat sürüyo arkadaşlar. Süresini kısaltmışlar sanki ne dersiniz?
erken konuşmuşum daha burası varmış :D

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Sanırım yanlış bi anlaşılma var. Windows 10 a geçmek için 1 yılınız var yani 29 temmuz 2016 ya kadar yükseltme yaparsanız sanki win8 den 8.1 geçmek gibi ömür boyu sizin oluyor eğer korsan kullanıyorsanız size yaklaşık 1 yıl (emin değilim 30 gün de olabilir) ücretsiz kullanım sunuyor daha sonrasında sizden bi lisans istiyor yani 1 yıl sonra geri eski işletim sistemine döneceğiz diye yüklemeyeceğim demeyin. Yükleyin eğer korsan kullanıyorsanız yine cracklesiniz
sıfırlama yukarı aşşağı yarım saat sürüyo arkadaşlar. Süresini kısaltmışlar sanki ne dersiniz?
ben usb 3.0 bi bellek ile 8.1 i ssd ye 10 dk kurulumunu yaptım :D ama bu 30 dk sürmüştür (kronometre tutmadım ama 30 dk sürmüştür )

0MG90

0MG90

Üye
Ben kurarken kurulum ekranı böyle değildi?

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Sanırım yanlış bi anlaşılma var. Windows 10 a geçmek için 1 yılınız var yani 29 temmuz 2016 ya kadar yükseltme yaparsanız sanki win8 den 8.1 geçmek gibi ömür boyu sizin oluyor eğer korsan kullanıyorsanız size yaklaşık 1 yıl (emin değilim 30 gün de olabilir) ücretsiz kullanım sunuyor daha sonrasında sizden bi lisans istiyor yani 1 yıl sonra geri eski işletim sistemine döneceğiz diye yüklemeyeceğim demeyin. Yükleyin eğer korsan kullanıyorsanız yine cracklesiniz

ben usb 3.0 bi bellek ile 8.1 i ssd ye 10 dk kurulumunu yaptım :D ama bu 30 dk sürmüştür (kronometre tutmadım ama 30 dk sürmüştür )
Ben kurarken kurulum ekranı böyle değildi?
beyler kurulum değil bu sıfırlama bölüm 2 :kop:
sıfırlama ortamlama bir harddiskte 45-50 dk sürüyo. kronometre sıfırla tuşuna basıp ta ana ekran gelene kadar kurulumlar dahil süreye.

0MG90

0MG90

Üye
beyler kurulum değil bu sıfırlama bölüm 2 :kop:
sıfırlama ortamlama bir harddiskte 45-50 dk sürüyo. kronometre sıfırla tuşuna basıp ta ana ekran gelene kadar kurulumlar dahil süreye.
Resmi görünce öyle sandım, tamam :zzz:

• Beğen
Tepkiler: afatsumlug97
Luck Star

Luck Star

Üye
Windows 7 den güncelleme yoluyla geçtim yavaşlama Vs yok ama belki sistem iyi diyedir. Bazıları güncelleme ile geçince yavaşladı ama format atınca düzeldi diyor siz ne dersiniz ? Bende en ufak yavaşlama yok aksine hızlı.

• Beğen
Tepkiler: afatsumlug97
0343434

0343434

Üye
Ne 40 dakikası ya benim bilgisayarda 5 buçuk saatte sıfırladı. En son fişten çekicek hale getirdi kendisini ama.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Ne 40 dakikası ya benim bilgisayarda 5 buçuk saatte sıfırladı. En son fişten çekicek hale getirdi kendisini ama.
sen napmışın öyle ya :D
xbox solitaire sizde de böyle mi? yoksa directx ve ekran kartı kaynaklı mı?
asphalt 8 airbourne de böyle uno da

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Driver sıkıntısı yaşar mıyım kursam ? Elimde Microsoft'un kendi sitesinden indirdiğim windows 10 iso var ben bunu flaşa yazdırıp sıfırdan temiz format atacağım yükseltme falan olmayacak

Luck Star

Luck Star

Üye
Driver sıkıntısı yaşar mıyım kursam ? Elimde Microsoft'un kendi sitesinden indirdiğim windows 10 iso var ben bunu flaşa yazdırıp sıfırdan temiz format atacağım yükseltme falan olmayacak
Lisans gelmez öyle.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
niye ??? eğer FAT32 ise olur
eğer temiz kurulum yapacaksan bence yapma eski sürümden yükseltme yap istersen uygulama ve verilerinde taşınıyor
sonra BURADAKİ rehberle temiz kurulum yapmış kadar temiz ve sorunsuz olur
Değerli insan zaten yükseltme gelmedi . Ve cihaza istem dışı reklamlar girdi tarayıcı kendi kendine açma rezaleti olmuş . Sadece D/ de dosyalar var c boş . Ama iso yu etkinleştirilme lazım . Tek o sorun kaldı . Bizimkiler süreki bu hatayı yapıyor . Bu Reg temizleme ve cpu falan programı indiriyor bu programlar lanet anti virüs Bile işe yaramıyor tarayıcılar resmen sapitiyor. Bu yüzden temiz iso benim için şart .

Luck Star

Luck Star

Üye
Windows 10 en hızlı geçiş yolu lisansınız varsa Windows'un sitesinden indirme aracını indirin ve İSO olarak indirin. Sonra İSO inince rar ile klasöre çıkartın. İçinden setup.exe açın sanki güncelleme gibi yükseltme geliyor. O indirme aracıyla bu bilgisayarı yükselt derseniz 6 7 saat beklersiniz. İSO olarak hızlı indiriyor. Sadece ordan indirin ve dediğim gibi geçin bunu 1 seferlik yapmazsanız lisansınız geçmez. İlk önce güncellenecek sonra istediğiniz kadar format atabilirsiniz usb veya dvd ile
..

0343434

0343434

Üye
sen napmışın öyle ya :D
xbox solitaire sizde de böyle mi? yoksa directx ve ekran kartı kaynaklı mı?
asphalt 8 airbourne de böyle uno da
Uygulamalar da sıkıntı ama o işletim sistemi ile alakalı sanırsam. İlk yüklediğim de oyunlar da driver sıkıntısı yaşattı sonra güncelleyince driverları çözüldü. Windows 8'in ilk çıkışına göre Windows 10 eksik bir altyapı ile çıktı bence.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Windows 10 en hızlı geçiş yolu lisansınız varsa Windows'un sitesinden indirme aracını indirin ve İSO olarak indirin. Sonra İSO inince rar ile klasöre çıkartın. İçinden setup.exe açın sanki güncelleme gibi yükseltme geliyor. O indirme aracıyla bu bilgisayarı yükselt derseniz 6 7 saat beklersiniz. İSO olarak hızlı indiriyor. Sadece ordan indirin ve dediğim gibi geçin bunu 1 seferlik yapmazsanız lisansınız geçmez. İlk önce güncellenecek sonra istediğiniz kadar format atabilirsiniz usb veya dvd ile
..
Tam anlamadım desem gundi olur muyum :)
Şunu anladım . Ben bir kere Windows 7 yi crak yapmıştım diğer seferki formatlar da lisans istemedi. 10 ise mutlaka sistemi tanıması için güncelleme şart diyorsun . Peki hiç mi crak yok 10 için yada çalışan anahtar . Bence güncelleme yada yükseltme zorluğu saçma gibi

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Uygulamalar da sıkıntı ama o işletim sistemi ile alakalı sanırsam. İlk yüklediğim de oyunlar da driver sıkıntısı yaşattı sonra güncelleyince driverları çözüldü. Windows 8'in ilk çıkışına göre Windows 10 eksik bir altyapı ile çıktı bence.
valla bende sadece güvenlik güncelleştirmesi geliyo. driver filan gelmedi hiç. ekran kartını ilk mesajdaki amd-ati yöntemi ile kuruyosun zaten başka çözümü bulamadım.
ama oyundaki sorun ekran kartının eskiliği yüzünden olabilir.

Luck Star

Luck Star

Üye
Tam anlamadım desem gundi olur muyum :)
Şunu anladım . Ben bir kere Windows 7 yi crak yapmıştım diğer seferki formatlar da lisans istemedi. 10 ise mutlaka sistemi tanıması için güncelleme şart diyorsun . Peki hiç mi crak yok 10 için yada çalışan anahtar . Bence güncelleme yada yükseltme zorluğu saçma gibi
Söylediğim olay orjinal kullanıcılar içindi. Ben lisanslı 7 kullanıcısıyım İSO ile 10 A geçtim ve lisansı kabul etmedi. Sonra microsoft arayıp olayı öğrendim.

Sertug1991

Sertug1991

Üye
Orjinal Windows 7 Starter'e sahibim. Windows 10'un hangi sürümüne geçiş yapacağım?

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Söylediğim olay orjinal kullanıcılar içindi. Ben lisanslı 7 kullanıcısıyım İSO ile 10 A geçtim ve lisansı kabul etmedi. Sonra microsoft arayıp olayı öğrendim.
Değerli insan win 10 iso temiz kurulum lisans isterse çözüm var mı demek istedim .

Üst Alt