Windows 10'a Yükseltme Sonrası Hafıza Nasıl Artırılır(Resimli)

Sponsorlu Bağlantılar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10'a Yükseltme Sonrası Hafıza Nasıl Artırılır(Resimli)
Microsoft 29 Temmuz saat 7:00 den sonra Windows 10 indirilebilir hale getirdi
bazı kullanıcılar iso dosyası ile temiz kurulum yaptılar ama bazı kullanıcılar daha önceki sürümdeki dosya ve uygulamaları tekrar kurmamak ve kaybetmemek için yükselme seçeneğini kullandılar ama bu seçeneği kullanan kullanıcıların C sürücüsü eski windows dosyalarından dolayı bi şişme yaşandı bu şişmeyi nasıl yok ederiz onu göstereceğim

(ben önceden yaptığım için silinecek dosya boyutu resimlerde küçük görünüyor ama toplam yaklaşık 20 gb yer açtım)
DİKKAT: Bu işlemi yapmak sizin yükseltme yaptığınız önceki sürüme veri ve uygulama kayıp etmeden geçmenize engel olabilir. Bu işlem bi temizleme işlemi olduğu için yaşanabilecek her türlü veri kaybından ben sorumlu DEĞİLİM. (Yani çöp kutusunda veri saklıyorsanız silinebilir)

-Bilgisayarıma girip C sürücüsüne sağ tıklayın.

-"Özellikler"e tıklayın.

-"Diski Temizle"ye tıklayın.

-Bekleyin max 2 dk sürer.

-"Sistem dosyalarını temizle"ye tıklayın.

-Biraz daha bekleyin

-Her tike işaret koyup "Tamam"a tıklayın. Ve bekleyin işlem sonunda açılan hafızayı yorumlara yazarsanız mutlu olurum :D

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Murat Alper, PALA., exp_l0it ve 2 diğerleri

Karavelaa

Üye
Paylaşım için teşekkürler.243 MB :ehe

• Beğen
Tepkiler: Jelly Beanci
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Paylaşım için teşekkürler.243 MB :ehe
siz temiz kurlum mu yaptınız yoksa windows üzerinden uygulama ve kişisel dosyalarımı koruyarak yüksel mi dediniz ben uygulama ve kişisel dosyalarımı koruyarak yükselme yaptım çünkü her windows farklı bi disk de bile olsa windows içine dosya atarak çalışan yani windows giderse yeniden kurulum yapılması gereken 3-4 tane oyun ve program vardı bi daha bi daha kurmaktansa direk geçtim ama hafıza göçtü dedim nasıl yapacağız disk temizledikten sonra 20 gb yer açılınca (açılan yer SSD olunca insanın mutluluğu katlanıyor :ehe ) başkalarının da yararlanması için açtım

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Karavelaa

Üye
siz temiz kurlum mu yaptınız yoksa windows üzerinden uygulama ve kişisel dosyalarımı koruyarak yüksel mi dediniz ben uygulama ve kişisel dosyalarımı koruyarak yükselme yaptım çünkü her windows farklı bi disk de bile olsa windows içine dosya atarak çalışan yani windows giderse yeniden kurulum yapılması gereken 3-4 tane oyun ve program vardı bi daha bi daha kurmaktansa direk geçtim ama hafıza göçtü dedim nasıl yapacağız disk temizledikten sonra 20 gb yer açılınca (açılan yer SSD olunca insanın mutluluğu katlanıyor :ehe ) başkalarının da yararlanması için açtım
Temiz kurulumdan dolayı az :ehe

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Temiz kurulumdan dolayı az :ehe
benim ki de resimlerde görüldüğü gibi 275 mb . Demek ki yükseltmeden sonra bu işlemi yapmak temiz kurulumla aynı duruma getiriyor
yani ben temiz kurulum yapıp tekrar uygulamalarımı kursaydım yine de aynı hafızaya sahip olacaktım :D

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa
yurdaer86

yurdaer86

Üye
31 GB yer kazandım teşekkürler :)

Türe

Türe

Üye
28.6 GB :tşk:

ismail

ismail

Üye
uyarıyıda yap eğer yaparlarsa bunu geri dönemezler eski sisteme

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Türe
Türe

Türe

Üye
  • Beğen
Tepkiler: -Börteçine- ve Jelly Beanci
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
konuda da belirttiğim gibi eğer "Ben windows 10 beğenmedim geri döneceğim diyorsanız bu işlemi yapmayın yoksa temiz kurulum yapmadan dönemezsiniz

-----

(pardon belirtmemişim onu sadece windows 10 görücüye çıktı (her saat isimi değişiyor ismi bunu yazarken bile değişmiş olabilir) adlı konuda bu konunun linkini ve kısa resimsiz özetini mesaj olarak yazmıştım .)

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
omer.talha

omer.talha

Üye
teşekkürler :D

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
teşekkürler konu için

loneely42

loneely42

Üye
8.6 gb :tşk::türkiye1::turkiye:

punisioner92

punisioner92

Üye
Microsoft 29 Temmuz saat 7:00 den sonra Windows 10 indirilebilir hale getirdi
bazı kullanıcılar iso dosyası ile temiz kurulum yaptılar ama bazı kullanıcılar daha önceki sürümdeki dosya ve uygulamaları tekrar kurmamak ve kaybetmemek için yükselme seçeneğini kullandılar ama bu seçeneği kullanan kullanıcıların C sürücüsü eski windows dosyalarından dolayı bi şişme yaşandı bu şişmeyi nasıl yok ederiz onu göstereceğim

(ben önceden yaptığım için silinecek dosya boyutu resimlerde küçük görünüyor ama toplam yaklaşık 20 gb yer açtım)
DİKKAT: Bu işlemi yapmak sizin yükseltme yaptığınız önceki sürüme veri ve uygulama kayıp etmeden geçmenize engel olabilir. Bu işlem bi temizleme işlemi olduğu için yaşanabilecek her türlü veri kaybından ben sorumlu DEĞİLİM. (Yani çöp kutusunda veri saklıyorsanız silinebilir)

-Bilgisayarıma girip C sürücüsüne sağ tıklayın.

-"Özellikler"e tıklayın.

-"Diski Temizle"ye tıklayın.

-Bekleyin max 2 dk sürer.

-"Sistem dosyalarını temizle"ye tıklayın.

-Biraz daha bekleyin

-Her tike işaret koyup "Tamam"a tıklayın. Ve bekleyin işlem sonunda açılan hafızayı yorumlara yazarsanız mutlu olurum :D

33.1 gb kazandım sağol

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
71 GB şaka değil tekrar biriksin foto atarım :D

Marco Laren

Marco Laren

Üye
31.8 GB :)