Laptop harici ekran kartı problemi

Sponsorlu Bağlantılar

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Laptop harici ekran kartı problemi
Laptopda iki tane ekran karti varmis birisi intel hd graphics 4000 digeri geforce gt 635m
Oyun oynarken entegre grafik kullaniyormus fps dusuklugu nedeniyle kurcaladim gt635m i kullanmaya basladi ama bu sefer de oyun ici goruntu bozukluklari meydana geldi.
Deneme amacli lol oynadim karakter uzerinden base bolgesine bordo bir uzanti cikti ahtapot kolu gibi uzaklastikca uzuyor :)
Ets 2 yi actim ekran saga sola donunce beyaz beyaz birkac parca gozukup kayboluyor ayrica oyundan cikarken pc kasiyor
Acaba ekran karti mi arizali nvidia sitesinden yazilim guncelledim sadece direct x olayi nedir nasil guncellenir ise yarar mi ?
6 gb ram
İ3 intel islemci
Gt 635m ekran karti
Windows 10 64 bit
Sorun isletim sistemi de olabilir mi diye dusunuyorum win 7 ye gecis mi yapsam ki :)

LG-D855 ile uygulamasından gönderildi.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ayarları Sıfırla Ekran Kartı Sürücünüde Güncelle Hiç Olmadı FOrmat ÇEk

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
theeternal

theeternal

Üye
İşletim sisteminden dolayı olduğunu sanmıyorum sürücüler güncelse problem karttadır büyük ihtimal.Ama yinede format atın bence denemekten zarar gelmez.

• Beğen
serifmstf

serifmstf

Üye
directX ile alakalı bir sıkıntı olabilir.ekran katrtının dx11 desteği var directX i güncellemeni tavsiye ederim. şu linkten indirebilirsin:

• Beğen

seyyid70

Üye
pc de son çareniz format olsun. directX son sürümü yükleyin, ekran kartınızı güncelleyin ve son olarak oyun simgesine sağ tıklayıp varsayılan grafik işlemciyi ekran kartınız olarak yapın entegre değil ve oyuna yönetici olarak girin. directX kesinlikle farkeder oyunlarda

• Beğen
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
directX ile alakalı bir sıkıntı olabilir.ekran katrtının dx11 desteği var directX i güncellemeni tavsiye ederim. şu linkten indirebilirsin:
teşekkür ederim. destekleyip desteklemediği nasıl anlaşılıyor ?

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Ya dx guncellemesini yaptim geforce ayarlarindan performans agirlikli ayarladim ama cs go bile takila takila oynuyor.ne anlami kaldi ekran karti kullanmanin.intel hd graphics 4000 gt 635m den daha mi iyi simdi ?:)

LG-D855 ile uygulamasından gönderildi.

Üst Alt