Kıyafet zorunluluğu kalktı

Sponsorlu Bağlantılar

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Avrupa birligine yavaş yavaş gidiyoruz işte sevinsenize :P:

Mert

Mert

Üye
Giydiği monttan, ayakkabısından, telefonundan,... kimin ne olduğu belli oluyor zaten. Çok bir şeyin değişeceğini zannetmiyorum. Ama olmasın yani. Ben mutluydum okul formasıyla. "Boş ders çık top oyna, üstün kirlensin sanki çok önemli" anlayışı sona ermesin.

• Beğen
Tepkiler: doctorrr
minoo

minoo

Üye

Biz de öğrenciyken böyle derdik. Ama neden kıyafetin zorunlu olduğunu şimdi anlıyorum. Ve iyiki de zorunlu kıyafetlerle tamamlamışım öğrenimimi. Üniversitede zaten serbest olacaksınız. En güzeli de mezuniyet senesinde gömlek imzalatmaktı :)

Yanlış bir yenilik. İyi olmadı, hiç iyi olmadı.

• Beğen
Tepkiler: 'Enver', Silinen Üye 511859 ve nazlican
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Kimine göre iyi kimine göre kötü çok şükür bu yaşıma maddi sıkıntı yaşamadım ama şımarmadım çünkü yaşayanları gördüm. Ben kılık kıyafetime biraz özen gösteririm şahsen benim için bile sorun olurdu ama tek tip olması tabiki daha iyi öğrenci oldukları belli olacak minibüste üniformalı öğrenci 1 tl diyor onu napacaksınız :d:

• Beğen
Tepkiler: nazlican
paradox07

paradox07

Üye
Kimine göre iyi kimine göre kötü çok şükür bu yaşıma maddi sıkıntı yaşamadım ama şımarmadım çünkü yaşayanları gördüm. Ben kılık kıyafetime biraz özen gösteririm şahsen benim için bile sorun olurdu ama tek tip olması tabiki daha iyi öğrenci oldukları belli olacak minibüste üniformalı öğrenci 1 tl diyor onu napacaksınız :d:

çantalarında taşırlar üniformaları :d:

Kingmortall

Kingmortall

Üye
1 derse eşortmanlı girdim diye hoca kulağımı çekmişti ulen orta 1 de :dry:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
beden dersine artık önlükle girilsin:eh

cukuleaks

Üye

Biz de öğrenciyken böyle derdik. Ama neden kıyafetin zorunlu olduğunu şimdi anlıyorum. Ve iyiki de zorunlu kıyafetlerle tamamlamışım öğrenimimi. Üniversitede zaten serbest olacaksınız. En güzeli de mezuniyet senesinde gömlek imzalatmaktı :)

Yanlış bir yenilik. İyi olmadı, hiç iyi olmadı.

Otobüse bindiğinde herkesin sana dik dik bakması ve senin üstünde o amele kıyafetin olması , birde "liseli" damgası. Ve bunun eşliğinde bir yolculuk ve bunun psikolojisi. Bunları sorarım sana pınar abla... :oke: En basitinden ....

Silinen Üye 511859

Silinen Üye 511859

Kapalı Hesap

Otobüse bindiğinde herkesin sana dik dik bakması ve senin üstünde o amele kıyafetin olması , birde "liseli" damgası. Ve bunun eşliğinde bir yolculuk ve bunun psikolojisi. Bunları sorarım sana pınar abla... :oke: En basitinden ....

o üstündeki amele kıyafeti değil öğrenci olduğunu gösteren bir üniformadır. ben kaç yıl şerefle taşıdım üzerimde. millet istediği gibi baksın. öyle bakana bende bakarım bir sorun mu var diye? liseli damgası şimdiki nesilin çıkardığı tuhaf bir imaj. sen kendini bildikten sonra kimin ne dediği önemli değil. keşke yeniden liseli olsam da liseli deseler. ben çok yolculuk yaptım o şekilde ve kendimi hiçde kötü hissetmedim. neden hissedeyim ki? ben bir öğrenciydim ve bu benim için gurur vericiydi.

• Beğen
Tepkiler: minoo, Kdr05 ve nazlican
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
bencede iyi olmadı lisedeyken çok istiyordum şimdi ünideyim ve iyiki böyle değilmiş diyorum çünkü hergün okula gidiyorsun hergünde aynı kıyafeti giymek olmuyor olmadığından değil çok şükür ama ütülemek gerekiyor temiz olması gerekiyor allahtan sağlam kız arkadaşlar var yardımları dokunuyor sağolsunlar ama gerçekten iyi olmadı hele lisedeki ergen kızları düşünüyorumda işleri güçleri çekemedikleri kızların kıyafetlerini eleştirmek olacak.

minoo

minoo

Üye

İnşallah üniversiteden mezun olduğunda hala görüşüyor olursak hatırlatacağım bunu sana.
O zaman anlarsın demek istediğimi, şimdi değil.

cukuleaks

Üye

İnşallah üniversiteden mezun olduğunda hala görüşüyor olursak hatırlatacağım bunu sana.
O zaman anlarsın demek istediğimi, şimdi değil.

Demek istediğin şeyi anlıyorum pınar abla buyuk de konusmak istemem ama kendimo bu yönde iyi biloyorum :)

alaStar

alaStar

Üye
Herkes istediği şekıl geyinir :ehe

MrTech

MrTech

Üye
Bi yerden iyi bi yerden kötü oldu ya

cukuleaks

Üye
Herkes istediği şekıl geyinir :ehe
Ha ben bu şekıl geyinirim , şu bayan şu şekıl geyinir , şu şekıl geyinir, özgürlük bidir. Ha başörtü , kurban olduğum Ya Resullalahtan gelir , lakin öyle değildir. Benim diyeceğem bu hadar. :ehe

• Beğen
Tepkiler: alaStar, Türe ve minoo
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Öğrenciler seviniyor veliler ve daha büyük kişiler üzülüyor :kıskıs: Bence olabildiğince yanlış bir karar.Daha öncede denenmişti ve tartışmasız başarısız olduğu kabullenilmişti şimdi ne olduda bir anda fikirleri değişti acaba.Denildiği gibi giyebilen var giyemeyen var.Bizim lisede hafta sonu kursları olurdu ben bu tarz şeyleri önemsemediğim için dolabımın en üstüne ne varsa onu giyip -genelde aynı kıyafetler olurdu- okula giderdim.Altı üstü kurslarda bile arkadaşlarım deli hazırlanır birbirlerini eleştirirlerdi hatta başka sınıflarda dalga geçildiğini bile görmüştüm.Durum bu olunca 2 dezavantaj çıkıyor karşımıza 1.si öğrenciler ne giyeceklerini ve nasıl tepkiler alacaklarını düşününmekten günlerini, derslerini heba edecek 2.si zengin fakir uçurumu oluşacak, öğrencilerin maddi durumları anlaşılacak ve acımasız çocukluk şakaları yapılacak.Bunlarda öğrencilerin psikolojilerini altüst edecek.Heleki lise ve orta okul gibi başkalarının görüşlerinin aşırı önemli olduğu çağlarda.Yararı ne olsa olsa öğrencinin kendini rahat hissetmesi ki bu da sadece düzgün kıyafetler alabilecek belli bir kesim için geçerli.Tabi kıyafetlerin iyiliğini kötülüğünü düşünmekten rahatlığa zaman bulabilirlerse o da.

- - - Eklendi - - -

Ayrıca şunu söyleyeyim en iyisi benim yaptığım gibi en üstte ne varsa onu giymektir :ehe Başkaları ne der, beğenir mi beğenmez mi nasıl görünüyorum derdi yok oh mis.Belki ilk günler eleştiriler sizi üzebilir fakat bir süre sonra umursamamaya ve rahatlamaya başlıyorsunuz.Sonrası ömür boyu huzur zaten :kıskıs:

• Beğen
Tepkiler: nazlican
Türe

Türe

Üye
E bedende de forma giyek o zaman :hmmm millet bedene dahi polo ile geliyor :zzz:

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
E bedende de forma giyek o zaman :hmmm millet bedene dahi polo ile geliyor :zzz:

Bizim okulda belli bir şartı vardı.En fazla birisinin eşofmanı adidas diğerininki çakma veya markasız olurdu.Bu durum fazla dikkat çekmiyor çünkü altı üstü eşofman fakat olay kıyafet olunca pantalonundan tişörtüne bir problem bence.Daha öncede yapıldığından durumu az çok biliyor ve olacakları tahmin edebiliyorum.Eğer veli eleştirileri dinlenirse fazla sevinmesin öğrenciler bence maximum 1-2 sene yürürlükte kalır.Son zamanlarda çıkan her eğitim düzenlemesi gibi -.-

Üst Alt