Öğrencilere 'uzun saç' müjdesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Öğrencilere 'uzun saç' müjdesi
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, okullarda tek tip kıyafet zorunluluğunu kaldıran yönetmelikle öğrencilerin uzun saçla okula gitmesinin de önünün açılacağını ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin kılık ve kıyafetlerini düzenleyen yönetmeliği değişti. Yeni yönetmelikle öğrencilerin, okul ve sınıflarda tek tip kıyafet zorunluluğu sona ererken, imam-hatiplerde türban serbestisi getirildi.Konuyla ilgili NTV'ye açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, yeniliklerin yalnızca kıyafetle sınırlı olmadığı mesajını verdi. Bundan böyle öğrencilerin saç uzatabileceğini söyleyen Dinçer, "Çocukların saçlarının uzun diye okul idaresi tarafından kesilmemesini sağlayacak türden tedbirler de var. Şayet okul yöneticilerimiz şimdiden onu uygulamaya koyarsa mutlu olurum" diye konuştu. Dinçer, yönetmeliğin türbana serbestlik şeklinde algılanmasının doğru olmadığını da vurguladı. İmam-hatip okullarında kız öğrencilerin başlarını örtebileceklerini kaydeden Dinçer, şöyle devam etti: "Diğer okullarımızda ise Kuran-ı Kerim seçen çocuklarımız yani Kuran-ı Kerim'in kendi usul ve adabına uygun bir şekilde başlarını örtebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı olarak biz ne yaptığımızın farkındayız, yani bu hükümet yönetmeliği olduğuna göre aslında eğer öyle bir niyeti olsaydı bütünüyle bu yönetmelikte onu serbest hale getirirdik. Yaptığımız uygulama aslında eğitimin ihtiyaçları doğrultusunda yapılan bir uygulamadır."

juristokrat

juristokrat

Üye
iyi olmadı okullarda sıkıntılar baş gösterecek.

paradox07

paradox07

Üye
Allah sonumuzu hayır eylesin ..

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 511859 ve OttomaN TigeR

nazlican

Üye
aminn aminnnnnn

CABBAR

CABBAR

Üye
Tipi kaymış bi sürü liseli görüyorum Sakarya'da bunlar ne biçim öğrenci diyorum. Şimdi yasal olarak da önü açılmışsa vay halimize

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Bende öğrenciyimde, böyle sistemmi olur?
Zaten Kur'an okurken başı örtmek gerekir, bu bile isteğe bırakılmış. Yapıyorsunuz bari tam yapın. Umarım benim çocuğum olursa bu sistemle okula gitmez. Kanunen disiplin varken bile saygı yoktu, şimdi hiç olmaz.
İnşallah yanılırım.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
Kingmortall

Kingmortall

Üye
vay anasını la bigün okula uzun saçlı gittim az daha sopa yiyodum :hmmm

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bende öğrenciyimde, böyle sistemmi olur?
Zaten Kur'an okurken başı örtmek gerekir, bu bile isteğe bırakılmış. Yapıyorsunuz bari tam yapın. Umarım benim çocuğum olursa bu sistemle okula gitmez. Kanunen disiplin varken bile saygı yoktu, şimdi hiç olmaz.
İnşallah yanılırım.
Çok haklısın.

• Beğen
Tepkiler: Mobilator
Kdr05

Kdr05

Üye
Gerçekten ne yapmaya çalışıyorlar anlamış değilim.

Mufche

Mufche

Üye
Apaçiler basıcak okulu :ehe:

Kerim.

Kerim.

Üye
Bence gayet iyi oldu.bizim okulda saclar serbest.neyse apaciler yok Allah'tan bizim okulda

___kaptan___

___kaptan___

Üye
zaten ne oluyosa hep ben okulu bitirdikten sonra oluyo yaaa :(

gericikoyluyobaz

gericikoyluyobaz

Üye
12 yıl boyunca önlük gömlek kravat ve kısa saclı okula gıtmek zorunda kaldım ınsallah hukumet yok olursun

Türe

Türe

Üye
ya kıyafet iyiydi de bunu ben de desteklemiyorum.. Millet marjinallik adı altında öcü gibi geliyo okula :zzz:

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
ya kıyafet iyiydi de bunu ben de desteklemiyorum.. Millet marjinallik adı altında öcü gibi geliyo okula :zzz:

Bende kıyafeti eleştirip bunu eleştirmiyorum :ehe Bununda belli başlı şartları vardır kesin kıyafet serbest denildi üniformadan fazla kısıtlama geldi inşallah kanunun içinde apaçilere karşı önlem oluşturacak bir madde bulunuyordur.Normal bir insan için iyi bir gelişme iken dediğin gibi okulu saçma sapan tiplerin basma ihtimalide yüksek...

Türe

Türe

Üye

Bende kıyafeti eleştirip bunu eleştirmiyorum :ehe Bununda belli başlı şartları vardır kesin kıyafet serbest denildi üniformadan fazla kısıtlama geldi inşallah kanunun içinde apaçilere karşı önlem oluşturacak bir madde bulunuyordur.Normal bir insan için iyi bir gelişme iken dediğin gibi okulu saçma sapan tiplerin basma ihtimalide yüksek...

Bence sadece kanunların adı değişti abi :ehe Uygulanışta bir 10 sene aynı olur bu konuda başta bizim okul olmak üzere birçok okuldan eminim :ehe

- - - Eklendi - - -

Bizim müdür yasa masa dinlemez atar dışarı :kop2:

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
___kaptan___

___kaptan___

Üye

Bence sadece kanunların adı değişti abi :ehe Uygulanışta bir 10 sene aynı olur bu konuda başta bizim okul olmak üzere birçok okuldan eminim :ehe

- - - Eklendi - - -

Bizim müdür yasa masa dinlemez atar dışarı :kop2:

:zuhaha: :d: :kop2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt