Tavsiye Kendi Akilli Telefonumu Yaptim.yardım.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
Yav arkadaşlar video hakkında 1000şey söyledim bi zahmet 1,2 sayfa geri gidip baksınlar. ister inan ister inanma bir ceple işler bitsin hele sonra videoda görürsünüz zaten
Abim ben sana inaniyorum ve tasarım hakkinda nasil birşey dusunuyorsun yani galaxy s4 gibi oval gibimi yoksa xperia z gibi koselimi
oval olacak ama şunu söyleyeyim bu tasarım öyle şıkki....kasa için bi arkadaş 3d yazıcı önerdi ev için olanlarından almak için para biriktiricem artık, bulabilirsem alacağım para birikir birikmez

mehmettech

GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
Gorunen koy kilavuz istemez.. sen zenginsin o zaman..

Güldürdün kardeşim gerçekten :D
bakıyorumda herkes bana cephe almıs burada... ben sadece telefon yaptıgını ıddıa eden bırısının bılgısayarı olmamasına vede telefon modelıne sasırdım..

çünkü öyle bir şey söylüyorsun ki... sanki her zengin insanın iyi bir telefonu ve bilgisayarı olmak zorundaymış gibi

• Beğen
Tepkiler: .caner.
bayramq

bayramq

Üye
Kardes devir degisti her evde bilgisayar var herkesde iyi kotu telefon var sen konuyu baska yerlere cekiyorsun.konu su telefon imalati yapan birisinin bilgisayariyla telefonuna sasiriyorim ben.lutfen konuyu degistirip daha fazla uzatma...

• Beğen
Tepkiler: Pikkaccu
aleranol

aleranol

Üye
gençler gercek 8gb ram yapman icin bu cijazlara senin ileri derecede yazilim ve donanim muhendisi olamn ve yuzlerce prototip yapman gerekir.
en iyi ihtimalle 2gb ram koyarsin ki onu da note2den cikarir destekleyen cihaz anakartina takarsin. onun haricinde ram olayi hayal.
islemcin ve anakartinin uyumlu olmasi raminin uyumlu olmasi ekranin cozunurligunun driverdan yoksun bir sisteme uyum saglamasi ve ustelik mobil sistemde bunu basarman beni bile asar.
hayatim boyince bana ne verilirse satmadim ise yaramaz hale gelince parcalayip sattim veya cesitli seyler denedim hani oradan biliyorum laptop ve masaustu arasinda bile ciddi farklar varken bunu mobilde yapabilmen acaip bir yazilimci oldugun anlamina gelir.
sen once bir video koy ondan sonra gorelim ne yapmissin.
onceki telini kasadan ayirir ekrani degistirir hizini arttirir swap yapar dersin ki telefon urettim.
fabrika ile anlasip projeye gore parca mi istedin sanki?

• Beğen
Tepkiler: .caner., bayramq ve MrExpert
mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
Dediğim gibi konuyu baştan okuyarak veya bir kaç sayfa geriye gitmeye üşenmeyin bu söylediklerinizin cevabını alacaksınız

mehmettech

aleranol

aleranol

Üye
benle degil snaki herkesi kekler gibi bir yazisin var. diyonki satark kazanicam sonra kendi yazilim ve donanimimin sahibi olurum.
oldu kahve getireyimmi? atılım üniversitesinde profesörler öğrenciler kac ay deli gibi calisarak tum parcalarini ve yazilimin kucuk bir kismini kendi uretti sen diyonki satarak kazanacam. adamlar rek kisiden 80000 lira alan universtede profesorle zor uapiyor. kusura bakma ama basitce birlestirme ve sans eseri calisma bile olsa bunun ismi uretmek degil.
cabana bir sey demek istemem ama burada ureticem demen harbiden komik.

• Beğen
Tepkiler: bayramq
mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
benle degil snaki herkesi kekler gibi bir yazisin var. diyonki satark kazanicam sonra kendi yazilim ve donanimimin sahibi olurum.
oldu kahve getireyimmi? atılım üniversitesinde profesörler öğrenciler kac ay deli gibi calisarak tum parcalarini ve yazilimin kucuk bir kismini kendi uretti sen diyonki satarak kazanacam. adamlar rek kisiden 80000 lira alan universtede profesorle zor uapiyor. kusura bakma ama basitce birlestirme ve sans eseri calisma bile olsa bunun ismi uretmek degil.
cabana bir sey demek istemem ama burada ureticem demen harbiden komik.
Ne demek istiyorsun açık bir dille yazarsan .....

aleranol

aleranol

Üye
kisaca kimi kandiriyon kardesim sen? onceki telefonunu parcalayip 1 2 parca degismekle olmaz bu isler.
kac yildir cihazlara driverla beraber stabillestirilen sistem ureten gruplarin romlarinda bile o durduruldu bu durduruldu diyor sen buraya diyon telefon yaptim. yok ya ben de zaten izafiyet teorisinin tamamini yalanladim.
koy resmi. koy videoyu. parcalari teker teker goster inanalim. telden foto cekip kafeden 3dk yuklemek te zaten bir zor inanamazsin. neyse sana kafa patlatacagima yatarim daha iyi.
sen de uyu belki daha iyi fikirler gelir. iyi aksamlar tum forum sakinleri

• Beğen
Tepkiler: Pikkaccu ve BLooD_ReG
NokiaBeLLe

NokiaBeLLe

Üye
arkadaşlar gerçekten komiksiniz adam sizi yemiş ben elektrik teknisyeniyim elektronik ile de ilgileniyorum bunu degil benim yapmam 4 yıl üniversite okumuş 15 yıllık hocalarım bile yapamaz öncelikle bu işler için devre şart bunu önce pc paket programı ile çizip çalışıp çalışmadıgına sanal olarak bakman lazım daha sonra projeni ares ortamına atıp baskı devresini alıp plakete basman lazım daha sonra plaketi delip elemanları yerleştirmen lazım ki bir ampul yakmıyon 300 e yakın direnç takman lazım sen o küçük dirençleri elle bekle takarsın hadi yaptın lehimlerini nasıl yapacan o kadar dar alana hadi yaptın sürücüleri nasıl tanıtmayı düşünüyorsun bende konu açım s4 e param yetmedi evde yaptım diye konu açacam artık :) inananların gerçekten mantıgını ve zekasını anlamıyorum

• Beğen
Tepkiler: Pikkaccu, GuiTaRisT111, Neagf ve 2 diğerleri
BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
arkadaşlar gerçekten komiksiniz adam sizi yemiş ben elektrik teknisyeniyim elektronik ile de ilgileniyorum bunu degil benim yapmam 4 yıl üniversite okumuş 15 yıllık hocalarım bile yapamaz öncelikle bu işler için devre şart bunu önce pc paket programı ile çizip çalışıp çalışmadıgına sanal olarak bakman lazım daha sonra projeni ares ortamına atıp baskı devresini alıp plakete basman lazım daha sonra plaketi delip elemanları yerleştirmen lazım ki bir ampul yakmıyon 300 e yakın direnç takman lazım sen o küçük dirençleri elle bekle takarsın hadi yaptın lehimlerini nasıl yapacan o kadar dar alana hadi yaptın sürücüleri nasıl tanıtmayı düşünüyorsun bende konu açım s4 e param yetmedi evde yaptım diye konu açacam artık :) inananların gerçekten mantıgını ve zekasını anlamıyorum
Adam haklı beyler dagilin ;)

mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
Lütfen konuyu baştan okuyun ben telefonu sifirdan yaptım demiyorum zaten.....

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Arkadaşlar kendi uzay roketimi yapıyorum LPG li mi yoksa benzinli mi yapsam karar veremedim :D

Fotoğraf derseniz roket kadraja sığmıyor ondan fotoğraf atamıyorum kusura bakmayın.

Neyse yeter bu kadar kafa bulma daha fazla milletle. Fotoğraf istiyor millet oyalıyorsun herhalde yakında kendi kameranı yapıp onunla çekip koyucan telin fotosunuda :D :D

• Beğen
Tepkiler: Pikkaccu, GDDR5, Neagf ve 2 diğerleri
Metin137

Metin137

Üye
zaten akıllı telefonların çoğu soket yardımıyla yapılmış yani tak çıkar anlamında sen de gidip başka bir telefondan parça alarak o telefona takip ben yaptım diyorsan ... Ne diyelim burdaki amacım kimseyi rencide etmek değil ama o dediğin kendi telefonumu yapmak çocuk oyuncağı değil önce resim veya video çek sonra yaptım de

mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle tüm yazılanlara saygim var üslubumu bozmadan cevap verecegim daha önce yazdım yine yaziyorum. ben bunu kendimi Geliştirmek ve yapabiliyorummu diye test amaçlı yaptım dediğim gibi bu parçaları üretecek donanıma sahip değilim siz neyin derdindesiniz video mu istiyonuz şu dediklerimi yapayim, şerefsizim koyacağım ya !!!öncelikle tüm yazılanlara saygim var üslubumu bozmadan cevap verecegim daha önce yazdım yine yaziyorum. ben bunu kendimi Geliştirmek ve yapabiliyorummu diye test amaçlı yaptım dediğim gibi bu parçaları üretecek donanıma sahip değilim siz neyin derdindesiniz video mu istiyonuz şu dediklerimi yapayim, şerefsizim koyacağım ya !!! Ben rami yaptım çipi yapdım dememedim ki açıkça yazdım anlattim

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
O dediğin 8gb ram gerçek ram deyil!!
Sadece swap oda bi işe yaramaz :)

mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
tm ne önerisiniz ? (sadece penci hocaya değil tüm maxiceplilere soruyorum)

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
tm ne önerisiniz ? (sadece penci hocaya değil tüm maxiceplilere soruyorum)
Bence sen en iyisi eğer gerçekten bu işlerden basın çıkıyorsa örneğin: benim şimdiki telim(Xperia ray) tek çekirdek ve 512mb ram var. Bunu en az çift çekirdekli ve 1gb ram yapabilirsin!! :)
Yani ram ve çekirdeği diğer bi cihazdan alıp Xperia ray e monte edebilirsin. Eğer bunu yaparsan o zaman sana herkes saygı gösterir :)

mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
Bence sen en iyisi eğer gerçekten bu işlerden basın çıkıyorsa örneğin: benim şimdiki telim(Xperia ray) tek çekirdek ve 512mb ram var. Bunu en az çift çekirdekli ve 1gb ram yapabilirsin!! :)
Yani ram ve çekirdeği diğer bi cihazdan alıp Xperia ray e monte edebilirsin. Eğer bunu yaparsan o zaman sana herkes saygı gösterir :)
önerdiğiniz Konu üzerinde çalışmalara başladım.evet arkadaşlar başka önerisi olan(cep telefonu hakkında herşey olabilir) ????

• Beğen
mcnpl4

mcnpl4

Üye
telefona nokia kamerasi baglarsan iyi olabilir ama surucusu de lazim

mehmettech

mehmettech

Üye
    Konu Sahibi
Evet arkadaşlar başka ???Aklıniza gelen ?

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt