Jolla tanitim videosu ve N950 uzerinde Jolla

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
Jolla tanitim videosu ve N950 uzerinde Jolla
  • Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan, CanKartaL ve pRime.

Uruloki

Uruloki

Üye
Valla sistem cok harika olmus ta m beklediğim gibi birde ilk videoyu izlediyseniz sol alt tarafta android simgesi çıkıyor ki bence bunun altında büyük bir olay var ayrica n950 de süper çalışıyor en kısa sürede n9 a gelir ama ben jollanin çıkaracağı cihazı cok merak ediyorum inşallah bi ti soc kullanirlar

anılbaran

anılbaran

Üye
Jolla ya saygımız sonsuz :cool: N9 a yüklenirmi ki :D

Uruloki

Uruloki

Üye
N950 ye yukledilerse n9 herhalde ki olacaktır diye düşünüyorum yalnız arayüz cok iyi olmuş

pRime.

pRime.

Üye
hadi ateyizler bunu da açıklayın. :zuhaha:

bu arada harbiden o android simgesi ne alaka?

anılbaran

anılbaran

Üye
Kim dediydi bana N9 a yüklemez o diye :D O zaman N9 da 3 işletim sistemimi olacak

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
Kim dediydi bana N9 a yüklemez o diye :D O zaman N9 da 3 işletim sistemimi olacak

3-4 işletim sistemi var zaten halihazırda hatta easy debian sayesinde bi çok uyumlu linux distrosu çalışıyor :).

Arkadaşlar bu arada Jolla ekibi finli operatör DNA ile anlaşmış, Jolla cihazı St-Ericsson Novathor chipset kullanabilir.

Uruloki

Uruloki

Üye
hadi ateyizler bunu da açıklayın. :zuhaha:

bu arada harbiden o android simgesi ne alaka?

Valla teknoblog un haberinw göre yani eventte denilene göre direk calisacakmis bir kac ufak dokunustan sonra bu arada cihaz(lar) st ericsson un chipseti ile cikacakmis bakalım hayırlısı akıt gelsin diyorum bende

• Beğen
Tepkiler: pRime.
pRime.

pRime.

Üye
[video=youtube;KHn3qp_E3_A]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KHn3qp_E3_A[/video]

bizdeki meego'dan daha iyi çalışıyor sanki. :D

- - - Eklendi - - -

of of şimdi okuldayım keşke evde olup daha ayrıntılı bakabilsem şunlara.

- - - Eklendi - - -

Valla teknoblog un haberinw göre yani eventte denilene göre direk calisacakmis bir kac ufak dokunustan sonra bu arada cihaz(lar) st ericsson un chipseti ile cikacakmis bakalım hayırlısı akıt gelsin diyorum bende

bu arada sanırım st-ericsson kullanacaklar cidden.

- - - Eklendi - - -

videodaki android simgesi android uygulamalarını desteklediği için varmış.

Ekli dosyalar

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Video Bu videoda gösterilen cihazın N950 olduğu tam belli oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve pRime.
SilentOne

SilentOne

Üye
sonunda sağlam bir sistem geliyor uygulama ve geri kalan destekleri tam manasıyla sağlanırsa süper bir sistem olur ve tutulur

Uruloki

Uruloki

Üye
Evet işin destek kısmı kaldı ki Çin den bir kaç ay önce 250milyon dolarlık bi yatırım aldılar ve sistem gerçekten çok iyi çalışıyor ve kolaylık sağlıyor insana bence

pRime.

pRime.

Üye
slush 2012yi izlemek isteyenler için:

- - - Eklendi - - -

ayrıca tanıtım sırasında çoğu android yazılımının çalışacağını söylemiş adamlar yani videodaki "gizemli" android simgesini açıklıyor bu.

- - - Eklendi - - -

bu sanırım oyun uygulama sorununa bir çözüm olacaktır.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: anılbaran
mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
Android Uygulamalarının Çalışma işine Sailfish sitesindede yer verilmiş

What do the Android app developers need to do get their apps run on Jolla devices / devices based on the Sailfish OS? Many Android(TM) applications will run on Jolla devices unchanged (Android is a trademark of Google Inc.). If you want to take advantage of all UI and other features of Sailfish OS and make yourapplications fast, you can port your applications to native QT/QML. There are extensive guides available on how to do that.

Android uygulama geliştiricileri Jolla cihazlarında yada Jolla kullanılan cihazda Android uygulamalarını kullanmak için ne yapmalılar.

Özetle cevap olarak çoğu uygulamanın herhangi bi değişim yapılmadan çalışabileceğinden yada Native olarak qt /qml ile port edilip jollaya port edilip daha hızlı çalışabileceğinden bahsedilmiş.

• Beğen
Tepkiler: pRime.
anılbaran

anılbaran

Üye
slush 2012yi izlemek isteyenler için:

- - - Eklendi - - -

ayrıca tanıtım sırasında çoğu android yazılımının çalışacağını söylemiş adamlar yani videodaki "gizemli" android simgesini açıklıyor bu.

- - - Eklendi - - -

bu sanırım oyun uygulama sorununa bir çözüm olacaktır.
Nası yani jolla da android oyunlarıda çalışacak mı :D şunu N9 a kursun biri artık asacam kendimi ne kadar hoş bi cihazdır o ya :D

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

Nası yani jolla da android oyunlarıda çalışacak mı :D şunu N9 a kursun biri artık asacam kendimi ne kadar hoş bi cihazdır o ya :D

Anıl sana N9 alalım biz :D 2. el denk gelirse bana paslarsın :)

Haber için teşekkürler :)

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi

Twitterda bir kullanıcının Jollaya sorusu ve aldığı cevap sorunun cevabı olacaktır.

could you pleeeease provide us with for the ?

We cannot offer that for customers with N9/N950 but an expert hacker will be able to provide it.

Bize N9 yada N950 için Sailfish sağlayabilirmisiniz diye sorulmuş

Cevap olarak bunu biz sağlayamayız fakat üstün kullanıcılar bunu sağlayacaktır. Denmiş bu da demek oluyorki müsaade edecekler.

Sonuç olarak direk destek sağlamazlar ama yapanada mani olmazlar.

pRime.

pRime.

Üye
ayrıca bu sailfish'in n950 n9 ile tam uyumlu olarak çalışacağı anlamına da geliyor.

Uruloki

Uruloki

Üye
ayrıca bu sailfish'in n950 n9 ile tam uyumlu olarak çalışacağı anlamına da geliyor.

Sonuçta bu ekip n9 u yaratan ekip illa ki ilk evlatlarina destek vericeklerdi ki resmi bir destek değil gibi gözükse de alttan alttan destekler dev leri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt