Her Oyunda FPS Sabitleme, Yüksek Grafiklerle Oynama, Isınma Hayal Olsun

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Her Oyunda FPS Sabitleme, Yüksek Grafiklerle Oynama, Isınma Hayal Olsun
Merhaba arkadaşlar oyun oynarken bilgisayarınız çok mu ısınıyor ? Ekran kartı 85 °C ' nin altına inmiyor mu ? Eski bir sistemle yeni oyunlarda ısınma olmadan oynamak mı istiyorsunuz ? Bu konu işte tamda sizi ilgilendiriyor.

Bir Pc kullanıcısı olarak teknik detaylara biraz meraklı iseniz ilk dikkat ettiğin değerler sıcaklık değerleri olmuştur. Aaaa bak ekran kartı 80°C olmuş , işlemci 72°C 'yi görmüş Pc yanıyor, itfaiye çağırın demişizdir. Çoğu kez ise ekran kartım aşırı ısınmasın diye düşük grafiklere katlanmak zorunda kaldığınıza eminim.
Birazdan anlatacağım yöntemle hem bu sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız hem de PC'nizin ömrünü uzatacaksınız ve yüksek kalite grafiklerden de mahrum kalmayacaksınız.

Bu konuda bize tek program yardımcı olacak. Msi afterburner ile beraber gelen RivaTunerStaticServer programı yardımcı olacak. Msi AfterBurner'ı tıklayarak indirelim. Kurulumu yapalım ve Msiafterburner ile birlikte RivaTuner programını çalıştıralım.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

İstediğimiz oyunu eklemek için add'e tıklayalım ve oyunun dosya konumundan .exe dosyasını seçelim. Bu halde iken frame limit' e tıklayıp 30 yazıp enter'a basalım ve oyunu açalım.

Gördüğünüz gibi 30fps değerlerde en yüksek ayarlarda oynayabiliyoruz. Daha detaylı olması için sizlere bir video hazırladım. Umarım yardımcı olur.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
  • Cool
Tepkiler: PALA., saycansel ve TheNightMare.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Aksine Ver Oc yi Yansın Ortalık :D Termal Macun Yenileyip Denedin Mi?

• Düşünceli
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Aksine Ver Oc yi Yansın Ortalık :D Termal Macun Yenileyip Denedin Mi?
Ben her zaman oc'li oynuyorum. Aşırı yapmadığın sürece sıkıntı yok. Ekran kartı zaten fazlasında hata veriyor çalışmıyor.

15 mhz çekirdek hızı artırımı , 240 mhz ram hızı artımı yapıyorum ekran kartında fan hızını da %70 yapıyorum. 60-65°C sabit oynuyorum.
640 mhz çekirdek hızı
940 mhz ram hızı oluyor.

Bunları yapmazsam 80°C üstünü rahat görüyor.

Bu da oyunlarda +20 fps falan veriyor.
Amd ekran kartım overclock konusunda gayet başarılı. 2012 yılında üretilmiş . 55nm 'den bahsediyoruz burda . Isınsın bir zahmet

Son düzenleme:
  • Beğen
  • Cool
Tepkiler: PALA., Nuru TaşDemir ve DarkredBlue61
saycansel

saycansel

Üye
Merhaba arkadaşlar oyun oynarken bilgisayarınız çok mu ısınıyor ? Ekran kartı 85 °C ' nin altına inmiyor mu ? Eski bir sistemle yeni oyunlarda ısınma olmadan oynamak mı istiyorsunuz ? Bu konu işte tamda sizi ilgilendiriyor.

Bir Pc kullanıcısı olarak teknik detaylara biraz meraklı iseniz ilk dikkat ettiğin değerler sıcaklık değerleri olmuştur. Aaaa bak ekran kartı 80°C olmuş , işlemci 72°C 'yi görmüş Pc yanıyor, itfaiye çağırın demişizdir. Çoğu kez ise ekran kartım aşırı ısınmasın diye düşük grafiklere katlanmak zorunda kaldığınıza eminim.
Birazdan anlatacağım yöntemle hem bu sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız hem de PC'nizin ömrünü uzatacaksınız ve yüksek kalite grafiklerden de mahrum kalmayacaksınız.

Bu konuda bize tek program yardımcı olacak. Msi afterburner ile beraber gelen RivaTunerStaticServer programı yardımcı olacak. Msi AfterBurner'ı tıklayarak indirelim. Kurulumu yapalım ve Msiafterburner ile birlikte RivaTuner programını çalıştıralım.

İstediğimiz oyunu eklemek için add'e tıklayalım ve oyunun dosya konumundan .exe dosyasını seçelim. Bu halde iken frame limit' e tıklayıp 30 yazıp enter'a basalım ve oyunu açalım.

Gördüğünüz gibi 30fps değerlerde en yüksek ayarlarda oynayabiliyoruz. Daha detaylı olması için sizlere bir video hazırladım. Umarım yardımcı olur.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Yararlı paylaşım hocam eline sağlık. Ben gerek duymuyorum akıllıtermal soğutması olan excalibur g900 almıştım ama ihtiyacı olan arkadaşların işini görecektir.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK

Üst Alt