Gercek X7 deneyimim ve Anna hakkinda ilk izlenimlerim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
Gercek X7 deneyimim ve Anna hakkinda ilk izlenimlerim
Az once bugun piyasaya cikan gercek X7'yi elime alip 1 saat kadar kurcaladim.
Anna ikonlarini artik hepimiz biliyoruz, o yuzden ikonlar cok farkli gelmedi gozume, cok fazla yer kurcalamadim, menu gecislerine ve programlari acma hizina baktim hizli ve akici bir isletim sistemi olmus o anlamda...

Film izlemek inanilmaz eglenceli, cozunurlugu daha yuksek olsa daha mi iyi olurdu diyecekler olacaktir belki ama benim cok hosuma gitti video kalitesi. Yalniz sanki dort tarafi hoparlor gorunumlu telefondan daha cok ses bekliyor insan, ses yuksekligi bana biraz alcak geldi..

Dikkatimi ceken diger konu sanal klavye, sanal klavye sanki agir cekim calisiyor gibi, hizli degil, bence sorun var, hizli hizli yazmak istediginizde basarili olmaniz mumkun degil, tane tane yazmak lazim, sanal klavye N8 icin de bu perfermansla cikacaksa hic cikmasin daha iyi, millet ortaligi yikar....

Browser hizi on numara olmus, adresi girdikten sonra klasik browser beklemesi yok, hemen algiliyor ve durum cubugu hemen yukleme oranini gosteriyor, sayfalar cok hizli aciliyor. Ancak X7'den mi kaynaklaniyor yoksa Anna'dan mi, browser'in menulerinin tepki verme suresi biraz uzun gibi geldi bana... Sayfa yuklemesi cok iyi ancak flash video konusunda eski browser'dan daha iyi bir performans gosterdigini soyleyemem. N8'de de videolari screen yaparak browserdan direkt izlerken ses devam ederken goruntude donmalar oluyor, ancak ekran zoomunu azaltinca video hareketleniyor ya, ayni sorun hala devam ediyor. Bence flash 4.1 zamani geldi de geciyor bile..

Anna ilk izlenim olarak klavyeyi saymazsak cok hos ve hizli geldi benim gozume, N8'deki anna umarim daha da tutarli olarak gelir...

Yarin firsatim olursa video koymaya calisacagim.

Saygilar

Uruloki

Uruloki

Üye
özgür abi tutamamışsın kendini dalmışın hemen anna ya

• Beğen
Tepkiler: suat1111
mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
klavye yi bekliyoruz burda 4 gözle ohoooo :( anladığım kadarıyla flashların performansındanda memnun kalmamışsın ayrıca bu video izlemek eğlenceli demişsin sanırım bu x7 le alakalı annayla değil

pRime.

pRime.

Üye
E6'ya baktın mı hiç özgür abi?

_ardaa

_ardaa

Üye
anna'da en çok beklediğim klavye idi o da eğer n8'de de dediğin gibiyse anna istemez gelmesin şuan zaten hiçbir sorunum yok telefonla.

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
yarin calismiyorum, olmez sag kalirsak piyasayi allak bullak edip degisik yerlerde deneyecegim, bakalim butun telefonlarda sanal klavye sorunlu mu..

E6 ya bakmadim, ona da bakayim yarin...

Anna guzel olmus gelsin yahu :)

Browser sayfa yukleme hizi gercekten cok iyi, bendeki N8'den en az iki kat hizli.. Su adresi girip git dedigimizde bir anlamsiz bekleme kismi var ya bazen o hic yok, her denememde hemen basliyor faaliyete..

Video izlemek zevkli derken browser'dan izlemek zevkli demek istemedim, yarin inceleyeceklerim fikrimi degistirmez ise browser'in flash performansi ayni.. Sayfa yukleme hizi ve goruntuleme kalitesi operadan daha iyi..

Bir de yalan mi gercek mi bilmiyorum eleman X7 nin cpu hizi anna ile arttirildi dedi, ben inanmadim, yarin onu da netlestirmeye calisicam ama ilk bilgi 707 mhz saat hizi var diyorlar...

Yarin daha guzel bilgiler derlemeye gayret ederim.

mustafakamikaze

mustafakamikaze

Üye
yarin calismiyorum, olmez sag kalirsak piyasayi allak bullak edip degisik yerlerde deneyecegim, bakalim butun telefonlarda sanal klavye sorunlu mu..

E6 ya bakmadim, ona da bakayim yarin...

Anna guzel olmus gelsin yahu :)

Browser sayfa yukleme hizi gercekten cok iyi, bendeki N8'den en az iki kat hizli.. Su adresi girip git dedigimizde bir anlamsiz bekleme kismi var ya bazen o hic yok, her denememde hemen basliyor faaliyete..

Video izlemek zevkli derken browser'dan izlemek zevkli demek istemedim, yarin inceleyeceklerim fikrimi degistirmez ise browser'in flash performansi ayni.. Sayfa yukleme hizi ve goruntuleme kalitesi operadan daha iyi..

Bir de yalan mi gercek mi bilmiyorum eleman X7 nin cpu hizi anna ile arttirildi dedi, ben inanmadim, yarin onu da netlestirmeye calisicam ama ilk bilgi 707 mhz saat hizi var diyorlar...

Yarin daha guzel bilgiler derlemeye gayret ederim.
umm önemli bilgiler :hmmm bekliyoruz o zaman senii inşallah klavye diğer telefonlarda daha stabildir.. Ben tarayıcıdaki video yu dememiştim film izlemekten bahsetmişssinde onu demiştim

_ardaa

_ardaa

Üye
video çekimi 30 fps af falan onları denedin mi fark var mı fotoğraf çekimleri nasıl, flash konusunda videolarda değil de flash sitelerinde performans nasıl.

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
video cekmedim, izledim cok eglenceli izlemek.<br />
<br />
Fotograf cektim, hizli fotograf cekiyor anca X7 N8 kadar guzel odaklama yapamiyor.. Flash performansi flas banner ve reklamlar icin sorunsuz ama dizi izlerken ya da klip izlerken N8'in mevcut performansindan iyi degil ilk izlenim olarak. Yine diyorum sayfa yuklemesi sayfanin genel hizi cok iyi, video acildiginda tam ekran oynatirken ses devam ederken goruntu donuyor bazen, zoom out yapip iyice kucultmek lazim sayfayi akici dizi izleyebilmek icin. Onun haricinde browser performansi cok ihilestrilmis, sayfayi saga sola suruklerken vs hizli ve daha derli toplu bir browser havasi var.<br />
<br />
Donanim olarak X7 ve N8 cok farkli telefonlar o yuzden bizim anna daha degisik bir anna olacaktir. Biz son kullanicilar da olsak symbianli N series kullanicilariyiz, anna N series uzerinde X ve C'den daha iyi duracaktir bence.

_ardaa

_ardaa

Üye
son cümleni bizim eleman görmesin yoksa başına musallat olur.

birde işlemci saat hızıyla oynamalar falan demişsin bunu teyit edecek uygulama phonet info var yada öyle birşeydi işlemci saat hızına kadar gösteriyor yanılmıyorsam onu bulup test etme imkanın olabilir mi.

diğer söylediklerin güzel gelişmeler ve dediğin gibi X serisi oluğu için olabilir bizlere gelecek anna'nın daha iyi olmasını umut ediyorum.

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
Telefona uygulama kurmama izin vermezler, tam 900 tl fiyat etiketi var satin almayi dusunmuyorum kesinlikle... 3 ay icinde 600 tl olur bence fiyati.

_ardaa

_ardaa

Üye
anladım sağlık olsun bizde anna çıkınca öğreniriz artık ben cihaz bir arkadaşın satın aldı da deniyorsun diye düşünmüştüm.

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
anladım sağlık olsun bizde anna çıkınca öğreniriz artık ben cihaz bir arkadaşın satın aldı da deniyorsun diye düşünmüştüm.

Aslinda ben N8'i HDMI'dan bilgisayar monutorune baglamak icin donanim bakiyordum, cinli bir arkadasin dukkanina ugradim tesadufen X7 bugun geldi numune diye elime tutusturdu. Piyasaya yarin giriyormus, ben de yarin calismayip piyasada olacaktim tesadufe bak :)

Bu arada N8'i normal monutore baglama isini gerceklestirebilirsem burdan onu da haber veririm herkese ogretirim nasil oldugunu, benim asil pesinde oldugum olay VGA'dan goruntu alma olayi su anda :) Teoride olur diyen cok da pratikte yapip yaptigini gosteren kimse yok henuz.

ahmetdemircim

Üye
hocam x7'de autofocus varmıki?

_ardaa

_ardaa

Üye
benim bildiğim ufak bir dönüşütürücü ile bu işi yapabilirsin, dönüştürücüyü bulamazsan bile çin zaten elektronik dünyası yaptırırsın bir tane adamlar hayalet uçağı kopyaladı dönüştürücüyü 2dk da yaparlar:)

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
benim gordugum kadariyla yoktu, yarin daha detayli inceleyince kesin bilgi vermeye calisicam..

ahmetdemircim

Üye
önceki sayfada "n8 kadar güzel odaklama yapamıyor" diye bir ibare geçmişte o yüzden sordum

Uruloki

Uruloki

Üye
yok abi onda auto focus edof var yine sadece symbian 3 olarak N8 de var

ozggurr

ozggurr

Üye
    Konu Sahibi
vallahi benim elimdeki telefon N8, fotograf ve video cekim konusunda hicbir sikayetim yok, baska telefonlara merakim da yok o anlamda, o yuzden sadece iki kere fotograf cektim ve sonucta odaklama yok gibi bir hisse kapildim, o hissi de o sekilde ifade ettim, fotografin cekim hizi iyi ama kalitesi cok iyi degildi, ben de zaten ustunde durmadim X7'nin fotograf kalitesinin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt