Galaxy S4'mü,note 3'mü,iphone 5'mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

efe kavas

efe kavas

Üye
    Konu Sahibi
Kararımı verdim..İphone 5 16 gb alıyorum..eğer alacağım yerde tükenirse note 3 alacagım..başka yerden al derseniz almam.. alacağım yer tanıdık indirim yapıyor

PriZm

PriZm

Üye
Bana kalırsa yanlış seçim.Hayırlı olsun.

Invoke

Invoke

Üye
Kararımı verdim..İphone 5 16 gb alıyorum..eğer alacağım yerde tükenirse note 3 alacagım..başka yerden al derseniz almam.. alacağım yer tanıdık indirim yapıyor

Hayırlısı olsun...

• Beğen
Tepkiler: efe kavas
efe kavas

efe kavas

Üye
    Konu Sahibi
Kararımda küçük bi değişlik yapıp note 3 ü öncelik seçiyorum..olmadı iphone 5 :D

efe kavas

efe kavas

Üye
    Konu Sahibi
İyi yapmışsın :D
Android işletim sistemini android 2.3 den beri kullanıyorum..şuan 4.2.2 sürümünü kullanmaktayım..gittikçe daha stabilleşiyor kanımca ;) ayrıca marketi çokda kötü değil..1 yıl sonra app store ile yarışır bence..

x-scarface

x-scarface

Üye
Başlığa bak konuda yazana bak :ehe

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Invoke

Invoke

Üye
Android işletim sistemini android 2.3 den beri kullanıyorum..şuan 4.2.2 sürümünü kullanmaktayım..gittikçe daha stabilleşiyor kanımca ;) ayrıca marketi çokda kötü değil..1 yıl sonra app store ile yarışır bence..

Aynen gittikçe iyileşiyor :)

• Beğen
MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
Konunu baştan sona kadar okudum. Anladığım kadarı ile:

- Oyun performansı
- İnternet deneyimi
- Stabilite
- İstenilen uygulamaya kolay erişilebilirlik
- Tatmin edici bir ekran
- Uzun vadeli kullanım

Senin önceliklerini oluşturuyor.

Oyun performansında Android iyi bir donanımla gayet iyidir, Ios'ta öyledir. Lakin iş uzun vadede değişir. Bu sene alacağın Android cihaz ileriki yıllarda oyun performansında sıkıntı yaratabilecekken, Ios için bu durum daha uzun vadede gerçekleşir. Ayrıca oyunlar daha stabil çalışır Ios'ta. Bu açıdan Ios tercihin olmalı.

İnternet deneyimi olarak ise her iki platformun eşit olduğunu söyleyebilirim, fakat internet konusunda Ios bir tık daha önde gibi. Benim karşılaştırmalarda fark ettiğim kadar. Bu açıdan iki platformda sıkıntı yaratmaz.

Stabilite konusuna değinmek istemesemde, Android her ne kadar güncellenince hızlansada bu hızlılık bir süre sonra kendini mumla aratıyor çünkü sistem şişiyor. Bu konuda da Ios önde. Zira en stabil işletim sistemi olarak anılıyordu. (Wp gelince durum ne oldu bilmiyorum)

Uygulama erişimi bakımından App Store tartışmasız önde. Büyük uygulamalar her iki platformada çıkıyor lakin app store geliştiriciler için öncelikli. Bunun yanında küçük uygulamalar olarakta app store daha ileri.

Ekran konusu ise senin tercihine bağlı. 4 inc küçük bir ekran değil. Bu konuda verilebilecek en güzel örnek ekranın çözünürlüğü ile ilgili. Belki klasik bir cümle olacak ama, Iphonelar sabit bir çözünürlüktedir ve uygulama sıkıntısı yaşamazsın bu yüzden. Android ortamında durum böyle değil, bir uygulama gerekir indirmek istersin çözünürlük desteklemez filan mazallah. Gerçi çokta yaşamazsın bu sorunu. Artık bir uygulama bol çözünürlük desteği ile çıkıyor. Dediğim gibi tamamen senin tercihin.

Geldik uzun vadeli kullanıma. Uzun uzun yazmaya gerek yok. Iphone 3GS ne zaman çıktı hepimiz biliyoruz destek daha yeni kesildi. Ip4 bile Ios7'yi aldı yani. Bu konuda Apple'ın önde olduğu su götürmez bir gerçek.

Kısaca senin istediklerine bakacak olursak bence sen Ip5 almalısın.

Bu arada kişiselleştirilebilirlik konusundan bahsetmemişsin. Ben alacağım cihazın ıncığıyla cinciğiyle oynarım, kendime göre modifiye ederim dersen bütün bu yazdıklarımı unutup Note 3 tercih etmen gerekir.

Son düzenleme:
  • Beğen
efe kavas

efe kavas

Üye
    Konu Sahibi
Konunu baştan sona kadar okudum. Anladığım kadarı ile:

- Oyun performansı
- İnternet deneyimi
- Stabilite
- İstenilen uygulamaya kolay erişilebilirlik
- Tatmin edici bir ekran
- Uzun vadeli kullanım

Senin önceliklerini oluşturuyor.

Oyun performansında Android iyi bir donanımla gayet iyidir, Ios'ta öyledir. Lakin iş uzun vadede değişir. Bu sene alacağın Android cihaz ileriki yıllarda oyun performansında sıkıntı yaratabilecekken, Ios için bu durum daha uzun vadede gerçekleşir. Bu açıdan Ios tercihin olmalı.

İnternet deneyimi olarak ise her iki platformun eşit olduğunu söyleyebilirim, fakat internet konusunda Ios bir tık daha önde gibi. Benim karşılaştırmalarda fark ettiğim kadar. Bu açıdan iki platformda sıkıntı yaratmaz.

Stabilite konusuna değinmek istemesemde, Android her ne kadar güncellenince hızlansada bu hızlılık bir süre sonra kendini mumla aratıyor çünkü sistem şişiyor. Bu konuda da Ios önde. Zira en stabil işletim sistemi olarak anılıyordu. (Wp gelince durum ne oldu bilmiyorum)

Uygulama erişimi bakımından App Store tartışması önde. Büyük uygulamalar her iki platformada çıkıyor lakin app store hep önde. Küçük uygulamalar olarak özellikle.

Ekran konusu ise senin tercihine bağlı. 4 inc küçük bir ekran değil. Bu konuda verilebilecek en güzel örnek ekranın pixeli ile ilgili. Belki klasik bir cümle olacak ama, Iphonelar sabit bir çözünürlüktedir ve uygulama sıkıntısı yaşamazsın bu yüzden. Android ortamında durum böyle değil, bir uygulama gerekir indirmek istersin çözünürlük desteklemez filan mazallah. Gerçi çokta yaşamazsın bu sorunu. Artık bir uygulama bol çözünürlük desteği ile çıkıyor.

Geldik uzun vadeli kullanıma. Uzun uzun yazmaya gerek yok. Iphone 3GS ne zaman çıktı hepimiz biliyoruz destek daha yeni kesildi. Ip4 bile Ios7'yi aldı yani. Bu konuda Apple'ın önde olduğu bir gerçek.

Kısaca senin istediklerine bakacak olursak bence sen Ip5 almalısın.

Bu arada kişiselleştirilebilirlik konusundan bahsetmemişsin. Ben alacağım cihazın ıncığıyla cinciğiyle oynarım, kendime göre modifiye ederim dersen bütün bu yazdıklarımı unutup Note 3 tercih etmen gerekir.
Öncelikle bu kadar uzun ve yararlı bir yorum yazdığın için teşekkür ederim..1-2 saat önce note 3 kesin dedim ama bu yorumu okuduktan sonra iphone 5 kesin diyorum..teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: MCR Killjoy
Artles

Artles

Üye
Birader sende bi karar ver ama yani..

• Beğen
codblackops2

codblackops2

Üye
Her yorumla karar degistirmeni tavsiye etmem. Arastir incele kafana uyani al

• Beğen
efe kavas

efe kavas

Üye
    Konu Sahibi
Birader sende bi karar ver ama yani..
Kararım iphone 5...adam akıllı yorum yazan olsaydı bu kadar uzamazdı zaten..hem 2.000 tl para veriyoruz..bırakta düşünelim..konuyuda takip etmek zorunda değilsin

nina16

nina16

Üye
Bence doğru karar

• Beğen
efe kavas

efe kavas

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: codblackops2
Invoke

Invoke

Üye
Oyun konusunda ios stabil çalışır denmiş, tamam doğrudur ama androidin adı çıkmış... Alacağın cihaz 4.3... Sonra 4.4 alacak 5.0'ı da görür, diye düşünüyorum. 3GB Rami var. Yani bir sorun yaşamazsın. Oyun daha stabil olur dendi peki küçük ekrandaki oyunun ya da filmin zevki ne derece olacak? Ayrıca Note3le gelen yeni yazılımsal özellikler iphone5de var mı? Ben kalemin de büyük ekranın da ve o kaleme yüklenen fonksiyonlarında çok kullanışlı olacağını düşünüyorum. Özellikle multiwindow çok iyi bir şey.
Android şişer denmiş, neden şişsin? Saf android akıyor, samsungun touchwizi enteresan ki ben bunu da sorun olarak görmüyorum. İş biraz daha kullanıcıya düşüyor, biraz daha bileceksin.
Güncellemeye gelirsek note3'ün 5kadar güncelleme almayacağı açık, ayrıca ben adam akıllı yorum yazdığımı düşünüyorum, başından beri. =P
Bir de hafıza boyutu var, note3'ün hafızası da geniş. Neyse...
İstersen iphone 5 al istersen note 3, ben sebepleri anlatabildiğimi sanıyorum. Hangisini alırsan, hayırlısı olsun, iyi geceler...

Bu arada iphone 4, ios7yi aldı da noldu? Kasıyor diyor herkes...

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~, codblackops2 ve Türe
efe kavas

efe kavas

Üye
    Konu Sahibi
Oyun konusunda ios stabil çalışır denmiş, tamam doğrudur ama androidin adı çıkmış... Alacağın cihaz 4.3... Sonra 4.4 alacak 5.0'ı da görür, diye düşünüyorum. 3GB Rami var. Yani bir sorun yaşamazsın. Oyun daha stabil olur dendi peki küçük ekrandaki oyunun ya da filmin zevki ne derece olacak? Ayrıca Note3le gelen yeni yazılımsal özellikler iphone5de var mı? Ben kalemin de büyük ekranın da ve o kaleme yüklenen fonksiyonlarında çok kullanışlı olacağını düşünüyorum. Özellikle multiwindow çok iyi bir şey.
Android şişer denmiş, neden şişsin? Saf android akıyor, samsungun touchwizi enteresan ki ben bunu da sorun olarak görmüyorum. İş biraz daha kullanıcıya düşüyor, biraz daha bileceksin.
Güncellemeye gelirsek note3'ün 5kadar güncelleme almayacağı açık, ayrıca ben adam akıllı yorum yazdığımı düşünüyorum, başından beri. =P
İstersen iphone 5 al istersen note 3, ben sebepleri anlatabildiğimi sanıyorum. Hangisini alırsan, hayırlısı olsun, iyi geceler...

Senlik sorun yok.yorumlarının hepsi benim için faydalı oldu..teşekkürler

boran9999

boran9999

Üye
Bence sen iPhone5 al aklın karışmasın bu arada bende iphone5 kullanıcısıyım ama oyun oynamak proğramların altını üstüne getirmek için G2 aldım. iPhone5 body olarak G2 ekranının uzunluğu ile aynı ama genişlik olarak biraz daha dar. Bahtın açık olsun genç kardeşim

• Beğen
efe kavas

efe kavas

Üye
    Konu Sahibi
Bence sen iPhone5 al aklın karışmasın bu arada bende iphone5 kullanıcısıyım ama oyun oynamak proğramların altını üstüne getirmek için G2 aldım. iPhone5 body olarak G2 ekranının uzunluğu ile aynı ama genişlik olarak biraz daha dar. Bahtın açık olsun genç kardeşim
Teşekkür ederim :)

boran9999

boran9999

Üye

Bazıları 7 Fbs ile oyun oynamayı çok seviyor olabilir kişisel tercih ;)

Üst Alt