Galaxy S4 Mini İ9190 TR Stock rom yükleme sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
4.4.2 için o kernel siz hangi roma kurdunuz?

Bende rus 4.4.2 var hiç öyle hata almadım,bu kernel 4.4.2 romlar için siz hangi roma kurdunuz?

Yeni kernel buldum test ediyorum 3 saattir pilde 1 tık bile oynama olmadı,test bitsin okeylersem buradan yayınlarım...
4.4.2 rusyaya kurdum dostum.

historyhkn

Üye
Olabilir bakmışlar rusya romu yükle demiştir bu adam rusyadan almış onu kuralım :D

Maalesef. sammobile daki 3 TR romunu da teker teker indirip kurmayı denedim, hiç biri olmadı. Rusya devam. Ya diycem şöyle şöyle rom kurdum TR romunu kurun parası neyse vericem. Ya da bu şekilde vericem diycem ki sorunum şu.

Ben Galaxy S4 kullanıyorum orjinal rusya 5.0.1 yükledim tekrar 4.4.2 ye dönmeye çalıştım aynen senin aldığın hatayı alıyorum servise götürdüğünde aldığın sonuç ne oldu paylaşırmısın

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
4.4.2 için o kernel siz hangi roma kurdunuz?

Bende rus 4.4.2 var hiç öyle hata almadım,bu kernel 4.4.2 romlar için siz hangi roma kurdunuz?

Yeni kernel buldum test ediyorum 3 saattir pilde 1 tık bile oynama olmadı,test bitsin okeylersem buradan yayınlarım...
4.4.2 rusyaya kurdum dostum.
Ben Galaxy S4 kullanıyorum orjinal rusya 5.0.1 yükledim tekrar 4.4.2 ye dönmeye çalıştım aynen senin aldığın hatayı alıyorum servise götürdüğünde aldığın sonuç ne oldu paylaşırmısın
Götürmedim henüz. gerek yok sanırsam. Ama muhtemelen parasını alırlar işlemin :)

ahmetbalbey

ahmetbalbey

Üye
Öncelikle iyi aksamlar :)

Bende ayni senin cektigin sorunu cekiyorum Burak kardes (nanotex) telefon kafayi yiyor bir kapatip aciyorum sarjim %50 iken %30 fln oluyor cabuk bitiyor gittim yeni orjinal batarya aldim biraz düzeldi ama yine normalinden cabuk bitiyor. Bende Aradim stock romu 4.2.2 yi geri dönmeye calistim ama olmuyor maalesef . Rusya romu acikcasi güzel birtek su sarj sorunu olmasa iyidi . Her neyse gittim servise cihazimin garantisi vardi durumu izah ettim adam tamam dedi aldi cihazimi bana 5-6 günde döndü cihaziniz hazir dedi gittim bana yeni cihaz verdiler onlar da kitkat yükleyip verdi yani anroid 4.4.2 ürün sifir ama :) sende istersen bir sansini dene

Not : benim cihazda baska sorunlar da vardi islemci düzgün calismiyordu ekranda yanma vardi baya bi kavlama vardi birde bu vardi
Sen yinede sansini dene kardesim insallah degistirirler simdiden kolay gelsin Iyi aksamlar yardimci olabildiysem ne mutlu bana :)

• Beğen
Tepkiler: nanotex
nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle iyi aksamlar :)

Bende ayni senin cektigin sorunu cekiyorum Burak kardes (nanotex) telefon kafayi yiyor bir kapatip aciyorum sarjim %50 iken %30 fln oluyor cabuk bitiyor gittim yeni orjinal batarya aldim biraz düzeldi ama yine normalinden cabuk bitiyor. Bende Aradim stock romu 4.2.2 yi geri dönmeye calistim ama olmuyor maalesef . Rusya romu acikcasi güzel birtek su sarj sorunu olmasa iyidi . Her neyse gittim servise cihazimin garantisi vardi durumu izah ettim adam tamam dedi aldi cihazimi bana 5-6 günde döndü cihaziniz hazir dedi gittim bana yeni cihaz verdiler onlar da kitkat yükleyip verdi yani anroid 4.4.2 ürün sifir ama :) sende istersen bir sansini dene

Not : benim cihazda baska sorunlar da vardi islemci düzgün calismiyordu ekranda yanma vardi baya bi kavlama vardi birde bu vardi
Sen yinede sansini dene kardesim insallah degistirirler simdiden kolay gelsin Iyi aksamlar yardimci olabildiysem ne mutlu bana :)

Senin adına sevindim. Benim durum biraz karışık şimdi. Bizim burdaki servise gittim ben, şarj aletini de getirmen gerek dedi. Şarj aletimde sıkıntı vardı ben de online olarak bağlandım samsung a anlattım durumu, şarj aleti aksesuar olduğu için garantiye dahil değildir dedi. Eyvallah dedim babama verdim o içini açarak halletti. Olaya geri dönüyorum, dedim ama bana garantiye dahil dediler. Kim dedi onu? dahil dedi görevli. Kafamda deli sorular oluştu :D
Kardeşimde s4 var onun şarj aletini götürebilirim. Ama benim tek sorunum bekleme modunda şarjın gitmesi bunu söyliycem umarım knox sayacına filan bakmazlar yoksa garanti dışı der direkt. Yeni telefon verilecek bir durum olduğunu da sanmıyorum bence, yazılım atacak, test yapacak (testlerde bekleme modundaki giden şarj belli olmayacak muhtemelen) bana geri verecekler, bi bakıcam geceleri yine gidiyor şarj :)
Ama bana umut verdin yarın gidip telefonu vereyim bakalım servise ne olacak.
@ahmetbalbey bu arada kitkat TR romu mu? Cihaz hakkında kısmını ss atabilir misin?

Ultraslan8

Ultraslan8

Üye
Senin adına sevindim. Benim durum biraz karışık şimdi. Bizim burdaki servise gittim ben, şarj aletini de getirmen gerek dedi. Şarj aletimde sıkıntı vardı ben de online olarak bağlandım samsung a anlattım durumu, şarj aleti aksesuar olduğu için garantiye dahil değildir dedi. Eyvallah dedim babama verdim o içini açarak halletti. Olaya geri dönüyorum, dedim ama bana garantiye dahil dediler. Kim dedi onu? dahil dedi görevli. Kafamda deli sorular oluştu :D
Kardeşimde s4 var onun şarj aletini götürebilirim. Ama benim tek sorunum bekleme modunda şarjın gitmesi bunu söyliycem umarım knox sayacına filan bakmazlar yoksa garanti dışı der direkt. Yeni telefon verilecek bir durum olduğunu da sanmıyorum bence, yazılım atacak, test yapacak (testlerde bekleme modundaki giden şarj belli olmayacak muhtemelen) bana geri verecekler, bi bakıcam geceleri yine gidiyor şarj :)
@ahmetbalbey bu arada kitkat TR romu mu? Cihaz hakkında kısmını ss atabilir misin?
bence knox sayacına bakarlar adamların işine gelir zaten garanti dışıysa paramızı alırız hesabı :)

ahmetbalbey

ahmetbalbey

Üye
@nanotex

Aynen kitkat romu ama rusya bende odin ile yükledim kitkat tr icin cikmadi 9190 larda.
SS de atmaya calistim fakat daha sitede yeni oldugum icin beceremdim foto atilmiyor sanirim :)@@nanotex

solaytekin

Üye

Daha önce 3 kere servise değişik markalarda cihaz verdim,hepsindede pil ve arka kapağı geri verip sadece cihazı aldılar.Kutu şarj aksesuar fatura vs. bunların hiç birine gerek yok.
İmei numarasından cihazın garantili olup olmadığı zaten görülüyor ama knox sayacına takılacağınız hemen hemen kesin.Dua edin telefon knox sayacı olayından habersiz bir servis elemanının eline geçsin:ehe

• Beğen
nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
@nanotex

Aynen kitkat romu ama rusya bende odin ile yükledim kitkat tr icin cikmadi 9190 larda.
SS de atmaya calistim fakat daha sitede yeni oldugum icin beceremdim foto atilmiyor sanirim :)@@nanotex
Adamlar sıfır telefon vermiş ya kitkat yüklemişler demişsin o kısmı anlamadım :D

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
Beyler telefonu servise verdim ve aldım. Garanti dışı olayı yaşanmadı :D Anakart değişmiş ve jelly bean yüklemişler TR romu. Bakalım şarj ediyorum yazarım düzeldi mi.

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
dostum odinde downgrade yapamazsin 4.4.2 den 4.2.2 ye Döneceksen 4.2.2 tabanli bir rom kur custom recoveryden sonra stock rom at.ama sizin bunu akıl ettiğinizi varsayarsak sizin durumlar biraz değişik heralde

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
Beyler çok iyi oldu telefon :D şarj harika gidiyor. Gece bırakmadım hiç fırsat olmadı ama sorunsuz. Sanırsam anakartta sorun varmış

baskahmet

baskahmet

Üye
Beyler çok iyi oldu telefon :D şarj harika gidiyor. Gece bırakmadım hiç fırsat olmadı ama sorunsuz. Sanırsam anakartta sorun varmış
4.2.2 Döndüysen hayırlı olsun kardeşim :)

• Beğen

hagim

Üye
konu 1: 4.4.2 den 4.2.2 dönüş stock rom ile olmuyor. Custom ROM bulabilirsiniz.
konu 2: rusya stock 4.4.2 ye dönüş csc kaynaklıdır. (Türkiye 4.4.2 stock rom AP, BL, CP)+ (rusya 4.4.2 stock rom CSC) ile odinden kurulum yapabilirsiniz.

goldmobile

goldmobile

Üye
Sen şimdi 4.4.2 dönmekmi istiyorsun?

hagim

Üye
RUSYA 4.4.2 KURULU 9190 S4 MİNİYE , TÜRKİYE 4.4.2 STOCK ROM KURULMUYOR.

Üst Alt