Galaxy S4 Mini İ9190 TR Stock rom yükleme sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S4 Mini İ9190 TR Stock rom yükleme sorunu
Beyler bildiğiniz üzere uzun süredir CM12 yüklüyoruz. Öncesinde de rusya kitkat romunu kullanıyordum. Ben artık sıkıldım bununla uğraşmaktan ve orijinal TR romuna dönmeye karar verdim. Ama büyük sıkıntılarla karşılaştım.
Sammobile dan indirdim romu, odin ile kurmaya çalıştığım zaman hata veriyor kırmızı bir yazı çıkıyor download modu ekranında. Bir türlü başlamıyor. Mecburen rusya romunu kurdum. Sanırsam bu AP, BL, CSC, CP dosyalarının tamamı olmaması yüzünden oluyor. Rusya romunda bunların hepsi var elimde. Ama sammobile'dan rusya romunu indirince de sadece AP dosyası geliyor ve kurunca telefon açılmıyor bir türlü. Başınıza gelmiştir belki de.
Bir sorun daha, Kies üzerinden yazılım yükseltme ve başlangıç durumuna getirme dediğimde, yazılımı indiriyor, kurmaya başlarken yine aynı kırmızı yazı çıkıyor ekranda. Bazı arkadaşlar bunu yazmış; rusya romundan tr romuna dönüş olmuyormuş diye. TR romuna nasıl dönebilirim bilen biri var mı?

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Tr romu 4.2.2 ve sen rusya 4.4.2 yüklemişsin. Bildiğim kadarıyla sürüm düşürme olmuyor.

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
Sürüm düşürme değil kernel ile ilgili sorun diye okudum. CSC filan tüm odin dosyalarını bulmam lazım..

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
O kadarını bilmiyorumda 4.2.2 romunun farklı bir özelliğimi var niye donmek için çabalıyorsunuz?

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
Servise götürebilmek için :))

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
vedat257

vedat257

Üye

Dostum bunu Dene :oke:

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Bekleme modunda şarj gitmesi

Buna neden olan uygulamalar vardır.
Servise versen yazılımı sıfırlayıp geri veriyorlar daha once şarjım çabuk bitiyor diye verdim yazılım yükleyip geri verdiler değişen birşey olmuyor.

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi

Dostum bunu Dene :oke:
Bu odin dostum bir de root dosyası var bana bu lazım değil ki :)
Buna neden olan uygulamalar vardır.
Servise versen yazılımı sıfırlayıp geri veriyorlar daha once şarjım çabuk bitiyor diye verdim yazılım yükleyip geri verdiler değişen birşey olmuyor.
Uygulama yok format atıp o haliyle bile denedim.
Bu sabah %30 şarjı vardı, elime aldım biraz kurcaladım yemin ediyorum 5 dakika içinde bitti ve kapandı. Delirdim

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Bu odin dostum bir de root dosyası var bana bu lazım değil ki :)

Uygulama yok format atıp o haliyle bile denedim.
Bu sabah %30 şarjı vardı, elime aldım biraz kurcaladım yemin ediyorum 5 dakika içinde bitti ve kapandı. Delirdim

30 dan sonra benimkide 10 dakkada bitiyor bence genel bir sorun.

Ultraslan8

Ultraslan8

Üye
aynen arkadaşlar 4.2.2 ye dönüş yokmu bilen yokmu yani :D

vedat257

vedat257

Üye
kırmızı bir yazı çıkıyor download modu ekranında. Bir türlü başlamıyor
[ Slotları uymuyor birbirine Benimde Başıma gelmişti arkadaşın telfonunda ama araştıdığıma göre uyumlu değil hatta kabul etmiyor ve sunu yükledim oldu
[

ama sunu söyliyim bu yazılım 4.2.2 bilginize orjinal sürümdür :oke:
eğer indirmek istersen söyle sana linki premium olarak attarım indirirsin..

Son düzenleme:
nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
kırmızı bir yazı çıkıyor download modu ekranında. Bir türlü başlamıyor
[ Slotları uymuyor birbirine Benimde Başıma gelmişti arkadaşın telfonunda ama araştıdığıma göre uyumlu değil hatta kabul etmiyor ve sunu yükledim oldu
[

ama sunu söyliyim bu yazılım 4.2.2 bilginize orjinal sürümdür :oke:
eğer indirmek istersen söyle sana linki premium olarak attarım indirirsin..
Dostum bu dosyayı indirip odin ile atmaya çalıştım, yüklemeye başladı tam sevinmiştim ki tam yülemenin sonunda 3 adet mavi yazı çıkana dek. Okuyamadım ama fail verdi tam bittiğinde. Mecburen rusya romunu tekrardan kurdum.
Arkadaşlar allahını seven yok mu şu işi becerebilen birisi anlatsın bizlere?

vedat257

vedat257

Üye
Batarya yi çıkararak download Mod a giriş tuş kombinasyonuna basarak bataryayi takın Flash la kesin çözüm. Batarya takılı değilken download mode tuş kombinasyonuna basılı tutarak bataryayı tak. usb yi takarak gerekli adımları takip edin.
kesin çözüm dene iyi sonuç alacan [ODİNİ YÖNİTİCİ OLARAK ÇAŞILIŞTIR DOSTUM . OLMASSA MESAJ AT YARDIMCI OLACAM..] BİDE SUNU UNUTMA KİES ASLA AÇIK OLMUYACAK 2..NCİ CÖZÜM ecovery moduna alıp temizledikten sonra yükleyincede oluyor.. [Yükle olmassa Odin 3.04 ] olmassa mesaj at Dostum . Başka usb girişini dene . bide sunu diyim kesinlikle telefonun kendi orjinal usb kablsu gerektirir.

Son düzenleme:
nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
Vedat sağolasın ama söylediğin herşeyi denedim olmadı..

Beyler bu arada kitkat romu için orjinal kernel arıyorum bulabilen birisi paylaşabilir mi?

Nedense telefonu yeniden başlattığımda %30 gibi bir düşüş oluyor.. cyanogenden kalmış olsa gerek :)

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Vedat sağolasın ama söylediğin herşeyi denedim olmadı..

Beyler bu arada kitkat romu için orjinal kernel arıyorum bulabilen birisi paylaşabilir mi?

Nedense telefonu yeniden başlattığımda %30 gibi bir düşüş oluyor.. cyanogenden kalmış olsa gerek :)

Rusya kitkat romundan kaynaklı yani cm ile alakalı değil :)

nanotex

nanotex

Üye
    Konu Sahibi
servise verebilirsin rusya romlu ben verdim ücretsiz kasa değiştirdiler
onu ben de düşündüm bu halde götürmeyi. ama seninki mekanik bi hasardı heralde, benimki yazılımsal olduğu için direkt beni suçlayacaklar.

Üst Alt