Galaxy S3 i9300 Galaxy S3 {i9300} MoroRom V4 KK + Knock ON

Sponsorlu Bağlantılar

Romu nasıl buldunuz

• Mükemmel

Kullanılan: 8 53.3%
  • İyİ

Kullanılan: 6 40.0%
  • Kötü

Kullanılan: 1 6.7%

• Kullanılan toplam oy
    15

gacvokem

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S3 {i9300} MoroRom V4 KK + Knock ON

Resimler Kendi telefonumdan alıntıdır.
Evet arkadaşlar hemen hemen birçok custom rom ve stock rom denedim ve stock rom gibisi yok bana göre hem stabilite hem sarj konusunda bir numara olan romu sizlerle paylaşmak istedim. Romu tamamen tesadüf eseri buldum , forumdan bu işlerle uğraşan bir kaç arkadaşa mail attım paylaşması için fakat yoğunluklarından dolayı ilgilenen olmadı bende kurup denedim vede bu romun

Galaxy S3 {i9300} için 1 numara rom olduğuna karar verdim bu benim şahsi düşüncem. Hani bir reklam vardı ya woksvagen için bundan daha iyisini yapana kadar en iyisi bu diye, bencede romu yapan arkadaş bundan daha iyisini yapana kadar en iyi rom bu diyorum. Rom ispanyolcadır kurarken ingilizce vede türkçe seçebilirsiniz.Rom 1600mhz kadar değişik kernellerle overclock ediliyor.

Romun kurulum aşamaları vede neler yapılması gerekenleri bilmeyenler S3 bölümünü romdan önce inceleyerek neler yapılması gerektiği hakkında fikir edine bilirler .Ama ben tekrar kısaca anlatayım
1-Telefonunuz rootlu olacak
2-telefonunuzda cwm kurulu olacak
3-philz touch recovery telefonunuzda kurulu olacak
4- Rom yüklemeden önce kesinlikle efs yedeğinizi almayı unutmayın

ROM NASIL YÜKLENİR:
RECOVERY MODA GİRMEK İÇİN SESAÇMA GÜÇ VE HOME TUSUNA BASARAK GİREBİLİRSİNİZ RECOVERY MODA GİRDİKTEN SONRA WİPE FACTORY FORMAT,WİPE CACHE YAPIN DAHA SONRA İNSTAL ZİPE GİREREK TELEFONUN İÇİNE ATTIĞINIZ MOROROM DOSYASINI
SEÇİP İNSTALL ROM DEYİP ROMU YÜKLEYİN ROMUN AÇILMASINI BEKLEYİNİZ DİL VEDE DİĞER AYARLARI YAPARAK İYİ GÜNLERDE KULLANIN.

Romu kurduktan sonra gsm operatörünüzden internet için 3g ayarlarınızı telefonunuza indirin yoksa internet kapalı olarak kuruluyor.

Rom hakkında fikir edinmek için Youtube linkine bakabilirsiniz:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Romun ana konusunun işlendiği forum sayfası ispanyolcası olan arkadaşlar inceleyip bizede yardımcı olurlarsa baya iyi olacak.

ROMU BU ADRESTEN İNDİREBİLİRSİZİNİZ:
Beta yada aroma olarak kurabilirsiniz

MoRoROM v4.1 Beta5 :

- MoRoROM I9300 KK 4.4.4 OB1 v4.0 Aroma :

- Launcher Note 4 Iconos stock 4x4-4x5:
- Launcher Note 4 Iconos 4x4-5x5:
- Launcher Note 4 Iconos 5x4-5x5:

- Pack Temas:

Wifi konusunda sorun yaşayanlar aşağıdaki dosyayı indirip kurabilirler
- Fix wifi murata:

Rom'u ilk kez kuruyorsanız kurduktan sonra Wipe data/factory reset ve Wipe cache partition seçeneklerini yapmayı unutmayınız

Son düzenleme:

mertela1980

Üye
4.4.4 değil mi kardes bu rom. Görüntülü görüşme yok sanırım

gacvokem

Üye
    Konu Sahibi
4.4.4 değil mi kardes bu rom. Görüntülü görüşme yok sanırım
şakamı yapıyorsun hocam romda yok yok
konudaki youtube video linkini izle bak bakalım roma

bozkurtlu85

Üye
Xda da niye yok acaba bu rom.

GreaTH

GreaTH

Üye
Yapimcinin paylastigi kurulum adimlarini Spoilere Koyabilirsin

gacvokem

Üye
    Konu Sahibi
xda da paylaşılmamış yapımcı kendi ülkesinin formunda paylaşmış,
Kurulum aşamalarını paylaşacaktım ama çok fazla resim oluyor ana sayfada , buraya ekleyeyim

Son düzenleme:

H0lligan

Üye
stock base sanirim :hmmm bu arada rom note4 mü ? genelde note4 romlar bir sure sonra kasiyor oluyormu bunda da oyle birsey :hmmm

gacvokem

Üye
    Konu Sahibi
Roma da sikinti yok

gacvokem

Üye
    Konu Sahibi
Kernel secenek cok zaten kurulurken 1600ghzde kuruluyor normal kurulumda lag kesinlikle yok resmen akıyor menu geceler tepkımeler

mertela1980

Üye
şakamı yapıyorsun hocam romda yok yok
konudaki youtube video linkini izle bak bakalım roma
Sen bakma arama ekranında gorüntülü görüşme düğmesi olduğuna. Ona basınca tamam açılıyor görüntü karşı taraf sadece sesi duyuyor yani normal konuşmaya dönüyor. Hiçbir 4.4.4 - 5.02 - 5.1.1, miui, hiui ve de cm tabanlı romlarda görüntülü konuşma yok.

gacvokem

Üye
    Konu Sahibi
Daha dun kullandım sorun yoktu tekrar denıyecem

mertela1980

Üye
Daha dun kullandım sorun yoktu tekrar denıyecem
Sana zahmet denermisin. Geri dönüşünü bekleyeceğim. Benim bildiğim 4.4.4. Romlarda yok da ondan sordum. Birçok romu kullanamıyorum o yüzden benim işime yarıyor görüntülü görüşme iyi kötü köydekilerle hasret gideriyorum :) düşün artık köylü milleti bile kullanıyor :)

harunharunbursa

harunharunbursa

Üye
Hocam romu gordum cok merak ettım eve gıder gıtmez denıcem kac megabayt rom acaba

bozkurtlu85

Üye
Benim de ilgimi çekti bu rom. blekota note 4 ten geçmek için yorumları takip edicem.

Fatix

Üye
756mb olanı kurdum, hiç bir seçenek çıkmadı direkt kuruldu, ayarlar komple ingilizce bilginize.

gacvokem

Üye
    Konu Sahibi
756mb olanı kurdum, hiç bir seçenek çıkmadı direkt kuruldu, ayarlar komple ingilizce bilginize.
settings- system-langue and inputtan- langue seçeneğini türkçe yapın düzelir

Fatix

Üye
settings- system-langue and inputtan- langue seçeneğini türkçe yapın düzelir
Teşekkürler, zaten Türkçe yapmıştım ama yinede ingilizce tüm ayarlar ve açıklamaları, kurduğum beta versiyon olduğu için olaiblirmi?

Üst Alt