Bozulan note 2 telefonun imei diğer note 2 ye kopyalamak

Sponsorlu Bağlantılar

Tarkansoylu35

Üye
    Konu Sahibi
Bozulan note 2 telefonun imei diğer note 2 ye kopyalamak
Arkadaşlar bende 2 tane note 2 var biri Rusya'dan geldi diğeri ise garantili fakat garantili olan bozuldu tamir verim dedim 500 lira gibi masraf çıkıyor yaptırmaya değmez menüye filan girebiliyorum diyorumki onun imeini Rusya'dan gelen note 2 ye kopyalasam diyorum onu nasıl yapabilirim onun efs dosyasını alıp diğer note 2 nin efs dosyasyıla değiştirsem olurmu yada nasıl yapabiliriz yardımcı olun lütfen

xpaede

xpaede

Üye
Efs klasörü kopyalamakla olmaz imei komple uçar, her cihazın efs klasörü benzersiz kodlarla yaratılmıştır. Size tavsiyem bu işi yapan telefonculara başvurmanız çünkü ancak onların elindeki boxlarla imei değiştirme işlemi yapılabilir. Bilgisayar üzerinden kendiniz yapmanız imkanı yoktur.

saynesim

saynesim

Üye
Bende note 2 var rom yükledim imei gitti telefon orijinal Türkiye garantili onu nasıl tekrar yükleyebilirim bataryanın arkasında yazıyor imei nasıl yükleyebilirim efs dosyası yedekleme yapmamıştım

xpaede

xpaede

Üye
EFS Klasörünüzü yedeklemediyseniz yapabileceğiniz en iyi şey ODIN programı ile stock bir yazılımı kurmanızdır. Bu sayede IMEI'nizin geri geleceğini en azından umut edebilirsiniz. Olmuyorsa : elinizde yedek te olmadığına göre yapabileceğiniz en mantıklı şey, cihazınızın orijinal imeisini telefon servislerinin sahip olduğu box yardımı ile cihazınıza yazdırmak olacaktır. Umarım buna gerek kalmadan sorununuz çözülür.

• Beğen
Tepkiler: Kontrol
Kontrol

Kontrol

Üye
Imei kaybolmadan önceki romu tekrar kurun.
Ardindan imei gelir sebeke gelemezse, 4.4.2 modem patch kullanirsiniz.
Gelmezse stock rom kurun, buyuk ihtimalle duzelir. Aksi takdirde tamirciye goturmeniz gerekir.
İlk sorunuzda da @xpaede gerekli cevabi vermis.

• Beğen
Tepkiler: xpaede

Üst Alt