Samsung Galaxy Note 2 için DN3 RC 2 Android 4.4.2 Kitkat Rom NB4

Sponsorlu Bağlantılar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Note 2 için DN3 RC 2 Android 4.4.2 Kitkat Rom NB4
Bildiğimiz üzere Note 2 sahipleri son zamanlarda çok mağdur oluyor çünkü, Samsung güncellemeleri hem eksik hem de geç veriyor bu yüzden kullanıcılar Custom romlara yöneliyor.
İşte hem performans hem de note 3 ve S5 özelliklerini kullanmak için güzel bir rom var .

DİKKAT ROM VE ROOT TELEFONUNUZA ZARAR VE KALICI HASAR VEREBİLİR ALT DÜZEY BİLGİ SAHİBİ KİŞİLER DENEMESİN SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM !

GELELİM ROMUMUZA ÖNCELİKLE ROOT lu olması gerekiyor.

DİKKAT: EĞER SAYAÇ SIFIR İSE 1 OLACAK YANİ GARANTİ DIŞI SAYILIR KNOX YÜZÜNDEN SAYAÇ SIFIRLAMA İMKANSIZ (ŞİMDİLİK) BU YÜZDEN GARANTİ ŞİRKETİNİZ İLE SORUNLARINIZ OLURSA SORUMLULUK KABUL EDEMEM!
Link (Odin v3.0.7) :
Link (CF auto root) :

1. Adım Note 2 ye nasıl root atılır : Öncelikle telefonumuzu Download moda alacağız , Download moda için telefon kapalı iken aynı anda ses kısma + power butonu + home butonuna sürekli basılı tutun taki ekranda bir uyarı yazısı çıkana kadar . uyarıda çıkmak için ses kısma girmek içinse ses açma tuşuna basın diyor siz de ses açmaya basın odin v.3.0.7 yi açın(Ben mümkün ise linkini upload edeceğim) ve açın sonra PDA butonuna basıp "CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn7100.tar" seçin ve ekrandaki ilk kutucuk renkli ise start diyerek root işlemini tamamlayın açılınca "SuperSU" adlı bir uygulama olmalı eğer yoksa ya işlem hatalı ya da marketten manuel olarak indirilmeli
Artık cihazımız Rootlu ve Rom atıp özelliklerinin kurmak istiyorsunuzdur ama Rom atmadan önce en az TWRP v2.6.3.1 sürümü kurulu olmalı yoksa samsung logosunda takılma olabiliyormuş ama biz işimizi garantiye alalım ve en az bu Recovery kurmalısınız

Kurulumu:
Link:
2. Adım Recovery : Recovery için "openrecovery-twrp-2.6.3.1-t03g" ı kullanacağız
kurulum için Odini açıp telefonumuzu download modda bağlayıp odini açın ve yine PDA ya basıp "openrecovery-twrp-2.6.3.1-t03g.img" dosyamızı seçelim ve kuralım

Artık hem rootlu hem de recovery menümüz var artık EFS yedeği alıp rom yükleyebiliriz

ÇOOOKK ÖNEMLİİ UYARI !!! EFS YEDEĞİ ALMAZSANIZ İMEİ NUMARANIZ SONSUZA KADAR UÇAR TAKİ AKART DEĞİŞİMİ YAPANA KADAR

EFS Backup-Restore Kit Link :
Gelelim EFS yeğediği alma ve eğer imei numaramız silinirse nasıl
geri getirebiliriz
Önce doyaları bir klasörün içine çıkartalım sonra telefonu kilidi ve usb hata ayıklama modunu açalım ve telefonumuzu bilgisayara bağlayıp biraz bekleyelim yazılımları yüklü değilse yükleyelim sonra "bacup_EFS.bat" açalım 1 dk bekleyelim ve 1 kere enter a basın 10-20 sn sonra yazılar aşağı inmeyi kesecek o zaman tekrar 1 kere daha enter
a basın Bu arada ekranda superSU ile ilgili bir pence açılacak ona şimdilik izin ver diyin ve işlem tamam artık telefonun kendi hafızasında EFS.img diye bir dosya var o dosyayı bilgisayarınızın güvenli bir yerine koyun daha sonra işimiz olucak
(( İMEİ Dosyası silinirse ne olacak ! ))
eğer İmei numaranız "null\null"(öğrenmek için arama yaptımız ekrana "*#06#" yazın pop up bir uyarının içeriside yazacaktır) EFS.img dosyasını bilgisayarımızdan telefonumuzun kendi hafızasına ( Hafıza kartı olmaz ) atıyoruz . Restore_efs.bat dosyamızı açıyoruz ve yine önce ki gibi
1 dk bekleyelim daha sonra 1 kere basın 10-20 sn sonra yazılar aşağı inmeyi kesecek o zaman tekrar 1 kere daha enter
a basın Bu arada ekranda superSU ile ilgili bir pence açılacak ona şimdilik izin ver diyin ve işlem tamam telefonu yeniden başlat diyip. reboot u secelim açılınca işlem tamam

Artık hem rootlu hem recovery menüsü var hem de EFS yedeğimiz var hadi romu yükleyelim

Öncelikle Romu indirelim Link:

Romu cihazın SD kartında (eğer sd kartınız yoksa kendi hafızasıda olur ama wipelar sağlıklı olmaz çünkü kendi hafızasınıda silmeliyiz silersek romda silinir!)
Klasör oluşturun (Bkz:Maxicep Rom) içine romu kopyalayalım sonra klasörün içine (Fix gibi ) klasör oluşturun içine düzeltme ve fix leri atacağız
Bunu indirip 2. klasöre atalım (Fix) :

Artı eğer S5 özelliklerini tam olarak kullanmak için BU Eklentiyi kurun tavsiyem kurmanız yönünde Bu dosyayıda aynı klasöre atın (Fix) :

GELELİM EN CAN ALICI NOKTAYA NASIL OLACAK BU ROM KURMA İŞİ BU KISIMI İYİ OKUYUN ELİMDEN GELDİKÇE AÇIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM (AMA KORKMAYIN ÖNCEKİ ROM DAN 100 KAT DAHA KOLAY BİR İŞLEM :D)

Öncelikle olması gerekenler :

1. En az %75 şarj olmalı
2.Şarjınız %75 den yüksek bile olsa yinede bir güç kaynağı ve ve şarj cihazınız hazırda bulunsun ( ne olur ne olmaz en ufak bir güç kesintisi telefonun kendisine kalıcı hasar ve ya Brick olmasına yol açabilir)
3. Arka kapak kapalı olmalı hatta kılıf varsa çıkarılmamalı (pil çıkarsa işimiz kötü)
4.Ve biraz özgüven :D

Öncelikle telefonumuzu kapatalım!
1-Ses Açma + Power + Home tuşuna 6 sn boyunca basın ekran gelse bile 6 sn dolsun
2-şimdi Ekranda 8 büyük buton var 4 sol 4 sağda soldan 2. buton yani Backup a basalım
3-Sadece EFS seçili olsun sonra aşadaki İphone kilidi gibi olan yuvarlak butonu basıp sağa doğru kaydırın işlem bitince ana ekrana dönün
4-Sağdan 1. yani Wipe basalım sonra soldaki Advance wipe a basalım
seçili olması gerekenler :
|1-Davlik Cache
|2-Cache
|3-System
|4-Data
|5-Internal Storage (eğer rom kendi hafızasında ise bu seçili olmasın)

yine butonun üzerine basıp sağa çekin
İşlem bitince ana menüye dönün

5-Sol dan 1. yani Install a basın siz ilk girdiğinizde /sdcard da olacaksınız parantez içince Up A Level e basın Artık / yani kök dizindesiniz Buradan external_sdcard ı seçin (Eğer kendi hafızasında yükleyecekseniz sdcard seçmelisiniz)
ve Maxicep Rom klasörünüzü bulun ve açın romun üzerine basın(DN3_v4_RC2_byE-Team.zip) sonra wipe da olduğu gibi butonu tutup sağa doğru çekin bi 4-5 dk sürebilir korkmayın sorun yok işlem bitince hiç bir şeye basmayın ve direk ana menüye dönüp Install a basın direk Maxicep Rom klasöründe olacaksınız ve Fix klasörünüze girin ve (AIO_fix_v2_for_DN3_v4_RC2.zip) basın ve flashlayın bu ilşlem en fazla 15 sn sürer
sonra Gelen iki butondan Wipe Cache yazan butona basın ve işlem bitince ana menüye dönün ve Install a basın kendinizi Fix klasörünün içince bulacaksınız (E-Team_S5_Mod_v1.4_ROM_for_DN3_v4_RC2.zip) basın ve flashlayın bu işem 4-5 dk sürebilir korkmayın sonra işlem bitince ana menüye dönün ve Wipe girin Advance Wipe a basın sadece Dalvik Cache ve Cache şeçili olsun ve butona basıp sağa çekin işlem bitince ana menüye dönün ve sağdan 4. buton yani Raboot a basın ve System i seçin telefon yeniden başlayacak 5 -6 dk bile sürebilir açılınca google hesaplarınız falan girin (onları anlatmıyacağım ilk telefonu aldığınızdaki işlem ) sonra İyi günlerde kullanın hayırlı olsun

Fotoğraf ve Bazı küçük sorunların çözümünü bir gün sonra ekleyeceğim devamı için takipte kalın (kaldığınız için teşekkür ederim (ekledi 14.10))

Fotoğraf Galerisi:

Fotoğraflar sayfaya sığsın diye tektek çözünürlüklerini düşürdüm gerçek çözürlükte atınca 50" ekranda bile tam gözük müyor

Bu konu : (Öneri - Galaxy Note 2 için Note 3 özellikleri. Note 2'niz mi var Note 3 mü kullanmak istiyorsunuz . İçeri! - MaxiCep nun devamı ve 03/05/2014 9.03 - 10.29 yazılmıştı ve 03/05/2014 14.17 de düzenlenmiştir

İstek üzerine istediğiniz yerin screen capture sini alabilirim sadece ultra power saving de capture yapılmıyo oda birebie S5 ile aynı

İyi forumlar sevgilerle Jelly Beanci
Bu arada denemeyi düşünen ama çekinenler bana sorular sorabilirler ben 12 nisandan beri kullanıyorum koç küçük bazı buglar mevcud ancak ben %90 ı çözdüm ama yinede benim fark etmediğim şeyler vardır

Son düzenleme:

devilspath

devilspath

Üye
Hafta sonu kırucam dostum.. Sıkıntıları nelerdir? Buglar?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Bazen eğer sarj % 3 4 iken bazı hatalar veriyor örneğin galeri durdudurdu gibi
Ve ya foğoğraf notu kaydetmiyor ve ya sesle yazma yok ve ya (bunun 4.4 ile ilgili olduğunu düşünüyorum) yüz kilidi yok

devilspath

devilspath

Üye
Dediklerinin hepsi kullanmadığım şeyler.. Touchpal x klavye kullanıyorum. Onun sesli yazma özelliği kullanılır bence...

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Note 2 Dn3 v4.0 Rc 2 şimdi Dn3 v5 oldu bir üst yani test sürümü değil fransa orijinal firamware kullanılmış bazı bugların düzeldiği söyleniyor ben bir deniyeceğim şu an inmekte %24 1 saat içinde ne var ne yok ne değişmiş ne kalkmış yazarım

devilspath

devilspath

Üye
denedin mi nasılmış?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
    Konu Sahibi
pek b
denedin mi nasılmış?
beğenmedim çünkü dosya ve müzik uygulması 4.3 deki gibi olmuş bence rc2 + s5 mod gayet iyi
baya bir yazılımı kısıtlamışlar arayüz değiştirmişler sonra sistem ui denen yani mesela bir wifi ağına bağlanınca yazan yazının şekli hangi yazı tipinde hangi balonun içinde geleceği bulunan yazılım 4.3 dekine dönülmüş sakın yüklemeyebile çalışmayın sadece veri ve zaman kaybı ve s5 modu yüklereseniz (dn3 v5 in üzerine) soft brick oluyor (hemen kormayın soft brick yazılımın çökmesi daha sonrasında wipe ve rom yükleyerek açılır duruma getirilebilir)

devilspath

devilspath

Üye
Teşekkürler yorumun için

• Beğen
Tepkiler: Jelly Beanci

Üst Alt