Ayın Üyesi uygulamasının Kaldırılması&Revize Edilmesi Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Ayın üyesi olayının yerini tutabilecek bir fikrim yok fakat yarışma bölümü çok pasif şu aralar. Eskiden yönetim tarafından MaxiStar yarışması düzenleniyordu. En popüler üyeyi seçiyorduk (yönetici olan olmayan herkes oy kullanıyor 10-8-6 puan sistemi ile). Kazanana MaxiStar rütbesi veriliyor. Rütbe hazır şu anda. Aslında her ay MaxiStar seçilse nasıl olur ? Yönetim değil üyeler seçsin artık istedikleri üyeyi. Maxistar olan kişi 3 ay boyunca tekrar maxistar adayları arasında gösterilemesin.

MaxiCep Mükemmelini Arıyor !!!! .. 100 Kontör ve Rütbe Hediyeli >>MaxiCep - MaxiCep
MaxiCep Starını Arıyor ! ( 5TL, Bloknot ve Rütbe Hediyeli !) [ Oylama ] - MaxiCep
Maxicep Starını Arıyor! (4 Adet Bloknot + Rütbe Hediyeli) (Katılım) - MaxiCep
Maxicep Starını Arıyor! (Rütbe Hediyeli) (Katılım) - MaxiCep

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: minoo ve Reşwan

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Bazen bir bakış herşeyi anlatır... :D

Şaka bir yana ayın üyesinin eskiden esprisi vardı üyeler birbirini tanırdı falan ayın üyesi dikkat çekerdi falan. Şimdi ayın üyesinin Yalova Kaymakamı'ndan pek bir farkı kalmadı. Daha farklı dikkat çekecek ve cazip gelecek birşey yapılmalı.

• Beğen
Tepkiler: minoo, Nextman ve Reşwan
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Seçkin kişilere, konumlarına göre rütbe belirleyelim, sadece bir rütbe değil birkaç çeşitli rütbe olacak, her ay iki kişi seçilecek. Üst yönetimde konuştuğumuzu hatırlıyorum, Gururlandırma yapalım her ay kat kat artar, bu gruplar için özel rütbeler verilir. Ufaktan anlattım daha sonra detaylı açıklarım.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Sorun sizlerinde dediği gibi artık üyeler hevesli değil, yani bence ha ayın üyesi ha başka bir rütbe, üyelerin ilgisini çekmiyor. Şimdi benim bir fikrim var. MaxiCep de ayrı bir bölüm oluştursak (aynı VIP üyelik de olduğu gibi) oraya mesela üyeler için özel birtakım etkileşimli yardım rehberleri hazırlasak (tabi bunun için adam lazım. Ben tasarımda seve seve yardımcı olurum ama etkileşimde tek başıma yapmam mümkün değil) Mesela her ay birini seçelim o üye bu bölüme erişme yetkisi kazansın ve ayriyetten dosya yükleme yetkisi verelim. Ne dersinlz @Admin @Yönetici böyle bir fikir gerçekleşebilir mi ? Bir de bu üye seçimlerinde her ay değilde 3 ay da bir yapalım, yani seçimlerimizde 1 aylık aktifliği değil de 3 aylık aktiflilerini göze alalım diyorum. Her 3 ayda da yeni rehberler hazırlarız üyelere özel :oke:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: minoo
Ozan

Ozan

Admin
Sorun sizlerinde dediği gibi artık üyeler hevesli değil, yani bence ha ayın üyesi ha başka bir rütbe, üyelerin ilgisini çekmiyor. Şimdi benim bir fikrim var. MaxiCep de ayrı bir bölüm oluştursak (aynı VIP üyelik de olduğu gibi) oraya mesela üyeler için özel birtakım etkileşimli yardım rehberleri hazırlasak (tabi bunun için adam lazım. Ben tasarımda seve seve yardımcı olurum ama etkileşimde tek başıma yapmam mümkün değil) Mesela her ay birini seçelim o üye bu bölüme erişme yetkisi kazansın ve ayriyetten dosya yükleme yetkisi verelim. Ne dersinlz @Admin @Yönetici böyle bir fikir gerçekleşebilir mi ? Bir de bu üye seçimlerinde her ay değilde 3 ay da bir yapalım, yani seçimlerimizde 1 aylık aktifliği değil de 3 aylık aktiflilerini göze alalım diyorum. Her 3 ayda da yeni rehberler hazırlarız üyelere özel :oke:
Vip üyelik konusu aynı zamanda birtakım üyelerin bile istediği bir konu daha doğrusu ücretli üyelik altyapısıyla olusturulacak ufak tefek ayrıcalıklar örneğin reklamsız site, dosya ekleme yetkisi ve özel alanlar gibi. Bunu üst yönetimde konusuyoruz ayrıca Aralık ayında son ayın üyesini seçeceğiz Ocak ayında yeni bir seçim düşünüyorsak onları duyururuz daha henüz bu konuda alternatif çalışmalara başlamadık insallah önümüzdeki günlerde burada tartısıyor olacağız.

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü ve bulutsuzgece
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Vip üyelik konusu aynı zamanda birtakım üyelerin bile istediği bir konu daha doğrusu ücretli üyelik altyapısıyla olusturulacak ufak tefek ayrıcalıklar örneğin reklamsız site, dosya ekleme yetkisi ve özel alanlar gibi. Bunu üst yönetimde konusuyoruz ayrıca Aralık ayında son ayın üyesini seçeceğiz Ocak ayında yeni bir seçim düşünüyorsak onları duyururuz daha henüz bu konuda alternatif çalışmalara başlamadık insallah önümüzdeki günlerde burada tartısıyor olacağız.

@Ozan var mı bu konuda şekillenen bir şeyler?
Ocak ayında nasıl bir sisteme geçilecek tam olarak?

Ozan

Ozan

Admin
VIP üyelik sistemine diğer @Yönetici ve @Admin arkadaşlar sıcak bakmadı pek açıkcası o konu askıda hala. Ancak ayın üyesi uygulamasını bitirebiliriz onun yerine geçen ayın en çok mesaj yazan, en çok konu açan üyelerini forum ana sayfasında gösterebiliriz gurur tablosu, ayın aktif elemanları gibisinden benim şu an aklıma bu geliyor :ehe

• Beğen
Tepkiler: asigsasi ve Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
VIP üyelik sistemine diğer @Yönetici ve @Admin arkadaşlar sıcak bakmadı pek açıkcası o konu askıda hala. Ancak ayın üyesi uygulamasını bitirebiliriz onun yerine geçen ayın en çok mesaj yazan, en çok konu açan üyelerini forum ana sayfasında gösterebiliriz gurur tablosu, ayın aktif elemanları gibisinden benim şu an aklıma bu geliyor :ehe

En çok Gezeni olarak beni seçin bak imza kodum bile hazır.
<marquee> En çok gezeNextmaN </marquee>

• Beğen
Tepkiler: minoo
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
La bize de mi HTML kodlar kapalı yakarım bu rütbeyi :soso_O:oku

• Beğen
Tepkiler: Kurtuluş40
minoo

minoo

Üye
En cok calisan da minoo. Butun kararlari kacirmisim abi. Bu arada etiket bildirimi gelmiyor.

• Beğen
minoo

minoo

Üye
Bence ayın üyeliği kaldırılsın artık. Sizin de dediginiz gibi üyelerin hevesi ya da ilgisi kalmadı zira. Biz de burda çoğunluğa uyarım demekten baska birşey yapmıyoruz seçerken. Çoğunluk zaten çoğunluğa uyduğunu söylüyor…

@Bilişim Profesörü katılıyorum fikrine. Üyeler her daim bi şekilde yetkili, mod olmaya meraklı zaten. Belli bi bölümde 1 ay yetki almaları onları aktifliğe yönlendirir.

• Beğen
Ozan

Ozan

Admin
Bu bir güvenlik riski oluşturur ama kısmen o ay için geçerli olacak olsa da. Çünkü yetkileri biz güvendiğimiz üyelere veriyoruz çok konu açan mesaj yazana degil. Ancak ayın üyesinde genelde çok aktif olana veriyoruz .

minoo

minoo

Üye
Bu bir güvenlik riski oluşturur ama kısmen o ay için geçerli olacak olsa da. Çünkü yetkileri biz güvendiğimiz üyelere veriyoruz çok konu açan mesaj yazana degil. Ancak ayın üyesinde genelde çok aktif olana veriyoruz .
Bizim yönetim odasında olduğu gibi deneme bölümündeki yeni yönetici yetkileri gibi konu dışına bi bölüm açsak, zatenmesaj ve konu sayısının öneminin olmadığı bi bölümü ne açıdan kötüye kullanabilirler ki? Zaten her işlemlerini görüyor olacağız.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Ayın En Aktif Üyesi

Tabi böyle kuru kuruya olmaz. Bişeyler de yapmak lazım bu rütbeyi verirken.

• Beğen
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici

VIP üyeliğe sıcak bakılmadı dediğin gibi, ileride düşünürmüsün bilmiyorum, hiç olmayacak gibiyse eğer, forum sayfasında göstermek yerine ayın en aktif paylaşımcı yardımcı ve şikayet panelini de kullanan üyelere kalıcı VIP üyelik rütbesi verelim, her ay bir kişi seçeriz, özellikleri sen belirlersin. Bu şekilde yaparsak güzel bir döngü olur malum zamanla eskiler gider yeniler gelir, ortalık VIP dolar düşüncesi olmasın yani bir yıl içinde 12 kişi seçilir ama VIP rütbesi için şartlarımız kurallarımız olacak, örneğin ceza puanı gerektiğinde rütbe alınır, aktiflik düşünce alınır paylaşım kesilince alınır buna benzer kurallar ekleriz.

Ozan

Ozan

Admin
Bir nevi "Kalıcı Ayın Üyesi" > "Vip Üye" diyorsun aslında iyi fikir ancak bu vip üye konseptini bence üyelerin de talebi varken uygulayabiliriz en basitinden mobilde ve desktopta tamamen reklamsız tema, özel birkaç alan ekleyip bir de vip üye rütbesi koyduk mu bence yıllık 5 dolar herkes verir. Hoş buradan gelecek para zaten birşey olmayacak ancak sembolik çünkü 500 kişi vip olsa 5 dolardan 2500 dolar yapar ve bu da zaten o insanların reklam gösteriminden muaf olmadaki zarar olur 1 yıl boyunca. Amaç üyeyi özel hissettirmek. Hatta bazı forumlarda üye adı değiştirme 3 dolar falan gibi ekstra özellikler sunuyor.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
bu konuda net bir fikir yok fikir üretmeye layık üye de yok :D

online istatistikleri için birşey yapılabilir :)
Net bir karar aşamasının zamanı geldi diye düşündüm ondan şettiydim heyse :)

• Beğen
Tepkiler: asigsasi
asigsasi

asigsasi

Üye
Net bir karar aşamasının zamanı geldi diye düşündüm ondan şettiydim heyse :)
vip üyelik de de sorun çıkabilir çoğu üye ayrımcılık yapılan bir sistem diye düşünebilir :) sonuçta muhalefet çok var:)

Üst Alt