Aldığım ürünü geri iade etmek istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
paradox07

paradox07

Üye
    Konu Sahibi
Aldığım ürünü geri iade etmek istiyorum
Arkadaşlar ben electroworldden bi mp4 player aldım ve hiç memnun değilim.bunu geri iade etmek istiyorum.ilk aldığım zaman paketini açıp atmıştım dışındaki paketi,sonra arızalanmaya başladı,geri götürdüm,ordaki adam dışındaki paket olsaydı geri alırdım dedi.şimdi benim bu malı geri verme hakkım var mı?ben birisinden 1yıl içinde hiçbir bahane söylemeksizin ürün iade yapabilirsin diye duymuştum,bu doğru mu?aldığım ürün sürekli arıza çıkartıyor,yakında yol parası ürünün parasını geçecek :)

Uzmandede

Uzmandede

Üye
Hakkını yasal yollarla aramalısın paşam tüketiciler derneğine başvurabilirsin hukuk yoluyla olabilir :)

paradox07

paradox07

Üye
    Konu Sahibi
Tüketiciler derneğine nasıl üye olabilirim?hakkımı arıyorum ama onlara çok pis dalmak istiyorum ya adi mal satıyolar insana,insanı kazıklıyorlar resmen.

yaren_dede

yaren_dede

Üye
Bildiğim kadarıyla ürünü kullanmadan 15 gün içinde iade ediliyor, onun haricinde ürünün kusurlu çıkması gerekir

paradox07

paradox07

Üye
    Konu Sahibi
Ya ama gerçekten aldığım ürün çok canımı sıkmaya başladı.sürekli arıza çıkartıyor

Emrgncy

Emrgncy

Üye
ürün iade için ambalajı bahane edemezler, tüketici derneklerine üye olman gerekmiyor onlardan bilgi alabilirsin.

----------Eklendi @ 22:04:30 ---------- Yazıldı @ 21:59:31 ----------

Eğer malı satın aldığın firma iade almıyor veya malı değiştirmiyorsa Tüketici hakem heyetine müraacat edebilirsin.
Hakem Heyetleri illerde Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü, ilçelerde ise Kaymakamlık binalarındadır.

----------Eklendi @ 22:06:13 ---------- Yazıldı @ 22:04:30 ----------

Birde malı satın aldığına dair fiş fatura ibraz etmen gerekir

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
kullanmadan ne oldugunu nerden bileceksin yenı ariza vermeye başladıysa onarim yaparlar onarım mumkun olmazsa degişim olur ama sen yınede üzerlerine git

paradox07

paradox07

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim size maxicep üye kardeşlerim,sizi gerçekten çok seviyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt