Haber Açıklanacak Yeni Wp Cihazlarından Biri Daha Sızdı!

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Açıklanacak Yeni Wp Cihazlarından Biri Daha Sızdı!

22 Ekim tarihi giderek yaklaşıyor ve tarih yaklaştıkça en çok merak ettiğimiz şey, Nokia'nın hangi cihazları çıkaracağı... Nokia, yaptığı açıklamada 6 cihaz duyuracağını, bunlardan 4 tanesinin Windows Phone sistemli olacağını belirtti. GFX-Bench testlerinde RM-997 olarak tanımlanan yeni bir cihaz ortaya çıktı.

Cihaz görünüşe bakılırsa 480x800 çözünürlük, çift çekirdekli snapdragon işlemci ve adreno 305 grafik ünitesiyle alt seviye bir Windows Phone cihazı olarak gelecek. Mobil çevreler, bunun Lumia 720 benzeri dual simli bir cihaz olacağını düşünüyorlar ancak biz yine de hangi cihaz olacağı konusunda emin değiliz.

Yani son duruma göre açıklanması beklenen 4 Windows Phone cihazı ve diğer 2 cihaz şöyle sıralanıyor:

1. Lumia 1520: RM-940
  2. Lumia 2520: RX-114
  3. Lumia 929: RM-927
  4. Dual-Sim Lumia: RM-997
  5. Asha 500:
  6. Asha 502 / 503: RM-922/ 920

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve m542tf

halilcan5594

halilcan5594

Üye
512 MB Ram inadından vazgeçer inşallah Nokia(microsoft)
WP nin android gibi fazla Ram'e ihtiyaç duymadığını biliyoruz ancak android cephesinde 1GB , 2GB ram'lerin havada uçuştuğu bu günlerde tercihi ister istemez etkiliyor.
ayrıca zaten WP için uygulama çıkarmak istemeyen firmalar için iyi bir bahane oluyor 512 MB ram ve market gelişemiyor.

Amiral gemisinde bile 1 gb ram var iken orta seviye telefonlarına 1 gb ram koyması da garip olur. en azında 768 mb Ram olması ürünün tercih edilmesini arttıracaktır.

örnek vermek gerekirse lumia 720 sadece Ram miktarı arttırarak sunulsa düşünmede alırım.

m542tf

m542tf

Üye
ne kaldı geriye?

Bay H

Bay H

Üye
adreno 305 gpu var alt seviye bir donanım bir ihtimal şu Glee kod adlı cihaz bu olabilir.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Microsoft yetkilisi açıklama yapmış.
Önümüzdeki 1 sene içerisinde alt seviye Lumia cihazlarına daha çok ağırlık vereceklermiş.

• Beğen
Tepkiler: MCR Killjoy
PureFood

PureFood

Üye
ÖEY

ÖEY

Üye
Eğer bu şekilde bir lansman yapılacaksa benim açımdan hayal kırıklığı olur. Ben 4.5" veya 4.7" boyutlarında yeni nesil donanımla güçlendirilmiş bir telefon tanıltımasını bekliyordum ama görünen o ki bu olmayacak. Benim yeni wp telefonu alma düşüncem seneye kaldı o zaman.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Eğer bu şekilde bir lansman yapılacaksa benim açımdan hayal kırıklığı olur. Ben 4.5" veya 4.7" boyutlarında yeni nesil donanımla güçlendirilmiş bir telefon tanıltımasını bekliyordum ama görünen o ki bu olmayacak. Benim yeni wp telefonu alma düşüncem seneye kaldı o zaman.

O boyutlarda bir telefon tanıtılmazsa ben de beklemeyi düşünüyorum.
Muhtemelen WP8.1'e doğru yeni modeller tanıtılacaktır.
Hem de Nokia'nın Microsoft'a devri tamamlanmış ve telefonların yeni adı da belirlenmiş olur o sıralarda...

• Beğen
Tepkiler: ÖEY
m542tf

m542tf

Üye
nokia lumia 1520 Türkiye'de çıktığı zaman Allah izin verirse alıyorum. Ali reyis duy sesimi :ehe

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
2 ekim biliyordum 22 miymiş uzadı biraz o halde

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Bence Lumia 520'ye agırlık vereceklerdir sonuçta lumia alanların %50'si 520 aldı .:icelim:

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
  • Beğen
Tepkiler: m542tf
umutgidik

umutgidik

Üye
1520'nin tahmini fiyatı ne olacak sizce arkadaşlar

CANGO97

CANGO97

Üye
arakadaşlar bi yardımcı olur musunuz ?
sd kard ile lumia 520 telefonuma nasıl oyun yüklicem ?