Haber Microsoft'tan Yeni Telefon mu geliyor?

Sponsorlu Bağlantılar

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Bunun vergisi algısı yok mu devlet onlardan da para kesiyor ? Ben onlarıda içine kattım :)
O vergiler sadece Türkiye de o kadar aşırı yüksek. Her masrafıyla yani reklam vergi oydu buydu derken Apple için bir iphone'nun masrafı 300$ falan ama en az 700$'ara satıyor. Buda tam tamına 400$ kar anlamına geliyor. Ha Türkiye gelirsek. Amerikadaki fiyata burda satılsa ve vergiler az olsa fiyat oluyor 1800₺. 1800₺ye burda satsa apple yine aynı kârı ediyor yani yine 400$. Şimdi bu vergileri bize dayayıp fiyatları ona göre yapıyorlar ve 1800₺'lik cihaz burda 2500-3000₺ oluyor. Şimdi apple vergiyi kendi ödeyip fiyatı aynı bıraksa senin hesabın doğru oluyor ama lakin firmalar o vergileri cihazın asıl fiyatının üstüne koyarak bize öyle sattığından onlar için hiçbir şey değişmiyor. Olan bize oluyor ve firmalar aynı şekilde kâr ederken ekstra vergi masraflarını biz tüketiciler ödüyoruz.

StartTheGame

StartTheGame

Üye
Yalnız apple fiyatları ile Nokia yı bir tutma aynı kalite hatta daha fazla kaliteden telefon yapıyor Nokia ve 1800 tl hemen hemen 750$ - 800$ a denk gelir :) ve yine aynı şey amiral gemi çıkarsın işi saçmalık firma zarar eder ister usd ile hesapla ister euro ile zarar eder ve Nokia ile iPhone satış fiyatı arasında dağlar kadar fark var...

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
    Konu Sahibi
yapma abi yaa eski nokia'cılardan kim kaldı zaten sende dışlama kendini, hepi topu bir avuç kaldık gelin bi sarılalım :sirit:
Android sevmeyen bir kullanıcıyım. Nokia andoride atar yaptığı dönemde en çok savunan ve tartışmalara neden olan konularda bende vardım. Yediğim uyarılar ve cezalarda işin cabası.
Sonuçta Nokia Android cihaz üretecek. Savunacak konumu yok. Jolla ile birlikte hareket etse ondada apk desteği verecekler.
Geliştiriciler de uygulama , oyun yazmaz sisteme. Nasılsa android emulator var derler!!!
Ha dostluğumuz ebedidir. Sımsıcak bir dost kucaklaşmasına hayatta hayır demem. :tebessüm:

ÖZGÜNBEY

ÖZGÜNBEY

Üye
Android sevmeyen bir kullanıcıyım. Nokia andoride atar yaptığı dönemde en çok savunan ve tartışmalara neden olan konularda bende vardım. Yediğim uyarılar ve cezalarda işin cabası.
Sonuçta Nokia Android cihaz üretecek. Savunacak konumu yok. Jolla ile birlikte hareket etse ondada apk desteği verecekler.
Geliştiriciler de uygulama , oyun yazmaz sisteme. Nasılsa android emulator var derler!!!
Ha dostluğumuz ebedidir. Sımsıcak bir dost kucaklaşmasına hayatta hayır demem. :tebessüm:
Abi bende küçüklüğümden beri Nokia fanıyım. Gözümü Nokia ile açtım diyebilirim. Nokia'dan başka bir cihaz asla kullanmaya düşünmedim, tabi şu an hariç, şu anda z3 compact sahibiyim. Z3 compact almamın tek sebebi de batarya dayanımının yüksek olması. Ha stabilliğe gelince, arayüz bakımından nexus serisinden sonra en stabil en kullanışlı arayüze sahip. Gerçekten androidi samsungun saçma touchwiz arayüzünden ibaret sanmamak lazımmış. Ha ben şimdi android fanı olmadım tabi. Ben Nokia fanıyım, Nokia android de üretse windowsphone'da üretse tercihim Nokia olur :bigstar: Lumia 925'i de sırf Nokia olduğu için almıştım :sirit:

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
    Konu Sahibi
Abi bende küçüklüğümden beri Nokia fanıyım. Gözümü Nokia ile açtım diyebilirim. Nokia'dan başka bir cihaz asla kullanmaya düşünmedim, tabi şu an hariç, şu anda z3 compact sahibiyim. Z3 compact almamın tek sebebi de batarya dayanımının yüksek olması. Ha stabilliğe gelince, arayüz bakımından nexus serisinden sonra en stabil en kullanışlı arayüze sahip. Gerçekten androidi samsungun saçma touchwiz arayüzünden ibaret sanmamak lazımmış. Ha ben şimdi android fanı olmadım tabi. Ben Nokia fanıyım, Nokia android de üretse windowsphone'da üretse tercihim Nokia olur :bigstar: Lumia 925'i de sırf Nokia olduğu için almıştım :sirit:

İlk telefonum

İlk Nokia telefonum

Eski Sevgilimden gelen hediye telefon

İlk Müzik telefonum

İlk yarım akıllı telefonum

En keyif aldığım telefonum (Efsane diyeceğim)

Şu anda kullandığım

Arada kullandığım sayısız Nokia modellerini yazmadım bile.

Evet Nokia fanıydım eskiden. Hatta wp ye Nokia yüzünden geldim.

Ama Nokia'nın saçma sapan politikalarından bıktım. Bu saatten sonra wp platformundan devam edeceğim. İsterse Nokia üretsin isterse Microsoft. Hiç farketmez benim için yani.

• Beğen
Tepkiler: Basteryus
ÖZGÜNBEY

ÖZGÜNBEY

Üye
İlk telefonum

İlk Nokia telefonum

Eski Sevgilimden gelen hediye telefon

İlk Müzik telefonum

İlk yarım akıllı telefonum

En keyif aldığım telefonum (Efsane diyeceğim)

Şu anda kullandığım

Arada kullandığım sayısız Nokia modellerini yazmadım bile.

Evet Nokia fanıydım eskiden. Hatta wp ye Nokia yüzünden geldim.

Ama Nokia'nın saçma sapan politikalarından bıktım. Bu saatten sonra wp platformundan devam edeceğim. İsterse Nokia üretsin isterse Microsoft. Hiç farketmez benim için yani.
Abi adeta zamanda yolculuk yaşadım :blush: bizim eve ilk giren, ablamın aldığı telefonu hatırladım ericssonu görünce. Ericsson GA-628 modeliydi ve tuş takımındaki arka fonun değiştirilebilmesi o telefonu o zaman içim oldukça özel kılıyodu. Efsane 3310'u anlatmaya gerek yok sanırım :cool onunla ilk karşılaştığımız ve elime aldığım an daha dün gibi aklımda. hele ki abisi 3330'da olan bi özellik vardı ki, telefon dünyası için bir dönüm noktasıydı, o özellik de WAP servisi
6233 benim 2. göz ağrımdı. ilk göz ağrım 'yumurta' lakaplı efsane 6600'dı. yalnız 6233'ün hoparlöründen çıkan ses yüksekliği şu anda hiçbir telefonda yoktur herhalde.
5800 dokunmatik değil, bildiğin 'basmatik' bir telefondu :gul: ama o da yakaladığı satış rakamlarıyla efsaneler arasına girmişti. Bende gittim inadına 5730 xprssmusic almıştım çünkü 5800'ı görmekten gına gelmişti.
Vay be NOKIA, nerdeen nereye.. Küllerinden yeniden doğman dileğiyle

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
999-1 = 998

Symbian ve Meego kazığından sonra iki kere düşünmek lazım bence.
symbian yavaştı evet ama meegoya laf yok şimdiki işletim sistemlerine rakip olacak kadar mükemmeldi
ilklerin sistemiydi

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
    Konu Sahibi
symbian yavaştı evet ama meegoya laf yok şimdiki işletim sistemlerine rakip olacak kadar mükemmeldi
ilklerin sistemiydi
Emre Aktaş arkadaşımıza yazdığım mesajlarda sürekli megoo yüzünden Nokia'ya kızgınlığımı devamlı olarak belirtiyorum.
Kaldı ki bir kaç mesaj üstte Efsane dediğim cihaz N9 dur.
Şu an benim hanım kullanıyor. Dış camı kırıldı ama halen inatla çalışıyor. O kadar sağlam bir cihaz. Hatta resim çekip atarım az sonra.

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Emre Aktaş arkadaşımıza yazdığım mesajlarda sürekli megoo yüzünden Nokia'ya kızgınlığımı devamlı olarak belirtiyorum.
Kaldı ki bir kaç mesaj üstte Efsane dediğim cihaz N9 dur.
Şu an benim hanım kullanıyor. Dış camı kırıldı ama halen inatla çalışıyor. O kadar sağlam bir cihaz. Hatta resim çekip atarım az sonra.
meegonun nesine gıcıksın

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
    Konu Sahibi
meegonun nesine gıcıksın
Meegoya değil Nokia'ya kızgınlığım. Zira böyle bir işletim sistemini sonlandırmak tek kelime ile intihar demekti. Ha Android açık kaynak kodlu diyene kapak niyetine Meegoyu yapıştırırım. Meego tam Linux'tur. Android gibi yarım yamalak değil (Dalvik - Art).
Ben N9 ve Meego hastasıyım. Bu konuda rahat olun yani. ;)

ersncak42

Üye
Meegoya değil Nokia'ya kızgınlığım. Zira böyle bir işletim sistemini sonlandırmak tek kelime ile intihar demekti. Ha Android açık kaynak kodlu diyene kapak niyetine Meegoyu yapıştırırım. Meego tam Linux'tur. Android gibi yarım yamalak değil (Dalvik - Art).
usta nokia senin kadar n9un reklamini yapsaydi simdiye en cok satandi :D

ON9

ON9

Üye
920 kullanıyorum ve almamın ilk ve tek Sebebi N9'a benziyor olmasıdır. Nokta. Wp falan hikaye işin aslı benim için. Hala da ara sıra 2.ellerine bakıyorum alsam mı diye çok geçiyor içimden ama elimdekinden soğurum diye vazgeçiyorum ;)

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
StartTheGame

StartTheGame

Üye
Benimde aslında Nokia aklımda değildi Nokia yı çok severim ama tarafsız bakarım. En iyi mobil telefon ureticisi Nokia dır kim,ne derse desin en kaliteli en dayanıklı en özellikli telefon Nokia dır N1 satış rekorları kırdı , Şimdi android e geçmekle en iyisini yaptı MeeGo fırsatını kaçırdı ama Androidde iyi bi dikiş tutacağına eminim

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
o konuda hakkın var ama aklı olan meego gibi bir işletim sistemini bırakmazdı
bence köprünün altından başka sular aktı; nokianın microsoftun hileleri ile zayıfladığına dair söylentiler var 2007den beri her hareketini izleyecek şekilde sistemlerinin değiştirildiğine dair söylentiler var

• Beğen
Tepkiler: StartTheGame ve Aybin.Kilic
lazye

lazye

Üye
maego muhabbetinde bencede başka birşey var nokiayı bıraktırdılar diye düşünüyorum bende ...

• Beğen
Tepkiler: StartTheGame ve preatorian

Emre

Üye
nerden nereye simdi Salfish OS oldu ;)

Benimde aslında Nokia aklımda değildi Nokia yı çok severim ama tarafsız bakarım. En iyi mobil telefon ureticisi Nokia dır kim,ne derse desin en kaliteli en dayanıklı en özellikli telefon Nokia dır N1 satış rekorları kırdı , Şimdi android e geçmekle en iyisini yaptı MeeGo fırsatını kaçırdı ama Androidde iyi bi dikiş tutacağına eminim
Android normalde kasmaz kastıran bilincsiz
kullanım ve tema arayüzü nokia bu işi n1 ile aşmış ;)
Jolla & Android - MaxiCep
o konuda hakkın var ama aklı olan meego gibi bir işletim sistemini bırakmazdı
bence köprünün altından başka sular aktı; nokianın microsoftun hileleri ile zayıfladığına dair söylentiler var 2007den beri her hareketini izleyecek şekilde sistemlerinin değiştirildiğine dair söylentiler var
Nokia plan yapmıştır illaki ;)
sahada olmak farklı, izlemek farklı ;)

StartTheGame

StartTheGame

Üye
Nokia Androide güzel bir telefon çıkarsın almayan ne olsun Nokia candır ne Apple ne Samsung , Efsane olma Telefon ol ; Nokia :D

• Beğen
Tepkiler: lazye, preatorian ve Gönüldaş

Üst Alt