Haber İşte Nokia’nın Yeni Lumia Serisi

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
İşte Nokia’nın Yeni Lumia Serisi

Nokia’nın Windows Phone 8.1′li yeni Lumia serisi ve teknik özelliklerini sizin için derledik.

Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia akıllı telefon cephesinde Lumia 525′in sessizce duyurulup satışa sunulmasından sonra uzun süren bir sessizliğe bürünmüştü. Dev firma bu sessizliği Windows Phone 8.1 güncellemesiyle birlikte Nisan ayında bozmaya hazırlanıyor.

Maxicep.Com olarak bu haberleri daha önce de sizlerle dünya ile aynı anda paylaşmıştık. Özellikleevleaks’ten gelen bilgilerde Nokia’nın 19 Nisan tarihinde bir etkinlik düzenleyeceği ve bu etkinlikte Windows Phone 8.1 yüklü yeni Lumia akıllı telefonların duyurusunun yapılabileceği belirtilmişti. Fakat Son gelen bilgiler bu duyuruların daha erken tarihlerde hatta Microsoft’un Build konferansında Windows Phone 8.1 tanıtımında yapılabileceği yönünde.

İlk olarak Finlandiyalı firmanın Lumia 630 ve Lumia 635 adıyla iki alt-orta seviye ikiz telefon üzerinde çalıştığı bilgisi gelmişti. Benzer özellikler taşıyan Lumia 630/635 modellerini birbirlerinden ayıran en önemli fark ise 4G LTE desteği ve çift sim desteği olarak göze çarpıyor.

Lumia 630 olası özellikleri:

• 3G desteği Çift Sim / Tek Sim
  • Dual-Core Snapdragon 400, 1.7 GHz
  • 5 MP flaşsız kamera
  • 850x480p, 4.5 inç ekran
  • Ekran üzerinde Navigasyon tuşları
  • Deklanşörlü Kamera Tuşu yok
Lumia 635 olası özellikleri:

• 4G desteği, Tek Sim
  • Dual-Core Snapdragon 400, 1.7 GHz
  • 850x480p, 4.5 inç ekran
  • 5 MP Flaşsız Kamera
  • Ekran üzerinde Navigasyon tuşları
  • Deklanşörlü Kamera Tuşu yok
Bilgileri sızan bir diğer yeni Lumia ise,Lumia 930 oldu. Verizon için özel olarak hazırlanan Lumia Icon modelinin Global versiyonu olması beklenen Lumia 930, Martini kod adıyla karşımıza çıkıyor. Üst düzey donanım bileşenleri ve ideale yakın ekran boyutuyla gelmesi beklenen Lumia 930, Nokia’nın yeni amiral gemisi Amerika’da At&t’ye özel olacak.

Lumia 930 olası özellikleri:

• Dört çekirdekli 2.3gHz Snapdragon 800/805 chipset
  • Adreno 330 Grafik işlemci
  • 20 MP Pureview kamera
  • Full HD 1080p, 5.2 inç ekran
  • 2700 Mah batarya
    Deklanşörlü
Son olarak Nokia’nın alt seviye uygun fiyatlı yeni Lumiası karşımıza çıkıyor. Lumia 530 olarak adlandırılan model Windows Phone 8.1 güncellemesiyle Lumia 520/525′in yerini alacak ve Nokia bu cihazın da uygun fiyat avantajıyla yaşatacağı kusursuz Windows Phone deneyimine güvenerek yüksek satış rakamları yakalayacağına inanıyor.

Lumia 530 olası özellikleri:

• Dual-Core Snapdragon 200 chipset, 1.7 Ghz
  • 850 × 480, 4-inç ekran
  • 5 MP flaşsız kamera
  • 1 Gb RAM
Görüldüğü üzere Finlandiyalı telefon devi Nokia Windows Phone 8.1 güncellemesiyle Lumia serisini baştan aşağıya yeniliyor. Bu cihazlarda dikkat çeken iki önemli noktayı özellikle belirtmemiz gerekiyor. Birincisi yeni Lumia cihazları olması beklenen 4 model de Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon chipsetlerine sahip olacak. Bu chipsetlerin en önemli özelliklerinden birisi de önceki nesil chipsetlerine göre çok daha az batarya kullanmaları.

Dikkat çeken bir diğer nokta ise cihazların model isimleri. Nokia, Windows Phone 7.5 ile girdiği Windows Phone platformunda ilk cihazlarını Lumia 610,710,810 şeklinde isimlendirmişti. Windows Phone 8 ile birlikte bu isimlendirme Lumia 620,720,820 olarak devam etti ve Windows Phone 8.1′de Lumia 630 ve Lumia 930 olarak karşımıza çıkıyor. Nokia, bir sonraki büyük Windows Phone güncellemesi olması beklenen Windows Phone 8.5 ile Lumia 640,740,940 şeklinde isimlendirilen cihazlarla karşımıza çıkacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Serhan, OttomaN TigeR, The Benefit ve 9 diğerleri

Heimdalll

Heimdalll

Üye
snapdragon 200 mü, saçmalık bence

fraps34

Üye
sd200 de ki adreno 203 ile oyun moyun oynanmaz kasar .

dakamon

dakamon

Üye
930 iin 2500 ustu pil bekliyordum umarım kötü bir sürpriz ile karşılaşmayız. Tam orta üst seviye kamera performansı arayanlar için bir kamerası olacak. Snap800 ac versiyonu olsaymış iyi olurmuş

Tost Makinası ile gönderildi.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
sd200 de ki adreno 203 ile oyun moyun oynanmaz kasar .
Adreno203 değil. Snapdragon 200 Cortex A5 1.4 veya Cortex A7 1.2 Ghz minimum seviye ile,Adreno 203'ten Adreno 302'ye kadar olan GPU desteğine sahip.

beats

beats

Üye
Adreno203 değil. Snapdragon 200 Cortex A5 1.4 veya Cortex A7 1.2 Ghz minimum seviye ile,Adreno 203'ten Adreno 302'ye kadar olan GPU desteğine sahip.
S200ün dual core 1.7ghz işlemcisi yok ki hatta dual core işlemcisi yok hepsi quad core yanlış mı biliyorum.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
930 müthiş

ismail

ismail

Üye
Bu telefonlar kafamı karıştırıyo yazın adamakıllı bi telefon alma isteğim var daha geçen haftaya kadar lumia 925 de isteğim ama şimdi o kadar karıştı ki kafam android ios wp hepsi olabilir :)
930 da ilgi çekici :)

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
lumia 930 iyi cihaz olmuş nokia beklenen donanım özelliklerini vermeye başladı :hmmm

goktas19

goktas19

Üye
Lumia 630 ile Lumia 635 i birleştirseler daha mantıklı olmaz mıydı? Fark sadece bu
Lumia 630 olası özellikleri
  • 3G desteği Çift Sim / Tek Sim
Lumia 635 olası özellikleri:
  • 4G desteği, Tek Sim

dakamon

dakamon

Üye
S200ün dual core 1.7ghz işlemcisi yok ki hatta dual core işlemcisi yok hepsi quad core yanlış mı biliyorum.

quad mı :D snap200 4 çekirdekli miymiş :)

Tost Makinası ile gönderildi.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Invoke

Invoke

Üye
Güzel. Snap200'ü beğenmeyenler 400'ü alsınlar. 200 olan daha ucuz olacaktır, büyük ihtimalle. Herkes oyun oynamıyor bu cihazlarda. Düşük donanım, daha uygun fiyatlı bir cihaz çıkması mantıklı olur.Bir de adreno 200 muhabbeti geçmiş tam anlamadım ne dediğinizi ama benim bildiğim Adreno 200 eski bir gpu. Snap200, Adreno 203/302 destekliyor. Yine aynı şekilde 4 çekirdeğe kadar destekliyor artık adamlar ister 2 koyar ister 4.

blackcemre

Üye
Haber için teşekkürler.

Emre

Üye
Nokia Lumia 630 çok Güzel
görünüyor'da.
Evleaks.
Nokia X için 5mb Demişti 3mb'miş.

enessrsy

enessrsy

Üye
920'yi bırakıp 930 almam için 5'' ve 2500mah üzeri pil olması yeterli benim için. İşlemci kısmında bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Tasarımı da icon benzeri olursa (dik şekilde ayakta durabilen) tadından yenmez

Invoke

Invoke

Üye
920'yi bırakıp 930 almam için 5'' ve 2500mah üzeri pil olması yeterli benim için. İşlemci kısmında bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Tasarımı da icon benzeri olursa (dik şekilde ayakta durabilen) tadından yenmez

İşlemcisi üst düzey zaten :D

sekajmer

sekajmer

Üye
benimsin 930 :yuru

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Lumia 930 a 4.3 ekran gelecek diyorlardı, iyimi 5 üzeri gelecek.

emz

emz

Üye
Güzel konu olmuş, teşekkürler. Desenize bizim 520 artık yavaştan gidici. Ümidi keselim bizimkisinden o zaman.

Üst Alt